Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бензинова мотика за мързеливци като мен.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Бензинова мотика за мързеливци като мен.

    Има едни китайски приставки за бензинов тример, около 100 лева са, дори нямат марка. Има ги в 7 и 9 шлицовия вариант, и стават за повечето китайски тримери с кардан, в моя случай Райдер. Доста се чудих дали вътре в редуктора не е пластмасария. Не видях снимки в нета какви карантии има вътре.
    На някой може да му е полезно. Аз съм първия, който пуска снимки. Мисля, че е направено по правилата на машиностроенето. За пробата работи, само дето тръбичката дето го крепи е тънкостенна, ще помисля за подсилване.
    Ако се счита за реклама - трийте без колебания!



    Eто какво представлява горе долу, само дето не ми дадоха ламарината отгоре, да речем протектор да се казва. Поради центробежния съединител бачка само над средни обороти, и ми пълни ботушите с пръст. Видеото е шумно, намалете звука да не останете без колони!
    Последно редактирано от Ivan Terziev; 10-07-18, 17:10.

  • #2
    От: Бензинова мотика за мързеливци като мен.

    Май истинска мотика не си хващал

    Коментар


    • #3
      От: Бензинова мотика за мързеливци като мен.

      Това е като,малка фреза.Истинската мотика,е друга работа!
      .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
      Киа спортаж2000тди 98г
      Ауди А3 1.9ТДИ
      Каравана Аdria 390Q

      Коментар


      • #4
        От: Бензинова мотика за мързеливци като мен.

        Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
        Май истинска мотика не си хващал
        Ако не беше машинарията дори нямаше да припаря в градинката. Хващал съм мотика, и много ме мързи. Тия машинки са благодат! Имам си инвентар - циркуляр, храсторез, 2 вида косачки, сега и това култиваторче към преносимия двигател. Още не съм го пробвал туй от снимките в бойни условия, само тест, ама от другите съм предоволен. Иначе нямаше да се хвана с градинката. Баш като за мене са правени, мръзелив офисен планктон с кунки като на бебешко дупенце!
        Дори ми похвалиха реколтата, всичко излезе засега. Вече присаждам втора реколта.

        Коментар


        • #5
          От: Бензинова мотика за мързеливци като мен.

          Тва не го разбрах какво прави? Тъкмо си викам "Ванката е открил заместителя на правата лопата" и хоп, гледам една бръмчилка, дето само вдига прахоляк и за косачка не става. А ме чака обръщане на цели 200 квадрата двор. Порови още малко и дай малко по- смислен вариант. Моля!
          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

          Коментар


          • #6
            От: Бензинова мотика за мързеливци като мен.

            Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
            Тва не го разбрах какво прави? Тъкмо си викам "Ванката е открил заместителя на правата лопата" и хоп, гледам една бръмчилка, дето само вдига прахоляк и за косачка не става. А ме чака обръщане на цели 200 квадрата двор. Порови още малко и дай малко по- смислен вариант. Моля!
            Не съм тръгнал да решавам твой проблем. Аз си реших мой проблем. Вземи си фреза 7 коня и тежи 100 кила. Вземи си трактор, кеф ти от тия малките, кеф ти Беларус, John Dierre, и подобни.

            Коментар


            • #7
              От: Бензинова мотика за мързеливци като мен.

              Лош човек, ей!
              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

              Коментар


              • #8
                От: Бензинова мотика за мързеливци като мен.

                Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                Лош човек, ей!
                Еми с тежка фреза орах, много по-добре се справя. Не ми се затварят 800 лева за такова. Нали попита, дадох ти проверено инфо, и пак недоволен!

                Коментар


                • #9
                  От: Бензинова мотика за мързеливци като мен.

                  Това чудо не става и за чеп за зеле.
                  Вижда се на видеото как тревата си стои след обработката


                  Land Rover Discovery II, V8 4.0
                  VW Golf VI variant
                  Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                  Коментар


                  • #10
                    От: Бензинова мотика за мързеливци като мен.

                    Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                    Това чудо не става и за чеп за зеле.
                    Вижда се на видеото как тревата си стои след обработката
                    Малко да замине блатото в градината, и ще снимам мое видео и ще го кача. Според мен върши работа, успя да издълбае 10 см. в почва като кирпич.
                    Не може да се очакват чудеса от 5 кг. култиватор, при все, че 100 кг. фрези не успяват да изорат над 15 см. от първия път при кирпич.
                    Всеки си решава, мен ме интересуваше карантията в редуктора. Затова пуснах темата. После е интуитивно за какъв чеп става.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Бензинова мотика за мързеливци като мен.

                      И аз от мързел се заиграх с такава "мотика" миналата година и бързо Я подарих на приятел, който се впечатли от играчката. За да работи "иска" поне 50 кубикова машинка и обороти. По спомен, предавателното отношение 1:47 и 150 мм "чапи".
                      -Поръчах си фреза с три скорости на хюндай-лека и качественно изработена.От миналата година е в "битка" с градинката.
                      Роторна мотика няма реално приложение при тежки почви като глинясали черноземи,евентуално за леки песъчливи.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Бензинова мотика за мързеливци като мен.

                        Иване, Иване, ако знаеш какви още открития те чакат по въпроса за мотиките, правите лопати, "кОпането" и така нататък. Това което си показал не става за нищо, вервай ми!
                        Последно редактирано от Skorpion_BG; 10-07-18, 22:20.
                        יעבור
                        «И това ще мине»

                        Коментар


                        • #13
                          От: Бензинова мотика за мързеливци като мен.

                          Вече се замислям, дали "някой" не захранва финансово "някой" да пълни форума с глупости.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Бензинова мотика за мързеливци като мен.

                            Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
                            Вече се замислям, дали "някой" не захранва финансово "някой" да пълни форума с глупости.
                            Плащат ми повече от колкото изкарваш всеки ден. Повече от месец. Има реална вероятност да ми плащат повече, отколкото се гърбиш за година!
                            По-добре ли ти стана?

                            Коментар


                            • #15
                              От: Бензинова мотика за мързеливци като мен.

                              Такова нещо имам, беше си в оборудването на косачката. Има глава с корда, нож, резачка за клони, храсторез и е тая глупост, която за нищо не става. Другите части от оборудването са ОК, но това е изначално объркано като замисъл. Истинска фреза под наем ти е 50 лева за уикенда. Трябва два пъти в годината.
                              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X