Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Премахнат дпф на хюндай туксон

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Премахнат дпф на хюндай туксон

    Здравейте, имам въпросното возило и още се опознаваме. При покупката продавача ми каза, че въпросния филтър е премахнат грамотно и няма проблеми с него. Но от време на време ще излиза чека. Чека излиза и грешката Р1407 , но дали припремахването софтуерно трябва да излиза . Притесняваме варианта с пълненето на картера с нафта. При излизането на сигнализацията не се променя работата на двигателя според мен. Ако някой е праеил тази интервенция моля да сподели ,аз уж си гледам нивото на маслото ама страх лозе пази.

  • #2
    От: Премахнат дпф на хюндай туксон

    На моята киа филтъра е премахнат преди повече от година (да не кажа повече от ) и чек не ми е светвал. Ако е грамотно направена софтуерната интервенция не би трябвало да ти излиза грешка свързана с филтъра.
    Двигателя е 2.0 crdi 140кс, мисля и на туксона е същия.
    I'm not Lost, I'm Discovering !

    088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

    Коментар


    • #3
      От: Премахнат дпф на хюндай туксон

      Това с вкарването на гориво в маслото пък защо? Това се получава на затлачени ДПФ-и. Като е спрян и софтуерно цикъла за почистването, няма от къде да ти вкарва гориво в маслото.
      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

      Коментар


      • #4
        От: Премахнат дпф на хюндай туксон

        И аз го имам този проблем от време на време със същия автомобил и след като ми го премахнаха ДПФ-а.
        И при мен започна да излиза след като ми го премахнаха .
        До преди месец имах всекидневни служебни пътувания по магистрала. Тогава на 2-3 пътувания ми светваше чека и грешка P1407.
        Накрая даже хванах и някаква закономерност: при 3-4-5 минутно каране малко над 2000 оборота и леко нанагорно. Следва изчистване на грешката и така.
        Сега в града нямам проблем(поне чека не свети ).

        Коментар


        • #5
          От: Премахнат дпф на хюндай туксон

          Здравейте, по точно незнам в действителност какво са направили. Колата си се движи нормално при светването на лампата. Затова се чудя как да постъпя.

          Коментар


          • #6
            От: Премахнат дпф на хюндай туксон

            Я кажете, ама честно, след като сте махнали филтрите, след зашалване на какво мирипе и колко пушат вече колите?

            Коментар


            • #7
              От: Премахнат дпф на хюндай туксон

              Здравейте, не мога да кажа да ли пуши ако правилно съм разбрал, при форсиране на място пушене не съм видял при каране не мога да кажа. Поне не съм с този проблем само аз и май го има това и при мен над 2000 оборота да изчезва чека. Притесних се, заради сигналите на хора със същия двигател , който споделят възможността да се смеша нафта и масло и затова пуснах темата. При мен масълцето е под максимума и горе долу там си беше преди предната проверка.
              Последно редактирано от a_andreew; 04-07-18, 11:42. Причина: Редактиране

              Коментар


              • #8
                От: Премахнат дпф на хюндай туксон

                Това със мешането на нафта и масло е при 99% от всички коли с ДПФ. На 3.0 ТДИ на VW на смяна точиш поне 1-1,5л повече от колкото си налял. ОБАЧЕ, махнеш ли филтъра, започва да пуши и да смърди на яйця от ауспуха.
                Вече има машини в БГ, които го перът филтъра, и резултата е много добър. Сваля се, и се вкарва в специална машина която го изпира.
                Друго важно нещо е, да не се прекъсват циклите на регенерация.

                В един друг форум, имаше снимки на Шкода таксита, карани в Англия, над 300 000км основно градско, живота на филтъра е около 65% оставащ. Правете сметката, за да се запуши, на колко км е колата, и как е карана ..

                Коментар


                • #9
                  От: Премахнат дпф на хюндай туксон

                  Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                  ...Правете сметката, за да се запуши, на колко км е колата, и как е карана ..
                  Ами моята е на 175000км и съм 200% сигурен, че е на толкова [emoji1]
                  Карана е повече софийско-градско. Припушване има в редки случаи след продължително висене по задръстванията и после като я настъпя до към 3500-4000об.
                  I'm not Lost, I'm Discovering !

                  088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                  Коментар


                  • #10
                    От: Премахнат дпф на хюндай туксон

                    Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
                    Ами моята е на 175000км и съм 200% сигурен, че е на толкова [emoji1]
                    Карана е повече софийско-градско. Припушване има в редки случаи след продължително висене по задръстванията и после като я настъпя до към 3500-4000об.
                    Как стигна до извода че ПДФ филтъра е запушен?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Премахнат дпф на хюндай туксон

                      Разликата между БГ и "запада" е не колко се кара, а С КАКВО се кара. ДПФ не е предвиден от поизводителя да се сменя докато колата е кола.
                      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Премахнат дпф на хюндай туксон

                        Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                        Разликата между БГ и "запада" е не колко се кара, а С КАКВО се кара. ДПФ не е предвиден от поизводителя да се сменя докато колата е кола.
                        От поне 10г , как веднъж не попаднах в б-я на кофти дизелово гориво от верига бензиностанция, която и да е? Имаше месеци с 5к км пробег из цялата страна, без да са подбирани специални обекти на верига.
                        Отделно, за толкова време, как нито един колега не е изреал за проблем с дизелова кола? И то само нови "капризни дизелови системи". Как става тоя номер, не знам!

                        п.с. Цялата галимация идва, че тук се карат коли с оставащ 5-10% макс 20% ресурс. И тръгват митовете и легендите ...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Премахнат дпф на хюндай туксон

                          Ти сега ще кажеш и че колите вървят еднакво с различните горива във и извън България.
                          Което както знаем не е никак вярно.
                          Няма страшно в умирачката...
                          Страшното е да си жив!...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Премахнат дпф на хюндай туксон

                            Никой не е казал, че с дизел от БГ колата ти се прецаква за 30-40к км. Тук колегите заговориха за % амортизация при работа с различни горива - чужди и родни. Само да кажа, че имам опит с "новите" дизели на ВАГ, трицилиндровите, та там много си проличава кога с какво караш.

                            Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                            От поне 10г , как веднъж не попаднах в б-я на кофти дизелово гориво от верига бензиностанция, която и да е? Имаше месеци с 5к км пробег из цялата страна, без да са подбирани специални обекти на верига.
                            Отделно, за толкова време, как нито един колега не е изреал за проблем с дизелова кола? И то само нови "капризни дизелови системи". Как става тоя номер, не знам!

                            п.с. Цялата галимация идва, че тук се карат коли с оставащ 5-10% макс 20% ресурс. И тръгват митовете и легендите ...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Премахнат дпф на хюндай туксон

                              Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                              п.с. Цялата галимация идва, че тук се карат коли с оставащ 5-10% макс 20% ресурс. И тръгват митовете и легендите ...
                              Поне моя опит с дизела е с автомобил закупен 2008г нов от магазина, аз съм първи и единствен собственик и само аз съм я карал, зареждал и обслужвал.
                              Та това с оставащите 20% ресурс в случая не важи.
                              Зареждал съм уж само хубава нафта от големи вериги и съм усещал разлика във вървенето от бензиностанция до бензиностанция въпреки че бяха от една и съща верига...
                              А до махане се стигна след като в продължение на няколко месеца започна все по-често да влиза в режим на регенерация и все по-често режима завършваше неуспешно. Отделно от това няколко съседи и познати осъмнаха с липсващи дпф и катализатори и заради това вместо да го сваля и почистя реших да го премахна. За годините през които имам въпросния автомобил няколко пъти съм правил диагностика + стенд на горивна с-ма и дюзи и смея да твърдя, че за сега всичко е в съвсем прилично състояние, филтри винаги съм сменял на 5000км горивен и въздушен и на 10000 маслен заедно с маслото.
                              Та след като горивната система е ОК но филтъра се задръства следва проблема да е от горивото + това, че я карам предимно градско...
                              I'm not Lost, I'm Discovering !

                              088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X