Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вдигнаха ми колата с паяк във Виена - 274 € - какво ако не платя?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Вдигнаха ми колата с паяк във Виена - 274 € - какво ако не платя?

    Е имам карта,просто няма в нея 7500лв. Още повече ,че всеки от нас първо би опитам при такава сума да преговаря с адвокат. В Австрия ако платиш глобата, се съгласяваш с нея,такаче все си в капан
    Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

    Коментар


    • #77
      От: Вдигнаха ми колата с паяк във Виена - 274 € - какво ако не платя?

      Ами заявяваш предварително,че искаш адвокат, но... размотаването ти не ти мърда. А и ти си плати глобата, пък после си търси парите с адвокат обратно. На Запад е така, не като в БГ да чакаш 3 инстанции да ти потвърдят присъдата.
      JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
      Тел: +359 887 847261

      Коментар


      • #78
        От: Вдигнаха ми колата с паяк във Виена - 274 € - какво ако не платя?

        Първоначално публикуван от CrAzY_eMo Преглед на мнение
        Колкото до немския,те са длъжни да говорят английски или да ми осигурят преводач. Това е поредната им свинщина - щом незнаеш немски, неможеш да караш по техните пътища.
        Много ме съмнява някъде по света, някой орган да има задължение да осигурява преводач по административно производство. Впрочем, ако полицаите са говорели само немски как бяха арогантни и как се гавреха? Последно камион или бус?

        Впрочем случка от същата тази Австрия - шофьорът, който ни возеше беше твърдо убеден, че винетка абсолютно не трябва да се купува за този участък, той го бил минавал "хиляда пъти". Спряха ни, учтиво ни помолиха за документите на всички и докато не платихме глобата не върнаха документите на всички. Произвол? Може би, но не знам някой да ги е осъдил за полицейски произвол.

        Като страничен ефект - ако съм на 10 км. от границата с Австрия и нямам винетка ме обливат студени вълни.

        Коментар


        • #79
          От: Вдигнаха ми колата с паяк във Виена - 274 € - какво ако не платя?

          Първоначално публикуван от CrAzY_eMo Преглед на мнение
          Не дават да си вземеш камиона,дори ако го претовариш! Остава със заключен волан,докато не платиш глобата. Действието се развива в Събота следобяд и в случая трябва да остана до Вторник да изчакам да дойдат парите,без да имам с какво да се движа или право да се прибера с камиона до БГ и платя от там

          https://www.jusline.at/gesetz/kfg/paragraf/102

          Im Falle der lit. g sind bei Gewichtueberschreitungen oder Achslastueberschreitungen die Zwangsmassnahmen aufzuheben, wenn die Ueberlast ab- oder auf ein anderes Fahrzeug umgeladen wird.


          Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
          Много ме съмнява някъде по света, някой орган да има задължение да осигурява преводач по административно производство...
          У наЗе. Ако полицаите напишат акт на чужденец, не говорещ български без присъствието на заклет преводач НП автоматично пада в съда...ако чужденецът знае за това де, тоест ако си намери тарикат айдукат. Особености на националния лов

          Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
          ... Впрочем, ако полицаите са говорели само немски как бяха арогантни и как се гавреха?...
          Кекекеке. Когато околните мислят, че не разбираш езика им можеш да чуеш на същия този език много интересни работи, па дори и от австрийски полицай. Тествано многократно
          Последно редактирано от icos; 12-07-18, 12:43.
          And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

          Коментар


          • #80
            От: Вдигнаха ми колата с паяк във Виена - 274 € - какво ако не платя?

            У наЗе. Ако полицаите напишат акт на чужденец, не говорещ български без присъствието на заклет преводач НП автоматично пада в съда...ако чужденецът знае за това де, тоест ако си намери тарикат айдукат. Особености на националния лов
            Да, прав си. Ама тук сме извънземни.

            Коментар


            • #81
              От: Вдигнаха ми колата с паяк във Виена - 274 € - какво ако не платя?

              Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
              Много ме съмнява някъде по света, някой орган да има задължение да осигурява преводач по административно производство. Впрочем, ако полицаите са говорели само немски как бяха арогантни и как се гавреха? Последно камион или бус?
              Бус Спринтер с двойно ремарке!
              Говореха на английски само,когато те искат. Когато исках обяснение за конкретно обвинение - започваше на немски и накрая се смее ехидно и ме пита:"Ich verstehe" ,като кажа "НЕ" .....смее се човека и вдига рамене! След това казва на английски: "Ще се върна след два часа и ще стане по-лошо, намери пари до тогава"
              Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

              Коментар


              • #82
                От: Вдигнаха ми колата с паяк във Виена - 274 € - какво ако не платя?

                Защо сме извънземни? От една страна серем по държавата, че ни мачка. От друга после пак я плюем, че е създала гаранции, никой да не бъде наказан безда може да упражни правото си на защита. Много шизофренно го раздаваме нещо.

                Коментар


                • #83
                  От: Вдигнаха ми колата с паяк във Виена - 274 € - какво ако не платя?

                  Това е българският синдром!
                  Когато бай Ганьо си е у дома или на комп-а в офиса е много назидателен,вместо да влезне в положение и да си представи,че утре той може да е "седнал на този стол":
                  1-"плащай като си виновен"
                  2- "като не си знаете правата,къде сте тръгнали"
                  3- "така е на Запад" ......той от Кюстендил не е излизал 14 години
                  Идеята е как да се защитим,защото никой от вас не е застрахован....днес съм аз,утре сте вие или децата ви!
                  Въпросът сега е как да излезна от ситуацията по-безболезнено ,а не да се правите на велики и да ми обяснявате - колко съм виновен....аз това го знам по-добре от вас.
                  Някой ако се е сблъсквал.....Ако има познати адвокати за съвет.....Ако се постави на мое място,какво би направил.
                  Нямам нужда от обвиненията ви и не ме й впечатляват по никакъв начин, пълнолетен съм и мога да си нося сам отговорност,а родители си имам да ме назидават,но и този момент е минал!
                  Бъдете здрави и усмихнати! ....Пари се изкарват,но неправдата остава
                  Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

                  Коментар


                  • #84
                    От: Вдигнаха ми колата с паяк във Виена - 274 € - какво ако не платя?

                    При много малкото ми срещи с органите на реда, извън България, те говорят на английски по желание и ако задаваш много въпроси веднага минават на местен език и се оправяй, ако не го знаеш.

                    Задължението на орган по административно производство да търси преводач при съставянето на акт за нарушение е ... не особено обмислено и по-скоро глупаво. Реално при спиране на водач от Афганистан, например, карал с превишена скорост, който посочи, че иска да се води производството на пущу, процеса на съставяне на акта може да продължи повече от 1 ден. Кое му е разумното?

                    Коментар


                    • #85
                      От: Вдигнаха ми колата с паяк във Виена - 274 € - какво ако не платя?

                      Айде и тази тема да си почине малко.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X