Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нов закон!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Нов закон!

    Ми аз милиционери покрай язовирите не съм виждал. Ходил съм по язовири, но на палатка. Никога никой не е идвал да ме пита ще ловя ли, билет имам ли, въдици нося ли. Веднъж обаче видях едни момчета, които дойдоха, изкараха от водата едни невероятни количества мрежи, запалиха ги и си тръгнаха. Някаква организация, дето се бори с бракониерите се оказаха. Е никога не съм си представял, че в един язовир могат да се опънат толкова мрежи...
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

    Коментар


    • #32
      От: Нов закон!

      А колко лесно е. Само си отговорете на въпроса за бракониерството ли сте или сте против. И всичко си идва на мястото...
      HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

      Коментар


      • #33
        От: Нов закон!

        Първоначално публикуван от iansto Преглед на мнение
        Доста грубо от ваша страна!
        Вие рибар ли сте въобще? Ако сте колко пъти са ви спирали за билет последните 20 години?
        п.п. Каква би била вашата стратегия за борба с бракониерите?
        Ако не ме лъже паметта са ме проверявали един или два пъти, когато съм бил на брега, с въдица. Срещу което, разбира се, нямам нищо против. Само че никак не виждам какво ще помогне в борбата с бракониерите това, че на ИАРА-джиите се дават полицейски правомощия да спират и проверяват превозни средства на много широка територия.

        Също така ми е силно неприемливо това, че, както се спомена по-горе, на тях де факто в някои отношения им се дават повече правомощия, отколкото на полицията по Закона за МВР. По досегашния им закон чл. 54 ал. 2 т. 9 гласеше

        имат правата и задълженията по чл. 85, ал. 1, т. 1, 2 и 3 от Закона за Министерството на вътрешните работи;
        Въпросният член касае употребата на физическа сила и гореспоменатите текстове гласят:

        Чл. 85. (1) При изпълнение на служебните си задължения полицейските органи могат да използват физическа сила и помощни средства само когато това е абсолютно необходимо при:1. противодействие или отказ да се изпълни законно разпореждане;
        2. задържане на правонарушител, който не се подчинява или оказва съпротива на полицейски орган;
        3. конвоиране на лице или при опит то да избяга, да посегне на своя живот или на живота и здравето на други лица;
        Т.е. ИАРА-джиите и досега са имали правото да използват физическа сила при изпълнение на служебните си задължения, НО по текстове от Закона за МВР, които предвиждат и определени ограничения. Примерно, удебеленото "само когато това е абсолютно необходимо", както и изрично посочени случаи, в които използването на сила е допустимо. В Закона за МВР има и други ограничения

        (3) В случаите по чл. 85 полицейските органи използват само абсолютно необходимата сила.
        (4) При използването на физическа сила и помощни средства полицейските органи вземат всички мерки за опазване живота и здравето на лицата, срещу които са насочени.
        А новопредложените текстове

        9в. използват физическа сила и помощни средства след предупреждение, с изключение на случаите на внезапно нападение; използването на физическа сила и помощни средства се съобразява с конкретната обстановка, характера на нарушението и личността на правонарушителя, като служителите на ИАРА са длъжни:

        а) по възможност да пазят здравето и да вземат всички мерки за опазване живота на лицата, срещу които са насочени;
        • не виждам да определят случаите, в които е допустимо използването на физическа сила и помощни средства;
        • няма ги ограниченията за използване "само когато е абсолютно необходимо" и "само абсолютно необходимата сила"
        • задължението да опазват здравето е заменено с пожелателното "по възможност"


        Какво в предишните текстове (вменяващи им не само права, но и задължения по текстове от Закона за МВР) е пречило досега на ИАРА-джиите да си вършат работата? И с какво новите текстове с липсващи ограничения и конкретни разпоредби ще подобрят нещата?!?


        Между другото, един от най-успешните начини да се бори престъпност е тоталитарната полицейска държава. Защото тя не търпи конкуренция и не и пука за човешки права. Това ли искате? Щото нали, Вие като законопослушен гражданин няма какво да криете, поради което няма да имате нищо против да ви претърсват, подслушват, снимат, четат пощата и сте готов да стоите мирно пред всеки пъдарин, който реши да си изпробва властта върху Вас?

        Първоначално публикуван от dimkaraganchev Преглед на мнение
        А колко лесно е. Само си отговорете на въпроса за бракониерството ли сте или сте против. И всичко си идва на мястото...
        Имаме си още почитатели на простичките решения на сложни проблеми май? Между другото, похватът е доста примитивничък и много стар: Щом не ти харесват мерките на народната власт, значи си враг на народа ...

        Ще се пробваш ли да отговориш на въпроса защо правомощията по Закона за МВР не са им били достатъчни и какво конкретно лично ти очакваш от новите правила?
        Последно редактирано от Чавдар (V93); 09-07-18, 23:14.
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #34
          От: Нов закон!

          Очаквам да ги прилагат. Повсеместно и безпощадно.
          HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

          Коментар


          • #35
            От: Нов закон!

            Първоначално публикуван от dimkaraganchev Преглед на мнение
            Очаквам да ги прилагат. Повсеместно и безпощадно.
            Мисля, че зададох съвсем конкретен въпрос и очаквам конкретен отговор каква ще е разликата в сравнение с досега действащите текстове, даващи по-ясна регламентация, не само на правата, но и на задълженията?
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #36
              От: Нов закон!

              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
              ...Само че никак не виждам какво ще помогне в борбата с бракониерите това, че на ИАРА-джиите се дават полицейски правомощия да спират и проверяват превозни средства на много широка територия...
              Полицаите не могат току-така без конкретна причина да ровят багажници(така де, не без малко дребна мушенгия и протокол за обиск) а пък рибните пъдари вече могат. Ще рече бракониерите са по- тежък бич за властта от айдуците
              And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

              Коментар


              • #37
                От: Нов закон!

                Чакайте, чакайте...не така през люцерната. В "оная" държава милицията не е имала право да влезе в дома ви след 10 вечерта. Спазвано е съвсем ефективно. Къде я сега тая защита на дома? Отдавна я няма-отпаднала е някъде в първата половина на 90-те. Не, че и тогава не е имало изключения, но в ония години, за да дойде да те извади милицията от вас, означава, че следващите 10-15 години близките ти може да не те видят, ако те видят някога изобщо. Репресивният апарат е бил организиран на друг принцип и не са имали кой знае каква необходимост да нарушават неприкосновеността на жилището, за да приберат някой.
                Възможностите да се открие и задържи някой с твърде много са превъзхождали възможностите на този някой да се скрие, пък и въобще да избегне повсеместно налаганата с повод и без повод държавна репресия.

                Това с багажниците не е баш...
                Не могат да ровят без основание, свидетел, протокол и екземпляр от протокола за тебе. Отделно всички формалности, дето трябва да ти кажат какво търсят за да си ползваш правото за доброволно предаване и т.н.
                Но могат да те накарат да отвориш багажника, за да видят какво има вътре. Без да пипат, естествено.
                Водещият момент е да има основание, на което да те спрат. А това е много лесно. Разбира се, ще чуеш маса полицаи да се оплакват от това, че не можели да спират коли без да има нарушение. Което са пълни глупости-това пречи само на просяците в храстите. На хората, отишли там да си вършат полицейската работа, изобщо не им пречи.
                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                Коментар


                • #38
                  От: Нов закон!

                  Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                  ...Това с багажниците не е баш...
                  Не могат да ровят без основание, свидетел, протокол и екземпляр от протокола за тебе. Отделно всички формалности, дето трябва да ти кажат какво търсят за да си ползваш правото за доброволно предаване и т.н.
                  Но могат да те накарат да отвориш багажника, за да видят какво има вътре. Без да пипат, естествено.
                  Водещият момент е да има основание, на което да те спрат. А това е много лесно...
                  Лесно е. Ама на рибните пъдари вече не им трябва ни основание, ни протокол за проверка, за разлика от полицаите.
                  And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Нов закон!

                    Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
                    Лесно е. Ама на рибните пъдари вече не им трябва ни основание, ни протокол за проверка, за разлика от полицаите.
                    Ако съм невинен,какво ми пречи да отворя багажника?
                    Я се пробвайте да си изкарате само риболовен билет,в Германия.
                    .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                    Киа спортаж2000тди 98г
                    Ауди А3 1.9ТДИ
                    Каравана Аdria 390Q

                    Коментар


                    • #40
                      От: Нов закон!

                      Стига сте сравнявали с други държави. Тук служителите на ИАРА звънят на бракониерите преди да си мръднат задника да проверят сигнал. Няма да се съглася, че го правят без поощрение от ръководството. Ако трябва да нашият някой нещастник с три куки вместо две, или с изтекъл преди два дена билет - нямат равни. С мрежарите или електричарите все не им се получава. Сега и милиционери искат да ги правят.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Нов закон!

                        На пръв прочит ми се вижда прекалено хубаво за да е истина . Като всичко останало , и това ще е поредното симулиране на дейност . Сега също си има актуални закони , но никой не ги прилага адекватно . Давам пример с язовир Цонево . Местните бракониери в промишлени количества се знаят , знаят се също и част от токаджиите . Но нищо не се прави за да им се попречи . Напротив , обаждат им се да носят по някоя по хубава риба за банкети на началниците . Докато живеех в България с приятели сме подавали много сигнали до Иара , още им имам телефоните - голямо Нищо . Стигали сме до много конфликтни ситуациии заради мрежи или герими унищожени от нас . Но е борба с вятърни мелници , органите получаващи заплати за това нехаят .

                        Коментар


                        • #42
                          От: Нов закон!

                          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                          Между другото, един от най-успешните начини да се бори престъпност е тоталитарната полицейска държава. Защото тя не търпи конкуренция и не и пука за човешки права. Това ли искате? Щото нали, Вие като законопослушен гражданин няма какво да криете, поради което няма да имате нищо против да ви претърсват, подслушват, снимат, четат пощата и сте готов да стоите мирно пред всеки пъдарин, който реши да си изпробва властта върху Вас?
                          А ти правил ли си нещо конкретно срещу такива? Или какво възнамеряваш да направиш, като ти се случи?
                          Аз се опитах да съдя едни горски и началника им, че ми писаха актове без да имат право. Много ясно им показах и на тримата члена от закона, който обявява, че не е за мен. Но това не ги спря. Актовете отпаднаха след обжалване и 6 месеца чакане, но аз исках виновните за неправдата да получат някакви последствия. През тия 6 месеца буса ми беше конфискуван и оставен при мен на отговорно пазене. На документа, с който ми го поверяват ясно е напечатано, че нямам право да го управлявам и продавам. Съдийката (административен съдия - човек, който е висша форма специалист по документи) в решението си написа, че не съм бил разбрал правилно предното изречение и че можело да си ползвам буса?!?

                          Това го пиша, за да покажа, че действително има своеволия на служители. Но и аз съм на мнение, че ако имаш против да те проверят - най-вероятно има защо. И то не е само, че те мързи да си отвориш багажника.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Нов закон!

                            Първоначално публикуван от Veselin Monkov Преглед на мнение
                            ... Но и аз съм на мнение, че ако имаш против да те проверят - най-вероятно има защо. ...
                            Робската психика е доста разпространена ...
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #44
                              От: Нов закон!

                              Зададох ти конкретен въпрос.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Нов закон!

                                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                                Робската психика е доста разпространена ...
                                ЗабелезАл съм, че особено отворените ги таковат особено яко, не мислиш ли?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X