Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вдигнаха ми колата с паяк във Виена - 274 € - какво ако не платя?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Вдигнаха ми колата с паяк във Виена - 274 € - какво ако не платя?

    Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
    Няма измъкване! Европа е така.
    А-а-а, ний сиги вкупом ша са измъкним от ЕвроГейския съюз ии ша ни фанат за `@я!!
    Към автора на темата - не плащай, изчакай да се сбъдне лелеяната мечта да напущим мръсен Е(г)С!
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • #17
      От: Вдигнаха ми колата с паяк във Виена - 274 € - какво ако не платя?

      Е, винаги може да наеме печен адвокат, да обжалва, и да ги разпука от дела за тормоз и дискриминация...
      Не чета коментари и не отговарям на такива.

      И коментаторите...

      Коментар


      • #18
        От: Вдигнаха ми колата с паяк във Виена - 274 € - какво ако не платя?

        Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
        ... до автора на темата, ако искаш да ти е мирна главата и че след време няма да получиш "голяма" парична изненада, плати си глобата.
        Авторът на темата май не се е появявал откак си пуснал питането ...
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #19
          От: Вдигнаха ми колата с паяк във Виена - 274 € - какво ако не платя?

          Логично - спи човекот.
          От Виена май трудно вече се избягват глобите, някой беше споделял, че от там идват до Бг глоби за 4км/ч превишена....
          байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
          Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
          Суперспам - спама на суперите

          Коментар


          • #20
            От: Вдигнаха ми колата с паяк във Виена - 274 € - какво ако не платя?

            Не съм спрял нарочно на инвалидното място, просто не съм разбрал правилно знака който е казвал че е забранено паркирането преди него а не след

            Коментар


            • #21
              От: Вдигнаха ми колата с паяк във Виена - 274 € - какво ако не платя?

              Плащай веднага ! Защото хората там имат начини за събирането на глобите , а не както тук при нас да си влачиш глобата с години неплатена и без лихви !
              Който търси , намира !
              Човекът е човек, когато е на път !

              Коментар


              • #22
                От: Вдигнаха ми колата с паяк във Виена - 274 € - какво ако не платя?

                Платете си глобата,ще дойде в нашенския Нап,няма измъкване.Да не говорим за вероятноста да ви спрат профилактично на някоя вътрешна граница в ЕС(мен са ме спирали между Дания и Швеция за проверка) и ще ги вземат от воле...Спиране на място за инвалид без да има право на много места в ЕС дразни зверски контролните органи,глобата даже не е голяма...

                Коментар


                • #23
                  От: Вдигнаха ми колата с паяк във Виена - 274 € - какво ако не платя?

                  Първоначално публикуван от Coleonyx Преглед на мнение
                  Не съм спрял нарочно на инвалидното място, просто не съм разбрал правилно знака който е казвал че е забранено паркирането преди него а не след
                  Това може би обяснява минималната наложена санкция. Все пак дали сте направили снимка на това как изглежда една такава маркировка?

                  Коментар


                  • #24
                    От: Вдигнаха ми колата с паяк във Виена - 274 € - какво ако не платя?

                    Първоначално публикуван от Coleonyx Преглед на мнение
                    Не съм спрял нарочно на инвалидното място, просто не съм разбрал правилно знака който е казвал че е забранено паркирането преди него а не след
                    А до Виена можа да стигнеш!
                    Оправдания...
                    Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                    Коментар


                    • #25
                      От: Вдигнаха ми колата с паяк във Виена - 274 € - какво ако не платя?

                      Абе хора, за какво са ви тия коли във Виена? Аз с пристигането я оставям на платен паркинг и я вадя като тръгвам на обратно. Няма точка във Виена, която да не е покрита с някой от 4-те вида транспорт, които работят толкова добре синхронно, че се пътува по-бързо от колкото с кола.
                      А инак грешки стават, и всеки трябва да си плаща, щото втори път да не я прави.
                      Единственото, за което съжалявам, че тук се намират хиляди оправдания защо не могат да се налагат и събират глобите, а там просто всичко си работи работата и не се търсят оправдания.
                      Ама тук е така, там е на инак и те така...
                      Тъй че плащай по-бързо и другия път гледай по-сериозно и внимателно къде и как паркираш, най-добре само на паркинг.
                      ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                      Коментар


                      • #26
                        От: Вдигнаха ми колата с паяк във Виена - 274 € - какво ако не платя?

                        Първоначално публикуван от D-MAX Преглед на мнение
                        ......
                        Единственото, за което съжалявам, че тук се намират хиляди оправдания защо не могат да се налагат и събират глобите, а там просто всичко си работи работата и не се търсят оправдания.
                        Ама тук е така, там е на инак и те така...
                        Да, ама в Австрия, Франция, Германия и т.н. местния жител като иде да живее от Лион във Париж или от Виена в Грац, първото което прави е да си смени адреса и да уведоми властите. Щото после боли повече и от глобата за паркирането. А тука има сигурно 1 милион души, които живеят на отдавна несъществуващи адреси и като ги глобят после плачат " ама никой не ме е търсил". Каква е тая скапана държава, да те осъдят без да знаеш....

                        Коментар


                        • #27
                          От: Вдигнаха ми колата с паяк във Виена - 274 € - какво ако не платя?

                          Това последното е постигнато много лесно - просто по пощата се получават и неща, от които човек има полза, и е заинтересуван да ги получи.
                          Примерно в банката при откриване на сметка, искат свидетелство за адресна регистрация, и при смяна на адрес пак ходиш та ги уведомяваш. За здравна каса също, и за какво ли не.
                          Карта да здравна каса, карти от банки, застраховка на колата...Всичко се получава по пощата.
                          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                          Коментар


                          • #28
                            От: Вдигнаха ми колата с паяк във Виена - 274 € - какво ако не платя?

                            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                            ... не плащай, изчакай
                            Съвет от Гагич: имайте предвид, че чувството му за хумор е по-силно от любовта му към ближния
                            Съвет от Гагич по въпроси за дълг и плащане: имайте предвид че той работи ЧСИ. Може да ви каже да не плащате защото знае че няма кой да ви накара, ама може и просто да си търси нов клиент

                            Коментар


                            • #29
                              От: Вдигнаха ми колата с паяк във Виена - 274 € - какво ако не платя?

                              Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                              Това последното е постигнато много лесно - просто по пощата се получават и неща, от които човек има полза, и е заинтересуван да ги получи. ...
                              То и тука така. Въпрос на нагласи, обаче.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Вдигнаха ми колата с паяк във Виена - 274 € - какво ако не платя?

                                А кога ще станем и ние, като в Юропата... много пъти ми се е случвало да казвам на някой нахал, че паркира на инвалидно място и почти винаги реакцията е "чи ко?".
                                "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X