Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с мрежата на мобилен оператор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Проблем с мрежата на мобилен оператор

    С виваком не съм имал проблеми... Бях минал на Мтел, но колеги около Траката и Марек изреваха, че са имали подобни на твоя проблем, и затова обратно върнах договора към Виваком...
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • #17
      От: Проблем с мрежата на мобилен оператор

      Мтел-А1 все същото тафто!Чакам само да ни изтекат договорите края на годината и цялото семейство е аут от техната система.Проблеми с мрежата има посотянно и навсякъде,неограничения интернет на всички в къщи е само в бумагите по договорите.Миналата година на плажа нямаха покритие ,за мобилни данни също,като ги има са бавни като охлюв и въобще не може да се разсчита на тях.Бяха станали досадни с рекламни съобщения ,по случайност се свързах с оператор ,отказах рекламните съобщения при което ми беше обяснено ,че сме вкарани в някакъв черен списък.Мислех да ги дам на Агенцията за защита на потребителите,защото веднъж вече ми помогнаха при проблем със същия оператор.Смърди от свинщина отвсякъде,от гола вода нагоре ,ако има накъде.Като роуминг в държави извън еврозоната държат най-високи цени .За Македония и Косово 6.99лв. изходящ разговор и почти 3 лева входящ,на минута,смс към 2лв. Ненормална работа,нулева коректност и допотопна услуга!Това е !Чакам с нетърпение още няколко месеца .....и отиват в черния списък!��Просто не ми се дават по 50лв за всеки от четирите договора за предсрочно прекратяване.
      Последно редактирано от faster; 05-07-18, 17:41.
      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

      Коментар


      • #18
        От: Проблем с мрежата на мобилен оператор

        Още ла§%а от прословутия МТел / А1.
        Абонат съм им от 21 години. Ползвам телефон, интернет и телевизия.
        Април месец ми е изтекъл договора за телевизията и моментално попаднах в най-високата тарифа - + още към 35.00 лв.
        От два дена се разсправям с тях /според техно инфо съм бил на помоция, която изтекла и за това било повишението/ - промоци и прочие абсолютно ги отказвам и това съм го уговарял при подписването на договора, но тарикатите са ми го сложили. Само дебнат как да ти го начукат.
        Има ли файда, ако направя една диагностика? В смисъл, някакви показатели, които биха косвено показали наличието на проблем, имащ нещо общо със случая?
        Бахти, как се изказах...

        Коментар


        • #19
          От: Проблем с мрежата на мобилен оператор

          Лошото е, че май и другите два оператора не са алтернатива. Аз с тия до сега кой знае какви драми не съм имал. Услугиет им що годе ставаха. Може би някой, който пътува повече, ще е добре да сподели мнение за виваком и теленор относно покритие и интернет?

          Коментар


          • #20
            От: Проблем с мрежата на мобилен оператор

            Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
            Лошото е, че май и другите два оператора не са алтернатива. Аз с тия до сега кой знае какви драми не съм имал. Услугиет им що годе ставаха. Може би някой, който пътува повече, ще е добре да сподели мнение за виваком и теленор относно покритие и интернет?
            Виваком е по-добре от мтел, теленор - по-слабо от другите два, и трите имат дупки, и трите имат места където е само един, има и естествено места където нито един ама се стигат с джип или много ходене.

            Коментар


            • #21
              От: Проблем с мрежата на мобилен оператор

              В различните населени места е различно. Зависи кой къде си е сложил клетките...
              Така, че правилното решение е да избираш според това къде ще ги ползваш. Абонат съм на Мтел/А1 от 19 години, ползвал съм и услугите на Виваком, но определено бяха по-зле като обхват. Теленор не съм ги пробвал, но по горите където ходя са с най-добър обхват - просто клетката им е много по-високо от другите два.
              Suzuki Samurai SJ413 1.3i 2000
              Toyota Corolla E12 1.4 VVT-i 2006

              Коментар


              • #22
                От: Проблем с мрежата на мобилен оператор

                Мтел на 1600-1700метра в планината между Петрохан и вр.Издримец нямат обхват почти никъде,а там е само небе.Миналата година на Поморие на плажа пред "гранд хотел Поморие",две чертички на открито,мобилни никакви.Вкъщи в момента е с две черти на скалатаи съм почти на двора,на открито.Нема такива скапаняци ,поне за мен!Пълен смех!Може би защото съм им черния списък ,на тези клиенти които не искат да им се досажда с рекламни СМСи за малоумни игри,томболи и кви ли не простотии,особенно когато си на монтаж на някой покрив ,стълба,скеле и т.н.Преди години им изплащахме домашни безжични телефони ,които бяха подарък към договора,подчертаха -бзплатни,добре че не ги активирах и им ги върнах така както си бяха в в кутиите,при което ми бе заявено че имало абонаментна такса от 3 лв. на месец,е в тоя момент КЗП си свърши работата и много бързо си ги прибраха без време и без излишни въпроси.Гадове са!
                Последно редактирано от faster; 06-07-18, 17:46.
                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                Коментар


                • #23
                  От: Проблем с мрежата на мобилен оператор

                  Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
                  Лошото е, че май и другите два оператора не са алтернатива. Аз с тия до сега кой знае какви драми не съм имал. Услугиет им що годе ставаха. Може би някой, който пътува повече, ще е добре да сподели мнение за виваком и теленор относно покритие и интернет?

                  Сигурно вече съм писал нещо сходно, но все пак да повторя. Най-евтино и ефективно е да се вземат предплатени карти и да се обходят обичайните обитания и места на скитане, избира се най-малкото зло и живота продължава. Ако се държи на максимално покритие - три карти от оператори + турая или някакъв там друг сателитен доставчик. Алтернативно - трите карти от операторите ни могат да се заменят с 1 основна от местен оператор и 1 от някой ЕС оператор и да се ползва роуминг, но тук идват ред други проблеми свързани с уседналостта на услугата.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Проблем с мрежата на мобилен оператор

                    Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                    ... Най-евтино и ефективно е да се вземат предплатени карти и да се обходят обичайните обитания и места на скитане, избира се най-малкото зло и живота продължава.
                    То хубаво ама с презумпцията че покритието не може да се влоши.

                    А то може.

                    Всяко лято има такава тема.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Проблем с мрежата на мобилен оператор

                      Няма пълно щастие. Клетките са доста надеждно съоръжение, но се случва да умират по технически или административни причини, респективно за различен срок на отпадане. СИМ карти умират, апарати умират внезапно, забравят се ПИН кодове, договор или срок на предплатена карта се просрочват, американци/руснаци/евреи/марсианци тестват ново електронно оръжие в района, мармот ти краде телефона и т.н. и т.н.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Проблем с мрежата на мобилен оператор

                        Началото на лятото е особен случай.

                        По ред причини операторите пренасочват ресурси (жива сила и техника) в курортните райони. За сметка на това тръгват интензивно строителство и неблагоприятни атмосферни явления (високи температури, проливни дъждове, светкавици) и резултатът е какъвто е.

                        Множество клетки пък, отделно взети, нямат печалба и съществуват заради изискванията на лиценза за покритие на нормирана част от населението и територията. С такава презумпция се и поддържат.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Проблем с мрежата на мобилен оператор

                          Без съмнение има такъв елемент. По сведения от очевидци само Слънчев бряг набъбва около 2 порядъка като потребление на таквизи сървъси лятоска.
                          Последно редактирано от bokomo; 06-07-18, 23:32.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Проблем с мрежата на мобилен оператор

                            Тук във Варна гледам до нас от няколко години Теленор докарва едно ремарке - клетка и го слага на паркинга до плажа (не му маха гумите, щото иначе трябва да взема разрешение за обект, пък така - паркирал си е
                            Така покриват допълнителното натоварване...
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Проблем с мрежата на мобилен оператор

                              А откъде го захранват? Не знам колко точно консумира една клетка, но без захранване и МКС е купчина безполезно железо.
                              -Чем занимаетесь по жизни?
                              -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
                              -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Проблем с мрежата на мобилен оператор

                                А китайските космически станции и със захранване падат и пак са куп желязо.Със захранване или не който си има покритие си има.Интересно как в Гърция покритието и качеството на сигнала е на супер ниво ,а у нас не.Става въпрос за Ментел ,А1!
                                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X