Обява

Свий
Няма добавени обяви.

33 или 35 на уаз ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 33 или 35 на уаз ?

    Добър ден колеги искам да попитам понеже имам уаз 2.4 мотор в момента съм с 31ци доволен съм как се държи и доста добре ги върти но искам да сложа 33 или 35 дали вече няма да дойдат прекалено тежки спрял съм се на едни руски гуми който с джантата тежът 48кг на бройка има ли колега от форума който кара с 33ки или 35ци да си даде мнение и ако може някоя снимка благодаря предварително

  • #2
    От: 33 или 35 на уаз ?

    Здравей, колега. Първо се научи къде се поставят препинателни знаци. И за да не сме извън темата- краткият отговор е не. Не става , защото ще започне да троши карета , диференциали, да пали съединител и трансмисията ще се предаде. Иначе , ако е за визията - нямаш проблем с малко поизрязване.

    Коментар


    • #3
      От: 33 или 35 на уаз ?

      аз не карал джипа на състезания или някакви екстремни терени ползвам го предимно за разходки по гората като разбира се на места има и повече кал или сняг затова искам 33 или 35 да сложа затова ми беше мисълта ако се кара на състезания или някакви екстремни да е постоянно на газта до долу тогава ясно че ще започне да чупи едно по едно но иначе незнам мисля че не би трябвало да има толкова проблеми затова искам да кажат колеги който са слагали 33 или 35 на уаз и да си кажат мнението дали много умира с тях

      Коментар


      • #4
        От: 33 или 35 на уаз ?

        32 е максимумът който влиза в УАЗ без преправяне и повдигане. Опира съвсем леко в средата на арката на калниците, когато се монтира с джанта с ЕТ около 0. Динамиката остава приемлива. Това с 5.125 диференциали и двигател волгов.

        За тежестта - има нормални гуми които не тежат като руските. И джанти има по-леки ама джантите не са толкова важни.

        Има нов образец предни полуоси с нормални ШРУСове вместо недомислените уазкови карета. Те биха издържали и 35", ако не решиш да товариш тон и половина дърва.

        Коментар


        • #5
          От: 33 или 35 на уаз ?

          33 максимум ! Кристин Заимов на Газката е с 33 Силвърстоун и наказва всичко наред в клас прото ,за какво са ти по-големи ? Оригиналните мостове хич няма да им хареса идеята за 35-ци ,отделно вместо на 2-ра бавна ще започнеш да използваш все по-често 1-ва, а тя е слабото място на тази скоростна кутия. Еднозначно -33.
          Тел. 0889531237

          Коментар


          • #6
            От: 33 или 35 на уаз ?

            Аз съм със 36" 5.125 мостове,2.4 двигател и най-важното полусинхр. скорости.Динамиката не е добре,но проходимостта е голяма.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20171225_155304.jpg
Прегледи:1
Размер:788.2 КБ
ID:5794714Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20171112_142155.jpg
Прегледи:1
Размер:879.9 КБ
ID:5794715Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20171112_123746.jpg
Прегледи:1
Размер:793.8 КБ
ID:5794716

            Коментар


            • #7
              От: 33 или 35 на уаз ?

              От колко време караш с тези гуми ,полуоски и диференциал чупил ли си ? Също ми е интересно раздатката понижил ли си я още или е сток ,това е голяма и тежка гума. Интересно е и дали имаш блокажи /заварка по диференциалите ,дай подробности ?
              Тел. 0889531237

              Коментар


              • #8
                От: 33 или 35 на уаз ?

                Това е най-гадната и тежка гума, на сняг е зле,за кал става но ако не е чупил ще чупи.

                Коментар


                • #9
                  От: 33 или 35 на уаз ?

                  Вече година ще стане.Първия месец два задни моста....После смених магазина и до сега няма проблем.Всичко по джипа е заводско.Най-гадната гума силно казано,аз съм доволен.Зимата е зле защото нямам блокажи,по асфалт също...Но важното сравнение с мт гуми че не мъчим джипката...Няма замазване,хлъзгане и буксуване на едно място.Височината помага(30см просвет),широчината също(ако не превърти гумата върви върху сняг или блато).Минуси:много тежка(4та скорост стана 5 или 6),на места се губи 2ра бавна заради която взех по бавни мостове и според мен ако е с два блокажа без бавна раздатка умира!

                  Коментар


                  • #10
                    От: 33 или 35 на уаз ?

                    От 33 на горе не ти трябват и заради трансмисията ,но и за 2.4 са на ръба.
                    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                    Коментар


                    • #11
                      От: 33 или 35 на уаз ?

                      Силата няма да е проблем ,заради възможността да се понижи раздатката колкото да се компенсира височината и тежестта на гумите ,раздатката става в пъти по-здрава ,не изключва ,по-малко се товари и скоростната кутия ,но си остава висящ въпроса с мостовете и карданите... За кал имам някакви впечатления ,но за сняг от няколко места вече се събират кофти отзиви. Аз съм с два блокажа - отзад Ижтехно ,отпред БТР и съм с Митас ТД 13 7.50/16 (волгови мостове). За компенсиране на бързите мостове и блокажите сложих 2.4 кит на ИЖ-ТЕХНО и карбуратор ГАЗ 66 с леки преработки . Сега джипката е огън !
                      Тел. 0889531237

                      Коментар


                      • #12
                        От: 33 или 35 на уаз ?

                        Всичко си направил както трябва,избрал си е правилните гуми.Не се занимавам с тези кютеци.Ред зимата при нас едно момче с Патрол караше такива,на сняг на няма,много са твърди.

                        Коментар


                        • #13
                          От: 33 или 35 на уаз ?

                          Здравейте. Ще използвам темата за да не създавам нова. Имам въпрос за гуми с джанти на УАЗ 469. В момента УАЗа е с оригиналните гуми и джанти. Моята идея е да му сложа минусови джанти по точно 15 цола 8J ET-20 и гуми 31/10.5/15. Въпросът ми е с стандартно окачване (повдигнат малко) дали ще ми създават проблеми. Благодаря!

                          Коментар


                          • #14
                            От: 33 или 35 на уаз ?

                            Не няма проблеми. Моя УАЗик е с точно същите джанти и гуми.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02996.jpg
Прегледи:2
Размер:196.9 КБ
ID:5797435Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02997.jpg
Прегледи:2
Размер:196.0 КБ
ID:5797436
                            ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                            Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                            Коментар


                            • #15
                              От: 33 или 35 на уаз ?

                              Първоначално публикуван от dragomir_68 Преглед на мнение
                              Не няма проблеми. Моя УАЗик е с точно същите джанти и гуми.[ATTACH=CONFIG]967755[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]967756[/ATTACH]
                              Много благодаря колега! Може ли марка или модел гуми да препоръчаш виждам че си с два комплекта. Благодаря още веднъж!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X