Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стиропор разтворен в ацетон

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Стиропор разтворен в ацетон

    Не говоря за прахово боядисване, а за дву-компонентен течен полиуретан, нанасян с пистолет. Една от
    разновидностите беше за изолация на басейни. Но отнесохме темата...
    В миналото ще остане, каквито сме били...

    Коментар


    • #17
      От: Стиропор разтворен в ацетон

      Сега с монтажна пяна ли ще гвацаме или със стириопор?

      Коментар


      • #18
        От: Стиропор разтворен в ацетон

        Явно миниума си остава най-доброто. Скоро си направих едни не много високи рампички, но за моя автомобил са достатъчни. Талпа и отгоре 3мм ламарина, огъната от единия край за да се качва лесно автомобила. Може да кача снимки. Но всичко намазах с един грунд на новол, който баш на миниум докарва цвета но има и втърдител. Десетина пъти вече не се е обелил там където стъпват колелата. А срока му на годност е бил до 2016г.
        Panda Climbing 4x4 1,2MPI FIRE

        Коментар


        • #19
          От: Стиропор разтворен в ацетон

          Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
          На път си да си направиш домашно приготвен напалм +някои добавки,това може и да постигнеш,друго надали!Успех!
          Не мисля да го експериментирам при това положение. Просто го похвалиха едни хора, ама................................
          Panda Climbing 4x4 1,2MPI FIRE

          Коментар


          • #20
            От: Стиропор разтворен в ацетон

            Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
            Праховото(полимерно) боядисване на железа е супер-дупер яко и се практикува масово от десетина години. Пък никой производител на автомобили, даващ поне три години гаранция за стоката си, не ще да го ползва. Хем не е скъпо. Що така, а?
            В нашата фирма доста се използват праховобоядисани детайли за различни изделия. Предимно обаче алуминиеви детайли. Не знам дали на това се дължи но праховото далеч не е толкова здраво, колкото се очакваше. Особено при тези изделия дето са на морето, едвам докарват 2 години. И си представям един автомобил и зимната сол и луга какво ще я направят.....................
            Panda Climbing 4x4 1,2MPI FIRE

            Коментар


            • #21
              От: Стиропор разтворен в ацетон

              Абе, представях си го, че ще стане нещо като лепило с ацетона и ще лепне прекрасно върху метал. Но от друга страна ако реши човек да го боядиса, то боята ще го разтвори отново сигурно................
              Panda Climbing 4x4 1,2MPI FIRE

              Коментар


              • #22
                От: Стиропор разтворен в ацетон

                Ако го боядисаш с алкидна боя няма страшно, но това не отменя трошливостта на получения слой.
                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                Из "Златния телец"

                Коментар


                • #23
                  От: Стиропор разтворен в ацетон

                  Стандартния алуминий не понася солена вода - може корозията да е работила под покритието..
                  Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                  Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Стиропор разтворен в ацетон

                    Колеги, аз скоро съм планирал тук в Германия да подложа купето на колата си, докато е още ново, на специална процедура с намазване отвън на цялото шаси с една вълтеникава мъзга и по специален начин да ми се запълнят всички кухини на шасито отдолу със специална помпа и тази същата мъзга. Ще ми го прави един германец,който прави същото в Луфтханза за самолетите против корозия и след като направя манипулацията ще Ви пиша,какво е станало,колко ще ми струва и т.н. Видях на приятеля ми колата, пасат на 10 години,който го е направил преди 9 години съяото и колата отдолу въпреки лугата по тукашните путища е като нова. На Мерцедеса МЛ на майка му е същата работа. Мъзгата е в течно състояние сега докато е топло и след като се застуди став като парафин и не пропуска нищо в кухините. Видях,че в завода на Джип като са го произвеждали са се опитали да направят нещо запълвайки адски некадърно кухитине с пяна,която сега се движи свободно вътре и пречи, та ще видим,как ще се справим с тоя въпрос. Дето се вика, стискайте ми палци. когато го направя, ще пиша тук.
                    JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
                    Тел: +359 887 847261

                    Коментар


                    • #25
                      От: Стиропор разтворен в ацетон

                      Първоначално публикуван от ivaningbg Преглед на мнение
                      Колеги, аз скоро съм планирал тук в Германия да подложа купето на колата си, докато е още ново, на специална процедура с намазване отвън на цялото шаси с една вълтеникава мъзга и по специален начин да ми се запълнят всички кухини на шасито отдолу със специална помпа и тази същата мъзга. Ще ми го прави един германец,който прави същото в Луфтханза за самолетите против корозия и след като направя манипулацията ще Ви пиша,какво е станало,колко ще ми струва и т.н. Видях на приятеля ми колата, пасат на 10 години,който го е направил преди 9 години съяото и колата отдолу въпреки лугата по тукашните путища е като нова. На Мерцедеса МЛ на майка му е същата работа. Мъзгата е в течно състояние сега докато е топло и след като се застуди став като парафин и не пропуска нищо в кухините. Видях,че в завода на Джип като са го произвеждали са се опитали да направят нещо запълвайки адски некадърно кухитине с пяна,която сега се движи свободно вътре и пречи, та ще видим,как ще се справим с тоя въпрос. Дето се вика, стискайте ми палци. когато го направя, ще пиша тук.
                      Това е парафинов кавитант и е най-работещото, поне при мен средство против корозия. Продава се и тук. Честотата на подновяването му силно зависи от марката му. Най-скапано е Body 900, а добро Mippa.
                      Забелязал съм, че това което е за пръскане с шаргрен пистолет е с порядъци по-добро от това в спрейовете, независимо, че са от един бранд. Изглежда в спрейовете го разреждат с нещо.
                      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                      Коментар


                      • #26
                        От: Стиропор разтворен в ацетон

                        До колкото имам спомен от алхимичните опити които извършвах на младини - полистирола не се разтваря добре в ацетон - става на парцали подобни на дъвка. За да стане хубава "паста" трябва да се добави и малко бензин.
                        Веднъж с такава смес се опитвах да лепя ПВЦ-та - не стана. Като изсъхне няма добра адхезия. На метал не знам как ще държи ама аз бих заложил на обикновена блажна боя.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Стиропор разтворен в ацетон

                          Първоначално публикуван от mendi Преглед на мнение
                          До колкото имам спомен от алхимичните опити които извършвах на младини - полистирола не се разтваря добре в ацетон - става на парцали подобни на дъвка. За да стане хубава "паста" трябва да се добави и малко бензин.
                          Веднъж с такава смес се опитвах да лепя ПВЦ-та - не стана. Като изсъхне няма добра адхезия. На метал не знам как ще държи ама аз бих заложил на обикновена блажна боя.
                          ПВЦ можеш да лепиш с разтворено ПВЦ - с разтворен полистирол можеш да лепиш полистирол. Пластмасите са адски много видове и някои се разтварят от едно, други от друго. Полистиролът в частност се разтваря добре с ацетон.
                          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                          Коментар


                          • #28
                            От: Стиропор разтворен в ацетон

                            Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                            ...
                            Сега го знам, едно време не го знаех
                            ПВЦ се разтваря добре в метил-етил-кетон, ацетона не го трогва

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X