Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Направа на влагоуловител с пелтие елемент

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Направа на влагоуловител с пелтие елемент

    Първоначално публикуван от deyan_h Преглед на мнение
    Миии, някой да иска кило-две от излишъците ми на CaCl2 ...? Не помня колко имам в мазето...
    Това не ставаше ли и за по-малко агресивен и "моментен" размразител за зимни тротоари и улици? Купих зимата на 2016-2017 двайсетина кила някаква смес за летища, ползвам я доста икономично да размразявам плочника пред / около офиса. Чувалът се втвърди на камък почти веднага, последно къртих и разтварях буците в кофа с вода - ама като плисна с тази кофа и всичкото лед "пш-ш-ш-ш-ш-шш-ш-ш..." и изчезва. Ако е същото - кандидат съм.
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • #17
      От: Направа на влагоуловител с пелтие елемент

      По-скоро в химическите влагоуловители консуматива е CaCl2.

      Коментар


      • #18
        От: Направа на влагоуловител с пелтие елемент

        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
        Ще ти го кажа наопаки:

        Газовете (в частност въздух и водна пара) могат да се смесват във всякакви съотношения без проблеми. Не са като течностите - вода, па масло, па нещо си.

        Хитрината е в температурата. Даден обем (независимо дали въздух или вакуум) може да задържи в газообразно състояние определено количество вода, ако е повече част от водата става течна.Това количество вода много бързо расте с температурата.

        Мазе + топло време: влиза топъл въздух с 50% влажност съдържащ примерно 25гр/м3 вода, охлажда се по стените до 15 градуса и вече носи само 5гр вода, останалите ги е оставил по стените и е 100% влажен. От тия 25г влагоуловителят без проблем събира да речем пак 20 ама не по стените а където се полага.

        Мазе + хладно (било то и влажно) време: влиза студен (15 градуса) въздух със 100% влажност, носи 5гр вода на кубичен метър. По стените не остава нищо защото не са по-студени от него. Влагоуловителят от тия 5г може да събере да речем 3.

        Мазе + зима: влиза леден въздух със 100% влажност ама тя е под 1г на куб. метър. Този въздух се нагрява от стените на мазето и отнася каквато вода има там.

        Коментар


        • #19
          От: Направа на влагоуловител с пелтие елемент

          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
          Това не ставаше ли и за по-малко агресивен и "моментен" размразител за зимни тротоари и улици? Купих зимата на 2016-2017 двайсетина кила някаква смес за летища, ползвам я доста икономично да размразявам плочника пред / около офиса. Чувалът се втвърди на камък почти веднага, последно къртих и разтварях буците в кофа с вода - ама като плисна с тази кофа и всичкото лед "пш-ш-ш-ш-ш-шш-ш-ш..." и изчезва. Ако е същото - кандидат съм.
          Не, Калциевият е не (е, мъничко е, де) разтворим във вода. ))

          По-скоро имаш мръсна смес с преобладаващи калиев и магнезиев хлориди. Пробвай с "диетична сол" ... Залежите в мазето от това са ми в рамките на кило-две-пет-10, и е предвидено за не твърде ефективна йонообменна реакция, та ми е даже малко.... пък и чистота за анализ на тротоара...? Ми не. Така че сорка. Оправяй се. )))

          Що KCl? Миии, имало един тип, Раул, (Франсоа, франсе демек ) дето праснал едни два закона.... По втория - криоскопската константа на Калиевият е по-яка от криоскопската на Натриевият... десетина почти градуса май е практическата разлика, при една и съща моларна конц. ? )))) т'ва в гимназията имахме лабораторно, ама нали, предполагам не всички вие сте имали такова, пък гимназията беше доста отдавна.... и не си пазя пОртоколите )))))))



          PS: междудругото - Лайфхак: чували сте, че ако поръсите бучките лед със сол, и бирата бухната в бъркоча ще е по-бързо по-студена, отколкото в непосолен лед. Е, та с "диетична сол" (KCl) мастиката въобще може да Ви стане на цял кристал .... )))
          Последно редактирано от deyan_h; 28-07-18, 12:10.
          - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
          - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

          Коментар


          • #20
            От: Направа на влагоуловител с пелтие елемент

            Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
            По-скоро в химическите влагоуловители консуматива е CaCl2.
            мда.
            Хигроскопичен си е, ама си трябва да се пече отвреме навреме. Че да излети уловената влага....
            Последно редактирано от deyan_h; 28-07-18, 12:03.
            - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
            - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

            Коментар


            • #21
              От: Направа на влагоуловител с пелтие елемент

              А, меджу другото, по темата на темата, ако трябва да е на ток... Що въобще пелтие? Грозен стар хладилник, с отворена врата... Предполагам може и да му се отреже всичко ненужно, и кондензът от бившата камера да ти капе в кофа, или направо в канала.... Самовывоз от май 8-и етаж? Безплатно за следващите 10 дена. )) )))))))))

              Направо (надявам се), ще си изчукваш излишната влага ))
              Последно редактирано от deyan_h; 28-07-18, 13:02.
              - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
              - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

              Коментар


              • #22
                От: Направа на влагоуловител с пелтие елемент

                Хмммм.... Човекът се притеснява, че ако ползва моя Ладилник вместо купешки Лагоуловител, ще му изстине отопляемото помещение....

                Някой ще му обясни ли? ))) че топлинният баланс на хладилник с отворена вратичка всъщност е леко +. т.е. топли ))))

                ПС: Карно, наречен от мамка му Сади, и сметките за Капеде-то ми развалят рахата от гимназията, дагонали.... )) Все съм имал боязън... дет'се вика timeo hominem unius libri. Младият Сади е написал само една....


                Тия дни го мятам на боклука.... Ако някой иска, на ЛС.
                Последно редактирано от deyan_h; 28-07-18, 18:23.
                - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                Коментар


                • #23
                  От: Направа на влагоуловител с пелтие елемент

                  Какво му е на Ладилника?

                  Иначе влагоуловителят по същество е хладилник. Само дето не е изолиран.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Направа на влагоуловител с пелтие елемент

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Какво му е на Ладилника?

                    Иначе влагоуловителят по същество е хладилник. Само дето не е изолиран.
                    Тъй де, може да си го ореже сичкото изолация, може таймер да му сложи на захранването, може датчик за влага, ама да си го прави сам....

                    Дедазнам какво му е. Изключен съм го виждал от контакта, не искам да го включвам. Мога ако трябва. Изглежда на стар мраз с вътрешна камера и паднала вратичка със следи от мухъл, ма по-голямо и западно. Аз ф такова нещо храна няма да сложа. Казват, че бил работел до преди месец....

                    Би ми се искало до 10 дена да не го виждам.


                    Човекът каза, че ще го сложи в отопляемо помещение. Ако му отвори вратичката - щяло да охлади гаража. ? Потресен. Не очаквах, все пак човек досега уважаван... ?)))
                    Последно редактирано от deyan_h; 28-07-18, 18:34.
                    - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                    - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Направа на влагоуловител с пелтие елемент

                      Първоначално публикуван от deyan_h Преглед на мнение
                      ... Ако му отвори вратичката - щяло да охлади гаража. ? Потресен
                      Не е лесно. Особено след като ти обяснят че ще стане зима ако се отворят всички хладилници в техно-дрън-дрън.

                      Иначе хладилникът топли помещението в което е и с отворена, и със затворена врата. Със затворена - повече.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Направа на влагоуловител с пелтие елемент

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        .... Със затворена - повече.
                        Мога да споря. Не е вярно. С отворена топли много повече... компресорът работи постоянно. Помисли малко за загубите на студ.... ))))))))))))))))))
                        Обаче ако шунтираш термометъра и затвориш вратичката - имаш радиатор отзад. )))


                        Ясене, говорим за потребител от 2008-а, който има с какво да се гордее... ? na und?
                        - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                        - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Направа на влагоуловител с пелтие елемент

                          Прав си, механична грешка направих.

                          Я снимай твоя хладилник отзад че нещо си мисля.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Направа на влагоуловител с пелтие елемент

                            Мислиш. Мисленето е враг на разума. .. ) звънни.


                            мнение №3 в темата:
                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            Вземи си компресорен и не се занимавай с глупости.
                            "компресорен влагоуловител" = "грозен стар компресорен хладилник, без джиджаните вратички и изолации"
                            Младокът Сади е умрял някъде към 8 год. по-млад, отколкото съм аз сега. ... Дори Иисус да го си е недомаслен тийнейджър, на 33... брадата по иконите е просто оптически трик, да го прави по-мъдър... Очилата имат много подобен ефект ))))
                            Последно редактирано от deyan_h; 28-07-18, 19:07.
                            - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                            - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Направа на влагоуловител с пелтие елемент

                              Първоначално публикуван от deyan_h Преглед на мнение
                              Ясене, говорим за потребител от 2008-а, който има с какво да се гордее... ? na und?
                              Така има с какво да се гордея, но е далеч от хлдилната техника.
                              И в техникум и в университет, че и доста след това все за дървообработване и обкръжаващите машини съм учил и съм се занимавал [emoji1][emoji1][emoji1]

                              Хладилниците и уредите работещи на сходен пеинцип са ми неясни и за това питам.
                              Приемам, че сте прави, защото аз не разбирам, и пак предпочитам компресорен влагоабсорбатор пред компресорен хладилник ползван за абсорбатор най-малкото заради габаритните размери на едното и на другото.
                              Едното е малко по-голямо от хладилна чанта (сложи ги 2 хладилни чанти)
                              Другото си е 60/60/100-120см сандък, а гаража е има няма 20квадрата и вътре има джип, колело, стелажи и работна маса...
                              Благодаря за съветите и насоките, поне разбрах какво ми трябва.
                              I'm not Lost, I'm Discovering !

                              088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                              Коментар


                              • #30
                                От: Направа на влагоуловител с пелтие елемент

                                Няма лошо, не съм се опитвал да те обидя. Малко хора биха повярвали, ама най-често ми се получава всъщност неумишлено. .. Страничен продукт от драйфането на подсъзнанието. Дрейфуването на съзнанието. Всетая. Ако някой научи нещо от темата - полза.
                                А ако някой се замисли как да прибере тоя моя на педя и половина от стената.... ))) двойна полза. . камера почти ка у мразз))
                                - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                                - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X