Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на ръчна коса за косене

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Избор на ръчна коса за косене

    От години си точа косата на нискооборотен шмиргел, от двигател на пералня Перла. Предпочитам по-често да ходя при шмиргела, клепане само пробвах как се прави и ми се видя силно трудоемко. Дори не разбрах смисъла от клепането, освен дето прави острието като зъби на ножовка. Не, че много я ползвам тая ръчната.
    Китайската ми бензинова косачка си има приставка храсторез за 75 лева, който идеално се справя с всякакви треви и клечки, и най-важно не хвърля боклуци по главата ми. За шум и 2-тактови миризми си има наушници и прахова маска. Желателно и очила, че може да прищипе и подхвърли нещо метално от земята.
    Частите им са на символични цени. Комшито твърди, че направил основен ремонт за 25 лева, освен това не искало и центровка.
    Последно редактирано от Ivan Terziev; 13-07-18, 15:25.

    Коментар


    • #17
      От: Избор на ръчна коса за косене

      Сега видях нещо което за първи път виждам, би било супер ако върши ефективно работата както я описват:



      Мощна двуколесна коса с корда с дебелина 4 мм. Предназначена за косене на висока необлагородена трева. Висока производителност, лесна за работа без умора поради наличието на опора от две колела. Подходяща за почистване на овощни градини и лозя. Гуми размер 14"

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Двуколесна моторна коса Texas Pro trim 560.jpg
Прегледи:1
Размер:21.3 КБ
ID:5794173



      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1377681924_97_4.jpg
Прегледи:1
Размер:44.9 КБ
ID:5794176


      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1377681924_97_3.jpg
Прегледи:1
Размер:41.1 КБ
ID:5794175


      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1377681924_97_2.jpg
Прегледи:1
Размер:46.3 КБ
ID:5794174

      Някой имал ли е работа с такава иновативна за мен техника, цената му тук от БГ представител, струва колкото един качествен бензинов тример на Щил.

      Коментар


      • #18
        От: Избор на ръчна коса за косене

        Ако мястото ти е равно, става. Ама бягаш от "Не понасям бензиновия тример, шумен,миризма на двутактова смес под носа ми, вибрациите, целия се покривам с треволяци", това няма разлика. Купи си един китайски бензинов тример и приключваш, 145 лв., 150 е сгъваем. Айде сега ми обяснете как китайските не стават и т.н.
        Ford Maverick II 2.3 XLT
        Ford Mondeo MK5

        Коментар


        • #19
          От: Избор на ръчна коса за косене

          Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
          ... Купи си един китайски бензинов тример и приключваш, 145 лв., 150 е сгъваем. Айде сега ми обяснете как китайските не стават и т.н.
          Има китайски и китайски. При тая цена има вероятност да е с жило вътре, което е кофти. 175 е минимума за сгъваем китайчуга, дето върши работа. И поне 2 коня, че да може да му кичиш инвентарни играчки като храсторез, циркулярен диск или култиватор. Според мен де!
          Понеже имах късмета сервиза за тия машини да е точно до магазина де пазарувах. Майсторът ми похвали едни Daewoo, читави като пари и като мощност. Обаче не са сгъваеми. По принцип може да се преправи, ама си е разправия.
          Аз лично горната двуколка не бих си купил, съчетава недостатъците на ръчната и самоходната.

          Коментар


          • #20
            От: Избор на ръчна коса за косене

            Точно с китаец от продавалника вече трета година си кося двора.Взех го срещу 178 лева тогава!Още си работи.Няма как да дам няколко стотин лева за марков.
            Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
            0888854582
            Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
            Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

            Коментар


            • #21
              От: Избор на ръчна коса за косене

              Първоначално публикуван от traun Преглед на мнение
              Точно с китаец от продавалника вече трета година си кося двора.Взех го срещу 178 лева тогава!Още си работи.Няма как да дам няколко стотин лева за марков.
              Има и една друга клопка с марковите. Евтините им модели са що-годе приемливи на цена, обаче са с малка мощност, и по-лошото са с жило вместо кардан.

              Коментар


              • #22
                От: Избор на ръчна коса за косене

                Марковите харчат по малко и вибрациите са по ниски.
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #23
                  От: Избор на ръчна коса за косене

                  Вие ме карате да размисля за косата и да се ориентирам пак към китаец, наскоро бяха пуснали бензинов тример 4 в 1 към Лидл, читав ли е този китаец, само едно ми хареса, че има 3 години гаранция и ако има проблем го връщам без проблеми?

                  Коментар


                  • #24
                    От: Избор на ръчна коса за косене

                    От китаец до китаец разлика балкан. Най-евтините са много на риск. Райдер, МТД, РТР горе долу биват. Важно е да има части. Марков еквивалент на тия, от 2 коня нагоре и с кардан почват от 600 лева, дали не беше 650.
                    Китаецът иска 40 гр./литър масло, срещу 25 за марковите. Отделно дето гори като змей. За 3 косенета ми изяде колкото колата за 150 км. Половин литър заминава за около 20 мин, не съм засичал точно. Но 650 лв. за марково и аз не бих дал.

                    Гаранцията не покрива повреди по бутало/цилиндър. При всички китайци, доколкото ми казаха в сервиза. Написано е в документите, да няма неразбрали.

                    п.с. Малко съжалявам, че ме домързя да преправям и не взех Daewoo, 3 коня, но с неразглобяема клечка.
                    Последно редактирано от Ivan Terziev; 14-07-18, 14:18.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Избор на ръчна коса за косене

                      В крайна сметка, една коса все с дръжката струва 40 лева, нищо няма да загубя, ако в процеса на работа се установи че не ми се получи да кося с косата, тогава вече ще се ориентирам към Райдер евентуално.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Избор на ръчна коса за косене

                        Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                        В крайна сметка, една коса все с дръжката струва 40 лева, нищо няма да загубя, ако в процеса на работа се установи че не ми се получи да кося с косата, тогава вече ще се ориентирам към Райдер евентуално.
                        Колега получихте много смислени съвети.
                        -Ако бяхте по близо даже щях да ВИ покажа и обясня някои специфики при клепане,точене и работа с косата-знания и умения заимствани от помаците при нас. Даже , подарък коса щяхте да отнесете.
                        Днес дори помаците при нас преминаха на тримери.
                        При клепането се получава и серетиране(назъбване), без което е трудно отрязването на твърдите треви. Най-добре си е моторната коса.
                        С натрупания опит покрай обслужването,ползването и ремонта ВИ предлагам да се спрете на корейските машинки с по голямата кубатура -50,52 като най -подходящи за изходното "задание".Не се "плашат" от дебелите шнурове,циркулярни дискове и пр. режещи гарнитури и са в приемливо отношение цена-качество.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Избор на ръчна коса за косене

                          Най добре вземи тествай един китаец и един марков. Щото разлика има.
                          Дали за теб е важна можеш да разбереш само опитно
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • #28
                            От: Избор на ръчна коса за косене

                            Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                            Китаецът иска 40 гр./литър масло, срещу 25 за марковите. Отделно дето гори като змей. За 3 косенета ми изяде колкото колата за 150 км. Половин литър заминава за около 20 мин
                            Моя си работи с 25мл мАсло и с 1 литър биндзин (толко му е резервоара) кося кажи речи декар.Няма марка,няма надписи,няма нищо.
                            Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
                            0888854582
                            Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
                            Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

                            Коментар


                            • #29
                              Re: Избор на ръчна коса за косене

                              Всички коси се клепат. Няма такава за която това не е нужно. Райдер не е най добрия избор.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Re: Избор на ръчна коса за косене

                                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                                Най добре вземи тествай един китаец и един марков. Щото разлика има.
                                Дали за теб е важна можеш да разбереш само опитно
                                По-добре богат и красив, отколкото беден и грозен! 650 лв. за косачка - никога! Има си глифозат за тая цел!

                                Първоначално публикуван от traun Преглед на мнение
                                Моя си работи с 25мл мАсло и с 1 литър биндзин (толко му е резервоара) кося кажи речи декар.Няма марка,няма надписи,няма нищо.
                                Има си табелка на гърба на двигателя, пише си 40 на 1000. Не, че ще умре на половина на предписаното. Да не са се объркали да ти продат нещо марково на цена на китаец? Между другото и марковите се правят в Китай.

                                Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                                Всички коси се клепат. Няма такава за която това не е нужно. Райдер не е най добрия избор.
                                Пусни на ЛС кое е най-добрия избор.
                                Иначе ако ми минаваше през акъл да ползвам ръчна - просто щях да нарежа с флекса режещия ръб, да заприлича на трион. Посмъртно няма да клепам, нема начин!
                                Ако не беше мързелът - още щяхме да берем банани по дърветата. Те даже май са храсти.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X