Обява

Свий
Няма добавени обяви.

NISSAN X-Trail 2.0 Грешка P0037

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • NISSAN X-Trail 2.0 Грешка P0037

    Здравейте колеги , от скоро има следния проблем светна ми чека колата е X-Trail 2.0 бензин 140к.с.,2003г. ,закачих колата и показа тази грешка P0037 - HO2S Heater Control Circuit Low Bank 1 Sensor 2 , изтривам я и след 2-3 мин. пак светва чека със същата грешка,няма промяна в работата на мотора .Трия грешката изключвам я от буксата и при изключена букса пак след 2-3- мин. същата грешка ,според вас дали е заминала сондата или е другаде проблема .Махнах катализатора преди 10тина дена тогава даде грешка P0420 Catalyst System Efficiency Below Threshold (Bank 1) нормално ,сложих втулка на сондата карах седмица без проблем ,до оня ден . Не знам има ли връзка тази грешка P0037 с махнатия катализатор ,това че толкова бързо излиза и ,че при откачена букса пак е същото ме навежда на мисълта ,че е сдала багажа. Като я сваля и като я разклатя нещо вътре трака ,не знам така ли трябва да е .Като я свалях заради катализатора май не беше така .Ще съм благодарен ако някой даде мнение по въпроса .

  • #2
    От: NISSAN X-Trail 2.0 Грешка P0037

    Подгряването е заминало най-вероятно и не, не мисля че трябва да трака. То малко е късно, ама P0420 не означава, че катализатора е запушен а означава, че вече не може да доизгаря неизгорялото гориво и втората ти ламбда сонда, тази тракащата е отчитала наличие на кислород в сместа или иначе казано е показвала ниско напрежение. Според мен карай смело, втората ламбда сонда е сложена да следи работата на катализаторите, като в най-лошият случай влияе на смесообразуването най-много с 5-6 %. Режи и кабелите и не се занимавай със смени.

    Коментар


    • #3
      От: NISSAN X-Trail 2.0 Грешка P0037

      1-во не тряаа да дрънчи
      2-ро моето мнение за тази интервенция е че така се вдига температурата на самата сонда.... Но това е многа спорна тема...
      3-то пак мое мнение ако не ти пука за лампата на колата подгряването и трябва съвсем на студено само.. аз бих си я карал така. .

      Коментар


      • #4
        От: NISSAN X-Trail 2.0 Грешка P0037

        Благодаря за бързия отговор .Да разбирам ли, че сондата е здала багажан ... Дразни ме тази лампа и то много ,ако според вас причината за това е тя и няма връзка махнатия катализатор ще я сменя с нова. А бях чел в форума на нисан и руски форум ,че катализатора точно на този модел бил проблемен , разпрашавал се и понеже е доста близо до колектора някак връщало и чупел морота. Затова най вече го махнах ,а колко е вярно незнам ама....

        Коментар


        • #5
          От: NISSAN X-Trail 2.0 Грешка P0037

          След като вече си таковал мамата на католизатора трудно ще изгасиш лампата с нова сонда... По скоро да се махне софтуерно

          Коментар


          • #6
            От: NISSAN X-Trail 2.0 Грешка P0037

            Най-добре софтуерно. По-принцип на сериозните диагностични софтуери, които са специално за определена марка автомобили, има функция когато ти изпише определена грешка да я изтриеш, но има и функция грешката да не се изписва повторно, тоест тя си е там просто да не се отчита и да не ти свети таблото. За Нисан мисля, че софтуера се казваше Нисан консулт нещо си. Може да звъннеш в Нисан и ги попитай, едва ли ще ти вземат някакви страшни пари.

            Коментар


            • #7
              От: NISSAN X-Trail 2.0 Грешка P0037

              мой познат има същия нисан , махна катализатор има същата сложена втулка на сондата и не му свети чека не е махано нищо софтуерно, а и на мен не ми светеше 6-7 дена ,не знам не ми се дават излишни пари за проба грешка ама ще ги прежаля някак си май ,а до колкото знам на тези модели не можа да се махне софтуерно ,ще питам тези дни в Нисан ,но първо ще пробвам с нова сонда ....

              Коментар


              • #8
                От: NISSAN X-Trail 2.0 Грешка P0037

                Грубо казано, в днешно време много трудно може да се намери нещо на което да не може да му се махне нещо.като отбелязвям че не съм се ровил в този мотор...

                Коментар


                • #9
                  От: NISSAN X-Trail 2.0 Грешка P0037

                  Дано може ,ще питам и ще пиша ,а що се отнася до сондата разрових се из интернет и я намерих за 42лв. на Денсо с доставката ,само дето ще дойде след месец ама бърза работа нямам де...

                  Коментар


                  • #10
                    От: NISSAN X-Trail 2.0 Грешка P0037

                    Проблема е решен след смяна на сондата.

                    Коментар


                    • #11
                      От: NISSAN X-Trail 2.0 Грешка P0037

                      Първоначално публикуван от mtiholov Преглед на мнение
                      Проблема е решен след смяна на сондата.
                      Съжалявам за късния отговор, но хубавото е, че грешката е отстранена.

                      Същия проблем имах с Тойота 1.8 бензин. Не съм пипал катализатора, но вдигна грешката за прекъснато подгряване на втората сонда. Без промяна на вървежа, и връщане на грешката 10-15 минути след изтриване.

                      Втората сонда служи да следи работата на катализатора и за да са обективни данните които праща на компютъра се подгрява нарочно с вградения реотан. Сондата не дава сигнал непрекъснато, компютъра я чете през интервали от време, и тогава пуска подгряването.

                      В моя случай сондата е скъпа и смяната не гарантира, че нова сонда със стар катализатор няма да вдигне друга грешка. За да не ме дразни лампата на таблото сложихме мощно съпротивление (12 ома, 15 вата) във веригата на подгревателя с цел симулиране на реотана и вече два месеца е ОК. За различните модели сонди стойността на съпротивлението което симулира реотана е различно.

                      Поздрави,
                      Георги
                      АИГ-Заваряване ООД
                      Производител на заваръчни апарати "DEL"
                      http://www.aigwelding.com
                      0889 522 036

                      Коментар


                      • #12
                        От: NISSAN X-Trail 2.0 Грешка P0037

                        Тя и моята оригинална ( NGK)е скъпа към 300 лв. който няма как да дам и с тази ако не беше станало щях да търся друг вариянт ,не я знам и колко ще изкара... за тея пари

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X