Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тема за дребни въпроси по самодеен монтьорлък.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Тема за дребни въпроси по самодеен монтьорлък.

    Не върви да питам за всяко нещо в нова тема. Имам 2 кахъра.

    1. Скърца някоя спирачка, и не знам как да локализирам коя точно. До колкото знам е признак за смяна на накладка.

    2. Мога ли да намажа венеца, зъбчатката дето я върти стартерът. Притеснява ме да не омацам съединителя, че тогава кофти!

    Ще ползвам темата за други дреболии. Всъщност т. 1. има пряка връзка с безопасността, и я вземам доста сериозно.

    Нямам сервиз наблизо, единствените запразниха и нямам избор.

  • #2
    От: Тема за дребни въпроси по самодеен монтьорлък.

    Се тая, те се сменят комплект.
    Намажи стартера, той ще си разнесе. Иначе нужда няма.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #3
      От: Тема за дребни въпроси по самодеен монтьорлък.

      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      Се тая, те се сменят комплект.
      ...
      Как комплект, предни и задни ли?
      Стартерът стърже зловещо, тъй си го карам 10 години и не е мръднал, ама все пак...

      Коментар


      • #4
        От: Тема за дребни въпроси по самодеен монтьорлък.

        Поздравления за поредната полезна тема!

        Така както чета скърца задна лява спирачка. Намажи я с грес и ще спре да скърца.

        Не ми благодари за съвета- трябва да си помагаме!!!Всъщност ако ще ми благодариш най-добре да е отделна, нова тема...
        Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

        Коментар


        • #5
          От: Тема за дребни въпроси по самодеен монтьорлък.

          Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
          Поздравления за поредната полезна тема!

          Така както чета скърца задна лява спирачка. Намажи я с грес и ще спре да скърца.

          Не ми благодари за съвета- трябва да си помагаме!!!Всъщност ако ще ми благодариш най-добре да е отделна, нова тема...
          Не разбирам поредната ирония. Последната тема дето пуснах беше с идеята да улесня на някого работата, защото при мен категорично работи. Днес като увяхна преораната трева и изглежда още по-добре.
          От заплатата ли ти удържат отворените теми, че не разбирам логиката. Самочувствието ли си повдигна?
          Модовете като решат да я трият, теми за ранени щъркели бол! И за фотография. И поезия!
          Моя скромна милост е ориентиран към изкарване на добри пари, изкарване на добра храна, и самостоятелен живот.

          Коментар


          • #6
            От: Тема за дребни въпроси по самодеен монтьорлък.

            Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
            ......................................
            Моя скромна милост е ориентиран към изкарване на добри пари, изкарване на добра храна, и самостоятелен живот.
            И забравяш да кажеш за писането на много глупости ..................................
            По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

            Коментар


            • #7
              От: Тема за дребни въпроси по самодеен монтьорлък.

              ... нещо се бъгна
              Последно редактирано от Ivan Terziev; 13-07-18, 10:30.

              Коментар


              • #8
                От: Тема за дребни въпроси по самодеен монтьорлък.

                Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
                И забравяш да кажеш за писането на много глупости ..................................
                Гледам само умни работи си писал тука!
                Мисля за кодоша да се регна и да пусна тая тема при БгМама. Вероятността да ми напишат нещо смислено е по-голяма. Разбирам нали, военните сте професионално изкривени да гълчите за всичко и всички, ама аз отдавна отбих военната си повинност.
                И докато се чудя какво те вълнува теб, докато толкова люто ми заклеймяваш интересите, попадам на тази тема, която си започнал: https://www.forum.offroad-bulgaria.c...d.php?t=223134 Глинен гювеч - рецепти

                Фаянсаджия ли си се преквалифицирал от зелените дрехи
                https://www.forum.offroad-bulgaria.c...d.php?t=222363 Големи , по-големи и най-ГОЛЕМИ ........
                Това, когато не гълчиш:
                Първоначално публикуван от alexalex69
                Гагич , без лоши чувства , но ти завиждам за жената . Ако аз бях такъв ГЪЗ моята щеше да избяга на часа . Ако нЕмаш какво да правиш или когo да ядосваш или с кого да се заяждаш , търси си място за...
                Първоначално публикуван от alexalex69
                Предполагам че не е лош човек ама лошата си страна показва само . Лично на мен ми идва в повече че се изказва професионално и осира теми от които хал , хабер си няма . Гагич харесват ми разказите...
                Първоначално публикуван от alexalex69
                От писане на глупости , на някой май не му остава време за четене ........................
                Първоначално публикуван от alexalex69
                Не е луд тоз дет яде баницата , луд е тоз дет му я дава . За г-н Терзиев нищо лошо не мога да кажа , ама се чудя на тез дет му се връзват .
                Първоначално публикуван от alexalex69
                завършил съм военно училище , с близо 14 годишен стаж като кадрови военнослужащ

                Коментар


                • #9
                  От: Тема за дребни въпроси по самодеен монтьорлък.

                  Нещо много брутално се чупи едитора, не мога да добавя към предното мнение.
                  Та, https://www.forum.offroad-bulgaria.c...d.php?t=164900
                  явно пред сложността на професията ти изглеждаме смешни с наще дребнотемия!
                  Тука вече изумявам каква тема си отпрал:
                  Ама се надявам с ваша помощ да разбера или намеря . И да се повторя :
                  Търся или искам тясна , тъмна и влажна за оправяне ! Ако имате нещо впредвид в темата или на лични . Благодаря за съдействието Ви или за бездействието Ви .
                  https://www.forum.offroad-bulgaria.c...d.php?t=155502

                  Направо бледнея пред гения ти!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Тема за дребни въпроси по самодеен монтьорлък.

                    Отделните теми за конкретен проблем са много полезно нещо, тъй като могат да помогнат не само на теб а и много други освен теб, сблъскали се със същия проблем!
                    Иначе такива "общи" теми стават един тюрлю гьовеч тип "чат".

                    И за да се възползвам все пак от темата - нещо дрънка като мина през дупка, какво мислите че е?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Тема за дребни въпроси по самодеен монтьорлък.

                      Менди, такива въпроси не съм задавал.
                      Тъй или иначе проблемът ми седи, а сервиз нямам наблизо. Има ГТП, ще ги навия да мина на валяците, и дано хванем къде е за ремонт.
                      Излизам че имам работа, после ще питам Мамите да видя какво ще стане. Те пък ще се зарадват на рецептата за гювеч на Алекс.
                      Местете я у спама да не ви дразни, и те така!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Тема за дребни въпроси по самодеен монтьорлък.

                        Кви спирачки бе, усили си клаксона и си карай. Това с цел безопасност на другите.
                        А ако звукът от скърцането те дразни, пускай си музика да не го чуваш.

                        Стартера въобще не го барай! Той работи за секунди, какъвто и звук да издава, ще го изтърпиш.
                        А може и да ти спаси живота - ако случайно не запалиш, баш когато съвсем си останал без спирачки.

                        Е, ако все пак хвърлиш бобец, и звездите ти кажат коя накладка точно е за смяна, да не се минеш да смениш и някоя от другите, или пък да провериш диск или барабан(да не говорим пък да ги сменяш). Всеизвестен факт е, че износената накладка е плод на чиста случайност, и да има и друго за смяна, е абсолютно невероятно, граничещо с невъзможно!(по-скоро шестица от тотото ще удариш, отколкото да ти се налага смяна на нещо повече от ЕДНА износена/"свиреща" накладка). От друга страна, всеки идиот може да преброи колко са накладките в една кола, и не е нужно да е компютърен спец, за да пресметне, че ЕДНА неизправна накладка, намалява общата работоспособност на спирачната уредба с някакъв нищожен процент, който няма как да влияе на безопасността.
                        И да, накладки се сменят само след тест на спирачен стенд като тия за ГТП, и то като отчете че не е само ЕДНА накладка за смяна, ами примерно над половината от всичките. Щото преди това си е жива набутвация, к'во ще им купуваш на тия търгаши авточастите, да печелят на твой гръб, че и данъци може да платят на тая пропаднАла държава, което вече е по-лошо и вредно от карането и без спирачки.
                        Така че леко да се не минеш, а и с тая твоята заплата, силно препоръчвам да си платиш на някого да ти ги смени(Там ЕДНА-ДВЕ-ТРИ накладки, ако някога все пак се наложи и установи нуждата на спирачен стенд). Просто твоя труд ще оскъпи(и усложни) съвсем, тоя и без това непредвидим, скъпоструващ и сложен ремонт
                        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                        Коментар


                        • #13
                          От: Тема за дребни въпроси по самодеен монтьорлък.

                          Цецо, не се Аби, темата вече е в спама, пък аз отидох да гледам как се готви гювеч. Дори няма да е зле да я лепнат отгоре като важна.
                          И тука все още има хора, дето имат форума за предимно мъжки.
                          До вчера ме убеждавахте да си изхвърля култиватора, пък то изорах половината градина без зор.
                          Занапред няма да ви вземам насериозно. Утре ще почнете да ме убеждавате, че бръсненето не е за домашни условия.
                          Поне сте в крак с новата мода.
                          Последно редактирано от Ivan Terziev; 13-07-18, 12:18.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Тема за дребни въпроси по самодеен монтьорлък.

                            Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                            Цецо, не се Аби, темата вече е в спама...
                            Ако не си схванал, че макар и с ирония съм ти казал, че нещата не се сменят на парче, вярно съм се хабил напразно.
                            Това не е оправяне на бъг в програма, в тоя род "хардуер", си има и съвсем естествено износване, та обикновенно е целесъобразно да се сменят(и ремонтират) наведнъж повечко неща.
                            Съвсем отделно, че някои неща се правят и за правилно сработване и пр...подробности.

                            И не си губи времето на ГТП, а си махни колелата и виж какво е останало от спирачките. По оси, особено предната, е добре да сменяваш каквото трябва и на двете колела. А какво трябва, обикновенно се вижда, а някои неща се мерят дали са достигнали максимално допустимо износване, и в зависимост от това подлежат на престъргване, ако не се сменят.
                            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                            Коментар


                            • #15
                              От: Тема за дребни въпроси по самодеен монтьорлък.

                              А, можело значи и човешки да си говорим, ама трябваше да минем през спама и БгМама.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X