Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Частен учител - немски език

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Частен учител - немски език

    Не съм сигурен че това е правилния раздел, но не намерих по подходящ...

    Накратко - търся частен учител по немски език, в София. Тъй като се касае за 4 1/2 годишно дете - ще е добре да има опит в началната педагогика.
    Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

  • #2
    От: Частен учител - немски език

    Сериозна заявка.
    С пълното съзнание за ограничения ми мироглед, бих помолил от името на детето, ядрената физика да я оставиш за след осмата година.
    П.П. Бих продължил дискусията тук, за да не преча на темата.
    Последно редактирано от Тропчо; 03-07-18, 20:44.
    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

    Коментар


    • #3
      От: Частен учител - немски език

      Да потвърдя, че въпреки дискусията в темата на Тропчо, търсенето на учител си е още валидно.
      Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

      Коментар


      • #4
        От: Частен учител - немски език

        Да не си замислил да емигрираш
        Иначе чувам добри отзиви за алианса, не е частен учител, но пък с други деца обикновено е плюс
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #5
          От: Частен учител - немски език

          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
          Да не си замислил да емигрираш
          Иначе чувам добри отзиви за алианса, не е частен учител, но пък с други деца обикновено е плюс
          От мен емигрант не става. Не ми се получи на 22, на 42 вече нямам нито сили нито желание за втори опит.

          Просто, при сегашното трагикомично състояние на вишУтУ в БГ, ако някой ден малката реши че има желание за вишУ ще трябва да е дранг нах вестен.

          А иначе - държа на индивидуално обучение (демек - частен учител), имам си своите причини.
          Последно редактирано от windwarrior; 03-07-18, 22:13.
          Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

          Коментар


          • #6
            От: Частен учител - немски език

            Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
            От мен емигрант не става. Не ми се получи на 22, на 42 вече нямам нито сили нито желание за втори опит.

            Просто, при сегашното трагикомично състояние на вишУтУ в БГ, ако някой ден малката реши че има желание за вишУ ще трябва да е дранг нах вестен.

            А иначе - държа на индивидуално обучение (демек - частен учител), имам си своите причини.
            А аз на 42 тръгнах и по Сталински започнах да взривявам мост по мост . Ако малката иска да учи в немско ще има право първата година да го научи и след това да се занимава с другите си дела . Познавам няколко студента от университета в съседният град и те така са постъпили . Голямата ми дъщеря (14 годишна тогава ) при първата си година в немско училище беше в специална паралелка , а малката ( на седем тогава ) директно тръгна в първи клас като бе научила само азбуката и можеше да чете ,обаче не знаеше какво означава . В момента и двете учат в реномирани гимназии . Можеш да бъдеш сигурен че има огромна разлика в това какво е била и това какво е в момента Германия . Успех в начинанието !
            По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

            Коментар


            • #7
              От: Частен учител - немски език

              Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
              А аз на 42 тръгнах и по Сталински започнах да взривявам мост по мост . Ако малката иска да учи в немско ще има право първата година да го научи и след това да се занимава с другите си дела . Познавам няколко студента от университета в съседният град и те така са постъпили . Голямата ми дъщеря (14 годишна тогава ) при първата си година в немско училище беше в специална паралелка , а малката ( на седем тогава ) директно тръгна в първи клас като бе научила само азбуката и можеше да чете ,обаче не знаеше какво означава . В момента и двете учат в реномирани гимназии . Можеш да бъдеш сигурен че има огромна разлика в това какво е била и това какво е в момента Германия . Успех в начинанието !
              Поради невръстната възраст на реципиента вишУто в Германия е някъде в мъглявото бъдеще, и то ако въобще реши че и се учи вишУ.

              За момента приоритет ми е да и дам смислено средно образование, в България, без да я лишавам от детство, и да я превръщам в невротизиран бройлер-бележкаджия и да сложи очила в първи клас. Поради което съм се ориентирал към училища с по „мек” режим (правилния според мен баланс учене/свободно време), без да правят компромис с качеството на образованието. За съжаление и двете са профилирани с немски, поради което и търся учител, за да мога да я вредя в поне едно от двете.
              Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

              Коментар


              • #8
                От: Частен учител - немски език

                Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                Да потвърдя, че въпреки дискусията в темата на Тропчо, търсенето на учител си е още валидно.
                Имаш лично съобщение.Преди да заминем изкарахме един бърз А1 при нея.Много сме доволни.Завършила е и педагогика.Работила е с много деца.Не знам дали още преподава.
                Дизелов Jeep, не е Jeep.

                Коментар


                • #9
                  От: Частен учител - немски език

                  Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                  Сериозна заявка.
                  С пълното съзнание за ограничения ми мироглед, бих помолил от името на детето, ядрената физика да я оставиш за след осмата година.
                  П.П. Бих продължил дискусията тук, за да не преча на темата.
                  Аз лично мога доста дълго да говоря по темата , обаче не виждам сериозна причина . Нищо няма да променя , за себе си и за държавата в която живея . За момента колкото и да е лошо е по-доброто място за живеене на мен и на семейството ми .
                  Понякога ме е яд че има толкова огромна разлика в образователните системи . Има неща които аз съм учил , а тук не се обръща внимание . И в същото време има толкова много неща които аз съм учил и никога не ми се е налагало да ги ползвам . Знам обаче че колкото повече знаем толкова повече разбира ме колко малко знаем . Вярвам и се надявам да не сме направили грешен избор и да имаме успех при реализирането на децата .
                  По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Частен учител - немски език

                    Така де, обявата още е валидна, търсенето продължава.
                    Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Частен учител - немски език

                      Не е ли много раншко някак за дойчовски, или какъвто и да е друг, различен от Български език ?
                      0899 шест5313нула
                      За всекиго по нещо

                      Коментар


                      • #12
                        От: Частен учител - немски език

                        Защо различен от български?
                        Различен от майчин?
                        Колкото по-рано научи друг/и/ език /ци/ , толкова по-добре ще комуникира с хората.Човек , добре владеещ различен от майчиния език мисли на него.Не прави превод на ум.Това показва познаване и на манталитета на говорещите съответния език.
                        Колкото е по-възрастен човекът , толкова по-трудно се променя начинът му на мислене.
                        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Частен учител - немски език

                          Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                          Защо различен от български?
                          Различен от майчин?
                          Колкото по-рано научи друг/и/ език /ци/ , толкова по-добре ще комуникира с хората.Човек , добре владеещ различен от майчиния език мисли на него.Не прави превод на ум.Това показва познаване и на манталитета на говорещите съответния език.
                          Колкото е по-възрастен човекът , толкова по-трудно се променя начинът му на мислене.
                          А ако добре владее български, няма ли да комуникира с хора ? Ако в крайна сметка целта е "променяне на начина на мислене", както си се изразил, не коментирам...Айде променяйте ...
                          0899 шест5313нула
                          За всекиго по нещо

                          Коментар


                          • #14
                            От: Частен учител - немски език

                            Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                            Не е ли много раншко някак за дойчовски, или какъвто и да е друг, различен от Български език ?
                            Конкретно за дойчовския - обяснил съм вече как и защо. За други езици - тая вечер имахме мини скандал с жената. За турски ставаше на въпрос. Детето ми владее „англиЦки” по добре отколкото турски. Което е скандално, ИМХО.
                            Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Частен учител - немски език

                              Прекалено ранното учене на чужди езици понякога има негативни ефекти - трудно усвояване на материала в училище, примерно. От мешавицата се получава трудно разбиране на преподаваното. Не при всички, разбира се, но съм го виждал.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X