Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гуми за Самурай SJ 413

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Гуми за Самурай SJ 413

    Здравейте,

    От една година съм собственик на SJ 413 и след известно количество заменени части дойде ред и на гумите. В момента е с 195/80/15 като с тях се държи доста прилично, но за съжаление са доста изтъркани и напукани (с тях го купих).
    Най-удачно ли е да се ползват оригинални размери - сиреч 205/70/15?
    Конкретният въпрос е такъв - в момента ми предлагат доста запазении на добра цена Roadstone Radial A/T 215/75/15 като ми е известна разликата от +36мм спрямо оригиналния клирънс. Чел съм, че това товари раздатката и не е много здравосовно за нея. По груби изчисления не би трябвао да опират в калниците, бронята и тн. Та, заслужава ли си да ги взема или да не правя компромси?
    Какво бихте препоръчали спрямо вашия опит?

    Благодаря

  • #2
    От: Гуми за Самурай SJ 413

    Здравейте,
    Вижте тук. Карам си Самурая поне 5 години с този размер гуми, които подобряват значително проходимостта му.
    LZ1AIV

    Коментар


    • #3
      От: Гуми за Самурай SJ 413

      Здравейте,карам Самурая вече 6 години с гуми 215/75/15 АТ на БФ ГУДРИЧ.Никакви проблеми с динамични показатели,не опират никъде.Мисля само,че оригиналните джанти идват малко тесни за този размер,аз съм с джанти 6,5J и фланци 38 мм.Внимавай със "запазените"гуми втора употреба.След поставянето на фланците при скорост 80 км/ч не можех да държа кормилото,оказа се,че гумите са криви,нови гуми и волана "заспа".Успех.

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X