Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ЕМкомплект Дружба-престъпна небрежност или некадърност.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: ЕМкомплект Дружба-престъпна небрежност или некадърност.

    Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
    Това в кой от двата дружбенски сервиза, при Добри, или при г-н Кияков ?

    ... не, че има разлика като коректност де, но в първият поне разпознават какво е кола по картинка.
    Новата сграда,не знам кой е шефа.Симпатяги.В стария до оранжерията съм правил ауспух преди много години.Май и тук само ауспуси могат да се правят.Някои хора не се развиват с годините

    Коментар


    • #17
      От: ЕМкомплект Дружба-престъпна небрежност или некадърност.

      Те там са различни губернии. Ауспусите се водят към Тони, към сервиза на Павлово, а другото беше при Ангел (навремето), сега не знам при кого е. Отделно в търговията стария Мулетаров сдаде поста на щерка си, тогава някъде приключиха с руските авточасти и се преориентираха на вся и всьо за западни коли.

      Коментар


      • #18
        От: ЕМкомплект Дружба-престъпна небрежност или некадърност.

        Първоначално публикуван от tinalex Преглед на мнение
        ....В стария до оранжерията съм правил ауспух преди много години.Май и тук само ауспуси могат да се правят.Някои хора не се развиват с годините
        По-скоро днешните са второ или трето поколение след тези, които са ти правили генерацията едно време. Имам си аз една групичка в махалата, дето се занимава с всичко по ходова част, трансмисия и двигатели, както и такива за ламарини и боя. Израснали сме заедно и им е трудно да ми откажат, но определено почват "да ги болАт зАбите", когато видят червения камион на портата.
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • #19
          От: ЕМкомплект Дружба-престъпна небрежност или некадърност.

          Те и ауспусите понякога не са проста работа, ако искаш да не ходиш всяка година.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #20
            От: ЕМкомплект Дружба-престъпна небрежност или некадърност.

            За да съм съвсем честен,момчето на канала за ауспуси миналата година ми направи цяла генерация за пунто гт и съм много доволен-без забележки,което отдавна не ми се е случвало.а иначе си е мъка-стандартните номера по сервизите,мотане,нелюбезни,не казват цените като питаш предварително,а не са ниски.Аз имам доста стаж с автомобили,и нови,и втора и трета ръка,когато ходя в сервиз знам какво искам.Никога не се пазаря,склонен съм да дам бонус за добре свършена работа,а и мога и сам да си я свърша работата на двора.Но явно това не е достатъчно.Пуснах им преди да пиша каквото и да било по форумите запитване защо така,имат си в сайта място за това,но до ден днешен никаква реакция-нито на имейл,нито на телефон.Сега ще ги популяризирам дето смогна,докато ми омръзне.

            Коментар


            • #21
              От: ЕМкомплект Дружба-престъпна небрежност или некадърност.

              Първоначално публикуван от tinalex Преглед на мнение
              Новата сграда,не знам кой е шефа.Симпатяги.В стария до оранжерията съм правил ауспух преди много години.Май и тук само ауспуси могат да се правят.Някои хора не се развиват с годините
              Добри, а до Кауфланд е другият за който идеше реч в питанката.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #22
                От: ЕМкомплект Дружба-престъпна небрежност или некадърност.

                в този не съм ходил.Вече ме втриса,като трябва да ходя в сервиз.Пробвал съм всичко-клиент тип грамотен,неграмотен,непукист,паралия,дебил.Нищо не помага.

                Коментар


                • #23
                  От: ЕМкомплект Дружба-престъпна небрежност или некадърност.

                  Пробвай клиент тип "Оставяш им парите и после сам си правиш колата, извън територията на сервиза" и ще те обичат много.

                  Коментар


                  • #24
                    От: ЕМкомплект Дружба-престъпна небрежност или некадърност.

                    Качествената сервизна услуга струва скъпо. Когато няма кой да я плаща се навъждат точно такива майстори, каквито колегата казва. Без отношение към клиента, без знания и умения, но със самочувствие тип "мани го тоя с тоя кош, за нищо не стават тия опели". И за друго е много прав, добрите сервизи си избират клиентите. Мой приятел го върнаха (хем са ми познати) в сервиз за Ауди, тъй като имаше монтирана газова уредба. Отделно с модели под определена година не работят, казват нямаме инструменти и сервизни ръководства за тези автомобили. Качествено направения ремонт ще струва 1/2 от цената на колата и не си заслужава да плащат лиценз за достъп до сервизните ръководства. За съжаление това са реалностите.

                    Коментар


                    • #25
                      От: ЕМкомплект Дружба-престъпна небрежност или некадърност.

                      Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
                      Качествената сервизна услуга струва скъпо. Когато няма кой да я плаща се навъждат точно такива майстори, каквито колегата казва. ...
                      50 - 60 лв/час евтино ли ти се вижда? Щото е доста масова цена, в т.ч. и при "майстори" - мърлячи. А точно големи сервизи хем не са евтини, хем качеството на работа е катастрофално. Отделно сложи и практиката да я вкараш за едно при уговорена ориентировъчна цена и после да се окаже "Ама ние сменихме и това, онова, трето, пето" (без да те питат) и сумата за плащане станала х2.
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • #26
                        От: ЕМкомплект Дружба-престъпна небрежност или некадърност.

                        Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
                        Качествената сервизна услуга струва скъпо. Когато няма кой да я плаща се навъждат точно такива майстори, каквито колегата казва. Без отношение към клиента, без знания и умения, но със самочувствие тип "мани го тоя с тоя кош, за нищо не стават тия опели". И за друго е много прав, добрите сервизи си избират клиентите. Мой приятел го върнаха (хем са ми познати) в сервиз за Ауди, тъй като имаше монтирана газова уредба. Отделно с модели под определена година не работят, казват нямаме инструменти и сервизни ръководства за тези автомобили. Качествено направения ремонт ще струва 1/2 от цената на колата и не си заслужава да плащат лиценз за достъп до сервизните ръководства. За съжаление това са реалностите.
                        Колега,минал съм отвсякъде-нов джип от Ратола и официалният им сервиз,нов джип Нисан и официалният им сервиз,Вантотрейд,Италсервиз,Вип сервиз младост,кварталния сервиз на приятел,сервиз по препоръка на жена ми,най-близкият до мен сервиз и т.н.Цената не ми е проблем,друг е.аз работя цял живот с хора,знам какво е,но тая простотия ми идва в повече.Ако седна да си събера мненията по форумите за последните 10-12години,ще установя че нищо не се е променило.Как пък не се промени нещо в тоя отвратителен манталитет-не мърда наникъде.

                        Коментар


                        • #27
                          От: ЕМкомплект Дружба-престъпна небрежност или некадърност.

                          Вчера завърших ремонта на спирачките на едно канго-спирачна помпа, пълно рециклиране на спирачните апарати (a вътре в тях какво имаше.....), подмяна на спирачната течност, накладки и дискове. Крайния резултат: "То това Канго можело да спира и енерция има " . Разликата min/max на спирачния диск е 3мм (20,7мм до 17.7мм) не знам как се навиват хората на престъргване на дискове при тези стойности от производителя. Живота на един диск е два комплекта накладки (но не е задължително)
                          П.П. всичко това произтича от избягване на косъм на ПТП с ТИР на Хаинбоаз
                          "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                          Коментар


                          • #28
                            От: ЕМкомплект Дружба-престъпна небрежност или некадърност.

                            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                            50 - 60 лв/час евтино ли ти се вижда? Щото е доста масова цена, в т.ч. и при "майстори" - мърлячи. А точно големи сервизи хем не са евтини, хем качеството на работа е катастрофално. Отделно сложи и практиката да я вкараш за едно при уговорена ориентировъчна цена и после да се окаже "Ама ние сменихме и това, онова, трето, пето" (без да те питат) и сумата за плащане станала х2.
                            Чавдаре, грамотен си, не ми пускай оплаквания в стил "ама те това ми казаха, те толкова ми искаха и това ми направиха".
                            Ако си вкарвам колата, на място където не познавам хората, искам да ми се издаде сервизна поръчка, в която са описани дейностите, стойността им и стойността на резервните части. Това, което не отговаря поръчаното не се плаща. Ако сервиза не работи така, а искат на честна дума си взимам колата и си отивам. Това е и правилното и нормално и житейски логично поведение. Останалото са алабализми, тъй като ако цената е ориентировъчна, това предполага незнание на сервизния проблем. Като ми каже някой, че ще струва 30, 40, 50лв., и си отивам веднага. А иначе не, цена от 60лв/ч. не ми се вижда евтино. Кой квартален сервиз работи на такава ставка? Официалните ок, но там сервизната процедура по ръководство примерно и дават 120 мин. работа и съобразно това се калкулира цената на ремонта. Та ми е интересно кой гаражен майстор бачка на час, а не на твърда цена - честно казано за пръв път чувам.


                            Първоначално публикуван от tinalex Преглед на мнение
                            Колега,минал съм отвсякъде-нов джип от Ратола и официалният им сервиз,нов джип Нисан и официалният им сервиз,Вантотрейд,Италсервиз,Вип сервиз младост,кварталния сервиз на приятел,сервиз по препоръка на жена ми,най-близкият до мен сервиз и т.н.Цената не ми е проблем,друг е.аз работя цял живот с хора,знам какво е,но тая простотия ми идва в повече.Ако седна да си събера мненията по форумите за последните 10-12години,ще установя че нищо не се е променило.Как пък не се промени нещо в тоя отвратителен манталитет-не мърда наникъде.
                            В мнението си нямах предвид конкретно Вас. Като цяло сме на едно мнение, читавите сервизи са малко, явно и Вие не сте открил още точния.

                            Коментар


                            • #29
                              От: ЕМкомплект Дружба-престъпна небрежност или некадърност.

                              Ако си вкарвам колата, на място където не познавам хората, искам да ми се издаде сервизна поръчка, в която са описани дейностите, стойността им и стойността на резервните части. Това, което не отговаря поръчаното не се плаща. Ако сервиза не работи така, а искат на честна дума си взимам колата и си отивам.
                              Брей явно когато отивате в сервиз още от рег. номер на автомобила хората знаят какво ще правят. Аз съм сервиз но не автомобилен. Такъв начин на работа ми е непонятен. Каквото излезе за ремонт след диагностика това се прави след консултация с клиента за финансовите параметри. Когато отида в автосервиз към мен се отнасят по същия начин. Как може някой да разбере колко е диска примерно докато е на автомобила чакайки за приемчик?

                              Коментар


                              • #30
                                От: ЕМкомплект Дружба-престъпна небрежност или некадърност.

                                Първоначално публикуван от valeri_at Преглед на мнение
                                Брей явно когато отивате в сервиз още от рег. номер на автомобила хората знаят какво ще правят. Аз съм сервиз но не автомобилен. Такъв начин на работа ми е непонятен. Каквото излезе за ремонт след диагностика това се прави след консултация с клиента за финансовите параметри. Когато отида в автосервиз към мен се отнасят по същия начин. Как може някой да разбере колко е диска примерно докато е на автомобила чакайки за приемчик?
                                Никъде не съм казвал, че очаквам гадатели в сервиза. Разбира се, че първо се локализира проблема. Това може да е диагностика или оглед, като цената може да е отделна или включена в самия ремонт, въпрос на договорка е. Даже винаги изисквам копия от диагностиката и протокола при огледа, за да няма после това-онова. Те са основата на която се стъпва при започването на сервизната дейност. Не е много сложно да изискваш да ти издадат документ, ако клиентите го правят рано или късно сервизите ще се научат да работят нормално.

                                И бай дъ уей ще си позволя един съвет. Прави ми впечатление, че дейностите по предоставяне на разни услуги малко остават в периферията и хората не са склонни да си търсят правата, дали от незнание не е ясно. Сервизната услуга, е като всяка друга, тя е между равнопоставени страни, но клиента е защитен изцяло от закона за защита на потребителите. На услуга също може да се предявява рекламация, да се търси съдействието на КЗП или дори да се иска разваляне на потребителския договор и връщане на парите платени за ремонта.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X