Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Автоматик за 10-12к (лека кола!)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Автоматик за 10-12к (лека кола!)

    За тези пари избора е огромен,всичко изцяло зависи от предпочитания на бъдещия собственик.Аз бих се огледал за golf 6 ,бензиновия мотор 122 или 160 кс с dsg кутия.

    Изпратено от моят MI 6 с помощта на Tapatalk

    Коментар


    • #17
      От: Автоматик за 10-12к (лека кола!)

      Мога да споделя личен опит. Значи жената изкарва книжка. Нормално, легално и т.н. Бях я понаучил да се оправя с габаритите на автомобила горе-долу извън града. Съответно трябваше да се осигури кола, автоматик. Аз открай време карам комбита и въобще големи коли. Тъй. Качвам я на комбито тогава и се завираме из софийските хендеци. Проблем сериозен. Значи малка градска кола. Втори тест- за комфорт.Пробва немци, японци , френски. Въртя , сука , френското си избра от тази гледна точка.
      Трети тест- ергономия , видимост. Отидохме към Рено. Ама не ставало за извън града, за багаж , ми така е. То не може всичко накуп.Взех и една 5-ца на полуканче, иначе механично здрава.След като за няколко месеца успя да я направи на пълно канче, но се оправяше, вече и взех чистак ново Клио.
      И така , над 10 г. си го кара в града, вече набрала опит съвсем скоро се метна на Лагуна. Клиото май няма и 70 000 , обаче вече и отесня съвсем. Засега още го държи, докато не свикне с Лагуната.
      Та , препоръчвам да не скачате в дълбокото веднага. Не се знае след няколко месеца какво ще и дойде наум, и какъв шофъорски опит ще придобие.

      Коментар


      • #18
        От: Автоматик за 10-12к (лека кола!)

        Здравей,
        благодаря за съветите, но тук няма пробиване. Родителите ми са жестока опозиция на ползването на дръглясници, а тя това и чака. В интерес на истината съм съгласен с тях. С тази кола всеки месец ще се правят почти 700-800 км извънградско с 4 възрастни извън нормалното градско каране. Не може да я пуснем с някое канче за което не сме сигурни на 100%, че е изрядно. Единствената кола за която сме сигурни е тази на баща ми, а той не иска да се разделя с нея. Ако я жули и чуква ще си я плаща сама. Та за опция нещо евтино и дървено изобщо не може да става въпрос. Не става въпрос толкова за гъзария и кифленщина, защото претенции за външен вид и цвят няма. Малък хечбек - голф,астра, фокус, леон, ибиза..в много краен случай фабиа.

        За тези пари избора е огромен,всичко изцяло зависи от предпочитания на бъдещия собственик.Аз бих се огледал за golf 6 ,бензиновия мотор 122 или 160 кс с dsg кутия.
        Тези кутии не са ли проблемни? Всъщност точно за тях ме предупреждават да не взимаме.

        Коментар


        • #19
          От: Автоматик за 10-12к (лека кола!)

          Първоначално публикуван от groti Преглед на мнение
          ... Хюндай и30? ...
          Аз. Преди 4 години . Върната от лизинг i30 2010-а, 1.4 бензинка. Беше на 56 000 км на точно 4 години. Крайна цена със лизинга 12 500 лв.
          Да чукна на дърво проблеми леки, но МНОГО неадекватно отношение в фирменият сервиз.
          За 60 000 км навъртяни сменихме биалетки само (жената кара тая кола като служебна).
          Заради малоумници в сервиза сменихме бензинова помпа, а се оказа клеясала букса на четеца на имобилайзера.
          Оригинални части на склад нямат и всичко се чака. Афтермаркет части бол.

          Съвет - Парите в джоба и обиколете официалните вносители. Казвате какво искате и оставяте телефон.
          Хубави оферти изпадат, но много бързо изчезват. Не знам как е по другите, но в Хюндай търговеца може да резервира дадена кола до 3 дни.
          Ако ти се обади, отиваш гледаш и ако ти хареса капарираш.

          Коментар


          • #20
            От: Автоматик за 10-12к (лека кола!)

            Загледайте и Киа сиид.
            Като отношение цена/качество, не зная кой може да ги бие.
            п.с. Поне половината таксита в София са такива. Защо ли?

            Коментар


            • #21
              От: Автоматик за 10-12к (лека кола!)

              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
              п.с. Поне половината таксита в София са такива. Защо ли?
              Щот са най-евтини. По едно време като бяха "Тико", защо ли?
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • #22
                От: Автоматик за 10-12к (лека кола!)

                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                Щот са най-евтини. По едно време като бяха "Тико", защо ли?
                Много бъркаш!!
                п.с. Що ли пък не съм виждал хеми такси?
                п.п.с. все пак се търси нещо като за първа кола, предполага се с йофтина поддръжка.

                Коментар


                • #23
                  От: Автоматик за 10-12к (лека кола!)

                  Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                  Много бъркаш!!
                  п.с. Що ли пък не съм виждал хеми такси?
                  п.п.с. все пак се търси нещо като за първа кола, предполага се с йофтина поддръжка.
                  Щото скъпо и `арчи много. КиЙте са най-евтини в момента. По-евтини от ДачиЙте.
                  Пък и има значение с кой лизингодател е вързана таксиджийската фирма, той с коя банка, тя с кой вносител и така. Шуро-баджанако-партийно-и-каквото-ти-дойде-на-ум обвързаности секакви.
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • #24
                    От: Автоматик за 10-12к (лека кола!)

                    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                    Щото скъпо и `арчи много. КиЙте са най-евтини в момента. По-евтини от ДачиЙте.
                    Пък и има значение с кой лизингодател е вързана таксиджийската фирма, той с коя банка, тя с кой вносител и така. Шуро-баджанако-партийно-и-каквото-ти-дойде-на-ум обвързаности секакви.
                    Да, бе. Тато го е заложил мурафета още преди 1989г!!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Автоматик за 10-12к (лека кола!)

                      Първоначално публикуван от groti Преглед на мнение
                      Здравей,
                      благодаря за съветите, но тук няма пробиване. Родителите ми са жестока опозиция на ползването на дръглясници, а тя това и чака. В интерес на истината съм съгласен с тях. С тази кола всеки месец ще се правят почти 700-800 км извънградско с 4 възрастни извън нормалното градско каране. Не може да я пуснем с някое канче за което не сме сигурни на 100%, че е изрядно. Единствената кола за която сме сигурни е тази на баща ми, а той не иска да се разделя с нея. Ако я жули и чуква ще си я плаща сама. Та за опция нещо евтино и дървено изобщо не може да става въпрос. Не става въпрос толкова за гъзария и кифленщина, защото претенции за външен вид и цвят няма. Малък хечбек - голф,астра, фокус, леон, ибиза..в много краен случай фабиа.



                      Тези кутии не са ли проблемни? Всъщност точно за тях ме предупреждават да не взимаме.
                      Колко да са проблемни?Пробваш на наклон връща ли назад повече от 5 см,пробваш за удар при смяна на предавките,пробваш "s" режим и си ти.Това е проверка на всеки автомат.Иначе кутията е една от най- икономичните и бързи,няма смяна на масла и се държи прекрасно за тоя мотор.На нея се дължи и малкия разход и бързия старт на тоя мотор.Отделно че мотора е в топ 5 на бенз двигатели от тоя клас.Ако прибегнеш до такъв мотор ще ти дам и други насоки за проверка.Опита го взимам от кола от семейния парк160х км 50% градско,50% извън БГ.Да ти кажа,че предпочитах да пътувам Европа с него,просто карам 1000 км и слизам адекватен,за сравнение с 2 други доста по- висок клас коли.Удобни седалки,тих,доста бърз,силен климатроник.Между другото dsg 6 ст е по-здрава,там я слагат и на gti.

                      Изпратено от моят MI 6 с помощта на Tapatalk

                      Коментар


                      • #26
                        От: Автоматик за 10-12к (лека кола!)

                        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                        Да, бе. Тато го е заложил мурафета още преди 1989г!!
                        Eстествено. Нали гадибордът му ни Оправлява последните 10 години.
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • #27
                          От: Автоматик за 10-12к (лека кола!)

                          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                          ..Защо ли?
                          Заради лизинговите условия..

                          Коментар


                          • #28
                            От: Автоматик за 10-12к (лека кола!)

                            Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
                            Заради лизинговите условия..
                            Не-не! Кат КиЯ нема втора на света. Таксиджиите търсят най-здравата бездефектна heavy-duty кола. Затова не скачат на "Мерцедес" - те отдавна изпаднаха от класацията, а си купуват "КиЯ" - безспорният лидер! (с) Пенчо.
                            Да не забравяме, че и нашите полицаЙ наскоро се обзаведоха с КиЙ. ЗАЩО ЛИ?
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар


                            • #29
                              От: Автоматик за 10-12к (лека кола!)

                              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                              Загледайте и Киа сиид.
                              Като отношение цена/качество, не зная кой може да ги бие.
                              п.с. Поне половината таксита в София са такива. Защо ли?
                              Заради това, че зад КИА б-я стои #КОЙ? Да се замисли човек, как оборудваха едно министерство с над 1 МИЛИАРД бюджет за 365 дни, именно с тази марка ....
                              КИА такситата са с 1г гаранция или 100 000км. При VW не са така нещата. Таксита или не -> 5г или 150 000 км.

                              Не се захласвай чак толкова по тези "рециклирани марки"...
                              Последно редактирано от FiveFinger; 04-07-18, 15:05.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Автоматик за 10-12к (лека кола!)

                                Понеже гледам осрахте темата вече - ми то има два вида коли. Магарцедес и всички останали.
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X