Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Една мечта Газ69

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Една мечта Газ69

    И масления филтър ми го поръчаха.С тези неща добре,но се опитват да ме мъчат двата болта на спирачната помпа.При развиването на старата се скъсаха и двата, опитах да заваря гайка,но не се получава. Единия се скъса наравно с шасито, а другия все още има малко резба извън шасито. Като гледам няма да стане с разпробиване и нова резба - много е близо купето и не ми се вярва в моите полигонски условия да станат нещата както трябва. Отивам на варианта с греене с с горелка. По едно време ми мина през главата да заваря помпата за шасито

    Гумите, който му взех за скромните 120 лв. Мисля,че ще изглежда малко по-добре и може би ще е малко по-проходим. Въпреки че няма да си правя експерименти още веднага.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:MSGR_PHOTO_FOR_UPLOAD_1531547645252.jpg
Прегледи:1
Размер:311.3 КБ
ID:5794680
    Така не ми харесва да стои �� ,но сега не мога да влагам повече в него. Единствената задача, която остава е пререгистрация. След това, ако държи време може да му се порадвам със свален брезент. В противен случай гаража го очаква ��
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:FB_IMG_1532023672501.jpg
Прегледи:1
Размер:122.3 КБ
ID:5794679
    Последно редактирано от radoslav94; 19-07-18, 20:26. Причина: открих правописни грешки
    Обяснимо е даже и нелогичното. Дали ще го разбереш зависи само от багажа в китарата ти.

    Коментар


    • #17
      От: Една мечта Газ69

      Дилемата с масления филтър свърши. Оказа се, че филтъра по който търся не е правилния. Сложен е горивен филтър на местото на масления и той изглежда ето така:
      https://www.inlinefilters.co.uk/inde...mage&pID=12889
      И е по-различен от масления. Съответно, като го видят в магазина и казват, че нямат такова животно. А масления филтър всъщност е този:
      https://www.hengst.com/en/online-cat.../165110000-00/

      Новата спирачна помпа е монтирана и тези дни, като имам помощник ще го обезвъздуша. След което остава да се сложат гумите и да се смени маслото, което съм го купил от миналата седмица и най-важното, заради което е всичко това - ходенето до КАТ за нови номерца.
      Обяснимо е даже и нелогичното. Дали ще го разбереш зависи само от багажа в китарата ти.

      Коментар


      • #18
        От: Една мечта Газ69

        Джипа е в движение-добре.
        Не ще да ходи с повече от 40-50-много лошо.
        На моменти се едно не му стига гориво и заглъхва на трета и въобще ниска четвърта.
        Мисля си, че кутията е с много ниско предавателно число или диференциалите са от бавните. Те са оригинални, защото 15-ската джанта закача в шарнира, а ми казаха,че заводско са с 16-ки. Може и да са правени някакви интервенции по мостовете, но по асфалт е изключително бавен. Сега понеже съм с туба под капака вместо резервоар част от нафтата се разлее другата през ауспуха, но много често ми се налага да сипвам и трябва да мисля друг вариант за горивото. И не ми харесва около топлия мотор да стои пластмасовата туба.
        Мисля си с една турбина мотора дали няма да докара едни 75-80 коня и да вземе да живне малко, че сега с 55 коня /колко живеят не се знае/ съм за на никъде. Докато реша генерално проблема с местоположението на резервоара мисля да сложа една туба вътре, за да може да не наливам през 20 км. Мисля да сложа резервоара, къде е бил заводско над задния кардан, но ще трябва да купувам нов, а някой ако има снимка на заводския да го имам, като форма ще ми е много от полза, защото мисля да си поръчвам алуминиев по размер.
        Върти ми се дилема в главата как да го закарам до КАТ, защото с тая мощност която е в момента не знам дали ако тръгна на ход няма да се наложи на бавните да качвам стената, като ЮМЗ на 5-та с 25км/ч
        Обяснимо е даже и нелогичното. Дали ще го разбереш зависи само от багажа в китарата ти.

        Коментар


        • #19
          От: Една мечта Газ69

          Приятелю, ти в момента нито реставрираш Газ69, нито го тунинговаш.
          Седни малко, помисли за какво ще го ползваш, къде и не бързай.
          Чети, има и руски форуми с безкрайно много информация, а колата преразполага.
          Като ръгнеш големи гуми, нормално е и мощността да ти падне. Ма ще има и други последствия.
          Както и да е, дерзай, човек се учи само от своите грешки...
          Най-елементарното правило за употреба на пълния член е да го слагаш отзад на извършителя на действието!

          Коментар


          • #20
            От: Една мечта Газ69

            Нещо не му е точно на тоя двигател щом е на равното не върви.

            Коментар


            • #21
              От: Една мечта Газ69

              Да не го караш на бавни? Сложи си един резервоар на първо време и виж дали има разлика , филтрите мисля, че ги смени. Тубата може да я преместиш и в купето отпред виж при мен как беше временно, прегледай ми темата има снимки и после на малкият резервоар който сложих под седалката
              Газ 69 2.4i
              Густо майна, пътят свърши !!!
              GSM: О895 7О6О59

              Коментар


              • #22
                От: Една мечта Газ69

                Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                Нещо не му е точно на тоя двигател щом е на равното не върви.
                Интересно в Априлци как е вървял, че то там равно няма?

                Коментар


                • #23
                  От: Една мечта Газ69

                  Първоначално публикуван от radoslav94 Преглед на мнение
                  Не ще да ходи с повече от 40-50-много лошо.
                  На моменти се едно не му стига гориво и заглъхва на трета и въобще ниска четвърта.
                  Ако подчертаното трябва да се чете като "не иска четвърта", може би проблемът е в четирискоростната кутия.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Една мечта Газ69

                    Първоначално публикуван от Агоп Серопян Преглед на мнение
                    Да не го караш на бавни? Сложи си един резервоар на първо време и виж дали има разлика , филтрите мисля, че ги смени. Тубата може да я преместиш и в купето отпред виж при мен как беше временно, прегледай ми темата има снимки и после на малкият резервоар който сложих под седалката
                    Ако го кара на бавни, ще му трябва и шеста, а не да не иска четвърта. Допълнителният (алуминиев) резервоар от текезесарката не става за командирския (темата Ви не съм я преглеждал). Може и да бъркам, но моят го дадох на един приятел с командирски, който след като скочи в в някакъв коловоз, карданът го разцепи.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Една мечта Газ69

                      Просто този двигател няма обороти по големи от 2000об/мин. Това по отношение на скоростта. За липсата на мощност - гориво, педала може да не дава газ до край ! Виж докъде отива щангата на помпата с педала, виж с откачен педал. С поздрав Борето

                      Коментар


                      • #26
                        От: Една мечта Газ69

                        Първоначално публикуван от gadeff Преглед на мнение
                        Приятелю, ти в момента нито реставрираш Газ69, нито го тунинговаш.
                        Седни малко, помисли за какво ще го ползваш, къде и не бързай.
                        Чети, има и руски форуми с безкрайно много информация, а колата преразполага.
                        Като ръгнеш големи гуми, нормално е и мощността да ти падне. Ма ще има и други последствия.
                        Както и да е, дерзай, човек се учи само от своите грешки...
                        Нямам за цел да го реставрирам .. ако беше така щях да си набия парите в Таунуса. Джипа трябва да бъде съчетание между ретро и янгтаймер. Не очаквам да ме разберете просто ще си го правя по мой личен вкус. И отделно трябва да бъде мощен и надежден, защото в бъдеще може да му се наложи да дърпа я ремаркета, я платформи. Гумите не са кой знае колко големи. Да по тежки са от 6.50/16 сега е с good year wrangler mtr 235/85/16. Но липсата на мощност не е постоянна.
                        Обяснимо е даже и нелогичното. Дали ще го разбереш зависи само от багажа в китарата ти.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Една мечта Газ69

                          Първоначално публикуван от Агоп Серопян Преглед на мнение
                          Да не го караш на бавни? Сложи си един резервоар на първо време и виж дали има разлика , филтрите мисля, че ги смени. Тубата може да я преместиш и в купето отпред виж при мен как беше временно, прегледай ми темата има снимки и после на малкият резервоар който сложих под седалката
                          На бавните с много газ 25 км/ч филтри-сменени.
                          За в бъдеще не ме устройва малък резервоар. Искам нещо със сонда да си гледам на таблото колко има. За местенето на тубата мисля, че ще свърши работа за в близко бъдеще,но на нейно място ще сложа резервоар от кола
                          Първоначално публикуван от kartechar Преглед на мнение
                          Интересно в Априлци как е вървял, че то там равно няма?
                          Джипа беше без спирачки и джантите са опирали в шарнирите на кормилната щанга. Там не съм го карал. Мислех да го докарам на ход, но щях да си усложня много живота.
                          Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                          Нещо не му е точно на тоя двигател щом е на равното не върви.
                          Силно се надяваме да е читав, че ще ме хванат лудите и ще му бодна 2.9 Мерцедес и ще му потроша всичко отдолу. Друг е въпроса, че от септември ще си ям ушите в Пловдив
                          Обяснимо е даже и нелогичното. Дали ще го разбереш зависи само от багажа в китарата ти.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Една мечта Газ69

                            2.9 е с електроника,сложно ще го бизнес и скъпо.Иначе нищо няма да счупиш но 1000-2000за мотор и работа не си струва.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Една мечта Газ69

                              Каква работа? Аз сам на себе си ли да платя Не го ли слагам аз няма да го сменям. То целта е да си уплътнявам свободното време, а не да пръскам пари за глупости.
                              Обяснимо е даже и нелогичното. Дали ще го разбереш зависи само от багажа в китарата ти.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Една мечта Газ69

                                2.9 е грешен път.
                                Трябва ти 2.5 или 3.0 от серията 60х
                                Но и това не е особено евтинджос.
                                Плюс че говорим за 20 годишни агрегати и читави почти няма.
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X