Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с мрежата на мобилен оператор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Проблем с мрежата на мобилен оператор



    Вкъщи (София) е по-бърз - 100Mbit download.
    Много по-бърз от домашния на А1 (екс-Близу), за сметка на това последния прекъсва често за периоди от няколко секунди до няколко минути.

    Практически навсякъде използвам hotspot от телефона - неограничен Виваком план за 60лв.

    От 1998 до 2017 - Мтел абонат. Нещата изглеждат неспасаяеми - нагли кретени в офисите, технически все по-зле. Ще местим всичко.


    Коментар


    • #47
      От: Проблем с мрежата на мобилен оператор

      А сега от къде е теста?

      Коментар


      • #48
        От: Проблем с мрежата на мобилен оператор

        Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
        Аз с изненада установих вчера, че вече има покритие, та даже и 3g. Не са ми се обаждали. В предвид краткия срок в който се възстанови покритието, дали се е самооправил проблема ?
        Значи нещо са подменяли. Нооо за всеки случай изчакай преди да почерпиш.

        Коментар


        • #49
          От: Проблем с мрежата на мобилен оператор

          Първоначално публикуван от todop Преглед на мнение
          нямаше предвид хората в курортите, а че клетката е възможно да е взета от място където се е крепял обхвата на ръба и са я сложили да помага там например между две други.
          И някой решава да я вземат за курорт като свършат резервните мобилни клетки примерно.

          В Търговище знам за една постоянно сложена мобилна клетка за вилната зона в ниското(предполагам че сигнала от върха не стига добре долу), заградено място е от почти всяка страна,може и да идва сигнал някак,но ако я махнат ще си е неудобно.
          Не се притеснявай. Всичките мобилни оператори имат резервен запас, както от мобилни, така и от "статични" базови станции. Мобилните се ползват точно, когато трябва повишен капацитет ( курорти, концерти, митинги, футболни мачове, нова година... ), а резервът от стационарни е в случай, че трябва да се замени някоя съществуваща.

          Коментар


          • #50
            От: Проблем с мрежата на мобилен оператор

            Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
            А сега от къде е теста?
            Порше Център, на бул. Брюксел.
            Зад Джъмбо на бул. България:



            Като географско покритие - нямам оплаквания.
            Ако някой иска да премеря конкретно място, да каже. В София



            Коментар


            • #51
              От: Проблем с мрежата на мобилен оператор

              В Софето и големите градове и трите оператора имат сравнително качествена услуга. Ако се разхождаш по Витоша позамери да видим как е положението.

              Коментар


              • #52
                От: Проблем с мрежата на мобилен оператор

                Благо действително много големи скорости на Downlink е хванал. Това си е за завиждане. Но важното е в планините как са. Ясно е че тия от А1 даже и след пускането на поредната си реклама, където полагат кабели и антени по ТВ са се усетили,че хората са почнали да им бягат като клиенти. Смятах да си правя договор за 2 години към тия от А1, но май действително ще се замисля доста,каквото и да ми обещават и пускат по рекламните си клипове. В рекламата те дават уж портал за клиентски оплаквания, за които даже са готови да те възнаградят с 500МБ обем данни, ако го ползваш. Има ли някой от тук присъстващите,който да се е възползвал от това да ги информира за лошото качество на услугата им?
                JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
                Тел: +359 887 847261

                Коментар


                • #53
                  От: Проблем с мрежата на мобилен оператор

                  Аз съм се оплаквал на Мтел... Веднъж за покритие, веднъж за суми.
                  За покритието 'ще проверим, ще вземем мерки' и т.н. И така - година, след което ги ритнах.
                  За сумите бе неколкократно по няколко казуса... При първия (надвзети суми) - 'няма се притеснявате, ще ги махнем'... И така - почти 6 месеца, докато им казах, че се махам заради неизпълнение на договора от тяхна страна (договорените цени )..
                  Тогава се размърдаха...
                  Вторият път - когато ми начислиха 'неустойки' над 2000лв... 'Ама то грешка станало'... Оправиха го сравнително бързо - договорът ми вече бе изтекъл, а аз бях спрял преводите и не им платих нито стотинка повече...
                  Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                  Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Проблем с мрежата на мобилен оператор

                    Първоначално публикуван от ivaningbg Преглед на мнение
                    Благо действително много големи скорости на Downlink е хванал. Това си е за завиждане. Но важното е в планините как са.
                    ...
                    На хижа Вихрен - от време на време хващаше LTE. Не съм мерил, но можеше да работи.
                    В циркусчето между Хвойнати, Муратов и Влахини езера имаше покритие.
                    В целия Мальовишки циркус не съм го хващал без покритие - под, около и над Злия зъб и околните върхове.
                    На хижа Мальовица е 6, работи се.
                    Виж, на Витоша сравнително отдавна не съм бил извън ски зоната
                    На Офелиите е ОК.



                    Коментар


                    • #55
                      От: Проблем с мрежата на мобилен оператор

                      Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
                      В Софето и големите градове и трите оператора имат сравнително качествена услуга. Ако се разхождаш по Витоша позамери да видим как е положението.
                      А това е домашният ми нет. Честичко прекъсва.
                      Плюс, с консумация 40GB и нагоре, с Мтел започва да става...ммм...три пъти по-скъпо




                      Коментар


                      • #56
                        От: Проблем с мрежата на мобилен оператор

                        Познах, че се е самоуправило...





                        Коментар


                        • #57
                          От: Проблем с мрежата на мобилен оператор

                          Да не е паднала мрежата на Вива нещо? Телефона показва наличие на сигнал, но при опит за набиране изписва няма покритие.
                          За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                          0878 79 20 61 Борис

                          Коментар


                          • #58
                            От: Проблем с мрежата на мобилен оператор

                            На мен пък от миналата седмица, при набиране на А1 номера от чужбина, ми дава Номерът не съществува или е грешен??? Набирам по 30 пъти, преди да пробие. Някой някво инфо???

                            Коментар


                            • #59
                              От: Проблем с мрежата на мобилен оператор

                              Първоначално публикуван от MFr Преглед на мнение
                              На мен пък от миналата седмица, при набиране на А1 номера от чужбина, ми дава Номерът не съществува или е грешен??? Набирам по 30 пъти, преди да пробие. Някой някво инфо???
                              Имах точно този проблем при преминаване от Виваком към Мтел.... Обаждах им се поне 10 пъти в продължение на 3 месеца... Накрая нещата се оправиха, но не знам дали просто някой сървър рефрешна или нещо направиха, но решиха проблема..
                              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Проблем с мрежата на мобилен оператор

                                Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
                                В Софето и големите градове и трите оператора имат сравнително качествена услуга. Ако се разхождаш по Витоша позамери да видим как е положението.
                                Върло съм доволен от Виваком. На село в планината преди 2 години 3G се появяваше спорадично, кога го довее вятърът. А сега 4G ...

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:viva1.jpg
Прегледи:1
Размер:34.9 КБ
ID:5797829

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:viva2.jpg
Прегледи:1
Размер:38.9 КБ
ID:5797828

                                Две замервания с няколко часа разлика.
                                Ние не сме неутрални!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X