Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Автоматик за 10-12к (лека кола!)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Автоматик за 10-12к (лека кола!)

    Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
    TSI че са кекави, кекви са. Оправят ги след 2014г. До тогава са си пръчки. Трупат нагари по всичко, и се чупят от втроник до петък поне 3 пъти.
    Те и една камара дизели в годините не са върха на сладоледа, ама... Говоря за твърдото заклеймяване на турбо бензиновите мотори, че не стават, щото видиш ли то било изстискано, щело да замине бързо и т.н. Ама като си чипосват 15 годишния дизел, не е изстискване. Поне едното е правено в завода, на база някакви сметки и тестове. Другото е "глей ка въри на самолет", не много дълго обаче. Иначе не всичко, което се произвежда е успешно от първия път, но нали това е технически прогрес. Аз като карам "неубиваема" кола, постоянно нещо се чупи, ама каквото такова.
    Ford Maverick II 2.3 XLT
    Ford Mondeo MK5

    Коментар


    • #62
      От: Автоматик за 10-12к (лека кола!)

      Привет
      DSG кутията е много хубава но да е нова , след около 120-150к. Трябва сменят дискове или и маховиците което в официален сервиз почва от 2 до 5000лв
      Моя съвет е търси автоматик с класически с хидротрансформатор.
      За мен най хубавата и удобна кутия за каране е вариатор но не са надеждни и не ти я препоръчвам.

      Коментар


      • #63
        От: Автоматик за 10-12к (лека кола!)

        Първоначално публикуван от pe4en Преглед на мнение
        Приеми мойто скромно мнение, не като заяждане, а като реална практика от маса време/години в които някои марки са се доказали, че не стават.
        Ти си решил да инвестираш едни 12к. лева в Опел, или Форд!?Това реално не бих го направил никога!Опелите са москвичите на немците - а за гниенето им не ми се говори.Форд..там има една легенда..за най-хубавият форд - това е продадения!Пълен с всевъзможни проблеми, рискова марка, която може да те вкара във филм всеки един момент.
        Явно не си карал Форд от последните 15 - 18 години, аз имам втори Форд вече и съм изключително доволен. И не гният от Ескорт насам....лафове

        Коментар


        • #64
          От: Автоматик за 10-12к (лека кола!)

          Първоначално публикуван от welinow Преглед на мнение
          Привет
          DSG кутията е много хубава но да е нова , след около 120-150к. Трябва сменят дискове или и маховиците което в официален сервиз почва от 2 до 5000лв
          .
          Хъм, требва да кажа на моя Пасат на 230 хил., че е пропуснал такава смяна!
          יעבור
          «И това ще мине»

          Коментар


          • #65
            Автоматик за 10-12к (лека кола!)

            Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
            Хъм, требва да кажа на моя Пасат на 230 хил., че е пропуснал такава смяна!
            Аз да рапортувам за моя Голф 6 2010.
            На 200000 реални.
            ЕГР клапан смяна ~1000, маховик 1400, съединители (ДСГ7) 1400- всичкото с труда в официалния представител [emoji4]


            Скоро иде и ДПФ там 2800.
            Ако се скапе мехатроника и там 2800 левчета български [emoji4]

            Иначе съм много доволен от кочинката.
            ДСГ е удоволствие да се кара.
            1.6 ТДИ 105 коня е икономичен и си понавървява нищо че сме комби.

            Към момента цената му е ~12000
            Land Rover Discovery II, V8 4.0
            VW Golf VI variant
            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

            Коментар


            • #66
              От: Автоматик за 10-12к (лека кола!)

              Другият път си вземи 6 ДСГ, там тези ядове ги няма

              Коментар


              • #67
                От: Автоматик за 10-12к (лека кола!)

                Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                Аз да рапортувам за моя Голф 6 2010.
                На 200000 реални.
                ЕГР клапан смяна ~1000, маховик 1400, съединители (ДСГ7) 1400- всичкото с труда в официалния представител [emoji4]


                Скоро иде и ДПФ там 2800.
                Ако се скапе мехатроника и там 2800 левчета български [emoji4]

                Иначе съм много доволен от кочинката.
                ДСГ е удоволствие да се кара.
                1.6 ТДИ 105 коня е икономичен и си понавървява нищо че сме комби.
                Ами не знам, на Пасат за 230 хил. е сменен само компресора на климатика и то заради съединителя, самия компресор си работеше. Гаранционно. А, и една ламбда сонда също гаранционно. Това е.
                יעבור
                «И това ще мине»

                Коментар


                • #68
                  От: Автоматик за 10-12к (лека кола!)

                  Здравейте,
                  къде на шега, къде на майтап сестрата нещо превъртя и другата седмица пътуваме към Берлин и с наш познат ще погледнем една хонда джаз 2010 и тойота приус 2008. Знам че са много различни като тип коли, но девойката това си хареса по снимки, а не й се чака вече. Ако не ни изчакат или не си заслужават ще избираме на място.
                  Поздрави и мерси на всички участници

                  Коментар


                  • #69
                    От: Автоматик за 10-12к (лека кола!)

                    Първоначално публикуван от groti Преглед на мнение
                    Здравейте,
                    къде на шега, къде на майтап сестрата нещо превъртя и другата седмица пътуваме към Берлин и с наш познат ще погледнем една хонда джаз 2010 и тойота приус 2008. Знам че са много различни като тип коли, но девойката това си хареса по снимки, а не й се чака вече. Ако не ни изчакат или не си заслужават ще избираме на място.
                    Поздрави и мерси на всички участници
                    Хондата е много здрава, но е също като Приус със CVT кутия.Разликата е, че в Приус е здрава, а в Хондата не.Проблем Приус има ако заминат батериите, иначе е много добро попадение.
                    Имаш малко време и ако успееш да я навиеш за Accord automatиц 2003-2008 2.0 няма да съжалявате.Гори средно 10, но за сметка на това е много надеждна и със здрав автомат.Тoyota corolla 2002-2005 1.6(само с този двигател не е роботизирана кутията)automatic e също мн добро попадение.Успех с търсенето!

                    Коментар


                    • #70
                      От: Автоматик за 10-12к (лека кола!)

                      На Приуса скоростите са eCVT (electronic CVT) и нямат нищо общо с обикновените CVT кутии. Няма триещи се части (конуси и ремък) и на практика ще надживее колата. Аз имам Приус от 3 години и това ми е най-здравата кола, която съм имал някога. Сменил съм само един маншони на предните амортисьори и една ламбда сонда. Батерията е в идеално състояние. Няма проблеми с нея.

                      За начинаещ шофьор е супер. Но много не става за магистрала. 145-150 и е максималната разумна скорост, която може да поддържа продължително. При по-голяма скорост батерията се разрежда бързо и двигателя започва да работи на високи обороти и разхода скача. И вътре става шумно.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Автоматик за 10-12к (лека кола!)

                        Първоначално публикуван от Alexxxx Преглед на мнение
                        На Приуса скоростите са eCVT (electronic CVT) и нямат нищо общо с обикновените CVT кутии. Няма триещи се части (конуси и ремък) и на практика ще надживее колата. Аз имам Приус от 3 години и това ми е най-здравата кола, която съм имал някога. Сменил съм само един маншони на предните амортисьори и една ламбда сонда. Батерията е в идеално състояние. Няма проблеми с нея.

                        За начинаещ шофьор е супер. Но много не става за магистрала. 145-150 и е максималната разумна скорост, която може да поддържа продължително. При по-голяма скорост батерията се разрежда бързо и двигателя започва да работи на високи обороти и разхода скача. И вътре става шумно.
                        Твоят приус какъв е? ние сме загледали този.
                        https://www.autoscout24.bg/objava/to...3-e350040a3b77
                        леко ни притеснява че е на 300к километра. Тя не мисля че ще има нужда от по-бърза кола. Важното е като тръгнат към морето например да не клекне ако се натъокат 4 човека. Видяхме и аурис хибрид (тя по принцип харесва аурис) на прилична цена, но не знам ще ни стигне ли времето за обикаляне толкова.
                        Акорд харесвам аз, но тя харесва само сивик и джаз на хонда.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Автоматик за 10-12к (лека кола!)

                          Имаше една статия в Ауто билд за такситата в Германия. Ставаше въпрос за впечатленията на шофьорите от E class, Touran и Prius. Мерцедесите традиционно са много подходящи и сравнително здрави. От Тураните си късаха дрехите, защото всички бяха с безброй ремонти. Приусите на по 450 000 км бяха само на сервизни обслужвания, масла, дискове, накладки. Аз дори карах на един бакшиш таксито от тези зелените и ми хареса. Сега ако влезеш от А6 в Приус вероятно няма да ти хареса, но идеята на Тойота е друга, като искаш да ти е луксозно имат Lexus.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Автоматик за 10-12к (лека кола!)

                            Първоначално публикуван от groti Преглед на мнение
                            Твоят приус какъв е? ние сме загледали този.
                            https://www.autoscout24.bg/objava/to...3-e350040a3b77
                            леко ни притеснява че е на 300к километра. Тя не мисля че ще има нужда от по-бърза кола. Важното е като тръгнат към морето например да не клекне ако се натъокат 4 човека. Видяхме и аурис хибрид (тя по принцип харесва аурис) на прилична цена, но не знам ще ни стигне ли времето за обикаляне толкова.
                            Акорд харесвам аз, но тя харесва само сивик и джаз на хонда.
                            Моят е предният модел (2007-ма година). Води се GEN II Prius. Беше на 135,000км като го взех. Колата беше като нова. Не знам 300,000км дали не са много. Все пак батерията не е вечна. Мен лично не ме притеснява батерията, защото ако нещо и стане, ще си я оправя сам (ще сменя само модулите, които са заминали, а не цялата батерия).

                            Почти всички започват да горят масло след 150-200,000км или някъде там. Това се отнася в още по-голяма степен за по-новият модел (GEN III) като този от линка ти. И моята гореше, но си я оправих с накисване на цилиндрите с газ за осветление и кореселин. Та ако вземате Приус, вижте нивото на маслото и бръкнете с пръст в ауспуха. Ако е много черен ауспуха, значи гори доста масло.

                            Иначе GEN III са с по-голям двигател (1.8 99 коня срещу 1.5 78 коня за GEN II) и са по-подходящи за магистрала, обаче много ме дразнят две неща - увеличили са багажника за сметка на разстоянието между предните и задните седалки (което при GEN III е като на някоя "сапунерка") и предната броня е много издължена и много ниска и ще опира навсякъде.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Автоматик за 10-12к (лека кола!)

                              Алекс, благодаря за съветите. Ще обърнем внимание на нещата, които си посочил. Драгозов, аз се возих при таксиджия с приус и тогава много ме зариби. Беше възхитен от колата, а и на мен ми направи страхотно впечатление, колко стегната и запазена изглежда.А я беше докарал от Италия на 200к+ . Преди няколко години..тоест брой още поне 200к от тогава . За батерията нищо не е споменавал. И той говореше само за сервизиране. Направо съжалих за момент, че аз като избирах кола не бях обърнал внимание на приус.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Автоматик за 10-12к (лека кола!)

                                Ето я статията, отпреди няколко години е:
                                https://autobild.bg/%D1%83%D0%BF%D0%...5%D1%81%D1%82/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X