Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Басейн.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Басейн.

    Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
    Помпата и филтъра СА ТИ НУЖНИ.Таблетките подържат бактериалната стабилност на водата,но без филтрация поне 5-6часа на денонощие не става....
    На бас, че става! ~14-15 кубика ми е басейна и поне от 5 години съм му изхвърлил филтъра. Помпа имам, но върти водата през 4 слънчеви колектора. И като вторичен резултат - разбърква водата с химикалите, ако няма кой да се къпе. Всяка сутрин за половин час се почиства дъното и повърхността и си имам кристално чиста вода без филтър. Картушния филтър улавяше вероятно само около 1/10 от боклуците, които сутрин изхвърлям с подочистачката. На малките басейни отворите за водата са на едно ниво и филтрацията е информативна.

    Коментар


    • #17
      От: Басейн.

      Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
      Готово корито вкопаем ,или бетон?Гледам едни"Азуро"на много добри цени.
      Сглобяем, жената ровичкайки в нета попадна явно на вносителите и го получих оборудван с всичко без кепче ,подложка, покривало, помпа, стълба... Големият проблем ми беше направата на площадка че терена ми е с наклон а знайно е че не е ли добре нивелирано и сглобяем и надуваем си еб...ват предназначението. Справих се с около 10 мм грешка но е допустима, поне така пише в бумагите. Пълних го два дни през един стар бойлер на твърдо гориво + 20-тина метра черен маркуч Ф-30 и го докарах до 24 градуса. В събота биде изпробван. Сега помпата върти водата през маркуча за последващо плицикане. А, и диспенсъра с хапчетата си плува.
      Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
      Селска фурна аспух нема. Пак същият.
      В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

      Коментар


      • #18
        От: Басейн.

        Честито, със здраве да го ползваш!Догодина и аз взимам корито ,че с тия мехове и линери подпрени с пръчки ми писна,а и лятото скапано.Има изгодни Азуро от 7 да 20 кубика твърда конструкция.Има и вкопаеми и с горен монтаж .Рахат си е с това в двора,па и с басейни се занимавам ,поне мини станциийка ше си врътна без пари.За греенето ,става с маркуч за поливна и контакт с часовник ,половин час работи ,половин час не и се напича маркуча,ефективно е доста.
        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

        Коментар


        • #19
          От: Басейн.

          Първоначално публикуван от Veselin Monkov Преглед на мнение
          На бас, че става! ~14-15 кубика ми е басейна и поне от 5 години съм му изхвърлил филтъра. Помпа имам, но върти водата през 4 слънчеви колектора. И като вторичен резултат - разбърква водата с химикалите, ако няма кой да се къпе. Всяка сутрин за половин час се почиства дъното и повърхността и си имам кристално чиста вода без филтър. Картушния филтър улавяше вероятно само около 1/10 от боклуците, които сутрин изхвърлям с подочистачката. На малките басейни отворите за водата са на едно ниво и филтрацията е информативна.
          Филтрацията си е филтрация ,независимо дали има скимер или смучеща дюза и двете улавят фини частици ,а каквото не могат ,препарата флокуланд в комбинираните таблети го уедрява и сваля на дъното.С вода от басейн в която има химия ,трябва много да внимаваш с колекторите,освен ако не си с топлообменник,бая колектори съм сменил,които въртят такава вода ,медни ,алуминиеви и високо /вакуумни/и нискотемпературни/панелни/.Вода с химия прецаква и неръждаема тръба гофрирана,която използваме за връзване по инсталациите.
          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

          Коментар


          • #20
            От: Басейн.

            Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
            Честито, със здраве да го ползваш!Догодина и аз взимам корито ,че с тия мехове и линери подпрени с пръчки ми писна,а и лятото скапано.Има изгодни Азуро от 7 да 20 кубика твърда конструкция.Има и вкопаеми и с горен монтаж .Рахат си е с това в двора,па и с басейни се занимавам ,поне мини станциийка ше си врътна без пари.За греенето ,става с маркуч за поливна и контакт с часовник ,половин час работи ,половин час не и се напича маркуча,ефективно е доста.
            Мислих го и аз вкопаем ама зима, мръзне, пълниш с компенсатори.. Не ми се занимава сега а и вариант да го покривам ъъъ ако е вкопан то ще ми се ще нещо по-голямо и става една. Този поне ми е лесен, половин час е сглобяването по часовник. Виж прибирането с добро измиване и подсушаване съм сигурен че ще ми скъса нервите.
            Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
            Селска фурна аспух нема. Пак същият.
            В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

            Коментар


            • #21
              От: Басейн.

              Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
              С вода от басейн в която има химия ,трябва много да внимаваш с колекторите,освен ако не си с топлообменник,бая колектори съм сменил,които въртят такава вода ,медни ,алуминиеви и високо /вакуумни/и нискотемпературни/панелни/.Вода с химия прецаква и неръждаема тръба гофрирана,която използваме за връзване по инсталациите.
              От десетина години са ми тия колектори - алуминиеви (вече няма такива) и нямам проблеми. Само веднъж съм ги свалял преди 4-5 години. От тях излизаха едни люспички, които влизаха в басейна. Няколко дена ги промивах с разтвор на всичкото лимонтозу, което се продаваше в града ни. От тогава не са се появявали.

              Относно басейните с фолио. Трябва да имате в предвид, че за да важи гаранцията на фолиото - басейна не трябва да се източва зимата. Не го знаех и винаги съм го изтачал и прибирал фолиото, но не било правилно. През няколко години го сменям, но миналогодишното не ставаше за тая пролет - затова потърсих гаранция и ми обясниха тия неща. Признаха ми гаранцията, но ме предупредиха вече да го оставям с водата. Пратиха ми клип и картинка на такива басейни -

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:zima-azuro.jpg
Прегледи:1
Размер:68.0 КБ
ID:5794792

              Коментар


              • #22
                От: Басейн.

                Голям басейн над 20куб. не се източва,но малък няма как да остане пълен.Това от видеото също не е много точно!По периферията задължително се поставят тела за зазимяване пити-буфери които поемат натиска на леда върху стената и по конкретно облицованата повърхност.Силата на леда е страшна и по коритото и по тръбите.Отделно и консервираща химия за водата.Относно колекторите,не е препоръчително да работят с вода от басейн.Казвам го като практик с дългогодишен стаж в бранша с всякакъв вид басейни,за да не се подвежда никой.Зазимяване ,отопление и други подробности не влизат в конкретната тема.
                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                Коментар


                • #23
                  От: Басейн.

                  Да питам,какво да слагам и по колко,на басейна след дъждовете.
                  Първоначално препаратите са сложени на 17.07.18г.Има ги снимани,по-нагоре.
                  Ще има и още въпроси,но за сега стига.
                  Благодаря!
                  .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                  Киа спортаж2000тди 98г
                  Ауди А3 1.9ТДИ
                  Каравана Аdria 390Q

                  Коментар


                  • #24
                    От: Басейн.

                    Вземи си едно тестерче! От него ще видиш как е PH-то и дали да го увеличаваш или намаляш. Има препарати за двете посоки. Хлорните таблетки са си ясни. Само при първоначалното пълнене се слага бърз хлор. После нивото ми се поддържа с таблетките. Алгецида (против зеленясване) се слага според предписанията на опаковката му. Ако водата помътнее - слагаш коагулант. Той е за уедряване на малките частици за да могат да се утаят и почистят с подочистачката или филтъра. Коагуланта го е хубаво да го слагаш вечер, че е отровен. Поне един прахообразен ползвах преди. Сега повече на течни попадам и признавам, че не съм чел дали и те са толкова отровни.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Басейн.

                      В момента всички боклуци са на дъното,и ще ги почистя.
                      РН нямам намерение да меря,че стана много сложно.
                      Само като знам в какви язовири влизам,и нищо ми няма.
                      Ако знаех,че за едно корито вода ще трябва толкова работи?
                      А си мислех,че е лесно!
                      Благодаря за съвета,ще продължа да го боря това корито и няма отказване!
                      Последно редактирано от georgipetkov64; 25-07-18, 15:55.
                      .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                      Киа спортаж2000тди 98г
                      Ауди А3 1.9ТДИ
                      Каравана Аdria 390Q

                      Коментар


                      • #26
                        От: Басейн.

                        Нищо сложно няма. Като се научиш - ще видиш.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Басейн.

                          Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                          В момента всички боклуци са на дъното,и ще ги почистя.
                          РН нямам намерение да меря,че стана много сложно.
                          Само като знам в какви язовири влизам,и нищо ми няма.
                          Ако знаех,че за едно корито вода ще трябва толкова работи?
                          А си мислех,че е лесно!
                          Благодаря за съвета,ще продължа да го боря това корито и няма отказване!
                          Споко не е толкоз сложно.
                          Отиваш в Бриколажа и вземаш от комбинираните хлорни таблетки и един диспенсер за тях.
                          На инструкциите си пише за колко кубика вода как по колко и на какъв времеви интервал се слагат.
                          Аз съм така и скромния ми 8 кубиков басейн е 6 точки,
                          Но филтър с помпа е хубаво да има да върти водата.


                          Land Rover Discovery II, V8 4.0
                          VW Golf VI variant
                          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                          Коментар


                          • #28
                            От: Басейн.

                            За шокова обработка ,след гаден дъжд или изпуснат басейн в горещините, не мери РН!Прави се шокова обработка с Алгецид/PURAQUA/ и бърз хлор на таблетки в диспенсера!С РН се занимаваш ,ако имаш басейн от 15куб.нагоре.Във повечето комбинирани бавни таблетки от типа на ARBORAL в състава си имат алгецид,бавен хлор,флокуланд и регулатор РН състав.РН- или РН+ се коригира при особен състав на водата при по-големи кубатури.Като нещо от сорта:Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180725_184206.jpg
Прегледи:1
Размер:220.6 КБ
ID:5794912Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180725_184240.jpg
Прегледи:1
Размер:143.2 КБ
ID:5794913Най-малкия е детски 60 кубика.Единия голям е 140кубика,другия 600 .Правихме ги преди месец в чужбина.За 2-3кубика се работи със стандартна комбинирана химия и се прави шокова обработка при нужда.Хлора е вреден и при шокова басейна се ползва на другия ден след около 12 часа, изпарява се от водата,алгецида е безвреден и при завишени дози има супер антибактериален ефект,но не трябва да се предозира защото е пенлив,флокуланд се слага съвсем малко за уедряване на дребните частици и спомага свалянето им на дъното.Литър Алгецид и Флокуланд се отнасят за 100кубика басейн ,за малък домашен до 10кубика се работи в грамажи,бързия хлор на таблетки също1кг.за 100кубика вътре са 25таблетки.Бриколаж и другите не предлагат химия за шокова обработка,която е точно за време като сегашното,пек и дъжд на порции.Мога да дам координати на няколко фирми в София ,но на лични,за да не нарушаваме правилата!Фирмите имат телефони за контакт в сайтовете си!В къщи за 3кубика и половина с по литър от споменатите химикали изкарвам 2 сезона,а комбинирани таблетки максимум до 5 таблетки на по-дълъг сезон,да кажеме от средата на май до средата на септември,като химията е френска си я купувам от месторабота.Качеството на химията е от голямо значение !
                            Последно редактирано от faster; 25-07-18, 18:40.
                            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Басейн.

                              Хлоршок,Алгецид,Флокуланд и Аквалиния:Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180726_120353-1024x768.jpg
Прегледи:1
Размер:133.1 КБ
ID:5794953Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180726_120306-1024x768.jpg
Прегледи:1
Размер:133.3 КБ
ID:5794954Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180726_120510-768x1024.jpg
Прегледи:1
Размер:144.3 КБ
ID:5794955Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180726_120331-1024x768.jpg
Прегледи:1
Размер:141.4 КБ
ID:5794956+комбинирани таблетки за ежедневна подръжка.
                              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Басейн.

                                Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                                Да питам,какво да слагам и по колко,на басейна след дъждовете.
                                Първоначално препаратите са сложени на 17.07.18г.Има ги снимани,по-нагоре.
                                Ще има и още въпроси,но за сега стига.
                                Благодаря!
                                Както Веско каза без тестер отговорът ще е неточен.
                                В моя (6 куб.) си следя и регулирам и РН и не виждам нищо грешно и пагубно финансово. При нас водата с която го пълня е кошмарно твърда. Един тестер ми стига за две и повече години. И аз не мога да си представя как ще е без филтър и особено без помпа. Помпата я спирам когато се сетя - много рядко се сещам обаче. Лично мое мнение е , че таблетки по 200 гр. са големи за басейна на питащият. Диспенсерът трябва да е затворен докрай. Има и препарати с по- малки таблетки. Това лято сме го ползвали не повече от 10 пъти поради "подходящото" време, ама все пак си ходим и на плаж.
                                Само за сведение - и Бриколаж, и Практикер и други предлагат препарати за шоково хлорно третиране.
                                Венцислав Петров
                                Горното е изцяло мое лично мнение, с което не ангажирам никое друго лице.
                                Рекстън 2 2.7 165 к.с. ; Лагуна купе 2.0 dci 210 к.с.
                                0889 62 8четири 6четири

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X