Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стиропор разтворен в ацетон

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Стиропор разтворен в ацетон

    Привет колеги,

    опитах се да потърся повечко информация за разтварянето на стиропор в ацетон. Какви рискове крие, вредни химикали в изпаренията? Колко са опасни? И дали наистина получената "боя" намазана върху ръждясъл метал става много по-здраво от класическите методи?
    Panda Climbing 4x4 1,2MPI FIRE

  • #2
    От: Стиропор разтворен в ацетон

    Първоначално публикуван от Danchojn Преглед на мнение
    Привет колеги,

    опитах се да потърся повечко информация за разтварянето на стиропор в ацетон. Какви рискове крие, вредни химикали в изпаренията? Колко са опасни? И дали наистина получената "боя" намазана върху ръждясъл метал става много по-здраво от класическите методи?
    Ако на ръждивия метал искаш да му направиш термоизолация да не му е студено - бива да се занимаваш с глупости.
    Класическите методи затова са класически - стигнало се е до най-доброто. Цинк, грунд и боя пазят от корозия, стиренът пази само от премръзване.
    .

    Коментар


    • #3
      От: Стиропор разтворен в ацетон

      Получавш покритие от полистирол, което по никой начин не е по-добро от химикалите разработени специално за целта.
      Ще получиш коричка, под която корозията продължава да работи. Това нещо се използва за лепене на полистирол.
      Съвсем отделно, че ще се надишаш с ацетон като циганче на Централна гара
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • #4
        Стиропор разтворен в ацетон

        Я кажете че подочух от някъде ( не от случаен човек ) за обработка на шасито отдолу с полиуретан разтворен с нещо си.
        Ставало супер устойчиво и почти вечно но не се знае с какво се разтваря ПУ-то?
        Land Rover Discovery II, V8 4.0
        VW Golf VI variant
        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

        Коментар


        • #5
          От: Стиропор разтворен в ацетон

          Не съм сигурен дали ще предпазва и няма да е еластично....губи се смисъла.
          "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

          Коментар


          • #6
            От: Стиропор разтворен в ацетон

            Мааай тия глупости. Навремето реших да спасявам така едно чугунено казанче за тоалетна. Някой каза-разтвори болкит в ацетон и мажи отвътре, вечно е. Вечно друг път. Надишах се с тоя ацетон, два дена не знаех къде е изток, къде е запад. От покритието след един месец нищо не остана. Мани не се занимавай с глупости...
            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

            Коментар


            • #7
              От: Стиропор разтворен в ацетон

              На път си да си направиш домашно приготвен напалм +някои добавки,това може и да постигнеш,друго надали!Успех!
              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

              Коментар


              • #8
                От: Стиропор разтворен в ацетон

                ПУ с ацетон работи. По точно работеше.Справка на Петър Г то. Има няма от 6 години стои там и не се е надигнало. А не е като да не е видяла камъни, кал и реки. За бегачката говоря. Въпроса е, кое ПУ беше, че са бая модели и не всички се разтварят с ацетон. Стават едни гнусни парцали, а не тази хомогенна смес която съм виждал.
                За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                Коментар


                • #9
                  От: Стиропор разтворен в ацетон

                  ВинкелОт и пластмасата имат свой собствен живот. Различен. Едното диша по един начин, другото по друг. Като видят студ или жега, няма начин по-лабилния да не се цепне когато са вързани здраво. Водата пък обича цепнатини.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Стиропор разтворен в ацетон

                    С дву-компонентен полиуретан пръскат кошовете на самосвалите по каменните кариери, за да предпазват ламарината... Стиропорът е пенополистирол, раздут със суха водна пара. И както казаха и колегите, не мисля че ще свърши тази работа.
                    В миналото ще остане, каквито сме били...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Стиропор разтворен в ацетон

                      Първоначално публикуван от Emilppp Преглед на мнение
                      С дву-компонентен полиуретан пръскат кошовете на самосвалите по каменните кариери, за да предпазват ламарината...
                      Не може да е вярно.................................щото така. И щото аз съм го виждал и още го гледам, Ама то не ставало.
                      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Стиропор разтворен в ацетон

                        Праховото(полимерно) боядисване на железа е супер-дупер яко и се практикува масово от десетина години. Пък никой производител на автомобили, даващ поне три години гаранция за стоката си, не ще да го ползва. Хем не е скъпо. Що така, а?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Стиропор разтворен в ацетон

                          Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                          ... И щото аз съм го виждал и още го гледам, Ама то не ставало.
                          Приемам го за вярно, защото аз съм го виждал само на картинка и то преди доста години, когато проучвах как
                          се работи с дву-компонентен полиуретан и какво се прави с него.
                          В миналото ще остане, каквито сме били...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Стиропор разтворен в ацетон

                            Защото за да държи праховото като хората трябва детайла да е пясъкоструен, а никой производител няма да го направи.За това.
                            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Стиропор разтворен в ацетон

                              Първоначално публикуван от Emilppp Преглед на мнение
                              Приемам го за вярно, защото аз съм го виждал само на картинка и то преди доста години, когато проучвах как
                              се работи с дву-компонентен полиуретан и какво се прави с него.
                              Вярно е.
                              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X