Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Прекратяване на трудовите отношения?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Прекратяване на трудовите отношения?

    Здравейте,
    обръщам се за съвет към Вас защото знам, че тук има много вещи хора по много теми. И така казуса ми е следния имам взаимоотношения с моя работодател като те се базират на постоянен трудов договор фирмата обаче бавно но сигурно отива към фалит и вече ми е забавила 2 цели трудови възнаграждения. И понеже много съм и набрал на тази фирмица защото ми трови нервите за пореден път та искам прекратяването на взаимоотношенията ни да е паметно и разбира се да извлеча максимални дивиденти като за последно! Решил съм да напусна по чл. 327, ал. 1, т. 2 КТ по който член ми се полага една заплатата като обещетение + дължимото ми и имам право на платена борса. Въпроса ми е има ли някой друг член по който мога да напусна съответно с по големи обещетения и право на платена борса защото както казах не искам да се прецакам? Бях достаъчно време толерантен към трудните моменти на фирмата ама то не се търпи
    Последно редактирано от Ясен; 05-07-18, 16:33. Причина: форматиране заради което не се чете

  • #2
    От: Прекратяване на трудовите отношения?

    Трудовият договор, реалната заплата ли отразява?

    Коментар


    • #3
      От: Прекратяване на трудовите отношения?

      Само да не се окаже, че "обстоятелствата са независещи от работодателя"... че тогава "члена" не важи.
      Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
      Drag Grand Canyon Daily
      Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
      LZ1JYM

      Коментар


      • #4
        От: Прекратяване на трудовите отношения?

        А, да - желанието за паметно напускане влиза в леко противоречие със желанието да не се прецакаш.

        Коментар


        • #5
          От: Прекратяване на трудовите отношения?

          При паметно напускане не се гонят дивиденти,няма смисъл.Като си решил да е паметно го направи такова без да чакаш или се надяваш на облаги.Просто издебни момента ,когато е кофти.Ценни хора се дооценяват ,когато не са ти под ръка и ги няма!Това от опит!Етиката на работодатели БГ е много далече назад в годините.Не за всички се отнася разбира се,но болшинството.Липсата на кадри започва да ги изкарва от летаргията ,своеволията по нарушаване на кодекс и закон!
          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

          Коментар


          • #6
            От: Прекратяване на трудовите отношения?

            Молбата за творчески прочит на КТ върви ръка за ръка с молбата за повече подробности относно работодателя и естеството на работата...

            Не ти е осигурил армирани ръкавици при работа с опасни изделия? Че найш как реже лист принтерна артия... )))

            Ако пък има разписка удостоверяваща разлика в реалният и осигурителният доход... Ахъм. )).

            Никой не го чете фнимателно това КаТе. ))
            - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
            - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

            Коментар


            • #7
              От: Прекратяване на трудовите отношения?

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              Трудовият договор, реалната заплата ли отразява?
              Трудовия договор отразява реалната брутната заплата.

              Няма как при сключен трудов договор неизплащането на трудовото ми възнаграждение да е независещо от работодателя аз имам сключен договор с него това го задължава да спазва условията без да ме късае от къде той ще намери парите.

              Защо при паметното ми напускане да не си гоня интересите(дивидентите) нещо не схванах? Незаменими хора няма има трудно заменими така, че не мога да им направя мръсно като напусна в кофти момент предпочитам да им взема колкото може повече пари и да се приключва с това предприятие и да си търся късмета другаде. А и както казах фирмата фалира така, че липсата на кадри няма да ги трогне дори съм сигурен, че няма да назначат нов човек на мое място като махна.

              Ако някой е запознат с нещо по различно от чл. 327 което да е свързано с забавени трудови възнаграждения?

              Коментар


              • #8
                От: Прекратяване на трудовите отношения?

                1 месец забава ти е достатъчен.

                ПС: извинявай, видях, писал си. Длъжност: "технолог" работодател: "Спарки".

                Фалират казваш значи, а? ))

                ППС: договорът касае не само парите
                Последно редактирано от deyan_h; 05-07-18, 19:56.
                - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                Коментар


                • #9
                  От: Прекратяване на трудовите отношения?

                  Паметно напускане и трудови облаги са две несъвместими неща.Паметно за теб или работодателя?
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • #10
                    От: Прекратяване на трудовите отношения?

                    Първоначално публикуван от deyan_h Преглед на мнение
                    1 месец забава ти е достатъчен.

                    ПС: извинявай, видях, писал си. Длъжност: "технолог" работодател: "Спарки".

                    Фалират казваш значи, а? ))

                    ППС: договорът касае не само парите
                    Да фалират от години и края наближава.


                    Знам, че и един ден след датата от договора е достатъчен за чл.327 но питам за нещо повече но явно няма такова....

                    Паметно за мен работодателя няма с какво да го трогна....

                    Коментар


                    • #11
                      От: Прекратяване на трудовите отношения?

                      По тази точка не. Но може да огледаш към условията за труд...

                      И да пробваш с договаряне, примерно да те освободят без предизвестие по желание на работодателя.... ??
                      Получаваш дължимите заплати за неспазеното предизвестие + неизплатените.


                      ПС: те от поне 30 години фалират, и все не успяват)) То в Ловеч май по-добре се справят с болгарките, отколкото с фалитите ))


                      Някои хора изнудване му викат на това, други договаряне, трети- рационално използване на наличните опции...

                      Някой път ще ви разкажа за зачуканата ми сестра )))
                      Последно редактирано от deyan_h; 05-07-18, 20:27.
                      - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                      - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Прекратяване на трудовите отношения?

                        Първоначално публикуван от Coolpapabel Преглед на мнение
                        Трудовия договор отразява реалната брутната заплата.

                        Няма как при сключен трудов договор неизплащането на трудовото ми възнаграждение да е независещо от работодателя
                        Определено има как. Примерно да не се явиш в касата на фирмата да си вземеш заплатата. Да си закрил банковата сметка. Такива неща.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Прекратяване на трудовите отношения?

                          С условията на труд ще е трудно и бавно плюс това не мисля ,че има проблем с тях и нещо сериозно за което да се хвана. Ясно остава 327 и това е...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Прекратяване на трудовите отношения?

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            Определено има как. Примерно да не се явиш в касата на фирмата да си вземеш заплатата. Да си закрил банковата сметка. Такива неща.
                            Споменатите от теб неща едва ли са сериозно основание защото ако е така всеки който иска да напусне дадено предприятие ще може да го прави незабвано без предизвестие на деня по чл.327 да има една заплата обещетение и право на платена борса и всичко това само като си закрия банковата сметка..... не вярвам.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Прекратяване на трудовите отношения?

                              Първоначално публикуван от Coolpapabel Преглед на мнение
                              Паметно за мен работодателя няма с какво да го трогна....
                              В такъв случай ,аз съм твоя човек,(консултант)

                              Първо се натикваш като мотика,забираш един оркестър и право на работното място.Може и една две танцьорки да забереш ...от там нататък ,не само ти,ами и работодателя ще те помни.
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X