Обява

Свий
Няма добавени обяви.

BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

    Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
    Я вместо да ме анатемосваш, кажи на човека кви са минусите.
    Най-големия минус е, в цената на данък-марка.

    Не случайно преди време имаше една тема за сравнение на Тойота 120, с Хюндай Теракан. И то пусната от човек с много опит, на когото хем може да се вярва, хем е привържаник на Тойота.
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

    Коментар


    • От: BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      Знаех си че ще се обадиш. Става. Но в определени случаи, като х5, товарег и т.н не. Защо не, знаеш много добре. Отделно специално съм писал че да кажем пинцгауер става отвсякъде. И те така те.
      Прав си. И независимото окачване и тракшън контрола не са за офроуд. Туарег и Дискавъри са паркетници.

      https://www.youtube.com/watch?v=3HvxuAO2azs
      Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

      Коментар


      • От: BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

        Че за офроуд ли става въпрос? А за скоростен офроуд стават ли? Кво е офроуд? Агрономите, като минават стотици километри всеки ден в полето, това офроуд ли е особено, като вали, като последните седмици.
        8)

        Коментар


        • От: BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

          Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
          Ми няма плюсове.
          На рама ли е Муссо-то? Или е самоносещо купе?

          Коментар


          • От: BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

            BMW X5 става за офроуд и още как, има само едничко условие, да е прежалена




            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1528966308_6_559x_.jpg
Прегледи:1
Размер:33.4 КБ
ID:5794080


            Попиляно BMW X5 се превърна в офроуд бъги (видео)





            Източник, Офнюз.

            Коментар


            • От: BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

              Първоначално публикуван от Стефан Данаилов
              Да, това е до преди фейслифта, води се 4х4, след фейса системата е “Xdrive” и всичко е електронно. Аз по принцип не гледах нищо преди фейса, защото двигателя е стария, малко по-слаб и е коплиран с една много трошлива скоростна кутия, автоматик, на Дженеръл Моторс. Аз лично съм я трошил три пъти на Е46-та, няма никакъв ресурс, еле па презапас, като ZF. Но не ми беше хрумвало, че мога да потърся ръчка, много са редки....може би с големите бензини.
              Дам.. 5L30E - голям кенеф. А ZF-a се лекува с допълнителен маслен радиатор с термостат и автоматичен/ръчен spal.

              а серпентината в радиатора единственото което прави е да загрява допълнително антифриза когато зориш кутията, ако ще се кара истински трябва да се байпасне и да се изведе към изцяло маслен радиатор.
              Виското на мотора се изхвърля в кофата щото е инверторно и ще умре след първите 200 метра кал, слагат се пак 2 яки перки с автоматично и ръчно управление. Подложки на макферсоните, къстъм биалетки, други гуми и с много мисъл ще стигнеш навсякъде. Ся друг е въпроса какъв точно офроуд визираш. Ако е просто да отидеш на пикник там дето другото ти БМВ не стига ще стане. Аз карам вече хюмдай санта фе и до сега от нищо не съм се лишавал, включително орлово гнездо при кал и дъжд и хижа малина където "само УАЗ-ки стигат". Бавните се компенсират с въртящ момент, в повечето случай. Избягвам да закъсвам зорлем както правех преди и проблеми няма да си ходиш по чукарите.
              Последно редактирано от fanatic; 12-07-18, 23:19.
              no signature no problems

              Коментар


              • От: BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

                Първоначално публикуван от royce Преглед на мнение
                На рама ли е Муссо-то? Или е самоносещо купе?
                Освен, че не е самоносещо, може да носи дЪрва, грозде, техника и пияници. Пробвано е до 7-800 кила.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • От: BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

                  Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                  Дам.. 5L30E - голям кенеф. А ZF-a се лекува с допълнителен маслен радиатор с термостат и автоматичен/ръчен spal.

                  а серпентината в радиатора единственото което прави е да загрява допълнително антифриза когато зориш кутията, ако ще се кара истински трябва да се байпасне и да се изведе към изцяло маслен радиатор.
                  Виското на мотора се изхвърля в кофата щото е инверторно и ще умре след първите 200 метра кал, слагат се пак 2 яки перки с автоматично и ръчно управление. Подложки на макферсоните, къстъм биалетки, други гуми и с много мисъл ще стигнеш навсякъде. Ся друг е въпроса какъв точно офроуд визираш. Ако е просто да отидеш на пикник там дето другото ти БМВ не стига ще стане. Аз карам вече хюмдай санта фе и до сега от нищо не съм се лишавал, включително орлово гнездо при кал и дъжд и хижа малина където "само УАЗ-ки стигат". Бавните се компенсират с въртящ момент, в повечето случай. Избягвам да закъсвам зорлем както правех преди и проблеми няма да си ходиш по чукарите.
                  +1 Ще го пробвам, не звучи капиталоемко.

                  Коментар


                  • От: BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

                    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                    Не е нужно през океана, тия ги правим и при мен.
                    Но го пуснах точно щото седалките ми заприличаха на твоите.
                    Много интересно, наистина ми харесаха. Стават ли за цивилна употреба, могат ли да подържат нормално темпо на магистрала? Двигателя може ли да се подсили? Колко излиза туптан цената, горе-долу?

                    Коментар


                    • От: BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

                      Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                      .... Бавните се компенсират с въртящ момент, в повечето случаЙ.
                      Проблемът съвсем не е въртящият момент или мощността - и от двете често имаш предостатъчно... Обаче например по гоУемите камънаци си иска бавно плавно движение, щото иначе ще ти се откачи главата... А за такова движение се налага да си на полусъединител, което пък не му харесва много

                      За ZF - при мен е с термостат заводски (преполагам при по-новите БМВ-та решението е същото), и не съм усещал каквото и да е прегряване - винаги стои малко по-хладна от двигателя...
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • От: BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

                        Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                        Проблемът съвсем не е въртящият момент или мощността - и от двете често имаш предостатъчно... Обаче например по гоУемите камънаци си иска бавно плавно движение, щото иначе ще ти се откачи главата... А за такова движение се налага да си на полусъединител, което пък не му харесва много

                        За ZF - при мен е с термостат заводски (преполагам при по-новите БМВ-та решението е същото), и не съм усещал каквото и да е прегряване - винаги стои малко по-хладна от двигателя...
                        Повярвай ми имам хиляди километра офроуд та знам кое как а ZF-a просто не си го карал така че да усетиш прегряване. А си прегрява доволно, бавно и сигурно, което трие фрикционните дискове много по-бързо и живота му се скъсява. Показателя на таблото хич не го гледай. Пак казвам, тук говоря за леко ви внимателно каране по съобразени с машината терени. Едва ли ще тръгне да минава ком-емине с БМВ без бавни
                        no signature no problems

                        Коментар


                        • От: BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

                          Въобще не споря за опитността в офроуда - аз съм 'зелен заек', дето преценява докъде да стигне с колата и откъде да се разходи пеш И километрите ми извън пътя са в пъти по-малко от асфалтовите - това си е факт..
                          Показателя на таблото го гледам, защото показва съвсем ясни показания - кутията загрява до щатна температура и от там нататък почти не мърда... Кутията загрява най-силно предимно при високоскоростно асфалтово натискане.. Докога да я чакам да прегрее бавно и сигурно - до Ком не прегря Надолу - също
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • От: BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

                            Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                            Въобще не споря за опитността в офроуда - аз съм 'зелен заек', дето преценява докъде да стигне с колата и откъде да се разходи пеш И километрите ми извън пътя са в пъти по-малко от асфалтовите - това си е факт..
                            Показателя на таблото го гледам, защото показва съвсем ясни показания - кутията загрява до щатна температура и от там нататък почти не мърда... Кутията загрява най-силно предимно при високоскоростно асфалтово натискане.. Докога да я чакам да прегрее бавно и сигурно - до Ком не прегря Надолу - също
                            Вкарай я зимата в дълбокия сняг и я дръж в 5000 оборота 20 минути. Закачи си едно ELM327 и гледай температура на маслото на СК и тази на двигателя. Ще се учудиш от разликата. Тази на антифриза пак ще си е в граници но тази на маслото ще е в пъти по-висока. Ако джипа ти е нов така ще кара години и хиляди километри. Аз говоря за сериозен пробег и последващ офроуд с такава кутия. След като ресурса на торк-конвертора и фрикционните дискове е минал 60-70% тогава при зор почва да прегрява и се унищожава много бързо. Именно за да се избегне това се прибягва до вече обсъжданото. Аз например я убих в кал в едно дере 40 минути с почти 6000 оборота, също умря и гарнитурата на главата след подобренията които направих години нямах проблеми при подобни издевателства.
                            no signature no problems

                            Коментар


                            • От: BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

                              Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                              Повярвай ми имам хиляди километра офроуд та знам кое как а ZF-a просто не си го карал така че да усетиш прегряване. А си прегрява доволно, бавно и сигурно, което трие фрикционните дискове много по-бързо и живота му се скъсява. Показателя на таблото хич не го гледай. Пак казвам, тук говоря за леко ви внимателно каране по съобразени с машината терени. Едва ли ще тръгне да минава ком-емине с БМВ без бавни
                              А, уцели ме по болното място КЕ и бавни. Може ли да се сложат? От Ровър дали биха станали и по-добре ли да е ръчка? С коя система биха се съвместили по-уместно - с 4х4 до фейса или с Xdrive-а?

                              Коментар


                              • От: BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

                                Първоначално публикуван от Стефан Данаилов Преглед на мнение
                                А, уцели ме по болното място КЕ и бавни. Може ли да се сложат? От Ровър дали биха станали и по-добре ли да е ръчка? С коя система биха се съвместили по-уместно - с 4х4 до фейса или с Xdrive-а?
                                То правилния въпрос не е с коя, а вместо коя.
                                В смисъл бавните са винаги в раздатката.
                                Рейндж с тоя мотор има, следователно... Или комплект с мотор и всичко, или кутия с раздатка, или само раздатка, ако стане на кутията. Важно е и да има място, ако габаритите са различни, може и да се наложи преправяне на опорите най-малкото.
                                Основното е, че кардана за предния мост трябва да е от същата страна като на BMW-то.
                                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X