Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв крик за монтаж и демонатаж на скоростни кутии да си купя?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какъв крик за монтаж и демонатаж на скоростни кутии да си купя?

    Моля колегите които разполагат със впечатления от тея мини подемничета да се включат.
    Предполагам че има доста хора работещи със подобни съоръжения.
    Ясно ми е какво се предлага,имам под ръка един евтинджос със сгънати крачета,който все пак работи ама.......
    Фен съм на готините работи,ама пък чак хилядарка не ми се дава.

  • #2
    От: Какъв крик за монтаж и демонатаж на скоростни кутии да си купя?

    Имам и двата крика - ниския го ползвам като свалям скоростни кутии на джипове че са големи и тежки . Високия върши идеална работа за всичко когато се работи на повдигач . Напиши в Гугъл Гаматех , гаражна техника - крикове , и каквото ти хареса ... Моите ги вземах през Ибей , но крайната цена стана същата като тези на Гаматех ( намери някой който работи с тях и ползвай отстъпка )
    VEREYA MOTORSPORT TEAM

    Коментар


    • #3
      От: Какъв крик за монтаж и демонатаж на скоростни кутии да си купя?

      Поръчах някакъв син 250 лв средна хубост.
      Май марката беше Максуел.Поне модерно име!
      Дано да не е много голямо менте !

      Коментар


      • #4
        От: Какъв крик за монтаж и демонатаж на скоростни кутии да си купя?

        Аз разчитам на крокодил с приспособена стойка ,за сваляне без подемник и канал.
        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

        Коментар


        • #5
          От: Какъв крик за монтаж и демонатаж на скоростни кутии да си купя?

          Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
          Аз разчитам на крокодил с приспособена стойка ,за сваляне без подемник и канал.
          Това е голям гърч брате !
          По тоя начин само ако съм в безизходица.
          То тогава не ти трябва и крокодил,тя кутията ще падне от ниско и няма да удари никой

          Коментар


          • #6
            От: Какъв крик за монтаж и демонатаж на скоростни кутии да си купя?

            Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
            Това е голям гърч брате !
            Да ,зор си е и доста са минали по този път.
            Затова в другата тема ВИ "подсказах" ,че при промяна на "стойката" за двигател може да се използва и за демонтаж и монтаж на кутии с напречно разположените двигатели. Същата работа прекрасно върши и "порталното кранче" ако височината на помещението позволява,но в повечето случаи трябва да се снеме предния капак. При надлъжните ,удобството е в двустъпалната хидравлична стойка.
            Всеки сам избира колко да е "мързелив"!

            Коментар


            • #7
              От: Какъв крик за монтаж и демонатаж на скоростни кутии да си купя?

              Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
              Да ,зор си е и доста са минали по този път.
              Затова в другата тема ВИ "подсказах" ,че при промяна на "стойката" за двигател може да се използва и за демонтаж и монтаж на кутии с напречно разположените двигатели. Същата работа прекрасно върши и "порталното кранче" ако височината на помещението позволява,но в повечето случаи трябва да се снеме предния капак. При надлъжните ,удобството е в двустъпалната хидравлична стойка.
              Всеки сам избира колко да е "мързелив"!
              Да доста сме минали по тоя път.Колко кутии съм свалил на гадния канал,че не ми се иска да се сещам.Заклел съм се да не влизам повече в него.
              По принцип за демонтажа на кутията на напречно разположен двигател,може да се подпре и отдолу с втори крик,обаче при тоя начин си блокирваш подемника,тоест не можеш повече да го сваляш,. При наличие на греда за връзване вече си независим,двигателя си виси и ти си правиш други неща.
              Например си разглобил кутията,а имаш да правиш и спирачки.
              Но за двустъпалната стойка си напълно прав.Даже бих казал че ако са две е още по добре !

              Коментар


              • #8
                От: Какъв крик за монтаж и демонатаж на скоростни кутии да си купя?

                На канал е лесно ,а и джип стъпва на стойки,така че не е гърч ,ако си свикнал на полеви.Крика е с уширени оси на колелата,така че е много стабилен,на петата подпорна рама и си возиш кутията като на лагерница. Вие па искате като в лабораторен сервиз...��!За лека кола с предно пък никакъв проблем.
                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                Коментар


                • #9
                  От: Какъв крик за монтаж и демонатаж на скоростни кутии да си купя?

                  При "генетичния ми мързел" мисля не толкова за лесния демонтаж, а за удобството при центрирането и монтажа. След проби на различни похвати съм стигнал до използването най общо казано на "скрепци",което дава свобода във всички пространствени посоки.
                  В хода на работата всеки си търси някакъв оптимален похват..................................

                  Коментар


                  • #10
                    От: Какъв крик за монтаж и демонатаж на скоростни кутии да си купя?

                    За по леките кутии няма проблем.
                    На времето на канала,си ги свалях от горе,ама ми беше як кръста !
                    То зависи,ама нали затова са новите инструменти !

                    Коментар


                    • #11
                      От: Какъв крик за монтаж и демонатаж на скоростни кутии да си купя?

                      Няма вечен , Петьо.Колелцата са им малки и си иска равна повърхност.
                      А кръста , ми по-скъп е от въпросното устройство.Пази си го!
                      Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Какъв крик за монтаж и демонатаж на скоростни кутии да си купя?

                        Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                        .Колелцата са им малки и си иска равна повърхност.
                        !
                        Тяхната замяна с подходящ размер и спирачка на всяко беше първия "тунинг".После "тунинг" на масичката (плота) и замяна на синжирените крепежи и мизерни обтяжки -сега е с въженца и скрипец.
                        Изобщо удобството,особено когато предпочиташ самостоятелната работа е просто задължително.
                        Опита : Напречните кутии вадя с двигателна стойка или с порталното кранче. Надлъжните с "тунингованата" двустъпална стойка за кутии. Двигателя с кутиите- върху подвижана количка, като колата се вдига с подемника. тази схема е удобна и за паркетниците с напречен двигател и кутия. Много рядко ползвам "жирафа" защото изисква допълнително пространство за маневриране,а и е с повишена товароподемност съобразена с теглото при товарните машини. Това е от "кухнята"ми.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Какъв крик за монтаж и демонатаж на скоростни кутии да си купя?

                          Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                          Надлъжните с "тунингованата" двустъпална стойка за кутии..
                          А защо обезателно с двустъпална ?

                          Коментар


                          • #14
                            От: Какъв крик за монтаж и демонатаж на скоростни кутии да си купя?

                            Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
                            А защо обезателно с двустъпална ?
                            Кой каквото има ,но възможностите в ход и товароподемност са различни (площ по налягане) без значение от ТТ данните, "за всеки влак си има пътници".
                            Акцента съм поставил върху последващия "тунинг",които всеки според въображение,желание и възможности прави.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Какъв крик за монтаж и демонатаж на скоростни кутии да си купя?

                              Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                              Кой каквото има ,но възможностите в ход и товароподемност са различни (площ по налягане) без значение от ТТ данните, "за всеки влак си има пътници".
                              Акцента съм поставил върху последващия "тунинг",които всеки според въображение,желание и възможности прави.
                              Ако не е проблем,сподели някоя снимчица на тунинга.
                              Тея ламарини със синджирите не ми мязат много на сериозни !

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X