Обява

Свий
Няма добавени обяви.

BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

    Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
    Ако така и така имаш излишни пари, МЛ е по-подходящ. Най-малкото-на рама е.
    И бавни 2,5:1 има
    Nissan Terrano 2,7 TDI

    Коментар


    • #17
      От: BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

      @ Стефан Данаилов

      Ако не е тайна колко пари за заделил за целия масраф?

      Коментар


      • #18
        От: BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

        Ланд Круизъра е твоята машина!И за офф и за ин роуд,ако щеш да го направиш и като Ошкош на вид!
        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

        Коментар


        • #19
          От: BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

          С едно изречение - не се занимавай с глупости
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #20
            От: BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

            Ако искаш да се държи горе долу по асфалта и сравнително лек офроуд, по добре Тойота , примерно 90ка, или някакъв WJ, но задължително бензинов.
            Хикса за в гората забрави. Даже и най простото ауди куатро се справя в пъти по добре.
            На сърбела майката му е чесането.
            Борислав Борисов Русе О885 О37815

            Коментар


            • #21
              От: BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              С едно изречение - не се занимавай с глупости
              Че в това ни е чара на всички ненормалници и тук, и в БМВ форума, и в ретро движението. Иначе светът щеше да едно много по-скучно място

              Коментар


              • #22
                От: BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

                Първоначално публикуван от Стефан Данаилов Преглед на мнение
                Че в това ни е чара на всички ненормалници и тук, и в БМВ форума, и в ретро движението. Иначе светът щеше да едно много по-скучно място
                Колега, скачай смело в джаза и отваряй нова тема, тамън ше си първия тук, а ше станеш известен и в цял свят.

                P.S. Към другите пишещи в темата: Колеги, ентусиазма трябва да се стимулира.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • #23
                  От: BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

                  Благодаря ви, колеги. Ще го мисля...голямия ми проблем е че, съм БМВ фен, през годините съм имал 9 машини от марката, всичките съм си ги обичал много ( имал съм и други марки, не съм кон с капаци ). Даде господ та си взех нов Ягуар XF, ново Дъстърче, сега карам нова Хонда BRV ( не знам дали я има в Европа, аз живея в Индонезия, но скоро се прибирам ), ми чудесни автомобили, струват си парите....с изключение може би на Ягуара, вършели са ми работа, обаче я няма оная тръпка с баварците. Може и аз да съм сгрешен...химия някаква. Машините, които сте изброили,ТЛК, МЛ, Терано, Чероки, Вранглер, Тойота са много по-добри машини за офроуд, несъмнено, гледах клипове в Ютюб с тях, гледах ги в мобилето, насилвах се да ги харесам, ама...няма тръпка. Знаете, че избора на автомобил, колкото и да четем таблици и графики, в края на краищата е нелогичен емоционален избор. Та, доколкото се познавам, противно на здравата логика, все пак ще си вземаХ5 , да си начешам крастата, ще го повдигна малко, по-сериозни гуми, чип, лебедка, защити отдолу и ще си ревизирам очакванията... и ще си троша главата, да става весело Благодаря на всички за коментарите!

                  Коментар


                  • #24
                    От: BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

                    Първоначално публикуван от royce Преглед на мнение
                    @ Стефан Данаилов

                    Ако не е тайна колко пари за заделил за целия масраф?
                    За около 11-13 000 има отлични Х5-ци след фейса, с автоматика на ZF, и след коментарите на колегите явно колкото и пари да налея, офроуд звяр няма да стане, така че още 10-15 000 съм предвидил за окачване, защити отдолу и отстрани, лебедка, гуми, релси и палатка, чип двигател, чип скорости, вероятно ремонт на въздушното окачване и разбира се, първоначалното обслужване - масла, филтри, вероятно тампони, чугунен колектор...ще излязат и други, със сигурност.

                    Коментар


                    • #25
                      От: BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

                      Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                      Колега, скачай смело в джаза и отваряй нова тема, тамън ше си първия тук, а ше станеш известен и в цял свят.

                      P.S. Към другите пишещи в темата: Колеги, ентусиазма трябва да се стимулира.
                      Благодаря, колега!

                      Коментар


                      • #26
                        От: BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

                        Щом толкова е важна визията взимай една Гейкласа махни купето и сложи такова от БМВ може да не е Х5-ца дори
                        Ако Гейкласата е АМГ може и да понавървява дори

                        А и друго се сетих.
                        Нисан Патрулите им са слаби моторите за офроуд и за по така извращения слагат 3.0 дизел баш от БМВ.
                        Значи става и с донор на шаси и ходова част от Нисан Патрул хем ще си караш и твой (на марката) си мотор

                        А ако има кинти примерно един Вромос чудеса може да сътвори и 3 моста да му сложи
                        Последно редактирано от rosen_offroad; 09-07-18, 04:10.
                        Land Rover Discovery II, V8 4.0
                        VW Golf VI variant
                        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                        Коментар


                        • #27
                          От: BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

                          Зачети цялата тема:

                          https://www.offroad-bulgaria.com/sho...19#post2972919

                          Вярно целия проект струва колкото 3бр. Х5-ци, ама мерак се гаси с пари
                          Nissan Terrano 2,7 TDI

                          Коментар


                          • #28
                            От: BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

                            Първоначално публикуван от Стефан Данаилов Преглед на мнение
                            ... категорично му е сложен етикет “паркетник”, ...
                            Та въпроса ми е -Какво не му в ред?
                            ...
                            Ако се вдигне клиренса, било перманентно, било, както съм решил, с въздушно окачване
                            ...
                            искам да запази и отличното си поведение на магистрала, все пак 80% от времето ще се ползва като семеен автомобил )? Ако му се сложат съответните булбари, защити, лебедка, едни хубави по-големи гуми - например DuraTrac ? ...
                            Първоначално публикуван от Стефан Данаилов Преглед на мнение
                            ... да се доберем до по-високо, по някакъв черен занемарен път, или с изровени коловози от горското. ...
                            Правилно му е сложен етикетът, защото колите от този тип изначално са направени да бъдат "паркетници". Т.е. не може да се каже, че нещо "не му е в ред". Съвсем си е в ред колата за това, за което е мислена. А то не е "занемарен черен път с изровени коловози от горското".

                            Сигурно ще може да се направи нещо в посока по-голяма пригодност за движение извън пътища с твърда настилка, но най-вероятно резултатът ще е твърде скромен за вложените средства и определено ще е за сметка на влошаване на параметрите по изначалното предназначение на автомобила.

                            Общо взето, отдавна е установено, че пълно щастие няма. Поради което ще е възтрудно да направиш от колата off road animal и в същото време да я запазиш като бегачка, с която да фучиш с 200 по магистралата. Много са противоположни изискванията. За високите скорости ти трябват къси ходове на окачването, малък клиренс и нископрофилни гуми. За офроуд проходимост - точно обратното. На магистралата независимото окачване е цар, защото ти осигурява по-добро пътно поведение. В гората не е точно така. Сликовете, с които ще си като залепен при високи скорости на асфалта, ще те оставят като залепен на едно място на елементарна равна полянка с мокра трева или тънък слой кал. По-рошавите гуми пък, както са по-добри извън пътя, така могат да те направят на неуправляема шейна на мокър асфалт, а и поради по-високия им профил, колата няма да е така стабилна с високи скорости.
                            Всякакви пластмасови красоти и спойлери, които допринасят за добър външен вид и добро пътно поведение при високи скорости, извън пътя обикновено са сред първите излишни неща, които гората взима. Готов ли си да ги жертваш?

                            Всички доработки, които си споменал, изобщо не са тривиална задача за една висока лека кола. Примерно, повдигане на независимо окачване обикновено е далеч по-сложна работа, отколкото да подпъхнеш нещо тук-там. Много често тази операция води до влошаване на ходовете на окачването, които и без това не са големи при шосейните бегачки.
                            Въздушно окачване може да те повдигне малко, та да не броиш ударите от камъни под задника си. Няма обаче да ти помогне особено, ако тръгнеш да караш по дълбоки коловози, защото разните му там носачи и щангички на независимото окачване ще са си пак там долу и ще го играят рало. А едва ли са мислени да издържат много шамари от камъни и дЪрве.
                            Същественото увеличаване на клиренса обикновено се постига с поставяне на по-големи гуми, но това далеч не винаги е проста задача. Примерно, поради баналната причина, че арките са твърде малки за да поемат гуми с по-голям диаметър без намесата на ъглошлайф.

                            Монтаж на лебедка на лека кола със самоносещо купе не е никак тривиална задача. Най-вече поради липсата/трудността да се намери подходящо и достатъчно здраво място за тази цел. Отделно, дори да има начин за монтаж, това неизбежно води до сериозно влошаване на пътното поведение на автомобила. 50+ кила, забити постоянно на носа пред предния мост се усещат доста сериозно и ще искат съответно усилване на окачването. Същевременно, тези кила желязо отпред на колата (както и всякакви други железни украшения, целящи придаване на по-свиреп офроуд вид) могат да окажат сериозно влияние върху работата на системите за безопасност.

                            Та така. Парите са си твои и никой не може да ти попречи да замеряш някоя Х5-ца с пачки в опити да направиш от нея нещо, за което не е мислена, ама не очаквай чудеса ...
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #29
                              От: BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

                              Колеги, май не разбрахте, че колегата в тази тема не пита, а споделя намеренията си в очакване на одобрение.

                              Колега Данаилов, щом имаш мерака и парите, скачай смело и пусни тема за проекта !
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар


                              • #30
                                От: BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

                                Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                                Колеги, май не разбрахте, че колегата в тази тема не пита, а споделя намеренията си в очакване на одобрение.

                                Колега Данаилов, щом имаш мерака и парите, скачай смело и пусни тема за проекта !
                                Напротив, най-малко одобрение ми трябва. Тема не беше “ какъв джип да си взема”, а “ Защо Х5 не става за офроуд”, и получих великолепни отговори, които пък от своя страна ще ми спестят много пари, тъй като разбрах “Защо Х5 не става за офроуд” и колкото и пари да набия, ефекта ще е нищожен. Надявам се не мислиш, че съм малоумен или ексцентричен милионер...малоумен, на който да му гледаш сеира) Още веднъж благодаря на колегите, бяхте ми от голяма полза!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X