Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вдигнаха ми колата с паяк във Виена - 274 € - какво ако не платя?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Вдигнаха ми колата с паяк във Виена - 274 € - какво ако не платя?

    Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
    Да, ама в Австрия, Франция, Германия и т.н. местния жител като иде да живее от Лион във Париж или от Виена в Грац, първото което прави е да си смени адреса и да уведоми властите. Щото после боли повече и от глобата за паркирането. А тука има сигурно 1 милион души, които живеят на отдавна несъществуващи адреси и като ги глобят после плачат " ама никой не ме е търсил". Каква е тая скапана държава, да те осъдят без да знаеш....

    Моя личен пример: живея на къра, покрай мен в 6-те имота има 6 къщи, в квартала са стотици и продължават да се строят, щото хората не желаят да живеят в гета/блокове. Кои сме законни, кои са незаконни е друга работа. Всички сме регистрирани на един адрес на улица, която е на 750м от нас и реално няма нищо общо с местонахождението ни. Няма пътища, няма сметосъбиране, няма водоснабдяване, няма канализация, няма снегопочистване, тротоари, градски транспорт, че за капак нахалниците от общината без 1 лв да дадат, пуснаха трафика от улицата, на която сме регистрирани(на 750м от нас) да минава през нас заради ремонт на същата, по път, който ние лично със собствени средства бяхме докарали до някакво приемливо състояние да не газим в калта. Като резултат вече сме без нашия път, трошим колите и изкарваме кал/дишаме и ядем прах от преминавщите коли - в зависимост от времето, по градските улици, псуваме без да има какъвто и да е смисъл.
    Инак данъците си ги плащам мамицата им, че и за сметосъбиране даже, дето най-близката кофа е на 1км, при това осигурена от частна фирма от района, а не от общината.
    Та въпроса ми е, след като няма улица и номер, на която да се регистрирам, нямам поща, и на практика общината съществува само за да краде и създава(а не да решава) проблеми, не приемат GPS координати, е как да се регистрирам къде ми е местонахождението, дори и да имам желание за това???
    Като мен има вероятно стотици хиляди и продължават да растат! На чантаджиите им е през крачола... Еми и на мен ми е през крачола!
    Няма да давам примери от други страни, след като си законен, какво осигуряват от общините там, което си е и тяхно задължение, как няма хората да се регистрират тогава?!?
    Последно редактирано от D-MAX; 09-07-18, 09:49.
    ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

    Коментар


    • #32
      От: Вдигнаха ми колата с паяк във Виена - 274 € - какво ако не платя?

      Мисля, че е добра идея да си платите глобата в срока указан на нея. Предполагам, че след изтичането на този срок, някак си ще се удвои. Често срещана практика даже и у нас. То даже по презумпция е двойна, но ако, като съвестен гражданин в знак на разкаяния веднага платите, се опрощават половината. А отделно тръгват и лихви.

      Коментар


      • #33
        От: Вдигнаха ми колата с паяк във Виена - 274 € - какво ако не платя?

        Първоначално публикуван от D-MAX Преглед на мнение
        Моя личен пример: живея на къра, покрай мен в 6-те имота има 6 къщи, в квартала са стотици и продължават да се строят, щото хората не желаят да живеят в гета/блокове. Кои сме законни, кои са незаконни е друга работа. Всички сме регистрирани на един адрес на улица, която е на 750м от нас и реално няма нищо общо с местонахождението ни. Няма пътища, няма сметосъбиране, няма водоснабдяване, няма канализация, няма снегопочистване, тротоари, градски транспорт, че за капак нахалниците от общината без 1 лв да дадат, пуснаха трафика от улицата, на която сме регистрирани(на 750м от нас) да минава през нас заради ремонт на същата, по път, който ние лично със собствени средства бяхме докарали до някакво приемливо състояние да не газим в калта. Като резултат вече сме без нашия път, трошим колите и изкарваме кал/дишаме и ядем прах от преминавщите коли - в зависимост от времето, по градските улици, псуваме без да има какъвто и да е смисъл.
        Инак данъците си ги плащам мамицата им, че и за сметосъбиране даже, дето най-близката кофа е на 1км, при това осигурена от частна фирма от района, а не от общината.
        Та въпроса ми е, след като няма улица и номер, на която да се регистрирам, нямам поща, и на практика общината съществува само за да краде и създава(а не да решава) проблеми, не приемат GPS координати, е как да се регистрирам къде ми е местонахождението, дори и да имам желание за това???
        Като мен има вероятно стотици хиляди и продължават да растат! На чантаджиите им е през крачола... Еми и на мен ми е през крачола!
        Няма да давам примери от други страни, след като си законен, какво осигуряват от общините там, което си е и тяхно задължение, как няма хората да се регистрират тогава?!?
        Винаги се изумявам, как на хората все някой друг им е виновен и как от 10 кладенеца вода вадят за да оправдаят собственото си неизпълнение на определено със закон задължение. Това, че общината не е изградила водопровод, улица, пощенски клон, че е мръсно, гнусно и че си си платил данъците не дава право да не изпълняваш някакви други твой задължения. Законът казва, че постоянният адрес служи за кореспонденция с органите на държавната власт. Та "проблема", който се явява, когато "живееш на къра" се решава, като се регистрираш там по настоящ адрес, а постоянния го регистрираш на място където ще могат да те открият - например при роднини. И когато съда, нап, ной, румънската или австрийската полиция те търси ще те открие лесно. Естествено, за съжаление има хора, които имат тежка съдба и са без живи роднини и отделно живеят "на къра". Разбира се тогава могат да се регистрират при приятели, с които поддържат контакт. Е... контра аргумента "ами ако нямам живи роднини и никакви приятели и живея на къра", то тогава комуникацията ти с държавната власт май е последния ти проблем, тъй че няма страшно!
        Дано да съм бил от полза.

        П.П,
        Да питам, колко данъци плащаш, че така шумно ги обявяваш - там за "къра питам". Общп 14.80лв., данък и такса смет? С такава колосална сума не знам как няма път и водопровод...

        Коментар


        • #34
          От: Вдигнаха ми колата с паяк във Виена - 274 € - какво ако не платя?

          То проблема с живеенето "на къра", е малко по-друг. Трябва нормативната база да е такава, че да не ти позволява да живееш там, където не могат да ти издадат адрес. В смисъл, да не можеш да строиш на такова място, нали там регулации нещо, па кадастрални планове....
          Решава се, че тая нива ще става квартал/махала, дава и се някакво име, разчертават се на теория улици, парцели, и чак тогава се дава право на строеж.
          И една единствена къща в пущинака да е, пак се измисля нещо по-въпроса.

          Едната ми баба живееше насред гората, и пак си получаваше писма, призовки и пр. Махала, доста далече от селото към което се водеше, с десетина къщи пръснати из баирите.

          А за комуналните услуги, затова се плаща различен данък. И обикновенно, липсата им се знае преди да се заселиш някъде. Има го и обратното, да изчезнат в последствие, но това става при намаляване/изчезване на нуждата от тях.
          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

          Коментар


          • #35
            От: Вдигнаха ми колата с паяк във Виена - 274 € - какво ако не платя?

            Едно време (при Таато, поклон-тръш!) имаше схема "до поискване". Дядо ми например, след овдовяване, се беше оженил повторно на 76-год. възраст и живееше тук. Но си знаеха, а и от пощата знаеха, че поне веднъж седмично хората, живеещи в тази махала, минават през пощата в гара Орешец да проверят има ли за тях нещо. Ако е препоръчано - "връчват" им го в пощата. Сега освен P.O. Box-ове няма ли и тази услуга?
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • #36
              От: Вдигнаха ми колата с паяк във Виена - 274 € - какво ако не платя?

              Ще те попитам втори път! На кой адрес да се регистрирам като няма улица и номер???
              14000 лева(без малко) дадох до първа копка да съм в съгласие с техните закони. Станах за смях на всички комшии, че гледам всичко да е по закон, при това без да съм давал 1лв. подкупи, докато някои си направиха няколко етажни къщи с проекти начертани на салфетка(и след няколко шишета ракия). Загубих 6г. да чакам и да се разправям с отдел устройство на територията и една коза дето се изживява за най-великия експерт в републиката, а в същото време съпругата ми гаснеше ден след ден - раково болна, и колкото и да я чакаше тая къща с надеждата, че като се премести там на спокойствие може да настъпи обрат в болестта и, но 45 дена след като почнахме тя си отиде. Имаш ли представа да почнеш строителство и да останеш сам какво е? И това, за да съм в съгласие със ЗУТ, кефа на козата-респективно общината, енергото, помпеното, помиярното и не знам още какво, и то за да построя 120кв.м (с гаража) на 3 дка парцел - чисто моя земя. Все едно ядрен реактор щях да правя мамицата им...
              И за твое лично сведение съм регистриран там където живеят родителите ми, където все пак има адрес, пощенска кутия и всичко както си му е реда.
              Така, че си правиш грешни изводи без да ме познаваш, но ти продължавай да генерализираш и да се изумяваш защо не съм се регистрирал.

              П.П. Данъците как ги искаш по имоти, общо, или само въпросния имот, щото по стечение на обстоятелствата без да съм искал съм собственик на няколко имота?
              П.П.2 осрахме темата(не че е кой знае колко смислена), за което съжалявам и май няма смисъл да пиша повече, всеки си гледа него си и всеки сам си знае и сам си носи кръста. Моя е че гледам каквото и да правя всичко да ми е законно, което го отчитам като огромна грешка при така организираната ни "държава". Уви вече не мога да емигрирам, а и няма как да се променя.
              ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

              Коментар


              • #37
                От: Вдигнаха ми колата с паяк във Виена - 274 € - какво ако не платя?

                Здравеѝте, през 2017 г. по Великден бяхме във Виена. За неправилно паркиране в синя зона в идеален център-не бях платил за паркирането, получих глоба в размер на 50 евро под формата на фиш под чистачката. В него беше указано, че ако се внесе по описана сметка в 14 дневен срок, глобата се намалява на 35 евро. Ако не се внесе-текат лихви.
                До днес не съм внесъл нищо по този фиш. Никой не ме е търсил, въпреки че колата си е на мое име. По пощата не е пристигало нищо, а на скоро сменях лични документи и никоѝ не ми е искал да плащам тази глоба. В края на септември 2017 г. със същата кола минах 7000 км. из Европа, полиция не ме е проверявала, освен на ГКПП-та но проблеми не съм имал-никой не ми е казвал, че дължа пари на властите в Австрия. Предполагам, че тъй като глобата ми е по-малка не им се занимава да ми я изпращат на постоянния адрес. Може би ако вляза със същата кола във Виена и ме проверят полицаите ще излезе глобата, че не е платена, а може би ще се погаси по давност, както става у дома-не знам. Факт е, че до момента нямам известие от Европата за тази глоба.

                Коментар


                • #38
                  От: Вдигнаха ми колата с паяк във Виена - 274 € - какво ако не платя?

                  Първоначално публикуван от D-MAX Преглед на мнение
                  Ще те попитам втори път! На кой адрес да се регистрирам като няма улица и номер???
                  Откриване на адрес става много лесно и бързо, има програма за тая цел и се намира в общината ви в отдел ГРАО или там както се води във вашата община

                  Коментар


                  • #39
                    От: Вдигнаха ми колата с паяк във Виена - 274 € - какво ако не платя?

                    Първоначално публикуван от D-MAX Преглед на мнение
                    Ще те попитам втори път! На кой адрес да се регистрирам като няма улица и номер???

                    П.П. Данъците как ги искаш по имоти, общо, или само въпросния имот, щото по стечение на обстоятелствата без да съм искал съм собственик на няколко имота?
                    Не е нужно да има улица и номер.
                    (3) (Изм. - ДВ, бр. 39 от 2011 г., в сила от 20.05.2011 г.) В зависимост от мястото, което описва, адресът може да включва и наименование на локализационна единица (площад, булевард, улица, жилищен комплекс, квартал и други), номер, вход, етаж, апартамент.
                    Не случайно е написано може....
                    (4) Когато адресът е извън регулацията на населеното място, вместо данните по ал. 3 се вписва името на местността от землището му
                    Ето, адресите извън регулация се посочват така, както е написано по-горе. Но пак са си абсолютно легитимни адреси.
                    И трето, адреси могат да се дават само когато на тях има жилище (настоящи адреси). Щом всички сте регистрирани в една улица на 700м. от мястото, което обитавате... значи просто си представям милата родна картинка, нарисувана от българина, който строи както и където си иска, после друг му е крив. Те му дали разрешение за вилна сграда или стопанска постройка, той обаче живее там и не разбира защо не може да се регистрира. Еба и скапаната държава...
                    А за данъците не подскачай. Не ти искам отчет и не ме интересува колко имота имаш. Но тук някои не сме расли у саксия. И аз плащам един колосален данък за една вилна сграда 7.50лв. на госина и 2.30 такса смет. Заради тия 2.30лв., не питам защо няма кофа пред вилата. Изхвърлям си боклука на 800м. Добре, че и там има някой да го събира.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Вдигнаха ми колата с паяк във Виена - 274 € - какво ако не платя?

                      Странно нещо е адресната регистрация в България. За избори записват по 50 души на един адрес, регистрират фирми нейде си, даже в празен трафопост. Ако властите не знаят как, да питат съседите. Ще дам два примера: в област Лариса (Гърция) едни хора купиха стар имот без съседи. Още същата година властите оправиха пътя, сложиха табела с името на улицата с един-единствен №1 и улична лампа... Които са ходили в Италия, са виждали големи чифлици с къща нейде си. Тъй като пътят до нея е частен (има табела strada privata), в него не може да се влиза, но имотът има адрес и до шосето обикновено има пощенска кутия. Не мога да проумея толкова ли е сложно и у нас да е така.
                      ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                      Коментар


                      • #41
                        От: Вдигнаха ми колата с паяк във Виена - 274 € - какво ако не платя?

                        Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                        Не мога да проумея толкова ли е сложно и у нас да е така.
                        То Е така. Самият D-МАХ пише, че се води на някаква съседна улица. Това не е пречка да получаваш кореспонденция. Както не е и пречка да махнеш табелката на вратата на апартамента си, да махнеш пощенската кутия, че и номера на сградата, че и табелата с името на улицата - справка т.нар. кв. "Горни Лозенец" в София в участъка между ул. "Дж.Баучер", "Козяк" и "Черни връх" Като не искаш да получаваш кореспонденция, няма кой насила да те накара. Но-о-о-о-о си носиш последиците от укриването и:
                        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic
                        Па колко ли пъти, вкл. в този форумЪт съм писал, че "От шумката "не съм уведомен" няма да изскочи заек!".
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • #42
                          От: Вдигнаха ми колата с паяк във Виена - 274 € - какво ако не платя?

                          Сложно е. Българина не участва в управлението. Т.е. на изборите ходят основно купени тъмнозелени. И резултатите са налице
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • #43
                            От: Вдигнаха ми колата с паяк във Виена - 274 € - какво ако не платя?

                            Първоначално публикуван от D-MAX Преглед на мнение
                            ...Няма да давам примери от други страни, след като си законен, какво осигуряват от общините там, което си е и тяхно задължение, как няма хората да се регистрират тогава?!?
                            Eми мога да ти кажа с личен пример от друга страна- заявяваш си адрес за кореспонденция в общината(в един случай адресът беше буквално "На къра" No.18 , бодваш един колЕц за пощенската кутия с име на нея и чинно почват да ти носят пощата. Ибо в същата тая страна примерно откриването на банкова сметка е свързано задължително с изпращане на картата по пощата, няма вариант да си я получиш директно в банката. И банкерите също, ако усетят да им се връщат служебни писма с клеймо "получателят не съществува" обикновено турят катинара на сметката и чакат да се появиш с добро обяснение що така Даже клошарите дето спят под моста си имат такъв адрес, заради социалните помощи
                            And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Вдигнаха ми колата с паяк във Виена - 274 € - какво ако не платя?

                              Адрес за кореспонденция, постоянен и настоящ адрес, са три съвсем различни неща, нямащи почти нищо общо помежду си.
                              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Вдигнаха ми колата с паяк във Виена - 274 € - какво ако не платя?

                                Първоначално публикуван от Vol.ang Преглед на мнение
                                Здравеѝте, през 2017 г. по Великден бяхме във Виена. За неправилно паркиране в синя зона в идеален център-не бях платил за паркирането, получих глоба в размер на 50 евро под формата на фиш под чистачката. В него беше указано, че ако се внесе по описана сметка в 14 дневен срок, глобата се намалява на 35 евро. Ако не се внесе-текат лихви.
                                До днес не съм внесъл нищо по този фиш. Никой не ме е търсил, въпреки че колата си е на мое име. По пощата не е пристигало нищо, а на скоро сменях лични документи и никоѝ не ми е искал да плащам тази глоба. В края на септември 2017 г. със същата кола минах 7000 км. из Европа, полиция не ме е проверявала, освен на ГКПП-та но проблеми не съм имал-никой не ми е казвал, че дължа пари на властите в Австрия. Предполагам, че тъй като глобата ми е по-малка не им се занимава да ми я изпращат на постоянния адрес. Може би ако вляза със същата кола във Виена и ме проверят полицаите ще излезе глобата, че не е платена, а може би ще се погаси по давност, както става у дома-не знам. Факт е, че до момента нямам известие от Европата за тази глоба.
                                Благодаря за птговора. И аз предполагам че за по голяма сума ще се процедира по друг начин. Хубаво е че все пак се намира кой да отговори точно не като доста от хората в тази тема която почнаха да пишат за други неща.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X