Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна на радиатора на парното на 4Runner 2L-T, 1993г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Смяна на радиатора на парното на 4Runner 2L-T, 1993г.

    Извадих радиатора на парното; тече от няколко места (4-5), където вертикалните канали се свързват с долния колектор.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180630_181145_res.jpg
Прегледи:1
Размер:413.0 КБ
ID:6148593

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180703_201339_res.jpg
Прегледи:1
Размер:373.8 КБ
ID:6148594

    Не мога да си позволя оригинален на Toyota, а пък не искам и втора употреба предвид труда и времето за демонтаж/монтаж. Намерих в www.carid.com няколко заместителя с цени 50-100$, което общовзето е ОК, но трансп.разходи до тук са около 90$, а след това мито, ДДС... а и не успяха да ми гарантират 100% заменяемост. Вчера сутрин попаднах на тема в руски форум, където човека пише (и показва снимки), че е ползвал радиатор от GreatWall... Чакам днес да ми се обадят от някаква фирма в Пловдив дали могат да направят нещо; писал съм на Косер (зимата ми намериха прилични заместители на предните мигачи в бронята); авточастионлайн24.бг, а и немската им майка нямат ... английските, предвид дирекцията, май не стават... или поне ще трябва да отрежа щуцерите и да побългарявам...
    Някой може ли да помогне с насока/идея ?
    ______________________________________
    4Runner 2L-T О87879393пет

  • #2
    От: Смяна на радиатора на парното на 4Runner 2L-T, 1993г.

    Питай колегата https://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=97674
    Ford Maverick II 2.3 XLT
    Ford Mondeo MK5

    Коментар


    • #3
      От: Смяна на радиатора на парното на 4Runner 2L-T, 1993г.

      GreatWall отпадна като вариант. Намерих изцяло алуминиев, предназначен за Corolla E11, нов, намален от 70-80лв. на 37лв., бил залежал . Полско производство, струва ми се. Купих го от авто.бим; на кашончето пише: вносител - Албиана корект, и освен това - Да се монтира от сервизен специалист! Хаха, де го тоя сервизен?? Ширината е малко по-малка, но това не е голяма болка, ще го уплътня подходящо до необходимия размер. Излазите (щуцерите) доста се различават. Оригиналните са едни бая изчанчени месингови кривулици, директно запресовани (или споени?) към горния колектор. Затова се наложи да поръчам и вчера пристигнаха оригинални за Е11 2 броя клампови скоби (87124-35040) и две О-пръстенчета (96761-19016) от Венци Габрово; на стойност общо към 18лв. ... не че се оплаквам, даже трябва да съм щастлив ... засега.
      Снемам размери и чертая клампови накрайничета, които да ми струговат от бронз. Ще ги запоя или към стандартни медни колена, или към оригиналните щуцери на стария ми радиатор. Покрай тая история реших да сменя и някои маркучета в двигателния отсек. По които тече охл.течност (антифриз). Нов филм се заформи и тука, но по друга линия. Най-напред взех от първия магазин това, което ми предложиха, по 1 метър ф8 и ф16. Маслоустойчиви. Oil-Air. Демек NBR. После се замислих. Защо "глупавия" японец не е сложил и той преди 25години NBR, а EPDM. Попрочетох още малко. Отново обиколих магазините в Троян. Никъде EPDM, само NBR, разни марки, производства и цени. И упорито ме убеждават, че това е универсалния маркуч, друг не ми трябва. Поцъках пак из нета в събота сутринта. Бергин Юг ги бях фиксирал и по-рано ... ироничното е, че първо бях попаднал на фирмения им сайт, на който пише "мин.поръчка - 30метра", или колкото там е за съответния типоразмер, и много ясно че ги "забравих" на момента. Обаче излезе, че действат и "на дребно" през продавалника; хоп, телефонче, човека беше много любезен, и днес следобед си взех маркучите. Та така. Ще пиша пак като има напредък. Поздрави, Теодор.
      ______________________________________
      4Runner 2L-T О87879393пет

      Коментар


      • #4
        От: Смяна на радиатора на парното на 4Runner 2L-T, 1993г.

        Всичко е 6. Toyo отново е в движение, точно навреме за подранилия сливобер, и добре се представи.
        Голям екшън с този радиатор. Освен намирането на подходящ заместител и кламповите скоби, за които писах по-рано, проблем се оказаха и кламповите фитинги - една седмица търсих стругар да ги изработи; един почнал да строи, втори тръгва на язовир, трети и четвърти в отпуск, пети гледа жена си болна; шестия, който намерих, си "остави ръцете" на фитингите, макар и да ги направи за 'нула' време. Добре, че бях поръчал допълнителни О-пръстени, но се наложи единия месингов щуцер да го раздувам, за да 'догоня' размера на фитинга ... в края на краищата съм доволен, радиатора е сменен, течове няма, смених и няколко маркуча в двигателния отсек / всъщност, за тях заслугата основно е на един друг Човек /
        Непосредствено преди монтажа се наложи да правя удължение на единия щуцер (медната тръбичка на снимката по-долу). Утре ще кача линкове и към още снимки.
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180818_192725_res.jpg
Прегледи:1
Размер:870.8 КБ
ID:5797217

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180815_191843_res.jpg
Прегледи:1
Размер:797.4 КБ
ID:5797218

        http://s64.photobucket.com/user/stal...ter/25June2018

        http://s64.photobucket.com/user/stal...ter/30June2018
        ______________________________________
        4Runner 2L-T О87879393пет

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X