Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на семеен SUV. Съвет при покупка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на семеен SUV. Съвет при покупка

    Здравейте колеги,

    Член съм на форума от няколко години и чета с интерес много теми, но човек колко повече чете толкова му е по-трудно в избора. Предстои да се разделя със стария си нов автомобил Шкода Октавия 140к.с. дизел. Причината че на семейството ни е нужна кола, с която:

    - Да отидем на платки до някой язовир;
    - До вилата, до която се стига по черен път и с лека кола не е възможно;
    - Да караме колата дълго време (2-3 мес.) само в града на разтояние 2-3 км.;
    - Да можем да съберем багаж за пътуване около 2 седмици на 2 възрастни и ако всичко е наред две деца;
    - Бързото движение по магистрала не е важно;

    След като ми трябваше около 2 години, за да осъзная тези наши нужди се спрях на следните модели:

    - Honda CR-V;
    - Subaru Forester;
    - Subaru Outback;
    - Suzuki Grand Vitara;

    Спрял съм се на тези модели, тъй като имат добри бензинови мотори (до колкото съм чел) и е възможно да се постави газова уредба. Бюджетът за покупка ни е около 8-10 хил.лв. Въпросите ми са:

    - Възможно ли е при този бюджет да се намери нещо, което да не е започнало да гние;
    - Кои от посочените модели са по-здрави и по-надеждни на пътя;
    - Ако пропускам някой марки/модели моля да ги добавите;

    Благодаря предварително за професионалните ви мнение!

    П.П.: Ако трябва да съм честен много ми харесва Prado 95 3,4. Притесняват ме високите цени за поддръжка.

  • #2
    От: Избор на семеен SUV. Съвет при покупка

    Първоначално публикуван от dmizinov Преглед на мнение

    1 - Да отидем на платки до някой язовир;
    2 - До вилата, до която се стига по черен път и с лека кола не е възможно;
    3 - Да караме колата дълго време (2-3 мес.) само в града на разтояние 2-3 км.;
    4 - Да можем да съберем багаж за пътуване около 2 седмици на 2 възрастни и ако всичко е наред две деца;
    5 - Бързото движение по магистрала не е важно;

    ..............

    6 - Honda CR-V;
    7 - Subaru Forester;
    8 - Subaru Outback;
    9 - Suzuki Grand Vitara;
    За т. 1, 3, 4 и 5 стават всички, за т. 2 само 7, 8 и 9 - 6 си е комби на предно включващо задното късно.
    7 и 8 имат по екзотични мотори и искат по специални майстори.
    9 е практичния и разумен избор но след Шкодата ще ви се стори невървящ трактор
    Най добре се качете на всички със съпругата преди покупка.
    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

    Коментар


    • #3
      От: Избор на семеен SUV. Съвет при покупка

      Имам 9, ама от шкода да се качиш на 9 ... признавам си на возия е дърво. То като цяло малките сувчета по правило возят много дървено. Иначе за всичко останало е много-добре.

      Коментар


      • #4
        От: Избор на семеен SUV. Съвет при покупка

        На Сузукито само името е Гранд. Малък багажник, малко разстояние между предните и задните седалки, тясна (ИМХО)... Търкалям такава в гората. А за семейството и пътешествия плавам със Санта Фе ЦМ.

        Изпратено от моят MIX с помощта на Tapatalk

        Коментар


        • #5
          От: Избор на семеен SUV. Съвет при покупка

          Първоначално публикуван от dmizinov Преглед на мнение
          Здравейте колеги,

          Член съм на форума от няколко години и чета с интерес много теми, но човек колко повече чете толкова му е по-трудно в избора. Предстои да се разделя със стария си нов автомобил Шкода Октавия 140к.с. дизел. Причината че на семейството ни е нужна кола, с която:

          - Да отидем на платки до някой язовир;
          - До вилата, до която се стига по черен път и с лека кола не е възможно;
          - Да караме колата дълго време (2-3 мес.) само в града на разтояние 2-3 км.;
          - Да можем да съберем багаж за пътуване около 2 седмици на 2 възрастни и ако всичко е наред две деца;
          - Бързото движение по магистрала не е важно;

          След като ми трябваше около 2 години, за да осъзная тези наши нужди се спрях на следните модели:

          - Honda CR-V;
          - Subaru Forester;
          - Subaru Outback;
          - Suzuki Grand Vitara;

          Спрял съм се на тези модели, тъй като имат добри бензинови мотори (до колкото съм чел) и е възможно да се постави газова уредба. Бюджетът за покупка ни е около 8-10 хил.лв. Въпросите ми са:

          - Възможно ли е при този бюджет да се намери нещо, което да не е започнало да гние;
          - Кои от посочените модели са по-здрави и по-надеждни на пътя;
          - Ако пропускам някой марки/модели моля да ги добавите;

          Благодаря предварително за професионалните ви мнение!

          П.П.: Ако трябва да съм честен много ми харесва Prado 95 3,4. Притесняват ме високите цени за поддръжка.
          Качи се и пробвай. Трябва ли целия багаж да се събира вътре или ще слагаш и кутия на покрива?
          От изброените ако ми трябва вътрешен обем бих се спрял на Субаро Аутбек или Витара XL 7




          https://www.auto-data.net/bg/suzuki-...7i-185hp-16576
          За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
          0878 79 20 61 Борис

          Коментар


          • #6
            От: Избор на семеен SUV. Съвет при покупка

            Първоначално публикуван от Crazy_hatteR
            На Сузукито само името е Гранд. Малък багажник, малко разстояние между предните и задните седалки, тясна (ИМХО)... Търкалям такава в гората. А за семейството и пътешествия плавам със Санта Фе ЦМ.
            Човекът говори за бензинови с газификация, значи отиваме на един от 3 варианта

            https://www.auto-data.net/bg/hyundai...wd-150hp-13760

            https://www.auto-data.net/bg/hyundai...utomatic-13761

            https://www.auto-data.net/bg/hyundai...wd-189hp-13752
            За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
            0878 79 20 61 Борис

            Коментар


            • #7
              От: Избор на семеен SUV. Съвет при покупка

              Прегледаи всички корейци.
              Сега Спортиджа пред Фрилендъра изглежда направо огромен. И клиренсаи е по голям.
              Върви перфектно на газ. Аз съм доволен. Ползвам го точно по твойте критерий.
              Ако можеш да помогнеш на един човек , направи го и веднага го хвърли в морето.
              freelander 1,8 2001g.

              Коментар


              • #8
                От: Избор на семеен SUV. Съвет при покупка

                Благодаря за отговорите. За момента ще ограничим избора до Витарата и Субарутата. Вероятно когато се пътува за по-дълго време е възможно да използваме и кутия на капака.

                От тези модели може ли да ме насочите към конкретен двигател. Вървенето не е чак толкова важно, но трябва да мога да карам по планински път с климатик нормално.

                Коментар


                • #9
                  От: Избор на семеен SUV. Съвет при покупка

                  Субару и багаж за 2 седмици,че и евтина подръжка не ми се връзва,кое да е Субару.
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • #10
                    От: Избор на семеен SUV. Съвет при покупка

                    Не подценявайте Дачия Дъстър.Изключително комфортна както за дълъг път,така и за градско.По-комфортна возия от Шкода Октавия.Широка-по-широка от Шкода Октваия(имаме 2 Октавии-Скаут дизел и Хечбек бензин)-отзад се побират 2 детски столчета+възрастен,а в Октавия не става.Имаме 3 деца.И с багажник на покрива всичко необходимо се побира.Евтина поддръжка.Отлична проходимост за извън пътя.Проста,надеждна и здрава конструкция.Единствено цената на първите екземпляри не е паднала толкова,но бензинов вариант може да се намери около тази цена.
                    2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                    Коментар


                    • #11
                      От: Избор на семеен SUV. Съвет при покупка

                      След няколко огледа и събрана информация реших, че след като ще плащам за поддръжка е добре да бъде за джип, който да мога да карам повече от 5 години и е доста по здрав от СУВ-овете. И така стигнах до Toyota Lane cruiser Prado 95 3.4 бензин. Молбата ми е да ме насочите към добър сервиз в София, където да прегледат ходовара част и двигателя. Предполагам че ще е трудно да се провери всичко в един сервиз, така че е възможно и да са два.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Избор на семеен SUV. Съвет при покупка

                        Първоначално публикуван от dmizinov Преглед на мнение
                        След няколко огледа и събрана информация реших, че след като ще плащам за поддръжка е добре да бъде за джип, който да мога да карам повече от 5 години и е доста по здрав от СУВ-овете. И така стигнах до Toyota Lane cruiser Prado 95 3.4 бензин. Молбата ми е да ме насочите към добър сервиз в София, където да прегледат ходовара част и двигателя. Предполагам че ще е трудно да се провери всичко в един сервиз, така че е възможно и да са два.
                        Ако намериш такъв около София, пиши и ще те насоча. Според мен няма да сбъркаш с малкия камион, 11 години експлоатирам такъв, но дизел.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Избор на семеен SUV. Съвет при покупка

                          Гледам един в София, къде могат да го погледнат и на какво да наблегнат?

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X