Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нов закон!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Нов закон!

    Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
    ЗабелезАл съм, че особено отворените ги таковат особено яко, не мислиш ли?
    Никой не ти пречи, колчем видиш някакъв пъдарин, да се хващаш за палците с надеждата, че такива, които доброволно застават в партер, ги клатят по-малко.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #47
      От: Нов закон!

      Дотук само приказки, които подхождат на пъпчив хейтър. Нищо конкретно. Не те познавам и те питам за втори път конкретно - какво смяташ да направиш по въпроса?

      Коментар


      • #48
        От: Нов закон!

        Колеги, нямате ли си м..кари за почесване, та ползвате кибордите?

        Коментар


        • #49
          От: Нов закон!

          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
          Никой не ти пречи, колчем видиш някакъв пъдарин, да се хващаш за палците с надеждата, че такива, които доброволно застават в партер, ги клатят по-малко.
          ЗабелезАл съм, че след като се легитимирам, некои доброволно застават в партер..Защо ли, Чавдаре?
          Айде стига вече, опитваш се да се надскочиш.

          Коментар


          • #50
            От: Нов закон!

            Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
            ....
            Вени, звъни жена ми преди няколко години като "пресен" служител в едно държавно дружество с водоеми на отчет и ме пита:
            -Ако има мрежи и лодка във водоема ни без да сме разрешавали, на кого да се обадим?
            -ИАРА, и отговарям, ма сега става през 112.
            След час и звъня притеснен да питам какво става.
            -Амии..., докато чакаме скрити, тези с мрежите рязко се разбързаха, извадиха, каквото извадиха, излязоха, качиха се на колите си и изчезнаха. Останаха няколко мрежи само.
            -Някой дойде ли?
            -Полицейска патрулка след 40 минути, сега тъкмо идват и от ИАРА.

            И какво, сега, нещо по-различно ли ще се случва според новия закон?

            Коментар


            • #51
              От: Нов закон!

              Аз не съм нито ловец, нито риболовец, но познавам много такива. При нас има много доброволци, които зарибяват язовир Сопот и се борят до колкото могат с бракониерите - https://btvnovinite.bg/bulgaria/dobr...-savetnik.html Сигурен съм, че обсъжданите в темата изменения на закона са предложени от един приятел - депутат, най-вероятно по повод на цитирания случай. Чест му прави, че са от една партия, но се опита да направи нещо по въпроса.
              Мисълта ми беше, че борбата с бракониерите би трябвало да е на всички, а не само на ИАРА.

              Коментар


              • #52
                От: Нов закон!

                Първоначално публикуван от Veselin Monkov Преглед на мнение
                Дотук само приказки, които подхождат на пъпчив хейтър. Нищо конкретно. Не те познавам и те питам за втори път конкретно - какво смяташ да направиш по въпроса?
                Другарю началник, да докладвам по въпроса. Не ми се е случвало да попадам на бракониери и не смятам да правя абсолютно нищо по въпроса. Има едни държавни служители, които взимат заплати. И досега имаха същите правомощия като полицаите по използване на сила. Ама кой знае защо се налага разни доброволни отряди на трудещите се да ходят да ловят бракониери и да вадят мрежи вместо тях ...

                Между другото, преди 9 години се случи (съвсем доброволно и по своя инициатива) да оказвам съдействие на родната полиция (та станах пишман). В процеса на което слушам как единият от пазителите на закона разказва на колегите си, без ни най-малко да се притеснява от присъствието на странични непознати хора, как бил ходил на бракониерски лов с аверчета някъде покрай западната граница и по вечерно време се срещнали с някакъв джип без светлини. Контрабандисти ли били, терористи ли, ама се разминали по живо по здраво и кой откъде е ...

                На такъв каквито и пълномощия да му дадеш - по-хубаво няма да стане. И на този ли трябва да върша работата, другарю началник?


                Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                ЗабелезАл съм, че след като се легитимирам, некои доброволно застават в партер..Защо ли, Чавдаре?
                Айде стига вече, опитваш се да се надскочиш.
                Що ли се сещам за едни другари, които до 1989 само дето на челото не си носеха служебните карти, и на доста от тях явно им беше кеф как хората се спичат като им се легитимират ...
                Как беше приказката? Дай му легитимация, пък му гледай сеира ...
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #53
                  От: Нов закон!

                  Нямам представа що и на кого станах началник и другар, но няма лошо. Когато човек помага, то той го прави безкористно и с желание. Другото се нарича "работа". Подминаването на незаконни действия, които не ни засягат пряко, е една от най-лошите черти на българина. Предполагам хич няма да ти е приятно, ако утре наред София ти изпотрошат джипката, но се случи всички минувачи да са като тебе и "не смятат да правят абсолютно нищо по въпроса". Що да вършат работата на полицаите или пък да сигнализират?

                  Явно приемаш въпросите ми като лично заяждане, но те уверявам, че не е така. Беше споделил, че не си доволен от системата и те попитах какво правиш по въпроса. Споделих неуспешния си опит за някаква промяна и щеше да ми е интересно, ако някой друг е стигнал до по-работещо решение. Затова те питах.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Нов закон!

                    Първоначално публикуван от Veselin Monkov Преглед на мнение
                    ... Когато човек помага, то той го прави безкористно и с желание. Другото се нарича "работа". Подминаването на незаконни действия,
                    ...
                    Явно приемаш въпросите ми като лично заяждане, но те уверявам, че не е така. Беше споделил, че не си доволен от системата и те попитах какво правиш по въпроса. Споделих неуспешния си опит за някаква промяна и щеше да ми е интересно, ако някой друг е стигнал до по-работещо решение. Затова те питах.
                    Като не е заяждане, откъде-накъде ми приписваш "подминаване на незаконни действия", че ми и искаш обяснение какво смятам да правя по въпроса? От какво не съм доволен съм написал ясно горе. Че и зададох конкретен въпрос. Повече от веднъж.

                    Какво в предишните текстове (вменяващи им не само права, но и задължения по текстове от Закона за МВР) е пречило досега на ИАРА-джиите да си вършат работата? И с какво новите текстове с липсващи ограничения и конкретни разпоредби ще подобрят нещата?!?

                    защо правомощията по Закона за МВР не са им били достатъчни и какво конкретно лично ти очакваш от новите правила?

                    Вместо опит за отговор го подкарахте като на другарски съд в кварталната ОФ организация и с милиционерските мурафети в стил "Щом не си готов да се хващаш за палците пред всеки пъдар, значи не ти е чист косъмът".
                    Та, дето ти ще ми искаш обяснения, ще се пробваш ли да отговориш на въпроса какво ще се промени от това, че ИАРА-джиите ще получат по-големи права за прилагане на сила при по-малко задължения, отколкото имаха по досегашните текстове? А по досегашните текстове правата им бяха толкова, колкото имат и полицаите по Закона за МВР ...
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #55
                      От: Нов закон!

                      И стана чудо, с Чавдар да сме на един акъл по "мрънкането", пък вие да му се лендзите насреща! Обикновено е точно обратното. Турих кавички на мрънкане, защото според мен е гражданска позиция.Още с първия пост по темата намерих потенциална хранилка в закона, дето ще наведе и разтвори бузите на напълно безвредни и добронамерени рибари, като вас и мен. Отворили са си нова хранилка, и чак се чудя как не я виждате.
                      Не проумявам колко гладко влиза тоталитаризмът и полицейщината, като гледам немците и турците. Наскоро имаха избори. Натам сме се запътили и ние, все едно, че не го ядохме четвъртития само преди 30-тина години.
                      И в тон с Форума - Тато (поклон тряс чело доземи) - не даваше да притежаваш 4 по 4. Само за проверени другари, останалите да чакат 15 г. за Лада и Москвич!
                      Последно редактирано от Ivan Terziev; 12-07-18, 13:38.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Нов закон!

                        Е к'во да му се лендзя? Аз го питам нещо, той ми отговаря друго, че ми се и сопа... Заеби... Няма смисъл.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Нов закон!

                          Първоначално публикуван от Veselin Monkov Преглед на мнение
                          Е к'во да му се лендзя? Аз го питам нещо, той ми отговаря друго, че ми се и сопа... Заеби... Няма смисъл.
                          Т.е. не си в състояние да отговориш на конкретен въпрос строго по темата. Но за сметка на това те бива да ми четеш морал?
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • #58
                            От: Нов закон!

                            Щом казваш..

                            ПП. Нещо не открих да си ме питал нещо и да не съм ти отговорил.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Нов закон!

                              Първоначално публикуван от Veselin Monkov Преглед на мнение
                              Щом казваш..

                              ПП. Нещо не открих да си ме питал нещо и да не съм ти отговорил.
                              Имаме проблеми с четене и осмисляне на кратък текст? Долуцитираният въпрос беше отправен директно към тебе:

                              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                              ... ще се пробваш ли да отговориш на въпроса какво ще се промени от това, че ИАРА-джиите ще получат по-големи права за прилагане на сила при по-малко задължения, отколкото имаха по досегашните текстове? А по досегашните текстове правата им бяха толкова, колкото имат и полицаите по Закона за МВР ...
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • #60
                                От: Нов закон!

                                И аз как да разбера, че е отправен към мен?!? Виждам, че цитираш някой, който не съм аз. Чак сега разбирам, че си цитирал себе си.

                                Ще ти отговоря в твоя стил. Не смятам да разучавам абсолютно нищо по закона. Вече казах, че не съм нито ловец, нито рибар и изобщо не ме интересува. Вече обясних защо се включих в темата.
                                Последно редактирано от Veselin Monkov; 12-07-18, 17:42.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X