Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ЕМкомплект Дружба-престъпна небрежност или некадърност.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: ЕМкомплект Дружба-престъпна небрежност или некадърност.

    При отношенията сервиз/клиент има две страни...
    И 'борбата' е с променлив успех... Има доволни клиенти, за които сервизът е бил меко казано некоректен... Има и недоволни клиенти, при които сервизът е свършил всичко коректно...
    Пример по първият вариант... Баща на приятел си купува Ауди (на старо, ама сравнително нов автомобил ) и решава да се разходи из Европа. В Гърция установява, че има проблем със задната врата - внезапно спряла да се отваря отвътре... Отива в официалният сервиз, отстраняват му проблема, и бащата много доволен ми разправя
    - Там да видиш сервиз и обслужване - не като нашите... Посрещнаха ме, направиха ми кафе - БЕЗПЛАТНО. И само за половин час отстраниха проблема. И ми взеха само 100$.... Тук сигурно щеше да е двойно и щяха да ме мотат два дни...
    Зачудих се дали да го оставя в заблуждението му, или да му разбия илюзията, показвайки му щракалката за детската защита

    А вторият случай сами знаете какво имам предвид - клиентът смята, че като плати торба пари, и дъртият дрънголник ще стане като излязал от магазина. И сменяйки масло на кутията ще му оправи изгорялата лампа на дългите и напълни климатика
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • #77
      От: ЕМкомплект Дружба-престъпна небрежност или некадърност.

      Първоначално публикуван от tinalex Преглед на мнение
      Здравейте.Имаме развитие по Серената.Рейката,която ми ремонтираха преди месец и нещо и която изкапва маслото за около месец от едно уплътнение,изтече изцяло на около 100км от софия и колата с репатрак се върна в емкомплект да видят каква са я свършили.Тече като лейка от двете страни.Това беше в събота .До този момент няма отговор от сервиза.Чакаме развитие.Дано да не е я правил Любо Мулетаров.
      При нас на "село", след шлайф , нови водачи и "семерини" рейката се товари за проба на импровизиран стенд и такива "филми" не се получават. Има само един вариант-стружки в системата-а това се получава при неграмотни механици.............
      (Винаги се търси и отстранява първо причината, а след това всички последствия)

      Коментар


      • #78
        От: ЕМкомплект Дружба-престъпна небрежност или некадърност.

        Ще си позволя един съвет към автора на темата - време е да спре тази проява на мазохизъм. В края на ,,Дружба-1" зад бензиностанцията има едно каре само сервизи. В който да си оставиш возилото ще ти направят по-качествен ремонт. Хидравлични рейки ремонтират от другата страна на булеварда, до сервиза за реглаж. Не са толкова ,,лъскави" като халета на Мулетарови, но майсторите са читави-моторджии и джипкачии.
        FORD Maverik-2,3L, AWD, XLT-2 броя

        Коментар


        • #79
          От: ЕМкомплект Дружба-престъпна небрежност или некадърност.

          И аз го посъветвах в един друг форум да си вземе колата, докато е време, ама той я е прежалил вече...
          HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

          Коментар


          • #80
            От: ЕМкомплект Дружба-престъпна небрежност или некадърност.

            Добро утро.Благодаря за съвета.Може да пробвам всички сервизи,пък да видим какво ще стане.Сега сериозно.Рейката е с гаранция,дали трябва просто да си взема колата,отписвайки над 400лв за ремонта и да отида на друго място-не мисля.Иначе е лесно,и аз мога да си я сменя с втора употреба,ще ми струва малко пари.и така,правим ремонт,не става,взимаме си колата и пак.Сервиза доволен,продължава си постарому и живота си тече.Желая ви приятен ден.

            Коментар


            • #81
              От: ЕМкомплект Дружба-престъпна небрежност или некадърност.

              Някой , ако ти каже да прежалиш парите за ремонта трябва да поеме последствията и ти да си караш изправен автомобил.
              Та , понеже никой не го прави - гони си интереса в проблемния сервиз.
              Няма да е зле да вземеш със себе си някой от изказалите се юристи и тукашни колеги.Ако е вярно казаното от тях.
              При следваща рекламация в срока на гаранцията и не предоставен оборотен автомобил от обслужващия сервиз ги копай по всички точки!
              Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

              Коментар


              • #82
                От: ЕМкомплект Дружба-престъпна небрежност или некадърност.

                Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                При нас на "село", след шлайф , нови водачи и "семерини" рейката се товари за проба на импровизиран стенд и такива "филми" не се получават. Има само един вариант-стружки в системата-а това се получава при неграмотни механици.............
                (Винаги се търси и отстранява първо причината, а след това всички последствия)
                шлаиф на какво/??
                МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

                Коментар


                • #83
                  От: ЕМкомплект Дружба-престъпна небрежност или некадърност.

                  Темата за МК 33 и други извесни сервизи е изчерпана преди да почне,,,,,,,, истински къдърни монтьори не работят за 1000 лв. на месец
                  МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

                  Коментар


                  • #84
                    От: ЕМкомплект Дружба-престъпна небрежност или некадърност.

                    Аз не знам тая фирма...Мулетаров "Мулето" (01), дето им се водеше шеф, не съм го виждал от поне две години, въобще не го знам жив ли е. Последно беше направил сервиз за ауспуси в квартала (на бул Европа) и редовно киснеше там. Нещо ми се върти в главата, че отдавна няма никакви сервизи и се занимава само с гърнета. И водороден двигател правеше уж...обаче нещо нямаше особен успех. Тоя човек започна от продажба на най-долни ментета за Лада, мина през някакви Опели (когато Кадет още се водеше кола), сервизи, разглобяваше разни коли за части, после се хвана с гърнета и винаги е имал проблеми с доставчици, качество на части и персонал. Винаги!
                    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                    Коментар


                    • #85
                      От: ЕМкомплект Дружба-престъпна небрежност или некадърност.

                      Първоначално публикуван от isuzo Преглед на мнение
                      шлаиф на какво/??
                      На "ризите,буталата и стъпковия мотор",ако не се оправи продължават с "маншоните " и рейката.

                      Коментар


                      • #86
                        От: ЕМкомплект Дружба-престъпна небрежност или некадърност.

                        Добро утро.Взех си колата,с повторно ремонтирана рейка като рекламация.Правена е при Жан.Оттук нататък каквото и да стане с нея,моите отношения с емкомплект приключиха.В момента имам 4 автомобила,ще търся къде да ги поддържат.Съжалявам за похабените нерви,но това е животът.Приятен ден на всички

                        Коментар


                        • #87
                          От: ЕМкомплект Дружба-престъпна небрежност или некадърност.

                          Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                          ...
                          Официалните сервизи са друга бира - и там ходя често заради нуждата от перфектна докуменация на моите поршета. Там се набляга на писането на документи. Ако ти покажа фактура от тях няма да повярваш какви са кожодери. И след като се прибера в България с Поршето си го дооправям аз в моя гараж, но вече имам нужните ми печати в сервизните документи.
                          Разбира се Порше е друг свят и тези мои заключения може би не важат за други марки- Порше без перфектна документация струва наполовина от такова с документи с печат ПОРШЕ.
                          Например веднъж бях в сервиз на Мерцедес пак в Щутгарт за гаранционен проблем и никаква не я свършиха за разлика от пловдивския сервиз на Мерцедес.

                          Надявам се скоро да стане и при нас. За да стане трябват правила и те да са за всички!!!
                          Уважение към Дядо Владо, но ако той работи в Германия ще е на светло, ше печели много повече и ще е много по-доволен!
                          Напълно съм съгласен за последния абзац за Дядо Владо и за това, че правилата трябва да важат за ВСИЧКИ.

                          Но въпроса ми е за порше.
                          Може ли да посочите линк към обява за продажба на порше поддържано в официалния сервиз и за продажба на такова без сервизна история, за да видя разликата в продажната цена.

                          Аз лично не бих си купил такъв автомобил с толкова "тегаво" обслужване, освен това съм се зарекъл повече от Бг да не купувам нов автомобил, защото дилъра прави клиентите на маймуни /писал съм вече за това/.
                          И колкото и да се прехласвам по добрите автомобили не бих си купил автомобил различен от евридейка. Може да е висок клас, но пак ще бъде произведен в голяма серия и да няма проблем с части и знания за ремонта и поддръжката му.
                          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X