Обява

Свий
Няма добавени обяви.

BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

    Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
    ... Защитите е ясно че ще помагат. ...
    В някои случаи - и за влошено охлаждане на скоростите ...
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #47
      От: BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

      Първоначално публикуван от Стефан Данаилов Преглед на мнение
      “ Луд умора нЕма” Преди 5 години тунинговах едно BMW и всички приятели ме разубеждаваха, та луд ли съм бил, та толкова пари да троша, що не съм си вземел по-нова кола за тия пари, или по-голяма и т.н., ма си го направих. Тази кола толкова кеф ми е донесла, всяка сутрин като се качен в нея и ми светваше. После събори, в Сърбия, Македония, списания, полицаи ме спират и като видят колата и “ Ааа, аз тая кола я знам”, поговори е си, поразпитат ме и “ Аре, бягай”. Наскоро търсих нещо в интернет и се оказа, че проекта си е заживял собствен живот, стотици сайтове са с негови снимки и най-различни текстове, някой комични, някои фантастични Ей за тоя хулиган става въпрос:
      Евала, Адаш. Не ми е много на сърце тая марка, но ще излъжа, ако кажа, че не ми харесва.
      Това с дървенията по таблото ме кефи. А тая кафявата кожа ми напомня малко на RAM 3500 Laramie Longhorn, на който съм фен.

      Ясно, че си фен на БМВ, но ... лично мое мнение ... премисли малко концепцията. Или Нисан Патрол, или Г-класа. Вярно второто е много пара, ама има защо.

      Коментар


      • #48
        От: BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

        Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
        "Карал" си нещо друго но не и РРСпорт. Или си го карал, но нищо не си разбрал.
        Посипвам си главата с пепел че след магазински тлк80 и рр не мисля че са върха но сладоледа.
        Що не проумееш че може да има различни вкусове от твоя?
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #49
          От: BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
          В някои случаи - и за влошено охлаждане на скоростите ...
          Така де, затова ги охлаждаме допълнително...ако е нужно.
          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

          Коментар


          • #50
            От: BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

            Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
            Е, щом стигнахме до "Луд умора нема ..."

            То зачети тази тема:

            https://www.offroad-bulgaria.com/sho...d.php?t=217092

            Но имай в предвид, че авторът има доста богат опит. Знае точно какво ще постигне и не жали средства
            Дааа, точно “ луд умора нЕма”)) Адмирации за колегата, очевидно знае какво прави. И какво се случи с проекта, прекъсна на най-интересното, половин година няма качвано, вие знаете ли?

            Коментар


            • #51
              От: BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

              Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
              Истината...обикновенно е относителна.
              Една стара тема за вдъхновение, от която става ясно, че самото задвижване и електронни помощници, не са чак толкова зле(макар да е при доста по-нова X6) - https://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=57979

              Зависи какъв ти е оффроада, и какво ще му правиш на BMW-то, може пък за теб да си става.
              Чак лебедка, ми се вижда излишно - хем ще е голям зор за да се сложи читаво, хем едва ли ще се стигне да се ползва.
              Мощността си е ОК, ако се повишава заради карането по шосе, за извън пътя е все тая.
              Най-важното е да се намери някакъв баланс при преправяне на окачването и избора на гуми. А за това трябва хем опит, хем и малко проба-грешка на съответната машина. Според мен е оправдано да се почне карането в сток вариант, и да се прецени в какъв ред да се пробват различните промени с които да се развива постепенно.
              Гумите може би се сменят най-лесно, финансово е оправдано ако има от къде да се пробват различни размери без да се купуват, пък било то и гуми за изхвърляне.
              Но стойката не е всичко, големите гуми искат други предавки, а дори и да не са по-големи, по-бавни предавки са плюс за извън пътя. Тук вече може да се сменят дифове от бензинов, или в някакъв теоретичен вариант да се променят числа на кутията(съмнявам се да може). Отделно, от големи гуми се товари всичко по-трансмисията над предвиденото.
              Самия автомат, може да има нужда от допълнително охлаждане(ако няма заводско). Промени по управлението на кутията също могат да са от полза - примерно бързо превключване(и без спирачка) между първа, задна и неутрална, доколкото въобще конструкцията на кутията позволява. Може и с отделно копче вместо от лоста. Евентуално и принудително блокиране на хидротрансформатора(лок ъп-а), също може да е от полза.
              Защитите е ясно че ще помагат.
              Няма да стане топ, нито за път, нито за офф, ама ще си е някакъв уникат.
              А и не е важно да е топ, а да ти върши работа за твоите си нужди и да те кефи.
              Да, ще има доста въпросителни...ще има и греди, лошото е, че няма чужди опити, ако и модела да е 18 години ( то, явно, има защо ) Офроуда ми няма да е кой знае какъв, хептем бездарожие ясно, че не е за него, скали и блата също. Идеята е черни пътища, на места наводнени, с коловози, пресен сняг, независимо в планината, в града или на магистралата ( между впрочем гледах руски клип, на 25-30см сняг стокова Х5-ца нямаше никакво замисляне, за разлика от Г-класа...чак странно ми стана).
              За мощността - повечето нютони не помагат ли извън пътя, още повече при увеличен диаметър на гумите?
              Ъпгрейда на софтуера на кутията не съм го проучвал още, но обикновенно вече всичко е с приложения на телефона и се задават къстъм настройки...ще видя как е, във всички случаи ще помогне донякъде.
              Останалите неща трябва да се смятат, но принципно няма невъзможни неща, въпрос на бюджет, а моя не е безкраен)

              Коментар


              • #52
                От: BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

                Аз пак си държа на моето,ако се стигне до покупка покарай колата в заводски вид и прецени какво може,после сложи само едни гуми и пак пробвай.Може да се окаже,че със съвсем малко доработки ще ти отговаря на нуждите,докато на някой и луноход не им стига,хора разни.

                Коментар


                • #53
                  От: BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

                  Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                  Аз пак си държа на моето,ако се стигне до покупка покарай колата в заводски вид и прецени какво може,после сложи само едни гуми и пак пробвай.Може да се окаже,че със съвсем малко доработки ще ти отговаря на нуждите,докато на някой и луноход не им стига,хора разни.
                  Има логика, колега

                  Коментар


                  • #54
                    От: BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

                    Първоначално публикуван от Стефан Данаилов Преглед на мнение
                    Благодаря ви, колеги. Ще го мисля...голямия ми проблем е че, съм БМВ фен, през годините съм имал 9 машини от марката, всичките съм си ги обичал много ( имал съм и други марки, не съм кон с капаци ). Даде господ та си взех нов Ягуар XF, ново Дъстърче, сега карам нова Хонда BRV ( не знам дали я има в Европа, аз живея в Индонезия, но скоро се прибирам ), ми чудесни автомобили, струват си парите....с изключение може би на Ягуара, вършели са ми работа, обаче я няма оная тръпка с баварците. Може и аз да съм сгрешен...химия някаква. Машините, които сте изброили,ТЛК, МЛ, Терано, Чероки, Вранглер, Тойота са много по-добри машини за офроуд, несъмнено, гледах клипове в Ютюб с тях, гледах ги в мобилето, насилвах се да ги харесам, ама...няма тръпка. Знаете, че избора на автомобил, колкото и да четем таблици и графики, в края на краищата е нелогичен емоционален избор. Та, доколкото се познавам, противно на здравата логика, все пак ще си вземаХ5 , да си начешам крастата, ще го повдигна малко, по-сериозни гуми, чип, лебедка, защити отдолу и ще си ревизирам очакванията... и ще си троша главата, да става весело Благодаря на всички за коментарите!
                    Уейт дъ минет!!!

                    Искаш да кажеш, че като си привърженик на Баварците не можеш да харесаш кола от друга марка, спрямо предназначението ли...Химия може да се получи само след пряк допир, а понякога е нужно и време. Като ти е краста BMW вземи си едно, дали става за офроуд, зависи от смисъла, който се вкарва в тази дума и това колко е прежалено. Ако имаш финансови възможност най-добре две коли. И понеже каза, че си с три деца спокойно можеш да загледаш LC J95 или LC120 (най добре бензин).

                    BTW и аз съм привърженик на Баварците, макар в момента да не притежавам кола от марката. Хора, които не са имали БМВ няма как да разберат какво е да притежаваш баварец. Тук мога да изредя поне 10 лафа възхваляващи марката, но по-важното е, че една Тойота ЛК няма да радва по-малко, просто ще е по различна.

                    Коментар


                    • #55
                      От: BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

                      Първоначално публикуван от noname12 Преглед на мнение
                      ...

                      BTW и аз съм привърженик на Баварците, макар в момента да не притежавам кола от марката. Хора, които не са имали БМВ няма как да разберат какво е да притежаваш баварец. ...
                      Никога няма да разбера, защото от близо съм запознат с електрониките им. Останалото са го написали колегите. Баварците и Мерцовете може някога да са били легенда, сега са фрашкани с 50 компютъра вътре, и може да останеш насред път за нещо незначително.
                      Има разни теми тука как си оставят лукзозните машини насред път, и продължават нагоре с Нивите и УАЗ-ките на колегите. Не може да издрапа с електронните блокажи.
                      Айде да не изляза хейтър - бих си взел Бертоне, ако толкова трябва да имам БМВ. От X версията не съм виждал по офроуд състезания.
                      Последно редактирано от Ivan Terziev; 10-07-18, 13:17.

                      Коментар


                      • #56
                        От: BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

                        Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                        Никога няма да разбера, защото от близо съм запознат с електрониките им. Останалото са го написали колегите. Баварците и Мерцовете може някога да са били легенда, сега са фрашкани с 50 компютъра вътре, и може да останеш насред път за нещо незначително.
                        Има разни теми тука как си оставят лукзозните машини насред път, и продължават нагоре с Нивите и УАЗ-ките на колегите. Не може да издрапа с електронните блокажи.
                        Айде да не изляза хейтър - бих си взел Бертоне, ако толкова трябва да имам БМВ. От X версията не съм виждал по офроуд състезания.
                        Това че имат 1 компютър повече от останалите марки не ги прави по-ненадеждни, но ако вземеш ноф фнос дето само Господ знае на колко километра е, е тогава забавата е пълна...За оффроуд не са и правени, че да стават...

                        Грешката е, че масово хората смятат, че това са коли за келеши и мутри. Контактувам съм с доста улегнали хора, включително и пенсионери, които са оценили качествата на марката. Плюс това, който иска да кара кола със задно...какво да кара??? Бенц, БМВ - сега има и Алфа и Кия, но малко ги карат, че още не са станали на 10 години.

                        Коментар


                        • #57
                          От: BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

                          Първоначално публикуван от noname12 Преглед на мнение
                          Това че имат 1 компютър повече от останалите марки не ги прави по-ненадеждни, но ако вземеш ноф фнос дето само Господ знае на колко километра е, е тогава забавата е пълна...За оффроуд не са и правени, че да стават...

                          Грешката е, че масово хората смятат, че това са коли за келеши и мутри. Контактувам съм с доста улегнали хора, включително и пенсионери, които са оценили качествата на марката. Плюс това, който иска да кара кола със задно...какво да кара??? Бенц, БМВ - сега има и Алфа и Кия, но малко ги карат, че още не са станали на 10 години.
                          50 компютъра чуек, не 1 повече. Луксозните серии имат до 50-тина нода по няколко различни мрежи, вкл. и оптика. Всяка ламбичка и моторченце си има отделен контролер, и си говорят по цифрова мрежа.
                          Кия се представя добре по траялите, Х не съм виждал. Х ги носят основно нов внос, както и останалите. Щом е 4х4 би трябвало да има задно. Понеже спомена, че ти е критерий. Не са само изброените от теб.
                          Няма лошо да се кефиш на марка, просто имам поглед отблизо, и ако някога са били супер надеждни - сега ако бъгне някой важен комп и си за репатрак.

                          Коментар


                          • #58
                            От: BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

                            Терзиев имаш поглед някакъв, но не и отблизо. Мисля, че Х5 си виждал само на паркинга на билата.
                            Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                            Коментар


                            • #59
                              От: BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

                              Първоначално публикуван от noname12 Преглед на мнение
                              Уейт дъ минет!!!

                              Искаш да кажеш, че като си привърженик на Баварците не можеш да харесаш кола от друга марка, спрямо предназначението ли...
                              Ако имаш финансови възможност най-добре две коли. И понеже каза, че си с три деца спокойно можеш да загледаш LC J95 или LC120 (най добре бензин).
                              ) Щом съм си купувал и от други марки и то не веднъж, а три пъти...и то нови, дето загубата на себестойност е ужасна ( и бърза ), явно мога да харесвам и нещо различно от БМВ.

                              LC120 по-става, какво му е на дизела ( освен, че ми изглежда малко слабичък)?

                              За двете коли и на мен ми хрумна - несъчетаеми са изисквания за добро представяне на магистрала и офроуд, освен ония изроди от Дакар, ама там цифрите са ...седемцифрени. Като че добро решение изглежда една Х5 без да се пипа особено + един стар Уазик, който да реставрирам, колегата в Плевен продава от новите двигатели 2,7l -135к.с., ще му избегна всичките добре известни проблеми, слава Богу има страшно много ноу хау за тия машинки и цената на двете машини ще надвиши не много цената на хубав TLC 2005, 2006г.

                              Коментар


                              • #60
                                От: BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

                                Уаз?
                                Ти не знаеш какво искаш
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X