Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нужда от помощ за транспорт на доброволци до язовир Калин тази събота 14 юли

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нужда от помощ за транспорт на доброволци до язовир Калин тази събота 14 юли

    В събота на 14 ще се проведе благотворителна акция за почистване и маркиране на пътеката от яз. Калин до хижа Иван Вазов , организирана от Виваком и ПСС. Аз ще участвам .
    На нас клиренс ни трябва , не скорост

  • #2
    От: Язовир Калин

    Аз няма да мога, но да пуснеш снимки после
    LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
    www.ADV-Bulgaria.com

    Коментар


    • #3
      От: Язовир Калин

      Уважаеми колеги, ако някой може да помогне с транспорт ще е от голяма полза. Хора и доброволция за работа има, транспорт няма...
      VPetrov.photography

      Коментар


      • #4
        От: Язовир Калин

        Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
        Аз няма да мога, но да пуснеш снимки после
        Разбира се , ще напиша тема .
        На нас клиренс ни трябва , не скорост

        Коментар


        • #5
          От: Язовир Калин

          Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
          Уважаеми колеги, ако някой може да помогне с транспорт ще е от голяма полза. Хора и доброволция за работа има, транспорт няма...
          Транспорт от къде до къде , какъв ?
          Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
          За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

          A1+

          Коментар


          • #6
            От: Нужда от помощ за транспорт на доброволци до язовир Калин тази събота 14 юли

            Тръгването от София е в 7 часа, допълнително ще уточня мястото.
            Втората среща е в град Рила в 9 часа.
            Те транспорт от София до Рила имат, единствено би се спестило разкарването на колите, но това е малка грижа.
            Не им достигат високопроходими коли за 12-15 души.
            Връщането е същия ден, вероятно около 18 часа ще започне слизането от Калин.
            Хубавото е, че заради тях ще бъде вдигната бариерата, която беше поставена в началото на пътя. Т.е. това е една от малкото възможности, които се удават за лесно качване до тези уникално красиви места.
            www.offnews.bg

            Коментар


            • #7
              От: Нужда от помощ за транспорт на доброволци до язовир Калин тази събота 14 юли

              Качвал съм се преди 2-3 години и пътя е много труден. Само за висок джип. Освен това е добре да се правят почивки за охлаждане на двигателя и течностите.
              sigpic

              Коментар


              • #8
                От: Нужда от помощ за транспорт на доброволци до язовир Калин тази събота 14 юли

                Чак толкова труден не е, виждал съм да се качват Деу, Опел Корса и Голф. Е, верно Голфът си загуби гърнето. Всеки джип може да го качи. За ниска кола обаче е голям рискът от задиране по камъните.
                www.offnews.bg

                Коментар


                • #9
                  От: Нужда от помощ за транспорт на доброволци до язовир Калин тази събота 14 юли

                  Аз съм далече ама може да пратя някого с УАЗ. Към кого да се обръщам за организационни въпроси?

                  Пътят е стръмен и не е за коли склонни към прегряване и парни тапи в бензиновата помпа. Когато няма нападали камъни е проходим за прежалена и не много натоварена лека кола.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Нужда от помощ за транспорт на доброволци до язовир Калин тази събота 14 юли

                    Колегата aldr е в течение с организационните въпроси.
                    www.offnews.bg

                    Коментар


                    • #11
                      От: Нужда от помощ за транспорт на доброволци до язовир Калин тази събота 14 юли

                      До Винтчето ли ще се качват колите, защото тогава висока проходимост не си спомням да е необходима? Бих могъл да се включа с Пежо Експерт в този случай и да взема 7 човека от гр.Рила. Ако се слиза надолу май вече ще трябва Фронтерата, но там местата са 3-4 /къса база/. Интересува ме освен транспорта имаме ли друг ангажимент или може просто да се разходим до хижата?
                      Honda XL600LM, 1987
                      Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                      Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                      Коментар


                      • #12
                        От: Нужда от помощ за транспорт на доброволци до язовир Калин тази събота 14 юли

                        Първоначално публикуван от Владимир Йончев Преглед на мнение
                        Колегата aldr е в течение с организационните въпроси.
                        Колегата aldr е само един доброволец. Отговорника е - Деница Коларска от Виваком.
                        На нас клиренс ни трябва , не скорост

                        Коментар


                        • #13
                          От: Нужда от помощ за транспорт на доброволци до язовир Калин тази събота 14 юли

                          Това е ...https://www.offroad-bulgaria.com/sho...26#post3345326
                          На нас клиренс ни трябва , не скорост

                          Коментар


                          • #14
                            От: Нужда от помощ за транспорт на доброволци до язовир Калин тази събота 14 юли

                            Малко офтопик, но все пак - дали може да се качим с колата със семейството на горе или долу не пускат по пътя? Четох, че миналите години само са записвали, сега дали дават изобщо да се качват случайни хора?
                            Благодаря!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Нужда от помощ за транспорт на доброволци до язовир Калин тази събота 14 юли

                              В друга тема бях обяснил, ще го копирам и тук:

                              Пътят е напълно проходим, но затворен. Бариерата, която е долу при бившата лудница в Пастра е спусната, а човекът, който я вдига, НЕ стои до нея. За да я вдигне трябва някой специално да му се обади, като този някой не е кой да е. Докато бях горе, няколко джипки се качиха, но хората бяха намерили специални връзки, с които да убедят пазача.
                              На втората бариера, която е при ВЕЦ Калин, има пазач и той също трябва да бъде убеден да я вдигне, като първият пазач (този долу в селото) дава инструкции какво да му се каже.
                              За мен този път на практика вече е затворен. При сериозна причина за използването му, бих препоръчал да се пусне СМС на Венци (хижаря) и той да се оправя с пазачите, но причината наистина трябва да е основателна. На хижата няма обхват и Венци веднъж дневно ходи до място с обхват, за да си чете СМС-ите, така че и за това трябва да се предвиди време.
                              Аз лично оставих колата малко преди хижа Ловна, джип може да се качи и до самата хижа Ловна. Към момента това е най-добрия вариант, ако не броим лифта.
                              www.offnews.bg

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X