Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на ръчна коса за косене

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Избор на ръчна коса за косене

    Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
    Ха, и от мен по-мързеливи хора имало! Вместо да смениш работния инструмент вземаш нова машина .
    Иване, нали не се опитваш да се сравняваш с жена на средна възраст, ръст 165 см., тегло приблизително 70 кг?


    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
    Факт. Но на моторната можеш да сложиш кордова глава. И няма нужда от два инструмента
    Мога. Но при мен не е някакъв нежен райграс. Дива горска трева си е с издънки, а почиствам и покрай пътя, защото за нас община нЕма, та диска си необходим. Освен това, моторната коса е скъпа и си я возя, когато ще се коси сериозно, защото при нас се краде (писала съм).
    Тримерът е за набързо да почистя около пътеките, дори останалата част да е буренясала, ако няма време и условия за коситба.

    P.S. Премерих се, 69 кг.
    Последно редактирано от Danika; 15-07-18, 10:07.
    Suzuki Jimny, 1.3, 2009

    Коментар


    • #62
      От: Избор на ръчна коса за косене

      Първоначално публикуван от Danika Преглед на мнение
      Иване, нали не се опитваш да се сравняваш с жена на средна възраст, ръст 165 см., тегло приблизително 70 кг?
      Радвам ти се, то аз съм фен на бръмчилките, ама ти ме удряш в земята! 3-4 вида машини само за едното косене!
      И аз съм 69 кила, оня ден се мерих на кантара на Еконт.

      Коментар


      • #63
        От: Избор на ръчна коса за косене

        Косенето ми е много важно, защото ме е страх от змии. Аз градината си за чушки и домати не я ползвам. Само трева и цветя. Показвала съм снимки.
        Suzuki Jimny, 1.3, 2009

        Коментар


        • #64
          От: Избор на ръчна коса за косене

          Първоначално публикуван от Danika Преглед на мнение
          Косенето ми е много важно, ...
          След като се коси редовно изобщо неоходимо ли е нещо повече от корда?
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #65
            От: Избор на ръчна коса за косене

            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
            След като се коси редовно изобщо неоходимо ли е нещо повече от корда?
            Зависи какво расте в двора. От трева да трева балкан разлика
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #66
              От: Избор на ръчна коса за косене

              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              Зависи какво расте в двора. От трева да трева балкан разлика
              По неволя ми се налага да се боря и с по-големи бурени и то на места, където в треволяците се крият и камъни. Поради което използването на нож е рисково. Макар и по-бавно, но кордата се оправя.
              Предполагам, че нейната градина е доста по-отгледана, така че ...
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #67
                От: Избор на ръчна коса за косене

                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                Предполагам, че нейната градина е доста по-отгледана, така че ...
                Не е.
                Тревата ми е дива. Каквото е по ливадите, това е и при мен. А и поддръжката не е много редовна, защото не живея там, а ходя в събота и неделя. Времето през уикенда не винаги стига или не винаги е подходящо. През седмицата може и да е било добро за косене, ама не съм била там. И докато му дойде времето, тревата е до коляно, заедно с жилави буренаци, като марули.
                Това са ланшни снимки, но дават представа.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:vilata-.jpg
Прегледи:2
Размер:151.9 КБ
ID:5794310

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:след-.jpg
Прегледи:3
Размер:154.3 КБ
ID:5794311
                Suzuki Jimny, 1.3, 2009

                Коментар


                • #68
                  От: Избор на ръчна коса за косене

                  Да споделя и моят опит с косенето. Почнах навремето с обучение на ръчна коса, така и не се научих нито да кося като хората, нито да клепам, явно си иска обучение от дете. После минах на една палцова, чешка, голяма производителност, но за стръмни терени не става. Това са методи за косене на трева която ще се събира за сено. После минах на тримерите, един марков храсторез щил FS 350 и един китаец от най ниския клас RTR Max. Със щилката кося едно място към 5 декара на вилата, поне 5 пъти годишно. Работил съм по 7 часа без прекъсване, само сипваш бензин и продължаваш. Но струва майка си и баща си. С китаецът кося на къщата на жената. Правил съм и много тунинги, стартерът за нищо не става, тъстът стругова една стоманена ролка за въжето, та сега не се разпада, харчи поне два пъти повече от щилката, ако изкара един резервоар(1,5 литра) почва да губи мощност и чакам да поизстине, но иначе работи вече 6 години и струваше само 170 лева.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Избор на ръчна коса за косене

                    Клепането на ръчна коса е част от удоволствието при косенето.
                    По-точно кефа е когато започнеш да косиш с прясно наклепаната коса, и видиш огромната разлика с преди.

                    Самото клепане също е приятно, но за този който се занимава с железа и знае кое-как.
                    За компютърни специалист(например) процесът на клепане граничи с магия...
                    Нищо не мога,и нищо не знам...

                    Коментар


                    • #70
                      От: Избор на ръчна коса за косене

                      Първоначално публикуван от Димитър Колев Преглед на мнение
                      ....
                      За компютърни специалист(например) процесът на клепане граничи с магия...
                      Граничи с досада и с губене на много време. Наливам бензина и газ, ни клепане ме влече, ни дявол.
                      https://www.youtube.com/watch?v=z0wK6s-6cbo

                      Коментар


                      • #71
                        От: Избор на ръчна коса за косене

                        Успях да намеря снимки от дворовете на селото ни, всичкия ни терен пред къщата са с леки наклони и чупки, няма почти равно място, на снимките е през пролетта и тревата си е супер даже, сега е по метър и половина и не се вижда даже и бетоновата пътека на една от снимките:

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4.jpg
Прегледи:1
Размер:275.4 КБ
ID:5794461



                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.jpg
Прегледи:1
Размер:235.7 КБ
ID:5794460



                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:239.7 КБ
ID:5794459



                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:222.7 КБ
ID:5794458



                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:6.jpg
Прегледи:1
Размер:276.7 КБ
ID:5794463



                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:5.jpg
Прегледи:1
Размер:151.8 КБ
ID:5794462


                        Пак да кажа, тревата е супер на снимките, представете си го по метър и нещо дива трева, бурени, шипкови храсти, магарешки бодили....

                        Коментар


                        • #72
                          От: Избор на ръчна коса за косене

                          Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                          ... представете си го по метър и нещо дива трева, бурени, шипкови храсти, магарешки бодили....
                          Представям си го и се чудя що питаш за ръчна коса ...
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • #73
                            От: Избор на ръчна коса за косене

                            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                            Представям си го и се чудя що питаш за ръчна коса ...

                            Идеята ми беше само за където може, но колкото повече чета коментарите по-горе, значи си трябва хубав тример и да режа с диска, заради шипковите храсти и жилави треви...

                            Прадядо ми, точно тези дворове е косил с косата и ми е показвал как се коси като бях ученик, затова си мислех че и аз ще мога, но не съм убеден нещо, цялата работа че сега нямам възможност за закупуването на марков тример, а не ми се дават пак 200 лева за китайче което я работи, а ядове пак....

                            А какво мислите за мощните електрически тримери, има такива от 1200W на Райдер и е с карданен прът, има и диск за рязане на дребни клонки, освен с кордовата глава....?


                            КОСА ЕЛЕКТРИЧЕСКА С НОЖ И КОРДА
                            RAIDER RD-EBC01

                            На цена 120 лева при онлайн покупка...?

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:06db012801401ecd5c9cfa8e9aceb176.jpg
Прегледи:1
Размер:110.3 КБ
ID:5794470

                            п.с. Имам 60 метра кабел на макара, косил съм тези дворове с електрическа косачка, когато тревата я поддържахме навреме, та ток имам на достъпно място до дворовете.
                            Последно редактирано от Еделвайс; 15-07-18, 17:50. Причина: Допълване инфо и снимка

                            Коментар


                            • #74
                              От: Избор на ръчна коса за косене

                              Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                              ...
                              А какво мислите за мощните електрически тримери, ...
                              Електрически хубаво, ама трябва да влачиш кабел след себе си. А, ако дворът е по-голям, работата вече става тегава.
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • #75
                                От: Избор на ръчна коса за косене

                                Електрическите на стават за чип за зеле
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X