Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с мрежата на мобилен оператор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Проблем с мрежата на мобилен оператор

    Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
    А китайските космически станции и със захранване падат и пак са куп желязо.Със захранване или не който си има покритие си има.Интересно как в Гърция покритието и качеството на сигнала е на супер ниво ,а у нас не.Става въпрос за Ментел ,А1!
    Какъв ментел в Гърция?

    Коментар


    • #32
      От: Проблем с мрежата на мобилен оператор

      Първоначално публикуван от KingofROAD Преглед на мнение
      А откъде го захранват? Не знам колко точно консумира една клетка, но без захранване и МКС е купчина безполезно железо.
      Би трябвало да е стандартното собствено автономно захранване, каквито ползват за райони без ел-мрежа (батерия/генератор, управлявани/следени и дистанционно - само периодично добавяне на гориво)... Кабели към него няма със сигурност.
      Представлява затворен контейнер с антените, вдигнати на мачта, захваната на самия контейнер с разпорки...
      Тази година не съм се заглеждал дали е там, но ако са го докарали - ще го щракна
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • #33
        От: Проблем с мрежата на мобилен оператор

        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
        Какъв ментел в Гърция?
        Връзката става между техния оператор и ментел,когато звъниш дома!
        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

        Коментар


        • #34
          От: Проблем с мрежата на мобилен оператор

          Ето това са допълнителните клетки за временно натоварени райони... За съжаление отворкото с мерцедеса е спрял и не се вижда колесара - двуосов с изнасящи се опори в четирите ъгъла, за които са хванати разпорките на антенната мачта...
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:telenor.jpg
Прегледи:1
Размер:1.05 МБ
ID:5793832
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • #35
            От: Проблем с мрежата на мобилен оператор

            Една мобилна на Мтел...Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00255.JPG
Прегледи:1
Размер:39.9 КБ
ID:5793836Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00256.JPG
Прегледи:1
Размер:80.8 КБ
ID:5793837
            На нас клиренс ни трябва , не скорост

            Коментар


            • #36
              От: Проблем с мрежата на мобилен оператор

              Преди 13 години, като работех там, повечето станции на Глобул извън населените места бяха на автономно захранване. Скоро отново попаднах случайно на такава и се учудих, че още не са вързани.

              Коментар


              • #37
                От: Проблем с мрежата на мобилен оператор

                Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                Тук във Варна гледам до нас от няколко години Теленор докарва едно ремарке - клетка и го слага на паркинга до плажа (не му маха гумите, щото иначе трябва да взема разрешение за обект, пък така - паркирал си е
                Така покриват допълнителното натоварване...
                ... за сметка на покритието в някой не толкова важен район. И не само Теленор.

                По света, тия работи се правят за мероприятия, а не за половин година.

                Първоначално публикуван от KingofROAD Преглед на мнение
                А откъде го захранват?
                Куп варианти - като се почне от солари (с или без резервен генератор който да тръгва автоматично), мине се през само генератор и се финишира в дискретно протегнат кабел до близката кръчма. Мяркал съм всякакви.

                Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                ... и се учудих, че още не са вързани.
                Ми щото са незаконно строителство. Ама по-горе не ми вярват.

                Коментар


                • #38
                  От: Проблем с мрежата на мобилен оператор

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  ...Куп варианти - като се почне от солари (с или без резервен генератор който да тръгва автоматично), мине се през само генератор и се финишира в дискретно протегнат кабел до близката кръчма...
                  А колко консумират като мощтност? или ампераж?
                  -Чем занимаетесь по жизни?
                  -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
                  -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Проблем с мрежата на мобилен оператор

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    ...
                    По света, тия работи се правят за мероприятия, а не за половин година.
                    ...
                    Ми то си е мероприятие, казва се "сезон" и е еднакво далеч от половин година и от срока на мероприятие в смисъла на останалия свят. Местна специфика на операциите.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Проблем с мрежата на мобилен оператор

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      ... за сметка на покритието в някой не толкова важен район. И не само Теленор.

                      По света, тия работи се правят за мероприятия, а не за половин година....
                      Не е за сметка на покритие..
                      Защото проблемът не е покритието - покритие си има в изобилие в района...
                      Проблемът е в капацитета (брой обслужвани клиенти) - като ти се появят няколко хиляди телефона/туристи в района по обяд това си е едно сериозно мероприятие...
                      Намирам за доста разумно например да местиш скъпоструваща клетка зимата в Боровец за добавяне на капацитет по пистите, и лятото - на плажа, когато в планината няма нужда чак от толкова много клетки...
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Проблем с мрежата на мобилен оператор

                        Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                        Не е за сметка на покритие..
                        Защото проблемът не е покритието - покритие си има в изобилие в района...
                        Проблемът е в капацитета (брой обслужвани клиенти) - като ти се появят няколко хиляди телефона/туристи в района по обяд това си е едно сериозно мероприятие...
                        Намирам за доста разумно например да местиш скъпоструваща клетка зимата в Боровец за добавяне на капацитет по пистите, и лятото - на плажа, когато в планината няма нужда чак от толкова много клетки...

                        нямаше предвид хората в курортите, а че клетката е възможно да е взета от място където се е крепял обхвата на ръба и са я сложили да помага там например между две други.
                        И някой решава да я вземат за курорт като свършат резервните мобилни клетки примерно.

                        В Търговище знам за една постоянно сложена мобилна клетка за вилната зона в ниското(предполагам че сигнала от върха не стига добре долу), заградено място е от почти всяка страна,може и да идва сигнал някак,но ако я махнат ще си е неудобно.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Проблем с мрежата на мобилен оператор

                          Никой няма интерес умишлено да си тормози клиентите като качество на услугата.
                          Уверен съм, че операторът има поне тези три критерия за наличие на клетката:
                          1. колко пари би докарала дадена клетка.
                          2. дали е единствена - т.е. осигуряваща покритието
                          3. качество на услугата (достатъчно капацитет)

                          Съответно допълнителните мобилни клетки на летни/зимни курорти идеално се вписват в схемата, и съм почти 100% сигурен, че операторите го правят точно така - технически най-логично е. Тези клетки изпълняват идеално горните условия - биха докарали качество на услугите в критичните райони, и съответно - биха докарали още пари. А дали без тях има покритие в района - разбира се.. Просто като капацитет може да покрие само например до 1000 човека, разхождащи се покрай морето, а и някой друг кораб. Но то повече и не трябва през неактивни сезони..
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Проблем с мрежата на мобилен оператор

                            Аз с изненада установих вчера, че вече има покритие, та даже и 3g. Не са ми се обаждали. В предвид краткия срок в който се възстанови покритието, дали се е самооправил проблема ?

                            Коментар


                            • #44
                              От: Проблем с мрежата на мобилен оператор

                              Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
                              Аз с изненада установих вчера, че вече има покритие, та даже и 3g. Не са ми се обаждали. В предвид краткия срок в който се възстанови покритието, дали се е самооправил проблема ?
                              КОлега, а случайно да се излъгали и да са ти пуснали и 4G или LTE?
                              JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
                              Тел: +359 887 847261

                              Коментар


                              • #45
                                От: Проблем с мрежата на мобилен оператор

                                Първоначално публикуван от ivaningbg Преглед на мнение
                                КОлега, а случайно да се излъгали и да са ти пуснали и 4G или LTE?
                                Гледайки скоростта - нье но пък и в предвид мястото на което се намирах, пляскам с ръце от радост.




                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X