Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Краде ли ме енергото ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Краде ли ме енергото ?

    Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
    207V e законовия нимимум. 230V +/- 10%. Смени нагревателите, не се оправдавай с напрежението пред жената.

    ПП Терзиев, време е малко да ни освободиш от спама си.
    Време е ти да ни освободиш от твоя спам.
    Като тръгнем от твоите 230V + 10% получавам 253 V и 640 вата върху 100 омов консуматор.
    При 205 V както някой спомена че е у тях - на същия тоя консуматор получавам. 420 вата. Т.е. с 220 вата по-малко, или с 1/3 надолу.
    В конкретния случай при 213 V имаме 453 W.
    Aко имаше нормални 230 V щеше да пече с 529 W. Тая разлика си е близо една степен на котлон, и се усеща съвсем отчетливо.

    Мощността върви по квадратична функция на напрежението, ако приемем, че товарът е линеен резистор в широк температурен обхват.
    Чисто емпирично като отслабне тока първо го усещам по котлоните.
    Хубаво е да не даваш толкова категорични съвети за смяна на печки, преди да ме упрекнеш в спам. Каква ти е професията? Аз имам една и по токовете.
    Само отварям една скоба, че уредът му може да дава прилична грешка, особено тия евтините. Т.е. напрежението да е доста под тия 213 волта.

    По вилните зони съм мерил много под 200 волта, да речем 170, и се мени бързо. Всякакви печки направо спират да работят, на практика. Мислеха да се топлят на ток, и бързо се отказаха.
    Последно редактирано от Ivan Terziev; 08-07-18, 14:13.

    Коментар


    • #17
      От: Краде ли ме енергото ?

      Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
      А кажи ми как лед крушка свети като свещ и как телевизор с мин.100v прави тъмно син екран...
      Това със светодиодните крушки си е за цяла отделна тема. Има толкова ментерливо направени, че е цяло чудо как работят и как са се озовали на пазара. Най-елементарните са с капацитивен делител. Колкото дойде по кабела, толкова светят. Има и по-добре направени, и токът през светодиодите е стабилизиран за някакъв диапазон на захранващото напрежение.

      Темата не беше за това, а дали при понижено напрежение в мрежата, някой бил крадял от потребителите. Още ми е интересно как би станал тоя номер.
      Не чета коментари и не отговарям на такива.

      И коментаторите...

      Коментар


      • #18
        От: Краде ли ме енергото ?

        Откакто сме европейци стандарта не е ли 240/400в вместо старите 220/380?Току що в контакта измерих 247,освен да отида да им оставя някой лев отгоре със сметката,да се почерпят?

        Коментар


        • #19
          От: Краде ли ме енергото ?

          https://en.wikipedia.org/wiki/IEC_60...ee-phase_50_Hz

          230 +- 10%

          Коментар


          • #20
            От: Краде ли ме енергото ?

            Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
            Време е ти да ни освободиш от твоя спам.
            Като тръгнем от твоите 230V + 10% получавам 253 V и 640 вата върху 100 омов консуматор.
            При 205 V както някой спомена че е у тях - на същия тоя консуматор получавам. 420 вата. Т.е. с 220 вата по-малко, или с 1/3 надолу.
            В конкретния случай при 213 V имаме 453 W.
            Aко имаше нормални 230 V щеше да пече с 529 W. Тая разлика си е близо една степен на котлон, и се усеща съвсем отчетливо.

            Мощността върви по квадратична функция на напрежението, ако приемем, че товарът е линеен резистор в широк температурен обхват.
            Чисто емпирично като отслабне тока първо го усещам по котлоните.
            Хубаво е да не даваш толкова категорични съвети за смяна на печки, преди да ме упрекнеш в спам. Каква ти е професията? Аз имам една и по токовете.
            Само отварям една скоба, че уредът му може да дава прилична грешка, особено тия евтините. Т.е. напрежението да е доста под тия 213 волта.

            По вилните зони съм мерил много под 200 волта, да речем 170, и се мени бързо. Всякакви печки направо спират да работят, на практика. Мислеха да се топлят на ток, и бързо се отказаха.
            И да не ти харесва, това е истината:
            Стандарт за качеството на електроснабдяването
            Стандартът EN50160:2000 за характеристиките на напрежението на електроенергията, предоставяна от обществените разпределителни системи, дава граници и отклонения на различните явления, които могат да възникнат в захранващата мрежа. В таблицата са показани критериите за страна ниско напрежение на мрежата на захранване. Практическите изводи от тези данни са, че допустимите граници са широки.
            Важно е да се провери дали предпазните блокировки и релетата преминават в начално състояние след спад или намаляване на напрежението, защото подобни инциденти могат да се появят доста често. Контролното и технологично оборудване, което е чувствително към измененията на напрежението, трябва да се употребява с повишено внимание, тъй като допустимото отклонение на напрежението е много широко и може да преминава извън ±10% за 5% от времето. Преходните отклонения са големи и използването на устройства за защита от пренапрежение трябва да се обмисли внимателно, особено в случаите, когато производството на скъпи компоненти или процеси е свързано с продължително и скъпо струващо време за рестартиране.


            Явор не ти е крив в случая. Има си законови разпоредби, няма мърдане. И при пада на напрежението и електромера ще отчете по-малко изразходена енергия - по-горе си го обяснил. Просто манджата ще се сготви бавно.
            Живей така, че ако утре е последния ти ден, да не е необходимо да променяш нещо днес!

            Коментар


            • #21
              От: Краде ли ме енергото ?

              Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
              ...
              Няма смисъл. Рано или късно форумът ще изгради имунитет...
              Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
              Drag Grand Canyon Daily
              Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
              LZ1JYM

              Коментар


              • #22
                От: Краде ли ме енергото ?

                Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                Няма смисъл. Рано или късно форумът ще изгради имунитет...
                И още малко да те оспамя!
                Тия старите стабилизатори Стабор (от ламповите ТВ) вършат чудна работа при слабо или високо напрежение. Пазя си го и ми е вършил работа. За докъм 200 вата товар бачка, предостатъчно за капризна електроника.

                Коментар


                • #23
                  От: Краде ли ме енергото ?

                  То и съвременни има - ползвал съм няколко години на APC за захранване на LAN мрежата в блока, докато пусната оптиката. Нямаше никакви проблеми, даже по неговата индикация на предния панел виждах кога напрежението не е наред. Но, както каза, става само за малки мощности. Ако има и 3-5 kW, не знам каква ще е цената.
                  Живей така, че ако утре е последния ти ден, да не е необходимо да променяш нещо днес!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Краде ли ме енергото ?

                    Преди ползвах Стабор 130 за домашен компютър,демек по-назобания модел,кондензаторите изгърмяха геройски,чух ги през 1 стена,кой да предположи,че компютър от 98ма и монитор от тези дето си тежат на мястото харчат повече от един стар телевизор.После минах на китайче от световно известната марка PROSTAR с него вече доста години няма никакви ядове,устройството му е толкова просто,че нищо освен почистване не се налага,китаеца гордо е написал 1500W на него,което по мои груби сметки е 1.5kW струваше точно 75 лева преди 12тина години.Има и повече киловати,но едва ли някой ще се хвърли да защитава печка или проточен бойлер от ниско напрежение,на уредите с нагревател хич не им дреме за напрежението попринцип.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Краде ли ме енергото ?

                      Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                      И още малко да те оспамя!
                      Тия старите стабилизатори Стабор (от ламповите ТВ) вършат чудна работа при слабо или високо напрежение. Пазя си го и ми е вършил работа. За докъм 200 вата товар бачка, предостатъчно за капризна електроника.
                      APC в момента организират масирано разузнавателно нашествие към вторичните суровини, дето се съхраняват чертежите на това инженерно чудо..
                      Че те, завалиите, разработват там едни устройства, дето са с тия размери, и вместо с бакър, са набъкани с електроника...
                      Пък то, видиш ли, и само с бакър ставала интифата...

                      Как не са се сетили да гепят чертежа на Стабора, тогава щеше да е Америкън Пауър Стабор абревиатурата на фирмата...

                      Коментар


                      • #26
                        От: Краде ли ме енергото ?

                        АРС-то което ползвах беше с бакър и тежеше много. Имаше и някаква електроника естествено, на предния панел имаше индикации за статуса на напрежението и понякога при падове на напрежението вътре се разцъкваха релета и трафа му забръмчаваше различно. Но определено вътре имаше голям траф.
                        Живей така, че ако утре е последния ти ден, да не е необходимо да променяш нещо днес!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Краде ли ме енергото ?

                          Първоначално публикуван от l.m Преглед на мнение
                          АРС-то което ползвах беше с бакър и тежеше много. Имаше и някаква електроника естествено, на предния панел имаше индикации за статуса на напрежението и понякога при падове на напрежението вътре се разцъкваха релета и трафа му забръмчаваше различно. Но определено вътре имаше голям траф.
                          Да, аз знам много добре какво има в един UPS, че дори и какво точно няма, за да не работи той.

                          Идеята ми беше, че за разлика от горецитирания телевизионен стабилизатор, дори в най-простото изделие на APC има вложено много мислене, много електроника, и много резултат в резултат на горното.

                          Който иска, да си ползва стабилизатора за черно-бели кинескопни телевизори - тип София или Електрон, за да си пази техниката, да си бекъпва информацията, да ползва софтуера на Стабора, и да не забрави да си купи RS232 кабелче, да си върже телевизора към електрожена .

                          Коментар


                          • #28
                            От: Краде ли ме енергото ?

                            Не ме разбра, не говоря за UPS а за стабилизатор АРС. Нямаше батерии и изходи за резервирано захранване, а само трафа с електрониката. Жалко, че не мога да пусна снимка - беше на интернет доставчика и след като пуснаха оптиката си прибраха оборудването от LAN мрежата.
                            Живей така, че ако утре е последния ти ден, да не е необходимо да променяш нещо днес!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Краде ли ме енергото ?

                              Явно не сме се разбрали.
                              Вероятно и модела не можеш да споделиш, ама май не е идейно да се сравнява телевизионен стабилизатор, произведен в Бг от ДСО Респром през 70-те години, с изделие от хай-тек фирма, дето с това се занимава, в последните години...

                              Нейсе, запуши я...( Чудомир (с))

                              Коментар


                              • #30
                                От: Краде ли ме енергото ?

                                Оооо, абсолютно си прав, няма място за сравнение - нито в качеството, за технология да не говорим. Все пак е АРС, това говори само по себе си.
                                А модела няма как да го проверя - по-горе писах.

                                П.П: порових из гугъл, беше като този AVR, само мощността не помня каква беше: https://www.schneider-electric.com/en/product/LE1200-RS_APC/apc-line-r-1200va-automatic-voltage-regulator%2C-schuko-outlets%2C-230v


                                Последно редактирано от l.m; 08-07-18, 17:54. Причина: допълнение
                                Живей така, че ако утре е последния ти ден, да не е необходимо да променяш нещо днес!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X