Обява

Свий
Няма добавени обяви.

BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

    Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
    Щом толкова е важна визията взимай една Гейкласа махни купето и сложи такова от БМВ може да не е Х5-ца дори
    Ако Гейкласата е АМГ може и да понавървява дори

    А и друго се сетих.
    Нисан Патрулите им са слаби моторите за офроуд и за по така извращения слагат 3.0 дизел баш от БМВ.
    Значи става и с донор на шаси и ходова част от Нисан Патрул хем ще си караш и твой (на марката) си мотор

    А ако има кинти примерно един Вромос чудеса може да сътвори и 3 моста да му сложи
    Това нещо би ли било възможно да се узакони? Преди години много исках да ашладисам Волга 21 с БМВ, говорих и с Декра и с Технотест, какви ли варианти и проекти не предлагах и категорично ми отказаха.

    Коментар


    • #32
      От: BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

      Догодина излиза новото джимни. Японците са се постарали.
      Купуваш и му забождаш двг от БМВ и си ти.
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #33
        От: BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
        Догодина излиза новото джимни. Японците са се постарали.
        Купуваш и му забождаш двг от БМВ и си ти.
        На Jimny-то му харесвам ретро версиите от ‘80-те и началото на ‘90-те. Голям симпатяга е, ама както казах, имам три деца и не ща да ги возя на багажника отгоре) Иначе какъвто е маник, с един 4,8 бензинов от БМВ ще е страшен

        Коментар


        • #34
          От: BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

          Е тогава си вземи Г.


          ПП тежък мотор ще развали драстично баланса на джимнито. Също така много мощен двг ще попилее ходовата част.
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #35
            От: BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

            Първоначално публикуван от Стефан Данаилов Преглед на мнение
            За около 11-13 000 има отлични Х5-ци след фейса, с автоматика на ZF, и след коментарите на колегите явно колкото и пари да налея, офроуд звяр няма да стане, така че още 10-15 000 съм предвидил за окачване, защити отдолу и отстрани, лебедка, гуми, релси и палатка, чип двигател, чип скорости, вероятно ремонт на въздушното окачване и разбира се, първоначалното обслужване - масла, филтри, вероятно тампони, чугунен колектор...ще излязат и други, със сигурност.
            Парите, които си готов да похарчиш за кола, която не е направена за оффроуд и да я доработваш със съмнителен успех (21-28 к), ще ти стигнат да си купиш Range Rover Sport или L322 (след 2008 г.), които са направени както за шосе, така и за лек офф, супер луксозни, за големи семейства, голям избор на мотори и с тракшън контрол (за различни терени).
            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

            Коментар


            • #36
              От: BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

              Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
              Парите, които си готов да похарчиш за кола, която не е направена за оффроуд и да я доработваш със съмнителен успех (21-28 к), ще ти стигнат да си купиш Range Rover Sport или L322 (след 2008 г.), които са направени както за шосе, така и за лек офф, супер луксозни, за големи семейства, голям избор на мотори и с тракшън контрол (за различни терени).
              Ще го погледна, благодаря!

              Коментар


              • #37
                От: BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

                Първоначално публикуван от Стефан Данаилов Преглед на мнение
                Ще го погледна, благодаря!
                За начало си уточни офроуд частта. Щото тия лр също не стават за чеп за зеле
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #38
                  От: BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

                  Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                  За начало си уточни офроуд частта. Щото тия лр също не стават за чеп за зеле
                  Ти колко ЛР си карал? Аз - 5. Ако не знаеш за какво става дума, не бързай с писането, а попитай някои, който е бил на тест драйф, в Копривщица преди няколко години, напр.
                  ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                  Коментар


                  • #39
                    От: BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

                    Първоначално публикуван от Стефан Данаилов Преглед на мнение
                    Ще го погледна, благодаря!
                    Е да ,ама нема да е БмВ,а ти си фен!Щом си "гумена глава"в добрия смисъл на понятието ,карай по начертаната си пътека ,пък може и път да стане!Успех!
                    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                    Коментар


                    • #40
                      От: BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

                      Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                      Е да ,ама нема да е БмВ,а ти си фен!Щом си "гумена глава"в добрия смисъл на понятието ,карай по начертаната си пътека ,пък може и път да стане!Успех!
                      “ Луд умора нЕма” Преди 5 години тунинговах едно BMW и всички приятели ме разубеждаваха, та луд ли съм бил, та толкова пари да троша, що не съм си вземел по-нова кола за тия пари, или по-голяма и т.н., ма си го направих. Тази кола толкова кеф ми е донесла, всяка сутрин като се качен в нея и ми светваше. После събори, в Сърбия, Македония, списания, полицаи ме спират и като видят колата и “ Ааа, аз тая кола я знам”, поговори е си, поразпитат ме и “ Аре, бягай”. Наскоро търсих нещо в интернет и се оказа, че проекта си е заживял собствен живот, стотици сайтове са с негови снимки и най-различни текстове, някой комични, някои фантастични Ей за тоя хулиган става въпрос:Натиснете снимката за да я уголемите

Име:FBED33CD-F6CE-43A5-944B-80CC3EF3083C.jpeg
Прегледи:1
Размер:461.7 КБ
ID:5793880Натиснете снимката за да я уголемите

Име:55541555-2892-4157-B081-720E7000F9A4.jpeg
Прегледи:1
Размер:274.3 КБ
ID:5793882
                      Прикачени файлове

                      Коментар


                      • #41
                        От: BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

                        Е, щом стигнахме до "Луд умора нема ..."

                        То зачети тази тема:

                        https://www.offroad-bulgaria.com/sho...d.php?t=217092

                        Но имай в предвид, че авторът има доста богат опит. Знае точно какво ще постигне и не жали средства

                        Nissan Terrano 2,7 TDI

                        Коментар


                        • Стефан Данаилов
                          Стефан Данаилов коментира
                          Редактиране на коментар
                          Ееей, така и не го видяхме завършен тоя проект! Колега, имаш ли някаква информация за него?

                      • #42
                        От: BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

                        Истината за вас ще е именно дълъг патрол с бмв мотор. Бюджета и големината ще стигнат за исканите от семейството.
                        Няма страшно в умирачката...
                        Страшното е да си жив!...

                        Коментар


                        • #43
                          От: BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

                          Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                          Ти колко ЛР си карал? Аз - 5. Ако не знаеш за какво става дума, не бързай с писането, а попитай някои, който е бил на тест драйф, в Копривщица преди няколко години, напр.
                          Пет може и да не са. Трябва да броя,, може да се окаже повече. Рр спорт съм карал нов от магазина. Луксозен е, за офройд не става.

                          Т.е. както казах, колегата Данаилов трябва да си уточни офроуд частта. После е лесно.
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • #44
                            От: BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

                            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                            Рр спорт съм карал нов от магазина. Луксозен е, за офройд не става.
                            "Карал" си нещо друго но не и РРСпорт. Или си го карал, но нищо не си разбрал.
                            Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                            Коментар


                            • #45
                              От: BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

                              Истината...обикновенно е относителна.
                              Една стара тема за вдъхновение, от която става ясно, че самото задвижване и електронни помощници, не са чак толкова зле(макар да е при доста по-нова X6) - https://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=57979

                              Зависи какъв ти е оффроада, и какво ще му правиш на BMW-то, може пък за теб да си става.
                              Чак лебедка, ми се вижда излишно - хем ще е голям зор за да се сложи читаво, хем едва ли ще се стигне да се ползва.
                              Мощността си е ОК, ако се повишава заради карането по шосе, за извън пътя е все тая.
                              Най-важното е да се намери някакъв баланс при преправяне на окачването и избора на гуми. А за това трябва хем опит, хем и малко проба-грешка на съответната машина. Според мен е оправдано да се почне карането в сток вариант, и да се прецени в какъв ред да се пробват различните промени с които да се развива постепенно.
                              Гумите може би се сменят най-лесно, финансово е оправдано ако има от къде да се пробват различни размери без да се купуват, пък било то и гуми за изхвърляне.
                              Но стойката не е всичко, големите гуми искат други предавки, а дори и да не са по-големи, по-бавни предавки са плюс за извън пътя. Тук вече може да се сменят дифове от бензинов, или в някакъв теоретичен вариант да се променят числа на кутията(съмнявам се да може). Отделно, от големи гуми се товари всичко по-трансмисията над предвиденото.
                              Самия автомат, може да има нужда от допълнително охлаждане(ако няма заводско). Промени по управлението на кутията също могат да са от полза - примерно бързо превключване(и без спирачка) между първа, задна и неутрална, доколкото въобще конструкцията на кутията позволява. Може и с отделно копче вместо от лоста. Евентуално и принудително блокиране на хидротрансформатора(лок ъп-а), също може да е от полза.
                              Защитите е ясно че ще помагат.
                              Няма да стане топ, нито за път, нито за офф, ама ще си е някакъв уникат.
                              А и не е важно да е топ, а да ти върши работа за твоите си нужди и да те кефи.
                              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X