Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пробем с 4х4 на Isuzu D-Max

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Пробем с 4х4 на Isuzu D-Max

    Здравейте колеги, въпросния автомобил е Isuzu D-Max 3.0 D 131 k.c. 2006 г. Имам следния проблем с включването на 4х4. Като запаля колата ми свети на таблото Check 4wd и не се включват бързите и бавните. Опитах се да рестартирам системата със задържане на трите копчета и даване на контакт но не става. Вдигнах колата на подемник и свалих моторчето от трите болта с включена букса. Давам контакт и натискам 4H моторчето тръгва да върти и прави два оборота по часовниковата стрелка и спира на положение 4L. Завъртам раздатката механично с една отверка на положение 4L. Монтирам си моторчето и натискам 2H и то си изключва от 4L на 2H. Забелязах че за да превключи от 2H на 4H и на 4L моторчето трябва да се върти обратно на часовниковата стрелка ,а то винаги се върти по часовниковата стрелка. Така че като включвам бързи-бавни то тръгва в грешната посока и се чува един звук на писукане(мъчи се моторчето). Въпросът ми е дали проблема е в моторчето или управлението(инсталация ,модул за управение)?


    Предварително благодаря
    Последно редактирано от dosseto; 11-07-18, 18:28.
    Audi A6 Avant 4G S-line 313 k.c.
    Ford Ranger Wildtrak 3.0 TDCI 2008

  • #2
    От: Пробем с 4х4 на Isuzu D-Max

    Натискаш, и като дадеш контакт задържаш поне 30-40 сек. А дали на по старите не беше задържане само на два бутона? На по новото след 2006 година 136 и 163к.с. е с трите. Пробвай с два бутона.
    8)

    Коментар


    • #3
      От: Пробем с 4х4 на Isuzu D-Max

      Мисля ,че комбинацията е с трите бутона и контакт, няма значение дали е преди 2007 или след 2007.Така го дават и в youtube.Но ще го пробвам и ще пиша.

      Коментар


      • #4
        От: Пробем с 4х4 на Isuzu D-Max

        Първоначално публикуван от dosseto Преглед на мнение
        Здравейте колеги, въпросния автомобил е Isuzu D-Max 3.0 D 131 k.c. 2006 г. Имам следния проблем с включването на 4х4. Като запаля колата ми свети на таблото Check 4wd и не се включват бързите и бавните. Опитах се да рестартирам системата със задържане на трите копчета и даване на контакт но не става. Вдигнах колата на подемник и свалих моторчето от трите болта с включена букса. Давам контакт и натискам 4H моторчето тръгва да върти и прави два оборота по часовниковата стрелка и спира на положение 4L. Завъртам раздатката механично с една отверка на положение 4L. Монтирам си моторчето и натискам 2H и то си изключва от 4L на 2H. Забелязах че за да превключи от 2H на 4H и на 4L моторчето трябва да се върти обратно на часовниковата стрелка ,а то винаги се върти по часовниковата стрелка. Така че като включвам бързи-бавни то тръгва в грешната посока и се чува един звук на писукане(мъчи се моторчето). Въпросът ми е дали проблема е в моторчето или управлението(инсталация ,модул за управение)?


        Предварително благодаря
        Колега,ако както казваш моторчето трябва се върти в двете посоки в зависимост включваш или изключваш значи нещо не е наред с реверса му.
        Ако можеш да намериш друго работещо моторче за проба и с него е така,предполагам трябва да търсиш проблема в управлението или обратното.



        Поздрави.

        Коментар


        • #5
          От: Пробем с 4х4 на Isuzu D-Max

          Първоначално публикуван от dosseto Преглед на мнение
          Здравейте колеги, въпросния автомобил е Isuzu D-Max 3.0 D 131 k.c. 2006 г. Имам следния проблем с включването на 4х4. Като запаля колата ми свети на таблото Check 4wd и не се включват бързите и бавните. Опитах се да рестартирам системата със задържане на трите копчета и даване на контакт но не става. Вдигнах колата на подемник и свалих моторчето от трите болта с включена букса. Давам контакт и натискам 4H моторчето тръгва да върти и прави два оборота по часовниковата стрелка и спира на положение 4L. Завъртам раздатката механично с една отверка на положение 4L. Монтирам си моторчето и натискам 2H и то си изключва от 4L на 2H. Забелязах че за да превключи от 2H на 4H и на 4L моторчето трябва да се върти обратно на часовниковата стрелка ,а то винаги се върти по часовниковата стрелка. Така че като включвам бързи-бавни то тръгва в грешната посока и се чува един звук на писукане(мъчи се моторчето). Въпросът ми е дали проблема е в моторчето или управлението(инсталация ,модул за управение)?


          Предварително благодаря
          здрасти колега какво стана с 4х4 и аз имам същия проблем ако си го решил помагай тел.0878558743

          Коментар


          • Martinaleks
            Martinaleks коментира
            Редактиране на коментар
            Колега здравей извинявам се за безпокойството но се питах за вашия проблем че и аз имам същия проблем с 4×4

        • #6
          От: Пробем с 4х4 на Isuzu D-Max

          Като гледам и dosseto е от питащите, дето като си решат проблема забравят да споделят как, за да помогнат на някой друг..... Щом върти моторчето в едната посока няма причина да не върти в другата. Търси проблема в блока за управление.
          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
          Неизвестен мъдрец

          Коментар


          • #7
            От: Пробем с 4х4 на Isuzu D-Max

            Процеса е малко пожелателен... Вие пожелавате от копчето съответата позиция, ако блока реши пожелава от моторчето, ако мотрчето реши и изпълни процеса блока проверява по сензорите дали всичко се е случило правилно и решава дали ще работи или ще влезе във авария.
            МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

            Коментар


            • #8
              Колеги добър вечер питах се дали някой от групата има отговор на следния въпрос притежавам isuzu d-max 3.0tdi и 4wd ми отказа и смених моторчето но пак същото не знам дали и правилно правя рестартира чрез копчетата /давам на контакт и натискам 2и 4h и мига но пак нищо и тук идва вашата помощ
              благодаря предварително и бъдете живи и здрави

              Коментар


              • дядо владо
                дядо владо коментира
                Редактиране на коментар
                0898780604 това е телефона на пишештия над теб Исузо ( Лозан ) той прави такива, иди му на гости..............

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X