Обява

Свий
Няма добавени обяви.

BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

    И кой ще пише софта за франкенщайна?
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • От: BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

      Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
      Вкарай я зимата в дълбокия сняг и я дръж в 5000 оборота 20 минути. Закачи си едно ELM327 и гледай температура на маслото на СК и тази на двигателя. Ще се учудиш от разликата. ...
      Невъзможно - червената граница е на 4500 А реално автоматикът рядко позволява над 3х.об/мин.... В дълбокият сняг (там правилният режим на системите, включително кутията, е 'кал') обикновено съм на около 1200-1500об/мин...
      Температурата на маслото на кутията се вижда щатно на дисплея, та затова и съм толкова сигурен, че няма проблеми с температурата... Възможно да е и заради заключване на торк-конвертора 'след потегляне'...
      Почнат ли да приплъзват дискове - там да, може да я прегрееш, но съм убеден, че в такъв режим електрониката ще е изпищяла заради насъответствие на оборотите, и ще е ограничила въртящият момент.. А и това е ефект вследствие на дефект
      Последно редактирано от slowtraveler; 13-07-18, 14:44.
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • От: BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

        Първоначално публикуван от Стефан Данаилов Преглед на мнение
        А, уцели ме по болното място КЕ и бавни. Може ли да се сложат? От Ровър дали биха станали и по-добре ли да е ръчка? С коя система биха се съвместили по-уместно - с 4х4 до фейса или с Xdrive-а?
        Направо виждам как нещата отиват към американска УАЗ-ка! За тях поне има каквото си помислиш под формата на китове за тунинг.

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4x4-culvert.jpg
Прегледи:1
Размер:255.0 КБ
ID:5794129
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • От: BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

          Първоначално публикуван от Стефан Данаилов Преглед на мнение
          А, уцели ме по болното място КЕ и бавни. Може ли да се сложат? От Ровър дали биха станали и по-добре ли да е ръчка? С коя система биха се съвместили по-уместно - с 4х4 до фейса или с Xdrive-а?
          Колега като човек който взе джип дето не е баш правен за гората, но все пак има рама, бавни и поне един цял мост ще те посъветвам да не влизаш във филм където ще вземеш нещо само заради външния вид, ще му сложиш раздатка от друго, носачи от трето и ще му тунинговаш всичко освен огледалата. Такива неща се правят само и единствено от хора които могат, знаят и са с опит - пред блока няма как. А хората които могат, знаят и са с опит знаят колко струва труда им и цената за придобиване на Х5 ще ти е най-малкия разход в целия сериал. Хората те посъветваха кое става за магистралата и за гората. Аз лично ако мога пак да купувам кола бих взел дълъг Патрол - цели мостове, блокажи, тунигновани ли, тунинговани и знание и материал има колкото искаш. То не са двигатели от скайлайн, от БМВ и т.н Малко лифт, 35ци, някой мотор дето да му тегли туловището и те така. Пак няма да си с 160 по магистралата ама още не са измислили дзвер къде да лети по магистралите и да се катери по скалите.

          Жив и здрав и успех - да се похвалиш като направиш избора.

          Коментар


          • От: BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

            Не съм експерт, но ми се струва, че от франкенщайна, който колегата обмисля с части от 10 различни коли, освен дупка за пари, друго няма да стане. То от две различни коли трудно става една надеждна.. иначе вариант патрол с БМВ мотор си е отработен вече и е добра комбинация стига да се направи грамотно. По-запознатите да кажат колко излиза качествена конверсия.


            Коментар


            • От: BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

              Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
              Направо виждам как нещата отиват към американска УАЗ-ка! За тях поне има каквото си помислиш под формата на китове за тунинг.

              [ATTACH=CONFIG]963691[/ATTACH]
              То това си е камион

              Коментар


              • От: BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

                [QUOTE=vencibull;3344897

                Жив и здрав и успех - да се похвалиш като направиш избора.[/QUOTE]

                Благодаря, колега. Понеже доста се изписа по темата и за да не става безкрайна, след малко ще пиша за избора, който направих, благодарение на съветите на колегите.

                Коментар


                • От: BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

                  Докато мислиш виж и тия двете.



                  Това второто е с три електронни блокажа.
                  Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                  Коментар


                  • От: BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

                    Цецо, и двете марки имат добри коли за офройд. И не са нито една от двете.
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • От: BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

                      Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                      .....Това второто е с три електронни блокажа.
                      Навярно електромеханични??? Защото под електронни обикновено имат предвид имитацията на блокаж чрез управление на спирачките от електрониката...
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • От: BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

                        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                        Цецо, и двете марки имат добри коли за офройд. И не са нито една от двете.
                        Не са де, ама нали да са с двойно приложение - да заместват BMW на пътя, и УАЗ в гората.

                        Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                        Навярно електромеханични??? Защото под електронни обикновено имат предвид имитацията на блокаж чрез управление на спирачките от електрониката...
                        Така де, това е по-вярното.
                        Последно редактирано от cecoa1; 16-07-18, 20:02.
                        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                        Коментар


                        • От: BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

                          Заеби, нещо дето става за всичко няма
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • От: BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

                            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                            Заеби, нещо дето става за всичко няма
                            Е поне що годе.... Кво му е на американския Москвич, задвижването е ОК, блокажи, бавни...мотори кви си искаш... Окачването поне отзад, му се докарват и ходове...За комфорт си има всичко, достатъчно голямо е и за семейно. Горе-долу ако се направи с баланс, без да се прекалява, и като е попрежалено, в смисъл не се пази излишно...
                            Не е казано, че ще е най-добро навсякъде. Ама колко да се дърпа със стокови BMW-та по светофарите, и да минава колкото стоков УАЗ в гората, не е хептен невъзможно.
                            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                            Коментар


                            • От: BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

                              Ми то и нивата минава за офройд звяр.
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • От: BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

                                Здравейте, колеги. Искам да благодаря на всички взели отношение по темата, коментарите ви са ми много полезни и дори в офтопика имаше полезна информация. Предполагам каква ще е реакцията, но реших все пак да взема Х5 за черни пътища и лек офроуд и отделно с колегата turtey ще правим нещо на базата на Г-класа ( или УАЗик) за не толкова лек офроуд. Благодарен съм за коментарите на колегите, които коректно ми обясниха защо не го бива Х5, за мен това директно отива като “ to do list”, списък на проблемите, за които да се търсят работещи решения. Благодаря и на колегите, които директно ми дадоха идеи как да се подобри работата на Х5. Аз нямам вашия опит и технически познания, но не съм убеден, че липсата на рама и мостове, автоматично изключва офроуд възможности. Разбрах, че имаме и известно разминаване по дефиницията за “офроуд”, като по-скоро грешката е при мен -за мен машината трябва да ме закара до определено място, ползвайки черен път, вероятно с издълбани коловози, преминавайки през придошла река, 40-50 см вода, нормални наклони, ако ме изненада навалял през ноща сняг ( до 50см ) на някоя хижа, да мога да се върна в същия ден, да издрапа някоя ливада и от този сорт. При повечето от вас разбирането е за истински офроуд, изкачване по каменисто корито на суха река, 70градусови наклони, блата, гори, ако може и морени. Да, това е истинския офроуд, но не от това имам нужда и за моите цели мисля, че Х5-та, след известни интервенции, ще се справя задоволително ...и да, страшен офроуд звяр няма да стане, но не и необходимо. Нямам против да ме сложите в категория “ тъпо копеле”, и “ ти му думаш ( Патрол, ТЛК, Рейндж Ровър), оно рупа ли рупа ( Х5, та Х5)”, но всеки има право на своите си грешки, стига да си ги плаща от джоба, нали? За вас остава да ми гледате сеира и възможността да коментирате “Казвахме му ние, ама той...тъпо копеле”. Смятам да повдигна колата с около 4-5см + по-големи гуми...дори и да играе флекса, изнасяне на гумите с фланци да компенсира по високия център на тежестта, въпреки, че ще има и airlift, защита на airlift-a, допълнително охлаждане на скоростна кутия, защити отдолу, ремап на двигателя ( не мога да приема, че повече нютони, и то на разположение още при 1900 оборота, са без значение, особено при липса на понижаващи), смяна на пружини и амортисьори, може би двойни, + още неща, които ще съгласувам с майстора, който приеме предизвикателството и все си мисля, че тия мерки ще подобрят проходимостта достатъчно за моите нужди. Още един път благодаря на всички взели отношение, хареса ми и общия тон, имаше уважение и колегиалност, и всъщност това е и най-важното, утре да се срещнем по мероприятия и да изкараме хубаво.
                                Вчера ми попаднаха клиповете на три машини, които скоро ще видим по пътищата, във връзка с несъвместимите качества за шосейно и офроуд представяне, и монокок конструкция с независимо окачване и въздушни възглавници:

                                https://m.youtube.com/watch?v=d7bKdtVR_Y0 - Мерцедес Е-класа All Terrain 4x4

                                https://m.youtube.com/watch?v=wkN07S2AK68 - Bentley Bentayga - на 8:23 има снимки на окачването, ако ви е интересно.

                                https://m.youtube.com/watch?v=kRg8N66uR7g - Rolls Royce Cullinan

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X