Страница 2 от 2 ПървиПърви 1 2
Резултати 21 до 35 от 35

Тема: Лакомия до шия!

Публикации
    677
    Точки (при гласуване)
    9

По подразбиране От: Лакомия до шия!

Цитат Мнение на Чавдар (V93) Преглед на публикациите
    Мдааа, пък каква е смрадта около пушещите пури да не говорим ...
    Смрад??!?
    https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

Място
    София
    Публикации
    2,169
    Точки (при гласуване)
    11

Само поради факта, че хората се заблуждават, че тия цигари са по-малко вредни трябва да им се вдигне акциза, за да се ограничи потреблението.
    Онзи ден ми попадна изявлението на производителя, който казва, че "независими експерти биха се съгласили", че тези продукти са по-безопасни и "бездимните продукти, които според мнозина" са по-щадящи и веднага ми светва червената лампа.
    Някой някъде казва ли в стил топ шоп "много независими експерти потвърждават" без да ги сочи кои са тия и се основава на мнението на мнозина, трябва да се бяга далече. Истината е, че няма никакви независими изследвания на тоя продукт. Поне не и дългосрочни. Ще минат години, докато се установи вредата от тях. Казвам вреда, щото полза няма със сигурност. Години след първите електронни цигари излязоха публикации, че увеличават десетки пъти риска от съдови инциденти. Така, че мислете с тия глави, това, че няма дим, не значи, че всичко е ок.

Място
    Нови Искър
    Публикации
    3,666
    Точки (при гласуване)
    13

Дори само заради количеството в тях ,сравнено с другите тютюневи са по безвредни ,със сигурност!Няма дим ,няма катран и др.,което е предостатъчно.Въпреки това не толерирам ползването на никакви зависимости,независимо от какво естество са.За страха от загуби върху %тите на някои ставаше въпрос!п.с И бирата е вредна,даже и пържените къртофи с нея....,акциз и на шопската !
    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

Публикации
    677
    Точки (при гласуване)
    9

Цитат Мнение на faster Преглед на публикациите
    Дори само заради количеството в тях ,сравнено с другите тютюневи са по безвредни ,със сигурност!Няма дим ,няма катран и др.,което е предостатъчно.Въпреки това не толерирам ползването на никакви зависимости,независимо от какво естество са.За страха от загуби върху %тите на някои ставаше въпрос!п.с И бирата е вредна,даже и пържените къртофи с нея....,акциз и на шопската !
    Те може и да са малко по-безвредни, защото, действително количеството тютюн съв фасчетата на IQOS е десетки пъти по-малко от тютюна в една средностатистическа обикновена цигара, но са финансово крайно неизгодни! Освен това IQOS съвсем не са ,,бездимни" цигари..
    А скъпи, та скъпи. Кутийка ,,патрончета" за IQOS е на цената на цигари, които са в над средния, горен ценови диапазон.
    Не засищат тютюневия глад. В една такава цигарла IQOSимаш не повече от 6-7 истински дръпвания.....
    Абсолютно неоправдано скъпо.
    Ако кякой не може да откаже цигарите, при днешното състояние и цени на пазара на тютюневи изделия, най-добрия вариант е да се пушат бюджетни пури. Поне се пуши истински тютюн. Мит е, че пурите са скъпи.
    https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

Публикации
    199
    Точки (при гласуване)
    12

Цитат Мнение на andreiS40 Преглед на публикациите
    Те може и да са малко по-безвредни, защото, действително количеството тютюн съв фасчетата на IQOS е десетки пъти по-малко от тютюна в една средностатистическа обикновена цигара, но са финансово крайно неизгодни! Освен това IQOS съвсем не са ,,бездимни" цигари..
    А скъпи, та скъпи. Кутийка ,,патрончета" за IQOS е на цената на цигари, които са в над средния, горен ценови диапазон.
    Не засищат тютюневия глад. В една такава цигарла IQOSимаш не повече от 6-7 истински дръпвания.....
    Абсолютно неоправдано скъпо.
    Ако кякой не може да откаже цигарите, при днешното състояние и цени на пазара на тютюневи изделия, най-добрия вариант е да се пушат бюджетни пури. Поне се пуши истински тютюн. Мит е, че пурите са скъпи.
    ти както винаги се изказваш като крайна инстанция. На мен ми помагат, засега почти два месеца след 30 години пушене не съм запалил нормална цигара. Пуша същото като количество, т.е. и като цена. Няма мирис, не пада пепел и си пуша на затворено в къщи и в колата. Не ме брига колко тютюн има при положение, че ми засища потребността. Освен това тютюнът представлява пренебрежима част от цената в една цигара.
    колкото до пурите, не мога си представя, че ще си паля по една през един час, както с цигарите или IQOS. А и не вярвам да е по-евтино при такава употреба. Освен това мирише, пада пепел и пр.
    А пък за вдигането на акциза, ясно е, че Кой е ревнал за едни няколко милиона и в резултат веднага му се нагъзват и си плюят в сурата. Просто поредната тъпотия в тая държава, едва ли някой се учудва вече. Абсолютно непредвидими промени за бизнеса по средата на годината, за да се угоди на Кой, после що чуждите инвеститори бягали. От друга страна съм почти сигурен, че в момента маржа на ФМ е много по-висок отколкото при нормалните цигари и ако искат могат да компенсират акциза и да задържат цената.

Място
    Горна Оряховица
    Публикации
    731
    Точки (при гласуване)
    10

Цитат Мнение на Иван Жоров Преглед на публикациите
    .. а те в момента ще им вдигнат цената почти двойно спрямо класическите.
    Когато вземащите такива решения имат дял или интереси в един завод за производство на класически цигари....така се получава
    "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

Място
    София
    Публикации
    6,954
    Точки (при гласуване)
    26

Цитат Мнение на andreiS40 Преглед на публикациите
    Те може и да са малко по-безвредни, защото, действително количеството тютюн съв фасчетата на IQOS е десетки пъти по-малко от тютюна в една средностатистическа обикновена цигара, но са финансово крайно неизгодни! Освен това IQOS съвсем не са ,,бездимни" цигари...
    Всъщност "количество тютюн" и "количество никотин" са различни неща .
    ..иначе за акциза : за едни е тъпотия , за други - перо в бюджета . Въпрос на гледна точка .
    Що се отнася до пурите (както впрочем и за тютюнджиите с лула като мене )- както и да го въртиш все е по- скъпо от кутия цигари Ма на кой му пука . Като стане прекалено скъпо ше минем на махорка
    Цитат Мнение на faster Преглед на публикациите
    ....п.с И бирата е вредна,даже и пържените къртофи с нея....,акциз и на шопската !
    А па на тебе пепел ти на езика ! За електронните цигари се усетИха , айде отвори им очите и за шопската сега . Те другарите това и чакат .
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

Публикации
    677
    Точки (при гласуване)
    9

Цитат Мнение на MFr Преглед на публикациите
    ти както винаги се изказваш като крайна инстанция. На мен ми помагат, засега почти два месеца след 30 години пушене не съм запалил нормална цигара. Пуша същото като количество, т.е. и като цена. Няма мирис, не пада пепел и си пуша на затворено в къщи и в колата. Не ме брига колко тютюн има при положение, че ми засища потребността. Освен това тютюнът представлява пренебрежима част от цената в една цигара.
    колкото до пурите, не мога си представя, че ще си паля по една през един час, както с цигарите или IQOS. А и не вярвам да е по-евтино при такава употреба. Освен това мирише, пада пепел и пр.
    А пък за вдигането на акциза, ясно е, че Кой е ревнал за едни няколко милиона и в резултат веднага му се нагъзват и си плюят в сурата. Просто поредната тъпотия в тая държава, едва ли някой се учудва вече. Абсолютно непредвидими промени за бизнеса по средата на годината, за да се угоди на Кой, после що чуждите инвеститори бягали. От друга страна съм почти сигурен, че в момента маржа на ФМ е много по-висок отколкото при нормалните цигари и ако искат могат да компенсират акциза и да задържат цената.
    Само да ти кажа, аз самият се замислях за IQOS, за да мога да си пуша в колата. Обаче, не ми понася цената....А пура, разер ,,Чърчил", я пуша цял ден. Гася, отрязвам пепелта и си я прибирам в пурерата. А IQOS е скъп, та скъп!

Място
    Русе
    Публикации
    2,905
    Точки (при гласуване)
    19

На акциза върху тези спорни стоки другото му име е... рекет. Пазят ни здравето както борчетата ни пазеха бизнеса преди години.
    От загриженост само, да не си помислите друго

Място
    Нови Искър
    Публикации
    3,666
    Точки (при гласуване)
    13

Цитат Мнение на Vlado_Ts Преглед на публикациите
    Всъщност "количество тютюн" и "количество никотин" са различни неща .
    ..иначе за акциза : за едни е тъпотия , за други - перо в бюджета . Въпрос на гледна точка .
    Що се отнася до пурите (както впрочем и за тютюнджиите с лула като мене )- както и да го въртиш все е по- скъпо от кутия цигари Ма на кой му пука . Като стане прекалено скъпо ше минем на махорка

А па на тебе пепел ти на езика ! За електронните цигари се усетИха , айде отвори им очите и за шопската сега . Те другарите това и чакат .
    Шопската ,картофите и бирата нема как!За бирата не съм сигурен ,другото ша си го праиме ние!Дъщеря ми купи комплекта преди 3 месеца за 80лв. ,познати също притежават ,за пушачите си е вариант/не е реклама/,със всичките удобства.Пуши се много по малко и наистина нещо като не смърди,няма и как да е вредно ,колкото нещо смърдящо и димящо.
    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

mmtrance е офлайн
    Филип Михайлов
    Старши участник | +ПЛ |
    Място
    София
    Публикации
    1,796
    Точки (при гласуване)
    13

И си дими, и си мирише, и е вредно но пък е доста модерно към днешна дата.
    Е може и да не смърди толкова гадно, като някой евтин качак, но определено и не е рози и маргаритки.
    Бих пробвал ако ми го подарят, но да дам 100лв ми идва в повече, пък и е гадно - допуши ти се и се окаже, че на цигарата и паднала батерията...
    Аз от няколко години пуша тютюн (само и единствено карелия) свивам си цигарите и ми е добре, ако го смятам в пари - по-евтино е от алтернативите щото с 10лв изкарвам седмица. Недостатък е пепелта и финия тютюнец разпилян тук-там, но пълно щастие няма
    I'm not Lost, I'm Discovering !

0883 340 940 - Филип

Място
    Kleta Majka Balgariq
    Публикации
    15,375
    Точки (при гласуване)
    37

iQOS-а го коментирахме в темата за електронните цигари. Скъп е заради акциза. В Сърбия кутийката е БЕЗ бандерол и струва 260 динара (~ 4лв.). В Хърватия ми казаха да го търся само в бензиностанциите, Словения и Австрия не са чували за таквоз нещо, в Германия се пулят ПОД РЕКЛАМАТА МУ и вдигат рамене. Като им покажеш рекламата над главите им, пак се пулят... Като им покажеш стековете с HEETS, на щанда им ти продават кутия за 6 ойро. Ма класическото "Боро" било 7,50 € разправят... Като ги свърша, ще потърся в Холандия... Със сигурност са по-малко вредни от традиционните цигари, но това сме го обсъждали.
    Кругом рептилии да жидомасоны, идет конец света. Антихрист уже правит западным миром. Вокруг враги, а внутри предатели.

Публикации
    199
    Точки (при гласуване)
    12

Потърси в Сърбия, Украйна и Русия. Руските се връзват на към 3 лв, украинските по-малко, сръбските също били по- евтини. Разлика във вкуса няма.

Място
    Kleta Majka Balgariq
    Публикации
    15,375
    Точки (при гласуване)
    37

Цитат Мнение на MFr Преглед на публикациите
    Потърси в Сърбия, Украйна и Русия. Руските се връзват на към 3 лв, украинските по-малко, сръбските също били по- евтини. Разлика във вкуса няма.
    Е, по-горе съм писал именно за сръбските. Нямат бандерол, струват 4 лв. Срещу 5,50 в България. Но си имат предупредутелните надписи "пушенье убиа, дувански дим штети..." и т.н.
    Кругом рептилии да жидомасоны, идет конец света. Антихрист уже правит западным миром. Вокруг враги, а внутри предатели.

Място
    Kleta Majka Balgariq
    Публикации
    15,375
    Точки (при гласуване)
    37

В хУландЯ "стиковете" за iQOS са по-разпространени и... са пак по 6 евро, но пък цигарите са средно около 9-10 € кутията.

Страница 2 от 2 ПървиПърви 1 2

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации
  •