Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сравнение между няколко малки SUV-та, съвет за покупка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Сравнение между няколко малки SUV-та, съвет за покупка

    Здравейте фенове на високопроходими машини,
    няма да разтягам локуми и да се отпускам... Ще купувам малък SUV с цел градско каране, до сега съм карал предимни леки автомобили, мисля да се прехвърля на малко по-високо. Имам известни технически познания относно ходова част и двигатели (само за бензинови!)! За това въпреки по-високият разход бих се ориентирал към бензинов двигател. Основно съм се спрял на няколко марки малки джипки, за каране в градски условия и магистрала. Живея в Германия и от тук ще се купува!
    спрял съм на тези марки/модели:
    Сузуки Гранд Витара - 2.0 бензин
    Тойотва Рав 4 - бензин или дизел
    Шевролет Каптива - тук мисля, че са предимно дизели
    Имал съм удоволствието да покарам за известно време Гранд Витара 2008-ма година година 2.0 бензин - чисто нова. Имам впечатления, но това беше преди 10 години и все пак няма да купувам нов автомобил.
    Моля за съвет, от трите модела, кое е по-добро като избор, въпреки, че са алтернативи и конкуренти!
    Година на производство 2005-2010. Тук вървят между 3500-6000 евро (и трите модела), цената не е проблем!

  • #2
    От: Сравнение между няколко малки SUV-та, съвет за покупка

    Ми аз търкалям Сузукито, ама за градско май ще ти кажа да се огледаш за тойота почти задължително бензин. Каптивата я остави.

    Коментар


    • #3
      От: Сравнение между няколко малки SUV-та, съвет за покупка

      В Германия годишният данък е доста висок за дизелови автомобили, и при технически преглед са в пъти по стриктни и всичко оглеждат. Но мисля, като разход разликата е огромна. Тойотите мисля, че са 90% само дизелови, при сузукито е обратното.
      НО, за сузукитата съм чувал, че веригата им била много тънка и като цяло били чупливи??? (Иначе като цяло я предпочитам нея)
      Не знам кое като електроника е по-изпипано, кое има болни места?

      Коментар


      • #4
        От: Сравнение между няколко малки SUV-та, съвет за покупка

        Ако ще ги ползваш само за градско каране и Сузукито и Тойотата ще ти свършат работа. За забежки извън пътя, от изброените - твърдо само Сузикито!
        Който търси , намира !
        Човекът е човек, когато е на път !

        Коментар


        • #5
          От: Сравнение между няколко малки SUV-та, съвет за покупка

          Равката дизел след 2009 е най добре за мен, а ма не вярвам да влезе в бюджета. Каптивата има най голям багажник и задължително автомат, ако се търси по висока скорост. Сузукито ми е бавно, дори дизеловото е с много къси скорости.
          8)

          Коментар


          • #6
            От: Сравнение между няколко малки SUV-та, съвет за покупка

            Сузукито има бавни.
            8)

            Коментар


            • #7
              От: Сравнение между няколко малки SUV-та, съвет за покупка

              В Германия годишният данък е доста висок за дизелови автомобили, и при технически преглед са в пъти по стриктни и всичко оглеждат - това да речем го игнорираме като фактор! Тойотите мисля, че са 90% само дизелови, при сузукито е обратното.
              НО, за сузукитата съм чувал, че веригата им била много тънка и като цяло били чупливи???
              Как седи въпроса с автоматиците?
              Достатъчно е да вдигне 130-150 на магистрала, другото си е бавно и кротко в града..

              Коментар


              • #8
                От: Сравнение между няколко малки SUV-та, съвет за покупка

                На Сузукито макса му е 170, или поне толкова го дават. С 140 разхода отива на 14-15. Не са чупливи и да веригата е възможно да се наложи да се смени заедно с обтегачите.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X