Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ЕМкомплект Дружба-престъпна небрежност или некадърност.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: ЕМкомплект Дружба-престъпна небрежност или некадърност.

    Валери, аз и с познатите сервизи действам по начина на Борислав...
    Уточняване цената на диагностика и след това - вземане на решение на база диагностиката и на база официална оферта от сервиза за труд и материали...
    Което не пречеше официален сервиз да ми оферира цена около 2400лв, 'ама без да сме открили проблема - ако се появи още нещо - ще го добавим'
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • #32
      От: ЕМкомплект Дружба-престъпна небрежност или некадърност.

      Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
      Чавдаре, грамотен си, не ми пускай оплаквания в стил "ама те това ми казаха, те толкова ми искаха и това ми направиха". ...
      Тъй де! Сервизна поръчка "Смяна на гарнитура на глава". После дрънчат допълнително "ма болтовете и клапаните са за смяна, ще струва горе-долу толкова" - ОК сменяйте. После тишина. Като отиваш да си вземеш колата - луп къде 1000-ка отгоре. Ама ние сменихме и водна помпа, и .... И верно са ги сменили. Вероятно даже е било и добре да се сменят. Ама някакси е редно да ти звъннат едно телефонче, да кажат и да питаш. щото тая 100-ка отгоре може и да я нямаш.

      А за перченето колко си печен, колко ги разбираш сервизните проблеми и как не плащаш извън сервизната поръчка ... Я да ти дам едно примерче от живота. Даваш поръчка да ти сменят масло и филтър на автоматик. Носиш си маслото, филтъра и гарнитурата. Работата - от проста - по-проста - сваляне на картер, източване на маслото, смяна на филтъра, монтиране на картера и наливане на новото масло. Да де, ама като тръгват да монтират картера се оказва, че в предишния живот на колата някой амбриаж е взел та навил метрични болтове на мястото на инчови. Някакси са задържали, ама резбата е отишла и при опит за повторен монтаж няма стягане. Ами сега? В сервизната поръчка няма позиция "Възстановяване на резба - N броя". Ще плащаш или няма да платиш, щото не си поръчвал такова нещо?
      Последно редактирано от Чавдар (V93); 13-07-18, 16:07.
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #33
        От: ЕМкомплект Дружба-престъпна небрежност или некадърност.

        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
        Ще плащаш или няма да платиш, щото не си поръчвал такова нещо?
        Подкрепям, примери могат да се дадат много, "живият живот" е доста по-разнообразен от сухата теория за търговско-правните взаимоотношения.

        И дори в конкретния пример, няма правилен отговор, щото просто може и гафа да е станал също в последния сервиз, пък да казват, че е от предишния. И въобще сложно е.
        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

        Коментар


        • #34
          От: ЕМкомплект Дружба-престъпна небрежност или некадърност.

          Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
          ... просто може и гафа да е станал също в последния сервиз, пък да казват, че е от предишния. И въобще сложно е.
          Може, разбира се, ама като вземеш в шепата свалените от картера болтчета, които трябва да са еднакви, пък те не са ...
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #35
            От: ЕМкомплект Дружба-престъпна небрежност или некадърност.

            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
            .....Ще плащаш или няма да платиш, щото не си поръчвал такова нещо?
            Имал съм подобни случаи (с непредвидено усложняване)...
            Излиза ли нещо от договорените рамки - веднага ми звънят - имаме такъв и такъв проблем... Оглед на място, като междувременно съм ги помолил да подготвят оферта, като междувременно проверявам варианта и през краен изпълнител (обикновено тези неща се поръчват и от официалния сервиз пак на подизпълнител с необходимата техника и специалисти)...
            След огледа решавам дали да поръчам на официалния сервиз работата (т.е. те да си сложат комисионната и да дадат изделието на крайния изпълнител), или 'да им занеса готова част', като на сервиза платя монтаж/демонтаж...
            Разбира се в конкретния случай обмислям варианта с гаранцията - кой ще я поеме и какво би поел при втория случай...
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • #36
              От: ЕМкомплект Дружба-престъпна небрежност или некадърност.

              Първоначално публикуван от tinalex Преглед на мнение
              .Проверих как са цените на дисковете и взех 2броя.Като свалих старите,ми те се напукали.взех че ги измерих с шублера-19мм.Голямо струговане е паднало. .Представих си как се чупят по време на движение и ми стана .За това,че няма лепило на болтовете,не са изчистени и смазани водачите на супортите и не са сменени маншончетата им няма смисъл да споменавам .За мен това граничи с престъпна набрежност,да не кажа по-силна дума.Правете си сами изводите.
              Напълно разбираемо е огорчението ВИ след създадената ситуация. Личното ми разбиране е, че е рисково да се правят компромиси по спирачна система и ходовата част. Вярно ,че не е спортен автомобила,но всеки метър при спирането може да е от значение..................Качеството обикновено си има и цена.
              При Вашите размери цената на приемливото качество дискове е 80-100лв за 1 бр. и 60-80лв за комплект накладки,но имате сигурност и спокойствие...............
              (за "семейните" коли ползвам комплекти от средния "ценови" диапазон най-често на ATE и няма проблеми).

              Коментар


              • #37
                От: ЕМкомплект Дружба-престъпна небрежност или некадърност.

                Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                Разбира се в конкретния случай обмислям варианта с гаранцията - кой ще я поеме и какво би поел при втория случай...
                Наскоро търсих тук в Германия, монтаж на чисто нови оригинални части, но закупени предварително от мен (от официалния представител със съответните документи и пр). Никой нормален сервиз не желае да ги монтира, не можели да дадат гаранция, ако частите не са от тях. И отказът е категоричен, даже и не стигахме до обсъждане на вариант да си платя по-скъпо, и/или да се откажа от гаранцията им. 95% от сервизите тук били така.
                Само в един миниатюрен сервиз се съгласиха, но хем на цени сравними с тези на официалния сервиз на марката(от 100€/h нагоре), хем не ми вдъхнаха доверие - не знаели колко време ще им отнеме, нали колата е старичка... а и първата им възможност била след месец и нещо...
                Напазарувах си малко инструменти, и в крайна сметка (все пак) си смених частите сам(както бях го замислил отначало, но после хем ме домързя, хем се оказа малко по-сложно, пък и нямах достатъчно инструменти).

                Явно тук тази прословута гаранция, е реално изискуема, та затова толкова се пазят.
                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                Коментар


                • #38
                  От: ЕМкомплект Дружба-престъпна небрежност или некадърност.

                  Първоначално публикуван от Frysco Преглед на мнение
                  Пробвай клиент тип "Оставяш им парите и после сам си правиш колата, извън територията на сервиза" и ще те обичат много.
                  Е виж това не съм го пробвал.Ма то както е тръгнало,може и свирка да се наложи да правя.Щом е в интерес на работата.

                  Коментар


                  • #39
                    От: ЕМкомплект Дружба-престъпна небрежност или некадърност.

                    Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
                    Чавдаре, грамотен си, не ми пускай оплаквания в стил "ама те това ми казаха, те толкова ми искаха и това ми направиха".
                    Ако си вкарвам колата, на място където не познавам хората, искам да ми се издаде сервизна поръчка, в която са описани дейностите, стойността им и стойността на резервните части. Това, което не отговаря поръчаното не се плаща. Ако сервиза не работи така, а искат на честна дума си взимам колата и си отивам. Това е и правилното и нормално и житейски логично поведение. Останалото са алабализми, тъй като ако цената е ориентировъчна, това предполага незнание на сервизния проблем. Като ми каже някой, че ще струва 30, 40, 50лв., и си отивам веднага. А иначе не, цена от 60лв/ч. не ми се вижда евтино. Кой квартален сервиз работи на такава ставка? Официалните ок, но там сервизната процедура по ръководство примерно и дават 120 мин. работа и съобразно това се калкулира цената на ремонта. Та ми е интересно кой гаражен майстор бачка на час, а не на твърда цена - честно казано за пръв път чувам.




                    В мнението си нямах предвид конкретно Вас. Като цяло сме на едно мнение, читавите сервизи са малко, явно и Вие не сте открил още точния.
                    Не съм.бихте ли ми препоръчали нещо прилично.Аз съм кротък клиент.

                    Коментар


                    • #40
                      От: ЕМкомплект Дружба-престъпна небрежност или некадърност.

                      Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                      Напълно разбираемо е огорчението ВИ след създадената ситуация. Личното ми разбиране е, че е рисково да се правят компромиси по спирачна система и ходовата част. Вярно ,че не е спортен автомобила,но всеки метър при спирането може да е от значение..................Качеството обикновено си има и цена.
                      При Вашите размери цената на приемливото качество дискове е 80-100лв за 1 бр. и 60-80лв за комплект накладки,но имате сигурност и спокойствие...............
                      (за "семейните" коли ползвам комплекти от средния "ценови" диапазон най-често на ATE и няма проблеми).
                      Благодаря.То така и стана в крайна сметка.Идеята беше това да стане от първия път в сервиза,а не на двора от мен.Но пък такива леки ремонти ми носят удоволствие от свършената работа.Не е като да сменяш ангренаж на същата кола на двора без поне канал.

                      Коментар


                      • #41
                        От: ЕМкомплект Дружба-престъпна небрежност или некадърност.

                        Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
                        А иначе не, цена от 60лв/ч. не ми се вижда евтино. Кой квартален сервиз работи на такава ставка?
                        Ако излезна "на светло" тази цена няма и да ми стига.....
                        Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
                        Та ми е интересно кой гаражен майстор бачка на час, а не на твърда цена - честно казано за пръв път чувам.
                        Аз работя на час, а твърда цена казвам за неща които съм ги правил 100 пъти и пак с уговорка "ако не закучи".
                        Последият път при монтаж на лайсна зад предното стъкло счупих стъклото, айде от мое име и за моя сметка (по-късно собственика на джипа пое доброволно част от разходите) "Кобра" и ново и докато предното стъкло беше свалено с три удара набих лайсната.....и е счупих, айде и лайсна, оказа се, че там където трябва да влезе едната щипка има парченце от по-предишен ремонт и МЯУ, това за "градинските" и тяхните цени, а понеже имам достатъчно познати в "официалните": "Не пали", диагностика (40лв.)-датчик колянов вал, нов 100лв. + 0.4 ( от 70лв/ч)монтьорски часа труд, не пали - значи компютър 530лв.+ 0.5 монтьорски часа, не пали значи електроинсталация 700лв + 4 часа и идва клиента и ко-ко-ко-куткудяк. А ето официалната програма спусната от фирмата майка с цени и часове, ето и старите ви (здрави много често)части и към касата .......
                        Към пусналият темата - не се познаваме, но дали проблема не е и във вас?


                        П.П. Писали сме заедно
                        Първоначално публикуван от tinalex Преглед на мнение
                        .Но пък такива леки ремонти ми носят удоволствие от свършената работа...
                        При мене съществува този режим (викам му мастурбант) срещу определени условия идваш и се самозадоволяваш (ремонтираш)
                        Последно редактирано от дядо владо; 13-07-18, 19:09. Причина: Допълнение
                        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                        Коментар


                        • #42
                          От: ЕМкомплект Дружба-престъпна небрежност или некадърност.

                          Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                          Ако излезна "на светло" тази цена няма и да ми стига.....

                          Аз работя на час, а твърда цена казвам за неща които съм ги правил 100 пъти и пак с уговорка "ако не закучи".
                          Последият път при монтаж на лайсна зад предното стъкло счупих стъклото, айде от мое име и за моя сметка (по-късно собственика на джипа пое доброволно част от разходите) "Кобра" и ново и докато предното стъкло беше свалено с три удара набих лайсната.....и е счупих, айде и лайсна, оказа се, че там където трябва да влезе едната щипка има парченце от по-предишен ремонт и МЯУ, това за "градинските" и тяхните цени, а понеже имам достатъчно познати в "официалните": "Не пали", диагностика (40лв.)-датчик колянов вал, нов 100лв. + 0.4 ( от 70лв/ч)монтьорски часа труд, не пали - значи компютър 530лв.+ 0.5 монтьорски часа, не пали значи електроинсталация 700лв + 4 часа и идва клиента и ко-ко-ко-куткудяк. А ето официалната програма спусната от фирмата майка с цени и часове, ето и старите ви (здрави много често)части и към касата .......
                          Към пусналият темата - не се познаваме, но дали проблема не е и във вас?


                          П.П. Писали сме заедно При мене съществува този режим (викам му мастурбант) срещу определени условия идваш и се самозадоволяваш (ремонтираш)
                          Възможно е и да е в мен.винаги има такава възможност.Миналата пролет дадох за цялостно боядисване автомобил на доста години.трябваше да се свали предното стъкло.Момчето ме предупреди че може да се счупи.Счупи се.платих го естествено-бях предупреден,беше ми обяснено и бях разбрал че е възможно.Това са нормални неща.Но виж,да дам кола за смяна на ангренажен ремък,да си я взема и на път за в къщи да прескочи 6 зъба и да удари клапани,това не е нормално.Предполагам че ще се съгласите с мен.

                          Коментар


                          • #43
                            От: ЕМкомплект Дружба-престъпна небрежност или некадърност.

                            Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                            Ако излезна "на светло" тази цена няма и да ми стига.....

                            Аз работя на час, а твърда цена казвам за неща които съм ги правил 100 пъти и пак с уговорка "ако не закучи".
                            Последият път при монтаж на лайсна зад предното стъкло счупих стъклото, айде от мое име и за моя сметка (по-късно собственика на джипа пое доброволно част от разходите) "Кобра" и ново и докато предното стъкло беше свалено с три удара набих лайсната.....и е счупих, айде и лайсна, оказа се, че там където трябва да влезе едната щипка има парченце от по-предишен ремонт и МЯУ, това за "градинските" и тяхните цени, а понеже имам достатъчно познати в "официалните": "Не пали", диагностика (40лв.)-датчик колянов вал, нов 100лв. + 0.4 ( от 70лв/ч)монтьорски часа труд, не пали - значи компютър 530лв.+ 0.5 монтьорски часа, не пали значи електроинсталация 700лв + 4 часа и идва клиента и ко-ко-ко-куткудяк. А ето официалната програма спусната от фирмата майка с цени и часове, ето и старите ви (здрави много често)части и към касата .......
                            Към пусналият темата - не се познаваме, но дали проблема не е и във вас?


                            П.П. Писали сме заедно При мене съществува този режим (викам му мастурбант) срещу определени условия идваш и се самозадоволяваш (ремонтираш)
                            Ми да дойда с две три бири.Какви са определените условия

                            Коментар


                            • #44
                              От: ЕМкомплект Дружба-престъпна небрежност или некадърност.

                              Първоначално публикуван от tinalex Преглед на мнение
                              Ми да дойда с две три бири.Какви са определените условия
                              Да не ми се носи бира, горчи ми и не я ползвам Условието е предварително обаждане, че може да съм умрял и човек да се разхожда напразно .....от 11.00 до към 20.00 без понеделнк
                              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                              Коментар


                              • #45
                                От: ЕМкомплект Дружба-престъпна небрежност или некадърност.

                                Те напоследък, все по сладка я правят бирата. Прочее, чакам с любопитство да чуя какво се черпи, щото като идвах с лагуната не знаех и затова бях с ръките в жубите (бяха ми казали кафе и лимонови резанки, ама от друго място рекоха-вече не е актуално...).

                                Иначе, човек намери ли си своя майстор и майстора го одобри за негов клиент, обикновенно от само себе си отпадат такива сметки на час, на удар, според фазите на луната и асцендента на марс и така нататък. Просто майстора има доверие на клиента и клиента на майстора, когато майстора каже "изпрунжил ти се е барболечкатора и трябва да се перпендофлипне", клиента казва "ясно" и бецален. А от друга страна, майстора знае че клиента няма да му каже "бе ти що си ми сменил и маслото, като ти я докарах само за маслен филтър, кой ти е казал, аз ся нямам пари...". И тогава е просто и лесно-идва колата за операция, майстора казва една сума и често клиента оставя някой лев отгоре на казаното, за да може следващия път да се срещнат с усмивка отново.
                                Последно редактирано от Frysco; 13-07-18, 22:23.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X