Обява

Свий
Няма добавени обяви.

BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

    Първоначално публикуван от Стефан Данаилов Преглед на мнение
    Аз познавам добре марката, но на шосе, затова и попитах тук какъв й е проблема за офроуд, хората ми отговориха и аз съм напълно съгласен. Разбрах , че не става за “off road”, вероятно става за “black road”, като всеки лек автомобил с клиренс над 20см, затова и се чудя за УАЗик, хем е ретро, хем с леки модификации става и за лек офроуд
    В крайна сметка, ако има лично удовлетворение всичко може. Това което исках да кажа още от началото, но не съм сигурен, че бях разбран е, че идеята за покупка на Х5 не е толкова лоша, оттам на сетне пътища много...

    Коментар


    • #92
      От: BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
      Точно това клипче е добър пример за това колко заблуждаващи могат да бъдат клипчетата. Иначе може и да е мехлем за фенските души, ама, ако човек прочете текста отдолу, нещата изглеждат малко по-другояче ...



      За незнаещите руски: Целта на клипчето е била да покаже колко важно е налягането на гумите за каране в снега. И Х5-цата от видеото върви по-добре от Г-егага най-вече заради това, че гумите й са били спуснати на 0.9 - 1 атм, а Г-то е карало с 2.5 атм. Който е карал в дълбок сняг знае за каво става дума ...
      Няма как да е по-добра от Г-класата и ставнението е нелепо. Но нали се вижда на клипа, че си върви в снега, това имах предвид, затова и коментирах легендите за мократа улица с листата и “ не върви в 5 см. сняг”. За Г-класата нищо (лошо) не съм писал...сакън)

      Коментар


      • #93
        От: BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

        Първоначално публикуван от noname12 Преглед на мнение
        В крайна сметка, ако има лично удовлетворение всичко може. Това което исках да кажа още от началото, но не съм сигурен, че бях разбран е, че идеята за покупка на Х5 не е толкова лоша, оттам на сетне пътища много...
        И аз така мисля
        Последно редактирано от Стефан Данаилов; 11-07-18, 17:12. Причина: Недовършен коментар

        Коментар


        • #94
          От: BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

          Само като информация, първите X5, до към 2003г, са с диференциал в раздатката(NV125). Кратък pdf по въпроса. https://www.google.de/url?sa=t&sourc...Kwke-C_9x76JuM

          От друга страна, дали не е възможно с много мерак да се сложи друга раздатка?
          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

          Коментар


          • #95
            От: BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

            Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
            Само като информация, първите X5, до към 2003г, са с диференциал в раздатката(NV125). Кратък pdf по въпроса. https://www.google.de/url?sa=t&sourc...Kwke-C_9x76JuM

            От друга страна, дали не е възможно с много мерак да се сложи друга раздатка?
            Да, това е до преди фейслифта, води се 4х4, след фейса системата е “Xdrive” и всичко е електронно. Аз по принцип не гледах нищо преди фейса, защото двигателя е стария, малко по-слаб и е коплиран с една много трошлива скоростна кутия, автоматик, на Дженеръл Моторс. Аз лично съм я трошил три пъти на Е46-та, няма никакъв ресурс, еле па презапас, като ZF. Но не ми беше хрумвало, че мога да потърся ръчка, много са редки....може би с големите бензини.

            Коментар


            • #96
              От: BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

              За каране по не много черно става и в заводския си вид. За по-рошави гуми с по-висок борд, трябват по-малки джанти, а дали могат да се сложат, предвид спирачните апарати и дискове е друга работа. Човекът не очаква чудеса от проходимост от тази кола все пак... Офроуд хората правят и с Жигули.
              Аз бих опитал с опция за изключване на пишман "блокировките", които понякога съвсем осезаемо пречат.
              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

              Коментар


              • #97
                От: BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

                Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                За каране по не много черно става и в заводския си вид. За по-рошави гуми с по-висок борд, трябват по-малки джанти, а дали могат да се сложат, предвид спирачните апарати и дискове е друга работа. Човекът не очаква чудеса от проходимост от тази кола все пак... Офроуд хората правят и с Жигули.
                Аз бих опитал с опция за изключване на пишман "блокировките", които понякога съвсем осезаемо пречат.
                За DSC ли става въпрос?

                Коментар


                • #98
                  От: BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

                  Първоначално публикуван от Стефан Данаилов Преглед на мнение
                  Да, това е до преди фейслифта, води се 4х4, след фейса системата е “Xdrive” и всичко е електронно. Аз по принцип не гледах нищо преди фейса, защото двигателя е стария, малко по-слаб и е коплиран с една много трошлива скоростна кутия, автоматик, на Дженеръл Моторс. Аз лично съм я трошил три пъти на Е46-та, няма никакъв ресурс, еле па презапас, като ZF. Но не ми беше хрумвало, че мога да потърся ръчка, много са редки....може би с големите бензини.
                  Ръчка, без бавни скорости, е по-кофти от автомат без бавни скорости.

                  Американска кутия и раздатка, може пък да са лесно заменими(механично), заедно или по отделно, с по-здрави(пак американски) кутия, и раздатка с диференциал, плюс бавни скорости. Или евентуално механична кутия, с раздатка с бавни. Там вече, дали с американска раздатка, или нещо в комплект от Рейндж Ровър, па може и с автомат... По Рейнджа L322, много чаркаляци от BMW, може и нещо от окачването да влезе в употреба, щом е важно физиономията да остане Х5.
                  Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                  Коментар


                  • #99
                    От: BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

                    Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                    Ръчка, без бавни скорости, е по-кофти от автомат без бавни скорости.

                    Американска кутия и раздатка, може пък да са лесно заменими(механично), заедно или по отделно, с по-здрави(пак американски) кутия, и раздатка с диференциал, плюс бавни скорости. Или евентуално механична кутия, с раздатка с бавни. Там вече, дали с американска раздатка, или нещо в комплект от Рейндж Ровър, па може и с автомат... По Рейнджа L322, много чаркаляци от BMW, може и нещо от окачването да влезе в употреба, щом е важно физиономията да остане Х5.
                    Ех, ама и ти сега) Таман се бях примирил....Познаваш ли майстор, с който да помислим, почетем, посмятаме?

                    Коментар


                    • От: BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

                      Първоначално публикуван от Стефан Данаилов Преглед на мнение
                      Ех, ама и ти сега) Таман се бях примирил....Познаваш ли майстор, с който да помислим, почетем, посмятаме?
                      Лично не, но съм чувал за истински корифеи.Нямам контакти, защото не са ми трябвали, но със сигурност има хора в тоя форум, които могат да те насочат. Може да питаш и в раздела на Ленд Ровър,

                      Всичко се прави, зависи само от парите и желанието.
                      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                      Коментар


                      • От: BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

                        Двигателя е последното нещо при офройд.
                        Нещата започват от просвет и ходова част. Като цяло независимото окачване не става. За пуристите - освен във варианта пинцгауер/татра.

                        Щото ако налееш да кажем 10к в мунинг на беенвето и постигнеш проходимост по кофти от Москвич къде е файдата?
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • От: BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

                          Хм... Винаги съм смятал, че за офроуд трябва да си вземеш евтина база, върху която да построиш проходимо изделие Вземеш ли скъпа база - всичко се умножава под 2-3-4 и т.н.
                          За ръчка без бавни и автоматика - напълно съм съгласен, че ръчка без бавни е доста кофти вариант - който не е катерил камъни на полусъединител трудно ще разбере... Докато торк-конвертора това му е част от нормалната работа, че и увеличава въртящият момент в при такива условия......
                          За въздушното окачване - ако се кара по тежък офроуд съм съгласен... Въпреки, че и там при добро желание може да се тунингова с предпазители...
                          За прегряването на ZF - там не е ли водо-маслен охладител (поне при мен е така)... Т.е. за да ти умре скоростната кутия, това значи че ти е умрял/прегрял и двигателя... И кутията ще ти е част от ОГРОМНИЯ проблем ако допуснеш нещо такова
                          За електрониката - предполагам споровете са заради различната логика, вложена в електронния блок... Да, напълно съм съгласен, че при идиотски програмирана система, тя може да ти ограничи възможностите. Ако е добре програмирана - може да ти ги увеличи. Например да те предупреди какво да правиш и какво да не правиш, като предпазва механиката от НЕИЗБЕЖНО трошене в нужният момент. Ако е направена да предпазва далеч преди трошене - тогава за нищо не става...
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • От: BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

                            Прав е Търтея, че това окачване трудно му се правят големи ходове. И не е проблема в пружини или възглавници. Трябва много преправяне на много щанги/носачи, някои гумено-метални втулки също не могат да работят при големи ходове(не случайно примерно при Ситроен с хидропневматично окачване, се ползват търкалящи лагери). Отделно стабилизиращите щанги трябва да могат да се откачват(има такива заводски решения в някои джипове).
                            Самите полуоски също трябва да се преправят при увеличаване на ходовете на окачването.
                            Та не е лесно, и по-скоро в това отношение не трябва да се възлагат прекалено големи надежди.
                            Подходяща кутия и раздатка с бавни предавки, плюс защити, леко повдигане плюс по-големи гуми, евентуално лебедка и брони. Не знам също до колко е реалистично, да се потърси съвместимост с някакви самоблокиращи диференциали примерно от по-старите ix- модели.
                            Това, като някакъв план максимум.
                            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                            Коментар


                            • От: BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

                              То х е изначално със сбъркано оТкачнане. Достатъчно е да му са погледнат задните гуми. Цецо може да обясни и теорията по въпроса.
                              ПП проходимост се постига и без огромни ходове, справка произведенията на Щаер Пух, често продавани като магарцедес.
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • От: BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

                                Предлагам компромисен вариант.

                                Шаси от Патрул (къс), двигател и карантии от БМВ/Патрул, купе от Х5.

                                Резултат: Проходим и надежден автомобил с визия на Х5 и офроуд качества на истински джип.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X