Страница 2 от 2 ПървиПърви 1 2
Резултати 21 до 28 от 28

Тема: Стиропор разтворен в ацетон

Публикации
    384
    Точки (при гласуване)
    11

По подразбиране От: Стиропор разтворен в ацетон

Абе, представях си го, че ще стане нещо като лепило с ацетона и ще лепне прекрасно върху метал. Но от друга страна ако реши човек да го боядиса, то боята ще го разтвори отново сигурно................
    Panda Climbing 4x4 1,2MPI FIRE

Място
    София
    Публикации
    5,559
    Точки (при гласуване)
    18

Ако го боядисаш с алкидна боя няма страшно, но това не отменя трошливостта на получения слой.
    Когато на готин пич му е кофти, това е блус. Когато на готин пич му е готино, това е реге. Когато на кофти пич му е готино, това е чалга.

Място
    Варна
    Публикации
    6,429
    Точки (при гласуване)
    21

Стандартния алуминий не понася солена вода - може корозията да е работила под покритието..
    Nissan Qashqai 2.0/140h.p/4x4/2008
    Jeep Grand Cherokee Overland 2014/3.0 CRD

Място
    Варна
    Публикации
    156
    Точки (при гласуване)
    2

Колеги, аз скоро съм планирал тук в Германия да подложа купето на колата си, докато е още ново, на специална процедура с намазване отвън на цялото шаси с една вълтеникава мъзга и по специален начин да ми се запълнят всички кухини на шасито отдолу със специална помпа и тази същата мъзга. Ще ми го прави един германец,който прави същото в Луфтханза за самолетите против корозия и след като направя манипулацията ще Ви пиша,какво е станало,колко ще ми струва и т.н. Видях на приятеля ми колата, пасат на 10 години,който го е направил преди 9 години съяото и колата отдолу въпреки лугата по тукашните путища е като нова. На Мерцедеса МЛ на майка му е същата работа. Мъзгата е в течно състояние сега докато е топло и след като се застуди став като парафин и не пропуска нищо в кухините. Видях,че в завода на Джип като са го произвеждали са се опитали да направят нещо запълвайки адски некадърно кухитине с пяна,която сега се движи свободно вътре и пречи, та ще видим,как ще се справим с тоя въпрос. Дето се вика, стискайте ми палци. когато го направя, ще пиша тук.
    JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
    Тел: +359 887 847261

Място
    София
    Публикации
    6,774
    Точки (при гласуване)
    32

Цитат Мнение на ivaningbg Преглед на публикациите
    Колеги, аз скоро съм планирал тук в Германия да подложа купето на колата си, докато е още ново, на специална процедура с намазване отвън на цялото шаси с една вълтеникава мъзга и по специален начин да ми се запълнят всички кухини на шасито отдолу със специална помпа и тази същата мъзга. Ще ми го прави един германец,който прави същото в Луфтханза за самолетите против корозия и след като направя манипулацията ще Ви пиша,какво е станало,колко ще ми струва и т.н. Видях на приятеля ми колата, пасат на 10 години,който го е направил преди 9 години съяото и колата отдолу въпреки лугата по тукашните путища е като нова. На Мерцедеса МЛ на майка му е същата работа. Мъзгата е в течно състояние сега докато е топло и след като се застуди став като парафин и не пропуска нищо в кухините. Видях,че в завода на Джип като са го произвеждали са се опитали да направят нещо запълвайки адски некадърно кухитине с пяна,която сега се движи свободно вътре и пречи, та ще видим,как ще се справим с тоя въпрос. Дето се вика, стискайте ми палци. когато го направя, ще пиша тук.
    Това е парафинов кавитант и е най-работещото, поне при мен средство против корозия. Продава се и тук. Честотата на подновяването му силно зависи от марката му. Най-скапано е Body 900, а добро Mippa.
    Забелязал съм, че това което е за пръскане с шаргрен пистолет е с порядъци по-добро от това в спрейовете, независимо, че са от един бранд. Изглежда в спрейовете го разреждат с нещо.
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

Място
    Ботевград
    Публикации
    1,016
    Точки (при гласуване)
    13

До колкото имам спомен от алхимичните опити които извършвах на младини - полистирола не се разтваря добре в ацетон - става на парцали подобни на дъвка. За да стане хубава "паста" трябва да се добави и малко бензин.
    Веднъж с такава смес се опитвах да лепя ПВЦ-та - не стана. Като изсъхне няма добра адхезия. На метал не знам как ще държи ама аз бих заложил на обикновена блажна боя.

Място
    София
    Публикации
    6,774
    Точки (при гласуване)
    32

Цитат Мнение на mendi Преглед на публикациите
    До колкото имам спомен от алхимичните опити които извършвах на младини - полистирола не се разтваря добре в ацетон - става на парцали подобни на дъвка. За да стане хубава "паста" трябва да се добави и малко бензин.
    Веднъж с такава смес се опитвах да лепя ПВЦ-та - не стана. Като изсъхне няма добра адхезия. На метал не знам как ще държи ама аз бих заложил на обикновена блажна боя.
    ПВЦ можеш да лепиш с разтворено ПВЦ - с разтворен полистирол можеш да лепиш полистирол. Пластмасите са адски много видове и някои се разтварят от едно, други от друго. Полистиролът в частност се разтваря добре с ацетон.
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

Място
    Ботевград
    Публикации
    1,016
    Точки (при гласуване)
    13

Цитат Мнение на Scrapheap Преглед на публикациите
    ...
    Сега го знам, едно време не го знаех
    ПВЦ се разтваря добре в метил-етил-кетон, ацетона не го трогва

Страница 2 от 2 ПървиПърви 1 2

Сходни теми

1. Как си направих ограда от стиропор
    От military extreme във форум Ремонт, майстори и материали
    Отговори: 112
    Последно мнение: 06-01-14, 14:10
  2. Изолиране на стиропор вода
    От a_andreew във форум Ремонт, майстори и материали
    Отговори: 11
    Последно мнение: 04-08-13, 21:45
  3. Ацетон в минимални количества смъква разхода
    От Deyan108 във форум Горива, смазочни материали, течности и химия
    Отговори: 17
    Последно мнение: 13-12-11, 17:15
  4. Лепене на фибран и стиропор?
    От stojan_defender-a във форум Технологии, теория, конструкции по автомобила
    Отговори: 15
    Последно мнение: 05-09-11, 16:30

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации
  •