Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на ръчна коса за косене

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Избор на ръчна коса за косене

    Ако е китаец - такъв с лесно-достъпни части. Доста по-кекави са и са за домашна употреба. Напълно достатъчни. Изкарват няколко години и после хвърляш.
    Разхода на бензин е по-висок,но ноо важно,че си дал 2лв. повече 3 пъти в годината. Ако ви е страх от вибрациите,в никакъв случай не пипайте перфоратор.
    За работа от типа" 2 дка и нагоре на седмица" щил,хуск....
    Sent from my Nokia s fenerche

    Коментар


    • #47
      От: Избор на ръчна коса за косене

      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      Интересно

      Предполагам това си взел?

      http://daewoopowerproducts.com/produ...p?producto=950

      Как са вибрациите? Има ли данни за тях?
      Тези са по малка кубатура и едната е с новата антивибрационна система.
      Корееца си е написал добре "домашното" и разликата в работата е осезателна. Няма как да замеря вибрациите,но е различно качество от райдера.Обмислени ръкохватки,отлична динамика и мощност-въртя голямата глава на орегона която райдера просто нямаше сила да развърти.
      Все повече се вглеждам в корейските продукти-мислят,копират,адаптират и им се получава.
      ( Мотофрезата която купих също е "корейче" ,направено с много мисъл.Гледам и в колите имат хубави решения)

      Коментар


      • #48
        От: Избор на ръчна коса за косене

        То вибрациите трябва да ги пише в книжката.
        Аз питам конкретно за вибрации защото са ми дерт.. Ако нещо за 250 лв става ще си ударя гъза в тавана.
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #49
          Re: От: Re: Избор на ръчна коса за косене

          Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
          По-добре богат и красив, отколкото беден и грозен! 650 лв. за косачка - никога! Има си глифозат за тая цел!

          Има си табелка на гърба на двигателя, пише си 40 на 1000. Не, че ще умре на половина на предписаното. Да не са се объркали да ти продат нещо марково на цена на китаец? Между другото и марковите се правят в Китай.

          Пусни на ЛС кое е най-добрия избор.
          Иначе ако ми минаваше през акъл да ползвам ръчна - просто щях да нарежа с флекса режещия ръб, да заприлича на трион. Посмъртно няма да клепам, нема начин!
          Ако не беше мързелът - още щяхме да берем банани по дърветата. Те даже май са храсти.
          Не знам кой е най добрия избор, но ал-ко хич не са лоши, също и виладжер, нищо че е китаец.

          Коментар


          • #50
            От: Избор на ръчна коса за косене

            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
            То вибрациите трябва да ги пише в книжката.
            Аз питам конкретно за вибрации защото са ми дерт.. Ако нещо за 250 лв става ще си ударя гъза в тавана.
            Имаше някаква книжка ,но трябва да видя къде съм я съхранил(хвърлил).На паспортни данни отдавна не вярвам, пък ако ще Папата да ги подпечатва.
            Имам различни "машинки" от световни производители и съм се убедил, че всички лъжат,но някой повече!!!
            Както казват от Св.Тома насам-"око да види,ръка да пипне"..................

            Коментар


            • #51
              От: Избор на ръчна коса за косене

              Няма храсторез за носене "през рамо", с който да не ти окапят ръцете от вибрации след косене на три декара. Просто времето, в което машината ти е в ръцете, е много.
              За такива пплощи най-евтините варианти са този тип косачки...което си е пак същия тример, качен на количка. Разликата е само, че не го носиш в ръце.
              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

              Коментар


              • #52
                От: Избор на ръчна коса за косене

                Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                Привет колеги, на селото ни понеже ходим рядко, тревата всеки път когато ходим е към метър висока, препоръчайте ми около 60см стоманена коса, която да не се клепа че нямам опит а да се заточва леко с подходящ бруст.

                Целта ми е косата да не е от големите максумум 60см, да се заточва по-рядко и да върви комплект с олекотен прът и ергономична дръжка, по възможност да го купя от магазин в София, какво ще ми препоръчате?
                Не си уточнил най-важното:
                1. Колко голяма е площта, която трябва да се коси
                2. Има ли препятствия, които евентуално биха пречили да се замахва

                Ако е до 1/2 декара и е чисто, то класическата коса е приемлив вариант. При по-голяма площ и особено, ако има тесни места за косене правилният избор е моторна коса.


                Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                Сега видях нещо което за първи път виждам, би било супер ако върши ефективно работата както я описват:



                Мощна двуколесна коса с корда с дебелина 4 мм. Предназначена за косене на висока необлагородена трева. Висока производителност, лесна за работа без умора поради наличието на опора от две колела. Подходяща за почистване на овощни градини и лозя. Гуми размер 14"

                [ATTACH=CONFIG]963748[/ATTACH]



                [ATTACH=CONFIG]963751[/ATTACH]


                [ATTACH=CONFIG]963750[/ATTACH]


                [ATTACH=CONFIG]963749[/ATTACH]

                Някой имал ли е работа с такава иновативна за мен техника, цената му тук от БГ представител, струва колкото един качествен бензинов тример на Щил.
                С моторна коса могат да се правят много повече неща. Лично аз корда вече не ползвам - само дискове и ножове - косят по-добре и не те покриват от главата до петите с трева. Ето ти пример, че това горе е излишно:
                https://www.dhgate.com/store/product...410350102.html

                Коментар


                • #53
                  От: Избор на ръчна коса за косене

                  Това с клепането...и при мен не става. Гледал съм много как се прави, учил ме е дядо ми уж....Еми не става-иска ръка и опит. Не е за всеки. Чисто нова коса от магазина изобщо нищо не реже докато не се наклепа. Дядо ми я проверяваше косата колко е наточена с бръснене. Ако можеше да си обръсне косми от ръката с нея, значи е наточена. Ако не-клепане наново и точене докато стане.
                  Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Избор на ръчна коса за косене

                    Не само косите, дядо бог да го прости клепеше и мотиките.
                    За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                    0878 79 20 61 Борис

                    Коментар


                    • #55
                      От: Избор на ръчна коса за косене

                      Първоначално публикуван от Христо_Шн Преглед на мнение
                      Хм, яко! Има такива двуколки за разнасяне на кашони. Може да се преправи за косачката ми.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Избор на ръчна коса за косене

                        Както каза и Христо-Шн, теренът хич не е маловажен. Ако е равно - няма проблем нито с нищо. Косачки се ползват всякакви.
                        При мен е терасирано и терасите не са много равни. Четириколесната се справя много добре на равните места. Но си ми трябват и ел.тример и моторна коса с диск.

                        Имам и такава.




                        Супер удобна е и ножовете и са самозаточващи. Но..... Приложима е само на равен терен и не става за тесни места. Т.е. ползвам само около 10% от капацитета и.
                        Suzuki Jimny, 1.3, 2009

                        Коментар


                        • #57
                          От: Избор на ръчна коса за косене

                          Първоначално публикуван от Danika Преглед на мнение
                          ... Но си ми трябват и ел.тример и моторна коса с диск. ...
                          Защо и двете? На косата кеф ти корда, кеф ти нож, кеф ти диск.
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • #58
                            От: Избор на ръчна коса за косене

                            С тримера обирам около пътеките. Набързо. Не съм толкова прецизна, че да не остържа плочките с диска, а не ми се занимава всеки път да сменям.
                            Suzuki Jimny, 1.3, 2009

                            Коментар


                            • #59
                              От: Избор на ръчна коса за косене

                              Първоначално публикуван от Danika Преглед на мнение
                              С тримера обирам около пътеките. Не съм толкова прецизна, че да не остържа плочките с диска.
                              Факт. Но на моторната можеш да сложиш кордова глава. И няма нужда от два инструмента
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • #60
                                От: Избор на ръчна коса за косене

                                Първоначално публикуван от Danika Преглед на мнение
                                С тримера обирам около пътеките. Не съм толкова прецизна, че да не остържа плочките с диска.
                                Ха, и от мен по-мързеливи хора имало! Вместо да смениш работния инструмент вземаш нова машина
                                Един комшия държи 2 трактора, Болгар, и Беларус. Щото го мързяло да сменя инвентара.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X