Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вдигнаха ми колата с паяк във Виена - 274 € - какво ако не платя?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Вдигнаха ми колата с паяк във Виена - 274 € - какво ако не платя?

    Здравейте. Вдигнаха ми колата с паяк във виена защото явно съм спрял на място за инвалид. Отидох да си я взема и ми казаха че глобата е 274 евро. Взех си я срещу лична карта и талон на колата с условието че трябва да платя до 14 дена. Въпроса ми е какви са последствията ако не платя. Мога ли пак да влизам в страната. Могат ли да ми вземат книжка или номера на колата при повторно влизане в страната. Глобата ще дойде ли до бг. Какво мога да направя защото 274 евро ми се струва АБсурдно за неправилно паркиране.
    Последно редактирано от Валери Недялков; 09-07-18, 13:45.

  • #2
    От: Вдигнаха ми колата с паяк във Виена - 274 € - какво ако не платя?

    Хич не е абсурдно, хората си имат правила и си ги спазват.
    Ако не ги платиш в срок пращат глобата на МВР и почват да те търсят. В същото време започват да се трупат сериозни лихви.

    Коментар


    • #3
      От: Вдигнаха ми колата с паяк във Виена - 274 € - какво ако не платя?

      Пращат ги за събиране в БГ. Лихвите не знам какви са.
      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

      Коментар


      • #4
        От: Вдигнаха ми колата с паяк във Виена - 274 € - какво ако не платя?

        Нищо не плащай!
        Дизелов Jeep, не е Jeep.

        Коментар


        • #5
          От: Вдигнаха ми колата с паяк във Виена - 274 € - какво ако не платя?

          Първоначално публикуван от Coleonyx Преглед на мнение
          ... Какво мога да направя защото 274 евро ми се струва ъпсурдно за неправилно паркиране.
          Не си извършил обикновено неправилно паркиране, а си паркирал на инвалидно място в държава, където фалшиви инвалиди са рядкост и има висока нетърпимост към такъв вид нарушения. Най-доброто нещо, което можеш да направиш е да си платиш гяволъка и да спреш да паркираш на инвалидни места.

          Коментар


          • #6
            От: Вдигнаха ми колата с паяк във Виена - 274 € - какво ако не платя?

            Едва ли ти е толкова глобата. По-скоро са ти сложили цена за паяка, за паркинг ако е стояла примерно 2-3 часа.
            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

            Коментар


            • #7
              От: Вдигнаха ми колата с паяк във Виена - 274 € - какво ако не платя?

              Все тая - дължи на виенската община тази сума. Виждал съм и по-брутална глоба за такова нарушение - $400 за паркиране на инвалидно място, $100 за незнамкво си и $50 адм. такса към рент-а-кар компанията.

              Коментар


              • #8
                От: Вдигнаха ми колата с паяк във Виена - 274 € - какво ако не платя?

                Самата глоба е около 135 евро. Другото е паяка.
                И тука навремето един дистарикат от Стара Загора с дебел Мерцедес реши, че законите не важат за него и спря на инвалидно място пред магазина.
                Освен, че му се доповръща от глобата, половин ден го разсипаха от проверки. Не, че на наш'те много им трябваше да го проверяват, просто амалгамата Мерцедес+паркиране на инвалидно място ги раздразни яко. Да не говорим, че Ганьо беше с бермуди, джапанки и ланци.

                А иначе да ти кажа, че от едно известно време хора от БГ дето ги е светнал радара тук във Франция си получават глобата в Родината на български език . Да, да, френска глоба на български. Няма измъкване! Европа е така.
                Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                Само DIESEL !!!

                Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                Коментар


                • #9
                  От: Вдигнаха ми колата с паяк във Виена - 274 € - какво ако не платя?

                  Първоначално публикуван от Coleonyx Преглед на мнение
                  ...Глобата ще дойде ли до бг. Какво мога да направя защото 274 евро ми се струва ъпсурдно за неправилно паркиране.
                  Ще дойде. Или си хванал промоция, принципно толкова пари във Виена струва само вдигането с паяка, или глобата ще ти я начислят отделно. Aко си успял да ядосаш достатъчно австрийците максималният размер може да бъде 726 евро
                  And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Вдигнаха ми колата с паяк във Виена - 274 € - какво ако не платя?

                    И аз смятам че дори е малка глобата , най-вероято ще получиш изненада с по голяма сума . Паркинг там струва 4 евро на час , и няма измъкване като не искаш да платиш . Някой слънчев ден ще се окажат в нап - минимум 3 пъти в повече за плащане .

                    Коментар


                    • #11
                      От: Вдигнаха ми колата с паяк във Виена - 274 € - какво ако не платя?

                      Човекът иска да си кара без да спазва правилата, и да не носи отговорност (и финансова) за действията си...
                      Вие какви хора сте вий - карате го да плаща...
                      За глобата - и на мен ми се струва малка, ама може да е заради това, че навярно е първо нарушение в страната...
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Вдигнаха ми колата с паяк във Виена - 274 € - какво ако не платя?

                        Първоначално публикуван от Krelion Преглед на мнение
                        Нищо не плащай!
                        И това как реши, че е правилния подход. Щот сме над законите и правилата ли? В БГ много хора правят глупости и не си плащат, ама пък и в бяла държава......айде да не се пробва. Станало-станало, най-добре човека да си плати глобата и за другия път ще си знае. Ще ми се и при нас да важаха правилата, но за ВСИЧКИ!!!
                        Живей така, че ако утре е последния ти ден, да не е необходимо да променяш нещо днес!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Вдигнаха ми колата с паяк във Виена - 274 € - какво ако не платя?

                          Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                          ...Вие какви хора сте вий - карате го да плаща...
                          За глобата - и на мен ми се струва малка, ама може да е заради това, че навярно е първо нарушение в страната...
                          Нищо не го караме, споделям впечатления от познати/приятели, които редовно си плащат тук в БГ глобите от Австрия, пък той както си реши А за размера...ако е минал с минимална такса паяк и минимална глоба, то може и само 274 да са еврата:

                          https://www.oeamtc.at/thema/vorschri...euges-16184414
                          • Verwaltungsstrafe bis 726 Euro, meist aber ein Organmandat in Hоеhe von 21 bis 36 Euro bei allen Verstоеssen gegen Parkvorschriften auf oeffentlichem Grund,
                          • Abschleppung, die im Schnitt etwa 240 Euro kostet, wenn das Fahrzeug verkehrsbehindernd, vor allem auf einem Behinderten-Parkplatz, in zweiter Fahrspur, vor Hauseinfahrten oder in einer Taxizone abgestellt wird,
                          Последно редактирано от icos; 08-07-18, 08:22.
                          And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Вдигнаха ми колата с паяк във Виена - 274 € - какво ако не платя?

                            Не знам защо,въобще се спира на забранено място,камо ли на специално забранено?!?!?!После "Що така бе Миме?"
                            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Вдигнаха ми колата с паяк във Виена - 274 € - какво ако не платя?

                              Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                              Не знам защо,въобще се спира на забранено място,камо ли на специално забранено?!?!?!После "Що така бе Миме?"
                              И аз това си мислех, до автора на темата, ако искаш да ти е мирна главата и че след време няма да получиш "голяма" парична изненада, плати си глобата.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X