Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Daihatsu Feroza - мнение - гуми и джнати

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Daihatsu Feroza - мнение - гуми и джнати

    Здравейте колеги.

    В момента търся да си купя Daihatsu Feroza за лов, риболов и ежедневно каране из село. Та участъка където ловуваме е равнинен, нямаме баири, склонове, дерете и такива работи. Трябват ми гуми за кал, понеже зимата от дърварите стават коловози и има доста кал. Та гуми с джанти от лада нива пасват ли на Дайхацуто ? Дали ще опират някъде ? Или предложете някакви гуми. Мисълта ми да се спра на тези гуми от лада са, че са 16 цола, моста ще се повдигне малко, гумите са 185/80/16 / мисля че така бяха / . Ще съм Благодарен да ми помогнете при избора.

  • #2
    От: Daihatsu Feroza - мнение - гуми и джнати

    Ще станат.

    Коментар


    • #3
      От: Daihatsu Feroza - мнение - гуми и джнати

      Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
      Ще станат.
      Дали ще станат ? Някой пробвал ли е ?

      Коментар


      • #4
        От: Daihatsu Feroza - мнение - гуми и джнати

        Джантите ще станат като междуболтово разстояние. Като централен отвор също вероятно. Не разбирам идеята обаче, с колко ще повдигнат.
        Your conscience is all you can take to your grave.

        Коментар


        • #5
          От: Daihatsu Feroza - мнение - гуми и джнати

          Ами на Дайхацуто цолажа е 15, а на нивата 16. Няма ли да се вдигне макар и минимално ?

          Коментар


          • #6
            От: Daihatsu Feroza - мнение - гуми и джнати

            Първоначално публикуван от Иван.Иванов Преглед на мнение
            Ами на Дайхацуто цолажа е 15, а на нивата 16. Няма ли да се вдигне макар и минимално ?
            Ако караш само по джанти - да, ще се вдигне! Лично обаче, досега не съм виждал някой да кара само по джанти и на четирите колела.

            Повдигането се определя както от размера на джантата, така и от размера на гумата - ако забиеш едни нископрофилни 16 ефекта ще е обратен на желания от теб. В конкретния случай - изясняваш си размера на гумите, които ще сложиш ако избереш 16' джанти и този, който би сложил на 15' и смяташ (има калкулатори в Интернет за по-лесно).

            Както е известно джантата има и други характеристики освен цолажа и те също са интересни - може да потърсиш характеристиките на оригиналните джанти на нива (на мен не ми се занимава) и на фероза ( има ги в сервизното ръководство). На пръв поглед джантите на Нива са с доста положително ЕТ и са по-тесни от тези на фероза - в резултат ще си имаш теснолинейка изглеждаща комично (лично мнение).

            Ако имаш налични джанти с гуми от нива, когато вземеш Фероза ги сложи за проба и ще си отговориш на всички въпроси, но да ги купуваш специално - лично за мен е безсмислено - ще ти стъпят на цена поне колкото читави гуми за оригиналните джанти на Ферозата.
            Keep the shiny side up, all four on the floor and with any luck I will see you on the trail!
            Daihatsu Feroza F300 1.6 16V

            Коментар


            • #7
              От: Daihatsu Feroza - мнение - гуми и джнати

              Благодаря за мнението

              Коментар


              • #8
                От: Daihatsu Feroza - мнение - гуми и джнати

                Зимата за лов предимно в гората с какви гуми е по добре 195/80/15 или 215/75/15 !!!

                Коментар


                • #9
                  От: Daihatsu Feroza - мнение - гуми и джнати

                  205/80/16 или 215/80/15
                  Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                  Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Daihatsu Feroza - мнение - гуми и джнати

                    Първоначално публикуван от Иван.Иванов Преглед на мнение
                    Здравейте колеги.

                    В момента търся да си купя Daihatsu Feroza за лов, риболов и ежедневно каране из село. Та участъка където ловуваме е равнинен, нямаме баири, склонове, дерете и такива работи. Трябват ми гуми за кал, понеже зимата от дърварите стават коловози и има доста кал. Та гуми с джанти от лада нива пасват ли на Дайхацуто ? Дали ще опират някъде ? Или предложете някакви гуми. Мисълта ми да се спра на тези гуми от лада са, че са 16 цола, моста ще се повдигне малко, гумите са 185/80/16 / мисля че така бяха / . Ще съм Благодарен да ми помогнете при избора.
                    Гледай диаметъра на гумата,а не цолажа.
                    Конкретно за лов,коловози,кал ти препоръчвам "Форуърд Сафари" 215/90-15.
                    Гумата е изпитана на Фероза.
                    Това е УАЗовата 31ца за кал.
                    Клиренс с нея под задния Ферозов диф-26см!!!
                    Отпред....-според натягането на торсиона,но гарантирано над 30см.!
                    П.П.Тези гуми и джанти от Лада Нива са голям компромис....-а и са ниски и няма да ти вършат работа в коловозите!
                    Гарантирам...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Daihatsu Feroza - мнение - гуми и джнати

                      Просто ме послушай за горния съвет за избор и размер на гуми и няма да съжаляваш!
                      Познавам добре проходимостта на Фероза.
                      С гуми под 76-77см. в диаметър си е мъка-ресорите отзад са под моста и яко дерат в коловозите.
                      Освен това с Нивовите джанти ще стане още по-тясна,оттам и нестабилна.
                      За УАЗовите гуми не се плаши-моторчето е слабичко, но пък имаш 5.28:1 мостове,които в голяма степен компенсират и ще се движиш с прилична динамика!
                      В гората на по-сериозните места-(наклони) с тази раздатка с 1.75:1 на бавните ще си единствено и само на 1ва бавна,но се свиква,та сложи си 31ци и няма да съжаляваш!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Daihatsu Feroza - мнение - гуми и джнати

                        Колеги темата е малко стара, но няма смисъл да пускам нова, въпроса ми е някой карал ли е с 255/60- 15 шосейни, сега съм със 235/75-15 зимни сафарита, за момента са ми добре, но за лятото ще са ми тежки понеже карам доста по асвалт. Та въпроса ми е дали ще му поолекне малко на джипа с този размер или ще стане още по тромав заради широчината. Идеята ми е да си запази височината и да не изглежда като лагерна количка, затова съм набелязал тези
                        Some call it a hobby, we call it a way of life!
                        Това че срещу теб са най-добрите, не означава, че трябва да се отказваш!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Daihatsu Feroza - мнение - гуми и джнати

                          Неподходящ размер-въобще няма да му олекне-даже напротив!
                          Търси 30х9.5-15 АТ.
                          Хем ще запазиш височината-(даже ще станеш още лееекичко по-висок),хем са оптимално широки за Фероза...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Daihatsu Feroza - мнение - гуми и джнати

                            Здравейте, от скоро съм горд собственик на Дайхатсу Фероза. Започнаха приготовления за обслужване и не на последно място въпрос за нови гуми.
                            Искам да попитам, тъй като джипчето е в стоковия си вариант, не е повдигано, а аз съм се насочил към гуми safari 510 215/90/15. Ще имам ли проблем с качене по калници и при завой и не на последно място какво ще е натоварването за двигателчето и трансмисията.
                            п.п Изчетох доста теми но никъде не видях детайлно коментиране за тези гуми. Иначе срещам клипчета из нета, на дайхатсу със въпросните Safari
                            Благодаря предварително!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Daihatsu Feroza - мнение - гуми и джнати

                              Не вярвам да има проблеми.
                              Your conscience is all you can take to your grave.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X