Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Daihatsu Feroza - мнение - гуми и джнати

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Daihatsu Feroza - мнение - гуми и джнати

    Има ли някой които да кара стакива гуми. Възможно ли е да се счупи диференциала или раздатката с тях.

    Коментар


    • #17
      От: Daihatsu Feroza - мнение - гуми и джнати

      Аз карам моята със Сафари 530 (еквивалента на Медвед ) в размер 235/75/15. Които си избрал са съвсем малко по-високи и едва ли са по-леки. Досега проблеми с трошене не съм имал с моята. Е, зависи от какво искаш от нея. Няма нещо, което не се троши. Трошил съм преден диф с Кобри 235-ци. Задкормилното също има голяма роля в трошенето.
      Раздатката трудно ще строшиш. Най се трощи преден диф и карета. С другите агрегати няма проблеми.
      Освен фактът, че добива динамика на тролей и разход на Боинг.
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • #18
        От: Daihatsu Feroza - мнение - гуми и джнати

        Първоначално публикуван от matence Преглед на мнение
        Възможно ли е да се счупи диференциала или раздатката с тях.
        Напълно е възможно.
        Както е напълно възможно и обратното.
        Ако я караш не много агресивно, с избягване на препатствията доколкото може, а когато поаднеш в такова да не те хапе щъркела, а да караш разумно-може да не счупиш нищо.
        И обратно-ако те влече да раздаваш газ, и ако не иска да мине отнякъде-да и кажеш "Ей сега ще видиш дали няма да излезеш"-чупенето на разни железа е повече от сигурно.
        Няма машина която да не се чупи, особено когато я назлобим и искаме да работи много над това за което е предназначена.

        Общо взето-чупенето не идва заради гумите, а заради щофьора.
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #19
          От: Daihatsu Feroza - мнение - гуми и джнати

          Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
          Аз карам моята със Сафари 530 (еквивалента на Медвед ) в размер 235/75/15. Които си избрал са съвсем малко по-високи и едва ли са по-леки. Досега проблеми с трошене не съм имал с моята. Е, зависи от какво искаш от нея. Няма нещо, което не се троши. Трошил съм преден диф с Кобри 235-ци. Задкормилното също има голяма роля в трошенето.
          Раздатката трудно ще строшиш. Най се трощи преден диф и карета. С другите агрегати няма проблеми.
          Освен фактът, че добива динамика на тролей и разход на Боинг.
          Това зза динамиката и за разхода много ми хареса,Сашка!Страшно духовит си по някога!

          Коментар


          • #20
            От: Daihatsu Feroza - мнение - гуми и джнати

            Карам заедно с Ферози от вече 3 години.
            Едната беше именно със Сафари 510,размер 215/90-15,другата със Сафари 530,размер 235/75-15.
            И двете чупиха преден диф вече по няколко пъти.
            За мен проблема НЕ е в това,че дифа е толкова слаб или гумите много агресивни, колкото факта,че Ферозата е доста скоклива на екстремни места, особенно ако е с понатегнат торсион.
            На стръмен, неравен наклон предните гуми лесно губят контакт с терена и това съчетано със "заварен" педал на газта води до пръснат преден диф или изронени сателити и планети!
            Аз също карам със Сафари 510.
            Износих вече 2 комплетка и за тая Зима ще си заръчвам трети.
            На същите места досега не съм чупил диф,но моята кола,поради по-дългото междуосие и пружинно окачване е с доста по-добро поведение на екстремен наклон-(има по-голям ход на разпъване,не скача,не блъска....).
            Конкретно за гумата-много добра откъм проходимост в кал/сняг по горите.
            Казано с други думи,ако си познаваш джипа и знаеш,че с това торсионно окачване не е подходящ за стръмни екстреми, просто така от буксуване в кал/сняг с 4 гуми на земята диференциал няма да счупиш,ако ще да си затънал и до праговете!!!
            Последно редактирано от Янко Желязков; 07-09-19, 01:06.

            Коментар


            • #21
              От: Daihatsu Feroza - мнение - гуми и джнати

              Съгласен с Янко.
              Your conscience is all you can take to your grave.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X