Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нов закон!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нов закон!


    https://www.dnevnik.bg/bulgaria/2018/06/20/3203206_slujitelite_ot_agenciiata_po_ribarstvo_veche_mogat_da/
    .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
    Киа спортаж2000тди 98г
    Ауди А3 1.9ТДИ
    Каравана Аdria 390Q

  • #2
    От: Нов закон!

    За улов на забранен вид риба с електрически ток без разрешително или в забранени места наказанието ще бъде "лишаване от свобода" до 6 месеца и глоба от 5 до 10 хил. лв. или пробация.
    Туй много не ми е ясно - има някъде табела за забрана, не съм я видял, и айде панделата?

    Коментар


    • #3
      От: Нов закон!

      Табели не съм видял никъде, но пък някак си всички рибари знаят къде е забранено и къде не.

      А относно закона - има опция за пробация. Подозирам, че е точно за това - да спасят "техните" хора или индивиди дето са направили неумишлена глупост. И отново относно закона - не спряха да пишат закони, но не виждам реално да ги прилагат. Докато това не се промени и правосъдната система не заработи добре всичко е "мижи да те лажем". Пък и "държавата" не гледа много да прибира престъпниците по затворите - нали после трябва да ги издържа там...

      Коментар


      • #4
        От: Нов закон!

        Отивам ония дни на Божурово. Единият водоем има табела за забрана, пък може да се лови по думи на арендатора на съседния.
        Последният пък се опули как не съм видял табелата за забрана на неговия.
        До Кошарна седят едни обрасли нечетими табели, от времето когато обектът се е стопанисвал. От години е безстопанствен, и разрешен.
        И как да избегна затвора сега?
        Някакъв списък със забранени водоеми?

        Коментар


        • #5
          От: Нов закон!

          Вие сериозно ли ловите с ток?
          [SIGPIC]http://www.offroad-bulgaria.com/signaturepics/sigpic68289_4.gif[/SIGPIC]

          Коментар


          • #6
            От: Нов закон!

            Аз не ловя с нищо, ако беше към мен, мързи ме да чистя рибата после.
            Законът е много разтегливо написан.

            Коментар


            • #7
              От: Нов закон!

              Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
              ...И как да избегна затвора сега?
              Някакъв списък със забранени водоеми?
              Елементарно- няма да ловиш


              Първоначално публикуван от iansto Преглед на мнение
              Вие сериозно ли ловите с ток?
              Не е само за ток:

              чл. 238 от НК се изменя така:
              „Чл. 238. (1) Който лови, улови риба и/или други водни организми чрез използване на взривни, отровни или зашеметяващи вещества, се наказва с лишаване от свобода до една година и глоба от десет хиляди до петнадесет хиляди лева или с пробация.
              (2) Който лови, улови риба и/или други водни организми:
              1. с технически устройства и съоръжения за улов с електрически ток без валидно разрешително;
              2. с риболовни мрежи в обекти, различни от Черно море, река Дунав и обектите, за които лицето има регистрация по чл. 25 от Закона за рибарството и аквакултурите и има влезли в сила две или повече наказателни постановления за административни нарушения по Закона за рибарството и аквакултурите;
              3. в забранени места или при маловодие;
              4. в непромишлени води през размножителния период на рибата;
              5. от видове, забранени за улов,
              се наказва с лишаване от свобода до шест месеца и глоба от пет хиляди до десет хиляди лева или с пробация.
              (3) За престъпление по ал. 1 и 2 наказанието е лишаване от свобода от една до три години и глоба от петнадесет хиляди до двадесет хиляди лева, когато:
              1. е извършено от две или повече лица, сговорили се предварително за неговото осъществяване;
              2. е извършено в съучастие със служител на Изпълнителната агенция по рибарство и аквакултури, който се е възползвал от служебното си положение;
              3. е извършено повторно;
              4. предметът на престъплението е в големи размери.



              And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

              Коментар


              • #8
                От: Нов закон!

                Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                Аз не ловя с нищо, ако беше към мен, мързи ме да чистя рибата после.
                Законът е много разтегливо написан.
                Терзиев, аман от тебе! Вземи и дай малко почивка на тая клавиатура, че това твоето постоянно мрънкане и хленчене отдавна е прехвърлило всякакви мерки и граници на търпение!

                Като не ловиш нищо, за чий спамиш в темата?!? Който се интересува от риболов знае, че ИАРА издава заповед, с която се определят водоемите, забранени за риболов.
                А който не знае, но е зинал с голямата уста какъв суперголям ИТ специалист е, би трябвало да може с няколко цъкания на мишката да си намери информацията от държавния орган, контролиращ тази дейност.
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #9
                  От: Нов закон!

                  П.С. По- интересното в промяната са чисто новите правомощия на надзирателите, според мен:

                  § 10. В чл. 54 се правят следните изменения и допълнения:

                  1. В ал. 2:

                  а) създава се т. 6а:

                  „6а. съставят протокол при предаване на задържания правонарушител на съответните полицейски органи; съдържанието на протокола се определя с наредбата по ал. 8;“

                  б) точка 9 се изменя така:

                  „9. при изпълнение на служебните си задължения имат право да задържат лице, което не се подчинява на законно разпореждане и/или оказва съпротива при изпълнение на законно разпореждане; при задържане на правонарушител незабавно уведомяват компетентните полицейски органи;“

                  в) създават се т. 9а – 9в:

                  „9а. при установяване на нарушения на този закон и на подзаконовите нормативни актове използват технически средства или системи, заснемащи или записващи:

                  а) деянието, датата и точния час на извършеното нарушение;

                  б) извършителя, свидетелите, както и средствата, използвани за извършване на нарушението;

                  9б. използват моторни превозни средства със специален режим на движение;

                  9в. използват физическа сила и помощни средства след предупреждение, с изключение на случаите на внезапно нападение; използването на физическа сила и помощни средства се съобразява с конкретната обстановка, характера на нарушението и личността на правонарушителя, като служителите на ИАРА са длъжни:

                  а) по възможност да пазят здравето и да вземат всички мерки за опазване живота на лицата, срещу които са насочени;

                  б) да преустановят използването на физическа сила и помощни средства незабавно след постигане целта на приложената мярка;

                  в) да не използват физическа сила и помощни средства по отношение на видимо малолетни лица и бременни жени;

                  г) да изготвят доклад до ръководителя си, когато са използвани физическа сила и помощни средства;“

                  г) точка 11 се изменя така:

                  „11. проверяват плавателни средства, когато са спрени или са на котва; в зоните за граничен или митнически контрол спирането и проверката се извършват съвместно с органите, компетентни за осъществяването му;“

                  д) създава се т. 11а:

                  „11а. спират със сигнал със стоп-палка и проверяват превозни средства на територията на съответната област, в която се намира водният обект, който контролират;“.

                  П.С.2 Кекекеке. На практика тия пичове получават малце по- широки правомощия за задържане от обикновените полицаи?
                  Последно редактирано от icos; 09-07-18, 17:20.
                  And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Нов закон!

                    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                    Терзиев, аман от тебе! Вземи и дай малко почивка на тая клавиатура, че това твоето постоянно мрънкане и хленчене отдавна е прехвърлило всякакви мерки и граници на търпение!

                    Като не ловиш нищо, за чий спамиш в темата?!? Който се интересува от риболов знае, че ИАРА издава заповед, с която се определят водоемите, забранени за риболов.
                    А който не знае, но е зинал с голямата уста какъв суперголям ИТ специалист е, би трябвало да може с няколко цъкания на мишката да си намери информацията от държавния орган, контролиращ тази дейност.
                    По принцип си прав. Не му е мястото тука да питам. Не е тоя форумът.
                    Ако не бях намерил разминавания в техните документи и какво видях на практика - нямаше да повдигам въпрос. Подценяваш ме, като с оная тема дето последно ми заключи. Първо прерявям нета, после питам като видя нещо де има противоречие. Не винаги обявявам какво съм намерил, по много причини.
                    Иначе имам да те гоня по брой на постове, 22 към 1 за теб!
                    Мисля да ставам рибар. Понеже попита за чий ми е.
                    Повече няма да пиша в тази тема.

                    п.с. Ще ти изпреваря въпроса, преди да ме подхлъзнеш да си наруша обещанието. Доскоро беше забранен риболовът, и излизаше основно дребна риба. Затова не съм въдичарствал.
                    Ще се оправя, не го мисли!
                    Последно редактирано от Ivan Terziev; 09-07-18, 17:31.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Нов закон!

                      Не си прав, Иване, изобщо не е мъгляво написан законът. Примерно, в Закона за МВР относно правомощията на полицаите пише така:

                      4) При използването на физическа сила и помощни средства полицейските органи вземат всички мерки за опазване живота и здравето на лицата, срещу които са насочени.

                      (7) Забранява се използването на животозастрашаваща сила за задържане или предотвратяване бягството на лице, извършващо или извършило ненасилствено деяние, ако лицето не представлява опасност за живота и здравето на другиго.

                      Рибарските надзиратели, съответно:

                      а) по възможност да пазят здравето и да вземат всички мерки за опазване живота на лицата, срещу които са насочени;

                      Усещате ли разликата? Башка разрешението да използват СРС без съдебна заповед и да спират и проверяват автомобили в областта на гьола си, без да са ограничавани от съответните правила, които важат за полицията
                      And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Нов закон!

                        Без да съм държал някога въдица в ръцете си, знам каква напаст са бракониерите. И е крайно време тая измет ефективно да започне да влиза в затвора, защото нанасят огромни вреди.

                        За раздаването на полицейски правомощия на куцо, кьораво и сакато обаче съм категорично против. Това принципно грешен подход.
                        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Нов закон!

                          Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                          ..
                          Доскоро беше забранен риболовът, и излизаше основно дребна риба. Затова не съм въдичарствал.
                          ..
                          Колега доста объркано пишеш!
                          Първо пишеш, че не си рибар, после като си ходил ти е излизала само дребна риба. Последно кое е?

                          Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
                          Усещате ли разликата? Башка разрешението да използват СРС без съдебна заповед и да спират и проверяват автомобили в областта на гьола си, без да са ограничавани от съответните правила, които важат за полицията
                          Аз лично нямам нищо против да ме спират и проверяват ако това ще намали бракониерството.
                          Също така в повечето случей те действат по сигнали и точно за това им трябват тези допълнителни правомощия. На дали ще се хванат да проверяват всеки рибар на гьола.
                          [SIGPIC]http://www.offroad-bulgaria.com/signaturepics/sigpic68289_4.gif[/SIGPIC]

                          Коментар


                          • #14
                            От: Нов закон!

                            Първоначално публикуван от iansto Преглед на мнение
                            ...
                            Аз лично нямам нищо против да ме спират и проверяват ако това ще намали бракониерството.
                            Също така в повечето случей те действат по сигнали и точно за това им трябват тези допълнителни правомощия. На дали ще се хванат да проверяват всеки рибар на гьола.
                            Ти може да нямаш нищо против и клизма да ти правят на пътя "компетентните органи", обаче това си касае само твоя задник. Тъпата милиционерщина напредва агресивно и не виждам причина да й се ръкопляска ...

                            ... спират със сигнал със стоп-палка и проверяват превозни средства на територията на съответната област, в която се намира водният обект, който контролират;
                            Според този текст служители, по принцип контролиращи яз. "Искър", имат правомощия да те спират и да те тарашат на територията на цялата Софийска област.
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Нов закон!

                              " Тъпата милиционерщина " в държави в които никога не е имало милия работи и то добре.
                              Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
                              "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
                              "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X