Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Неработещ ABS пали лампите на ABS-a , ETS ,BAS/ESP

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Неработещ ABS пали лампите на ABS-a , ETS ,BAS/ESP

    Привет колеги.Преди два месеца си купих ML270CDI /2002г/.Скъсан кабел на заден десен датчик на АВS . АBS даде грешка и запали лампите на ABS , ETS , BAS/ESP. След свързване на кабела и закачане отново на диагностика(изчистване на грешките) показа неработещо моторче на ABS (някакво връщащо или подобно). Та въпроса ми е следният : след като не работи АВS-а и не дава данни на другите системи(ETS , BAS/ESP) то значи че и те не работят, нали?Може ли да си карам така щото тези тракшън и тем подобни блокиращи колелата (когато не трябва и когато трябва) системи не работят. За мен това не е проблем , но ще има ли някакви негативни последствия за колата или просто няма да функционират тези "екстри"? Благодаря предварително за отговорите и мненията Ви!
    Апропо в момента светят ABS ,ETS, BAS/ESP.
    Последно редактирано от pgv64; 08-07-18, 17:37.
    "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
    Ат.Буров.

  • #2
    От: Неработещ ABS пали лампите на ABS-a , ETS ,BAS/ESP

    Всичко следва да работи нормално без системите за безопасност.

    Коментар


    • #3
      От: Неработещ ABS пали лампите на ABS-a , ETS ,BAS/ESP

      Карай една идея по-бавно на мокро и хлъзгаво и си свиркай.

      Коментар


      • #4
        От: Неработещ ABS пали лампите на ABS-a , ETS ,BAS/ESP

        АБСОЛЮТНИ ГЛУПОСТИ!!!!!

        Мерседеса трябва да върви и да спира, както е предвидено. Ако предложените идеи са приложими към трашове, да не цитирам марки, или собственици, които се отнасят така към курниците си, към Марката такова отношение е неприложимо.

        Към топикстартера - читав тест със СтарДиагноза, направен от читав човек, дето знае какво е прочела диагностиката, и може да го коментира компетентно, и после - възстановяване на всичко до работещо състояние, и липса на грешки след ремонта, и няколко дни след това!

        Нали имаш идея какво ще стане, ако случайно ти сработи BAS ей-така, докато си изпреварваш, а тира отсреща неумолимо идва?

        Не слушай глупави и некомпентетни съвети, оправи проблема!!!
        Спешно!!!!

        Коментар


        • #5
          От: Неработещ ABS пали лампите на ABS-a , ETS ,BAS/ESP

          Колега,звучиш малко като във фирмения сервиз на марката,веднага си долей от нашата течност за чистачки,защото евтините заместители,може да не сработят докато изпреварваш и да се погубиш.BAS-a е спирачен асистент и няма как да сработи,докато изпреварваш,освен ако нямаш навика да натискаш спирачките докато срещу тебе идва тир.Колегата може да си кара съвсем спокойно,след като перфектно разбира че няма ABS и ESP докато не реши да го оправи,едва ли цял живот е карал кола с 10 системи помагащи при спиране.

          Коментар


          • #6
            От: Неработещ ABS пали лампите на ABS-a , ETS ,BAS/ESP

            Пич, много компетентно звучиш...

            ОБАЧЕ!!!

            Как ти звучи самосработването на БАС, няколко минути след изваждането на колата от гаража сутринта?
            Без тя да е в движение?
            Докато си заключвам гаража?

            Коментирай, моля те.
            Много ще ми е интересен коментара ти, ама много.
            В мб.уса , мбклуб.ру, мбклуб.уа, и още няколко мерседес клуба по света, където съм уважаван член, не можаха да ми дадат отговор на проблема.

            Аз си го реших, де..
            Не с продаване на автомобила, а половин година преди това.
            Последно редактирано от Veni1; 08-07-18, 17:49.

            Коментар


            • #7
              От: Неработещ ABS пали лампите на ABS-a , ETS ,BAS/ESP

              Звучи ми на прецакана стоп машинка.Не виждам друг логичен начин система,която се задейства след натискане на педала на спирачките да сработи без да е натиснат педала.Идеята на спирачния асистент е да донатисне педала докрай при по плашлив шофьор,не знам как е сработила без колата да е в движение,но би трябвало поне да си запалил двигателя.В движение при натиснат педал на газта идея си нямам как би могла да се задейства.Имал съм случай дефектирал модул на ABS да подава ГАЗ когато не трябва(колкото и налудничаво да звучи),но да натиска спирачки когато не трябва не ми се е случвало.

              Коментар


              • #8
                От: Неработещ ABS пали лампите на ABS-a , ETS ,BAS/ESP

                Имаме неверен отговор.
                Не е от стоп-машинка - чисто нова, не ми се търси парт-номер.
                Не е от сензора, който мери скоростта на натискане на стоп-педала -чисто нов, не ми се търси парт-номер.
                Не е от АБС - четен стационарно. В движение АБС не се чете, ако не знаеш.

                Грешки записани нямаше - то не съм и оставял да има, естествено.

                Спирачките се самонатискаха в произволен момент след запалване на колата - сутрин и вечер, независимо от това, дали е в движение или не.

                Давай да те видя!

                PS Колата е четена с 4 или 5 Das Xentry от различни специалисти - на които АЗ имам доверие в компететността им. Проблем в колата нямаше!

                Коментар


                • #9
                  От: Неработещ ABS пали лампите на ABS-a , ETS ,BAS/ESP

                  Тона ти не ми харесва,чувствам се като на изпит.ABS дори при МАРКАТА се чете безпроблемно в движение,не живеем в 98ма и не е нужно да правим диагонстика с мигащи кодове.Аз не съм врачка и няма как да ти кажа какъв е бил заплетения проблем,който сам си открил,без да си имам идея каква е колата и без дори да съм я виждал.Ако ти си решил проблема с помощта на телепатията,без да знаеш каква е колата,модел,двигател,година и без да я виждаш значи имаш много светло бъдеще в ремонта на коли.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Неработещ ABS пали лампите на ABS-a , ETS ,BAS/ESP

                    Хе...
                    Проблема беше в Мерседес Е300 W210 произведен през 1998, мога да ти постна VIN, но не мисля, че е коректно, защото автомобила вече не е моя собственост.

                    Дали ти харесва тона ми или не - това е въпрос на лично виждане. Аз не пиша, за да се харесвам някому, или не.

                    Аз не съм ходил на врачка - всъщност само на врачка не съм ходил.

                    Проблема се оказа на едно интересно място.
                    Проблема не съм го решил с телепатия, а с много познания в областта на марката, и с много четене.

                    Добра и спокойна вечер!
                    Да не осираме темата на уважаемия колега!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Неработещ ABS пали лампите на ABS-a , ETS ,BAS/ESP

                      И да ми напишеш номера на рамата,едва ли ще успея да разбера какъв е проблема,може и модула е пил вода,може и някой от останалите датчици да не сработва,оксилена букса и т.н.не съм се специализирал в онлайн диагностика намерцедес и няма как да им знам всички болести.Два пъти съм имал проблем с тази система,макар и при различни мерцедеси от този и двата пъти проблема се реши с замяна на стоп машинка,но нито един не си е задействал спирачките самопроизволно.А след като си успял да решиш проблема,коректно е да споделиш решението,може би ще е от помощ на колегата

                      Коментар


                      • #12
                        От: Неработещ ABS пали лампите на ABS-a , ETS ,BAS/ESP

                        Младеж, не всички проблеми в тая система са от стоп-машинката.
                        Трябва и доста практика, за да си вътре в нещата.
                        Мерседес се пише по тоя начин, прочее.

                        Поздрави от дядо Вени.

                        PS Естествено, ще споделя с колегата, защото е дълбокоуважаван от мен колега.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Неработещ ABS пали лампите на ABS-a , ETS ,BAS/ESP

                          Казвам,че проблемите,с които аз съм се сблъсквал са били от стоп машинката,далеч съм от мисълта,че всичките проблеми са от нея.Доста практика нямам специално с мерцедесите,защото не съм се специализирал в правенето им,нито в особеностите по изписване на името на Марката.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Неработещ ABS пали лампите на ABS-a , ETS ,BAS/ESP

                            Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                            Имаме неверен отговор.
                            Не е от стоп-машинка - чисто нова, не ми се търси парт-номер.
                            Не е от сензора, който мери скоростта на натискане на стоп-педала -чисто нов, не ми се търси парт-номер.
                            Не е от АБС - четен стационарно. В движение АБС не се чете, ако не знаеш.

                            Грешки записани нямаше - то не съм и оставял да има, естествено.

                            Спирачките се самонатискаха в произволен момент след запалване на колата - сутрин и вечер, независимо от това, дали е в движение или не.

                            Давай да те видя!

                            PS Колата е четена с 4 или 5 Das Xentry от различни специалисти - на които АЗ имам доверие в компететността им. Проблем в колата нямаше!
                            Здравей колега! Би ли споделил решението на проблема? На мой приятел и колега, от два дни МЛ- а му прави номера със спирачките - спира самоволно, по време на движение!... Диагностиката не казва нищо.... Благодаря!

                            Envoyé de mon Redmi Note 6 Pro en utilisant Tapatalk

                            Коментар


                            • #15
                              От: Неработещ ABS пали лампите на ABS-a , ETS ,BAS/ESP

                              Нов блок BAS, ABS, ESP.
                              Задължително със същия!!! парт-номер.
                              На стикера на блока имаше и някакви буквени означения, които допълнително го определяха.

                              И при мен диагностиката не хващаше грешка, защото някак си се емулираше аварийно спиране, и сработваше BAS. Което диагностиката не може да хване като грешка, защото BAS си отработва съвсем правилно неверния сигнал.

                              Успех!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X