Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Неравномерни показания - Knock control cylinder?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Неравномерни показания - Knock control cylinder?

    Предлагат ми Sharan 2002 1.8Т 150кс

    Най- притеснително за мен са показанията на цилиндрите от диагностиката:

    Knock control cylinder 1 - 1.4
    Knock control cylinder 2 - 1.5
    Knock control cylinder 3 - 0.6
    Knock control cylinder 4 - 1.8


    В сервиза казаха, че може да е сериозна повреда. Продавачът твърди, че щом върви без проблем е от инжектор с бобина

    Ясно ми е, че се гадае, но ще съм благодарен на компетентно мнение.

  • #2
    От: Неравномерни показания - Knock control cylinder?

    За този мотор най-често са два датчика за детонация. Ако има такива показания на празен ход - то нещо трака в същия спектър. Оттук следва, че детонационния контрол ще работи некоректно. Появили са се нови механични шумове, които не трябва да ги има.

    Коментар


    • #3
      От: Неравномерни показания - Knock control cylinder?

      Първоначално публикуван от stefsab Преглед на мнение
      За този мотор най-често са два датчика за детонация. Ако има такива показания на празен ход - то нещо трака в същия спектър. Оттук следва, че детонационния контрол ще работи некоректно. Появили са се нови механични шумове, които не трябва да ги има.
      Не разбирам особено. Какво следва от това?

      Коментар


      • #4
        От: Неравномерни показания - Knock control cylinder?

        Първоначално публикуван от isbul Преглед на мнение
        Не разбирам особено. Какво следва от това?
        Колата при механик от "старата генерация" за "класическа"диагностика и когато всичко е ясно си вземате "управленческото" решение.
        ("софтуерното гадателство" не е достатъчно надежден метод")

        Коментар


        • #5
          От: Неравномерни показания - Knock control cylinder?

          Класически тръгнал за ремонт мотор от 3ти цилиндър,който е на път и да задере,въпреки че няма шумове.Не е и задължително,заминали компресьонни сегменти,никакви инжектори или квото и да било друго,следващия е първи.Евентуално може и от клапани ,но там нещата се хващат лесно,а и мотора не може да работи добре с тръгнали клапани ,за разлика от такъв с износени сегменти.Бензинов ще си пали и ще работи сравнително добре ,но с липса на мощност.При дизела неравномерно палене на студено или въобще не палене при по студено време .Колата трябва да се види ,но не с диагностика, иначе сме в сферата на врачките.Мотора не е в ред.
          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X